Jump to content

Debljanje

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
23 replies to this topic

#1 malamala

malamala

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 51 posts

Posted 25 January 2007 - 22:25

Dragi moji,

ja sam sto se ono kaze pravo slatkohrana a posebno jos sa tabletama to je uzas. Udebljala sam se nekih 10-tak kilica u zadnjih pola godine. Inace nisam samu sebenavikla na ovu debljinu a kako stalno nosim uze stvari nekad bas i ne znam da prilagodim novonastaloj kilazi. Danas me cak jedna osoba na poslu pitala da li sam trudna, a ja kazem ma samo visak kilaze. Njoj je bilo jako neprijatno zbog pitanja pa je onda jos vise sebe ukopala rekavsi pa radite li na tome :P Komedija ziva! A volila bi na sam joj mogl reci ma ne tice se to tebe, nismo mi ovce zajedno cuvale hahaha :P

Kakvi su apetiti kod vas?

Ako ko ima preporuciti kakvu dijeto please do. Pocela sam i trenirati ali ja bih damalo brze vidim rezultate

#2 Care

Care

My name is care - (engl. briga, ), a carica sam odavno

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,101 posts

Posted 25 January 2007 - 22:30

Apetit: velik, velik, velik. Pogotovo slatko! Uas. Debljam se ponekad i 10 kg u 2 mjeseca. dddrrr5

#3 maxima

maxima

KRAVICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,231 posts

Posted 25 January 2007 - 22:46

ja imam problem s tim ali ne zbog slatkog- to ne konzumiram...

kada god nastupi dulja anks.-depr. faza ja se debljam(to nije logi?no jer bi u principu trebalo biti obrnuto)!

en ti simptome!

imam ih sve osim one stavke o gubljenju apetita! :P

kada se vratim u normalu i kilaa se vra?a ali to je tako zamorno...

#4 nokia

nokia

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,707 posts

Posted 25 January 2007 - 22:51

ja sam smravila 5 kila! Mogu napisati ovdje dijetu,ak je netko zainteresiran. To u biti nije dijeta,nego pravilna prehrana

#5 tišina

tišina

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 993 posts

Posted 25 January 2007 - 23:00

ima netko dijetu za debljanje?  :P
meni opanje slatkim ne djeluje...
kad god sam pod stresom izgubim apetit...i izgubim par kila od ivciranja...
sada jedem...jedan obrok...i jo pojedem slatko neto. i naprosto se ponekad najedem nakon dve lice juhe.

moji me stalno teroriziraju pitanjima: jesi ta jela? gr. ne, ivim od ljubavi prema ?ovje?anstvu.

jela sam najkalori?niju hranu...al ni. mislim, nije da se bunim, al ono, ne bih eljela vie mraviti...

#6 una

una

una

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,629 posts

Posted 25 January 2007 - 23:07

View Postnokia, on 26 Jan 2007, 08:51 AM, said:

ja sam smravila 5 kila! Mogu napisati ovdje dijetu,ak je netko zainteresiran. To u biti nije dijeta,nego pravilna prehrana

Hajde Nokia, ja sam nabacila par kilograma, otkad uzimam AD i otkad mi se desio problem sa dojkom...Ja znam da treba dosta kretanja, sporta...Sigurno pomaze da potrosimo ono sto pojedemo, jer cak i ako jedemo sasvim malo i ne trosimo to - udebljacemo se...Hajde, reci nam kako si se hranila :----:

#7 Miša

Miša

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,561 posts

Posted 25 January 2007 - 23:38

Danas sam na TV gledao emisiju u kojoj su analizirali Weight Watchers', Dr. Atkins, South ...nesto i jos jednu, navodno sve jako poznate dijete. Od svake dijete su ispitanici iz kontrolne grupe smrsali, ali je najmanje stetnih posledica, u smislu kvaliteta prehrane, imala Dr. Atkins dijeta. U toj dijeti se jako puno masti (!) jede, a potpuno se izbace karbo-hidrati. Na primer, dosta grilovanog mesa, cak i masni omleti sa sunkom, a nikako testenine.

#8 una

una

una

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,629 posts

Posted 25 January 2007 - 23:45

View PostMia, on 26 Jan 2007, 09:38 AM, said:

Danas sam na TV gledao emisiju u kojoj su analizirali Weight Watchers', Dr. Atkins, South ...nesto i jos jednu, navodno sve jako poznate dijete. Od svake dijete su ispitanici iz kontrolne grupe smrsali, ali je najmanje stetnih posledica, u smislu kvaliteta prehrane, imala Dr. Atkins dijeta. U toj dijeti se jako puno masti (!) jede, a potpuno se izbace karbo-hidrati. Na primer, dosta grilovanog mesa, cak i masni omleti sa sunkom, a nikako testenine.

Hm... :P

A sta je sa povrcem, vocem...? :P

#9 mina

mina

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,034 posts

Posted 25 January 2007 - 23:48

obzirom da sam u ovom stanju tri god,prve dvije sam bila smrsala nekih 5 kg,i to mi se jako primjecivalo,ali meni se dopadalo,a sad se desava zadnjih pola god iako ne koristim nista od ljekova,da sam dobila  na kilazi,vagu sam odnijela u podrum i ne smijem ni pomisliti koliko bih vidjela,to me ubija ,i dok ne smrsam a to cu osjetiti iskljucivo nosim i nosicu par trenerki,ali mislim iako ne jedem vise nego obicno da mi je metabolizam postao usporen,i nijesam aktivna kao ranije,a uz to sjecam se da bi za mene bilo slavlje kada sam bila i naj krizama koje su trajale svakodnevno oko 2 god,bilo bi veselje ako bih pojela za cijeli dan bananu,i krisku hleba,kad se sjetim zvakanja komada hleba i nemogucnosti da progutam,majke i njenog placa,sad kad me uhvati ne mogu da prestanem jesti,kako sebe tad mrzim,i sve odlazem dijetu do ponedeljka,mozda se i desi jedan da pocnem:(

#10 ciganka

ciganka

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,709 posts

Posted 27 January 2007 - 15:49

Ja sam bila izgubila apetit kad sam dobila poremecaj. U par mjeseci izgubila 8 kila, umjesto da budem sretna, uplasila se da cu se razboliti. Medjutim, u posljednih mjesec dana primjecujem da vise jedem, sada me polako hvata frka da cu se opet udebljati.
Nikada na zelenu granu....

#11 Miša

Miša

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,561 posts

Posted 27 January 2007 - 17:39

View Postuna, on 25 Jan 2007, 11:45 PM, said:

Hm... :wacko:

A sta je sa povrcem, vocem...? :)

Nisu nesto hvalili ni voce, ni povrce, ali secam se da su predlagali przene krompire u dubokom ulju. To ovi sa Dr.Arkinsa, a oni sto su bili na Weight Watchersu, morali su uzimati vitaminje i minerale sve vreme, kao suplement.

#12 ISA

ISA

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 848 posts

Posted 27 January 2007 - 19:31

View PostMia, on 27 Jan 2007, 05:39 PM, said:

Nisu nesto hvalili ni voce, ni povrce, ali secam se da su predlagali przene krompire u dubokom ulju. To ovi sa Dr.Arkinsa, a oni sto su bili na Weight Watchersu, morali su uzimati vitaminje i minerale sve vreme, kao suplement.
Bila sam na toj Atkinsovoj dijeti,ljudi katastrofa! ja ne mogu zivjeti bez voca i povrca,tako da mi je bilo jako tesko,i kad sam prestala sa njom opet sam se udebljala jer nisam mogla stati sa jedenjem ugljikohidrata!! Inace,kad je mene strefio ovaj poremecaj ja sam u 2 tjedna skinula 8 kila,ali to je bilo katastrofalno,zvakala sam bananu po pola sata,i nisam mogla nista jesti po cijeli dan,mama mi je kupovala slatkise,i cokolino ono sto najvise volim nisam mogla pogledat to a kamoli jesti.E sad je situacija drugacija,sad ubijam slatko,ubijem milku u 10 min,sve slatko ubijam ko termit! i da kile nisu izostale,sad sam se nazalost udebljala nekih 5,6 kila,i to me rastuzuje,ljuti i sve pomalo,ali ne mogu odolit slatkom,ko narkic zadnji!! pa lazem samu sebe djeta UN,pa south beach,ma sve zivo imam a neda mi se pocet,fuj!!! bas sam kravetina!!

#13 Miša

Miša

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,561 posts

Posted 27 January 2007 - 20:10

View Postisabel, on 27 Jan 2007, 07:31 PM, said:

ja ne mogu zivjeti bez voca i povrca,tako da mi je bilo jako tesko,i kad sam prestala sa njom opet sam se udebljala jer nisam mogla stati sa jedenjem ugljikohidrata!!

karbohidrate je veoma tesko izbeci, jer se oni nalaze svuda oko nas! Da voce deblja, to mogu licno dokazati, jer se ja debljam od vocnih sokova (bez dodatog secera), ali sta vredi kad su oni prepuni fruktoze i glukoze. Sve drugo je ili skrob, ili celuloza, a opet su karbohidrati.

#14 ISA

ISA

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 848 posts

Posted 27 January 2007 - 20:23

View PostMia, on 27 Jan 2007, 08:10 PM, said:

karbohidrate je veoma tesko izbeci, jer se oni nalaze svuda oko nas! Da voce deblja, to mogu licno dokazati, jer se ja debljam od vocnih sokova (bez dodatog secera), ali sta vredi kad su oni prepuni fruktoze i glukoze. Sve drugo je ili skrob, ili celuloza, a opet su karbohidrati.
e da!!! i ja se gusim u vocu,povrcu,mlijecnim proizvodima,i slaaaatko!!!! a meso mi ne treba,ali stvarno.Ali nemogu se rijesiti narkicke krize za slatkim koja me u prosjeku dnevno puca 15 puta!

#15 girlnextdoor

girlnextdoor

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 692 posts

Posted 27 January 2007 - 21:18

samo ?u re?i ivot u Zoni..zakon..

#16 maxima

maxima

KRAVICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,231 posts

Posted 28 January 2007 - 15:12

View Postgirlnextdoor, on 27 Jan 2007, 10:18 PM, said:

samo ?u re?i ivot u Zoni..zakon..

ja sam si izra?unala... da bih mogla ivjeti u zoni moram potroiti toliko energije ne ?itanje opsenih literatura da bih si mogla komotno odmrznuti fax  :haha:  i odfrljit ga do kraja! :haha:

#17 ciganka

ciganka

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,709 posts

Posted 28 January 2007 - 16:06

Bas sam jucer gledala na TV-u neki prilog o dijetama, kazu da je South Beach dijeta najbolja, kao super pomaze i kod prevencije srcanih udara. Ne znam nista o njoj, ali jedna moja poznata je bila na njoj i kaze da je super, samo da je dosta tesko iz pocetka.

#18 tišina

tišina

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 993 posts

Posted 28 January 2007 - 16:24

da sad ne otvaram suprotan topic o mravljenju...
ja imam problema s apetitom. ja nemam uop?e apetita. jedva uguram u sebe tijekom dana neki kola?i? iz pekare...i od toga se najedem kao da sam tri ru?ka pojela. i tako je ve? zadnjih pola godine. smravila sam puno. i silim se jest stalno. malo me to brine. ne bih eljela vie mraviti...

#19 anchi

anchi

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 516 posts

Posted 28 January 2007 - 17:22

tiina mogu ti ja prebacit mojih.... recimo 5 kg?
kad sam po?ela piti antidepresive, to ljeto sam izgledala ko avet...
sad kad sam prestala piti antidepresive, neko vrijeme sam pila B-vitamine i paf.. u 2 mjeseca
sam dobila 7 kg. i sad sam lijepo rekla ne?e vie, jer sam s kilaom oduvijek bila na TI..
malo gore, malo dolje.. jadna moja vaga - zbunjena je.  -_-
tako sam se uhvatila vjebanja i samo jednog obroka dnevno, i uspjela izgubi 2 kg. The battle goes on..

#20 haubica

haubica

otrokanda

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10,317 posts

Posted 28 January 2007 - 17:25

Ja nudim vie dakle Anchi u prednosti sam. A broj obroka nije vaan ve? ono to jede. Zato se i debljau oni koji malo jedu al kalori?no.