Jump to content

Napad panike?

panični napad

• Please log in to reply
5974 replies to this topic

#5681 Cutted

Cutted

Još malo pa MASTER

• Banned on request
  • PipPipPipPip
  • 167 posts

Posted 08 May 2011 - 21:19

Svima sam rekla da idem da spavam.
Stavila sam krevet preko vrata.
Ovo je do sada bio najgori napad panike.
Ne umem vishe da opishem.
Imam osecaj kao da ovde pishem dnevnik.
Neshto shto ne sme da se zna, da se chuje...
Kao jebena rupa u koju vrishtim sve...ono.... sad.gif

#5682 mala plava

mala plava

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 234 posts

Posted 09 May 2011 - 16:45

QUOTE(Dar @ 22 Apr 2011, 08:25 PM) View Post
Pozdrav svima patim od anksioznosti due vreme , nisam se nikom obratio to krijem u sebi! kada treba da pri?am sa ljudim hvata me panika srce po?inje da mi kuca bre , po?injem da se znojim ponekad i crvenim , hvata me strah i u sebi razmiljam kad ?e se se zavriti vie ovaj razgovor! dok stojim noge kao da mi se ko?e! povla?im se u sebe pri?am samo sa uku?anima i ponekim ljudima koje poznajem! sa njima se ose?am najnormalnije nemam nikakve napade panike! da stvar bude ozbiljna ne izlazim iz ku?e par godina imam strah da odem do prodavnice u sebi razmiljam ta li ?e mi re?i neko ako me vidi poto me dugo nije video! sama pomisao na to ta ?e mi ko re?i ako izadjem u meni stvara strah i paniku!

Kada sam izlazio i recimo stajao na stanici ose?ao sam se kao da sam uko?en! hvata me strah od same pomisli da treba da pri?am sa nekim koga ne poznajem , kada udjem u autobus ose?am se kao da sam ne znam gde , to ima vie ljudi to je u meni ve?i strah , kao da se ko?im kao kip od straha! mnogi misle da sam stidljiv i da sam takav zbog toga ali sam na internetu shvatio da je u pitanju anksioznost! nikad nisam iao u prodavnicu da kupim neto zato to imam strah od same pomisli da udjem u prodavnicu a kamoli da traim od prodavca to to treba da kupim!

ta mi savetujete da radim da izadjem i pobedim anksioznost ako neto ne preduzmem ne?e se dobro zavriti ,propa?e mi ivot i strah ?e me pobediti!

Ja nisam god dana izlazila nigde iz kuce i potpuno te razumem kako se osecas. Prvo, posto znam da ne smes da odes do psihijatra se raspijaj koji dolaze u kucne posete i zakazi razgovor sa njim. On ce ti prepisati odgovarajuce lekove i onda stisni petlju i malo po malo izlazi iz kuce, makar to bilo i na minut. Veruj mi da ces moci sve to da uradis i onda kad pocnu lekovi da ti deluju idi kod psihijatra na razgovore kod njega u ordinaciji.

#5683 Dragan-NS

Dragan-NS

Napredni član

• Senior Members
  • PipPipPipPip
  • 184 posts

Posted 09 May 2011 - 23:03

Izgleda da su lose biometeoroloske prilike uticale negativno na sve nas. Ja sam juce doziveo jednu novu vrstu poremecaja izazvanu stresom, mnogo je nalikovala napadima panike koje sam ranije imao. U pitanju je tolika anksioznost koja je dovela do povracanja kiseline za sta se ispostavilo da je akutni napad gastritisa. Ako kazem da sam juce 2 puta odlazio kod doktora i 2 puta u Urgentni Centar mislim da ce svima biti jasno kolike su tegobe bile. Sve je pocelo rano ujutro sa bolovima u stomaku i napetoscu pracenom strahom za svoj zivot. Prilikom prve posete dezurnom doktoru uradjen mi je EKG i svi znaci bili su potpuno normalni. Oko podneva pocele su tegobe u vidu kiseline, povracanja i strahovitog bola iza grudne kosti sto me je alarmiralo i uplasilo da je u pitanju infarkt, otisao sam u Urgentni centar uradjene su mi sve analize i upucen sam internisti, tamo mi je ultrazvukom pregledan kompletam abdomen i nista nije pronadjeno, dijagnoza je bila akutni gastritis. primio sam jednu infuziju da nadoknadim gubitak tecnosti i pusten kuci. Uvece usledio je novi napad bolova pa sam prvo otisao dezurnom lekaru koji me je uputio abdominalnom hirurgu u Urgentni Centar a ovaj je samo potvrdio dijagnozu. Sve je u redu a meni nije dobro, na kraju po izlasu iz Urgentnog Centra uputio sam se u pravcu klinike za psihijatriju i zamolio da me primi dezurni psihijatar, posle dvadesetak minuta razgovora i jedne ampule bensedina bol je popustio. Danas sam sve ispricao svom psihoterapeutu i on mi je objasnio da usled velikog stresa moze doci do ovakvih reakcija, za mene suvise iscrpljujucih, danasnji dan sam prespavao u celosti ako se izuzme 2 sata provedena kod psihoterapeuta. Ima li neko slicna iskustva, inace moj najveci strah je srce i imam osecaj da se ponovo vracam u fazu hipohondrije koju sam odavno zaboravio i osecam strah da ce mi se panicni napadi poceti ponovo javljati u najjacem obliku a to je ono sto nikako ne zelim da mi se desi.

Da ova prica ne bude suvise sumorna ima i jedan meni sada komican detalj ali u momentu kada sam to radio bio sam vise nego uplasen. Radi se o sledecem. Pre odlaska na psihoterapiju uplasen da mom srcu zaista nesto fali izvadio sam 10-ak EKG snimaka, rasirio ih po podu sobe i poceo da ih "proucavam", cak sam sa "net-a" skinuo slike kao izgleda normalan EKG a kako EKG posle akutnog infarkta. Dok sam bio u ovom poslu majka je usla u sobu i blago receno zaprepastila se scenom koju je zatekla. Posle kraceg predaha bacio sam sve papire uz gomilu psovki i izasao iz stana. Uvek u meni postoji crv sumnje dali su lekari mozda pogresili, da li je nalaz krvi bas moj ili je slucajno zamenjen i tako u krug. Sta se desava zaista ne znam ali ono sto znam je da se osecam kao u nekom zacaranom krugu izmedju straha, panike i strepnje za svoje zdravlje.

#5684 Patkula

Patkula

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 85 posts

Posted 10 May 2011 - 00:18

[quote name='Dragan-NS' date='10 May 2011, 12:03 AM' post='403857']
Izgleda da su lose biometeoroloske prilike uticale negativno na sve nas. Ja sam juce doziveo jednu novu vrstu poremecaja izazvanu stresom, mnogo je nalikovala napadima panike koje sam ranije imao. U pitanju je tolika anksioznost koja je dovela do povracanja kiseline za sta se ispostavilo da je akutni napad gastritisa. Ako kazem da sam juce 2 puta odlazio kod doktora i 2 puta u Urgentni Centar mislim da ce svima biti jasno kolike su tegobe bile. Sve je pocelo rano ujutro sa bolovima u stomaku i napetoscu pracenom strahom za svoj zivot. Prilikom prve posete dezurnom doktoru uradjen mi je EKG i svi znaci bili su potpuno normalni. Oko podneva pocele su tegobe u vidu kiseline, povracanja i strahovitog bola iza grudne kosti sto me je alarmiralo i uplasilo da je u pitanju infarkt, otisao sam u Urgentni centar uradjene su mi sve analize i upucen sam internisti, tamo mi je ultrazvukom pregledan kompletam abdomen i nista nije pronadjeno, dijagnoza je bila akutni gastritis. primio sam jednu infuziju da nadoknadim gubitak tecnosti i pusten kuci. Uvece usledio je novi napad bolova pa sam prvo otisao dezurnom lekaru koji me je uputio abdominalnom hirurgu u Urgentni Centar a ovaj je samo potvrdio dijagnozu. Sve je u redu a meni nije dobro, na kraju po izlasu iz Urgentnog Centra uputio sam se u pravcu klinike za psihijatriju i zamolio da me primi dezurni psihijatar, posle dvadesetak minuta razgovora i jedne ampule bensedina bol je popustio. Danas sam sve ispricao svom psihoterapeutu i on mi je objasnio da usled velikog stresa moze doci do ovakvih reakcija, za mene suvise iscrpljujucih, danasnji dan sam prespavao u celosti ako se izuzme 2 sata provedena kod psihoterapeuta. Ima li neko slicna iskustva, inace moj najveci strah je srce i imam osecaj da se ponovo vracam u fazu hipohondrije koju sam odavno zaboravio i osecam strah da ce mi se panicni napadi poceti ponovo javljati u najjacem obliku a to je ono sto nikako ne zelim da mi se desi.

Prosto ne mogu da verujem da je ovo zbog vremena. Hocu da kazem da sam se i ja juce osecao izuzetno anksiozno...a danas sam cuo od par njih da su se slicno osecali ovih dana. Moja "boljka" je takodje srce...i ne samo to, sve najgore bolestine, mada ima dana kada se perfektno osecam. Ranije nisam obracao paznju ni na kakve simptome, a sada i za najmanji dramim. Eto, sve mislim srce, a celo prosloleto sam trcao po 5 km svaki dan...kontradiktorno.

#5685 Dragan-NS

Dragan-NS

Napredni član

• Senior Members
  • PipPipPipPip
  • 184 posts

Posted 10 May 2011 - 08:37

Slicno je stanje i kod mene, nalazi ultrazvuka srca, holter monitoringa su u redu, funkcije svih vitalnim organa takodje ali strah je uvek prisutan, mozda bi trebao da se izrazim zabrinutost umesto strah mada je kombinovan osecaj. trudim se da zivim normalno, izlazim, druzim se, fizicke aktivnosti su mi umerene bas zbog zabrinutosti da mi se nesto ne desi. Cim osetim da je rad srca ubrzan prekinem sa svakom aktivnoscu mada sam svestan da rad srca u naporu dostize 130-160 otkucaja, cak lekari kazu da priikom trcanja kod neutreniranih ljudi puls treba da dostigne 160 otkucaja da bi se pospesilo sagorevanje kalorija ali iako sve znam i dalje sam zabrinut. Bolestine su posledice hipersenzitivnosti u kojoj se nalazimo, nas mozak registruje i najmanje promene u organizmu za razliku od "normalnog" mozga koji daje znake bola tek kada se predje odredjena granica koja je kod nas pomerena tako da reagujemo i na najmanji bol. Recimo meni se desava da mi preskoci neki od medjurebanhih misica i to isprovocira strah da nije srce "preskocilo" i zabrinutost krece. Jedino koliko sam primetio ovih simptoma nema u toku nocnih izlazaka jer verovatno alkohol malo "olabavi" grc u kome se nalazim pa ne razmisljam o svom organizmu. Na moju veliku nesrecu imam naprsnuce diska izmedju C5 i C6 vratnog prsljena tako da bolovi koji su misicne prirode cesto se sire u grudi i pojacavaju se na pritisak rukom, sto znaci da nije u pitanju srce, sada se dobro osecam pa racionalno pisem ali kada iracionalna razmisljanja nadvladaju racionalna nastaje opsti haos. Klasican napad panike nisam dugo imao ali sam presao u stanje generalizoane anksioznosti koju karakterise misicna napetost, povisen pritisak i enormna kolicina nepotrebnih misli vezanih za zdravstveno stanje. Terapija mi je svedena na minimum a psihoterapeuta posecujem 2X nedeljno i sve to daje rezultati ali s' obzirom da sam u ovom troblemu od 2004. godine nista ne moze da se resi preko noci. Da ne zaboravim tu je i stalna misao koja se mota po mojoj glavi a glasi "Zasto se bas meni ovo desava, gde sam u zivotu pogresio". Stalno je prisutan osecaj krivice da sam sam doprineo stanju u kome se nalazim.

#5686 Patkula

Patkula

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 85 posts

Posted 10 May 2011 - 14:11

QUOTE(Dragan-NS @ 10 May 2011, 09:37 AM) View Post
Slicno je stanje i kod mene, nalazi ultrazvuka srca, holter monitoringa su u redu, funkcije svih vitalnim organa takodje ali strah je uvek prisutan, mozda bi trebao da se izrazim zabrinutost umesto strah mada je kombinovan osecaj. trudim se da zivim normalno, izlazim, druzim se, fizicke aktivnosti su mi umerene bas zbog zabrinutosti da mi se nesto ne desi. Cim osetim da je rad srca ubrzan prekinem sa svakom aktivnoscu mada sam svestan da rad srca u naporu dostize 130-160 otkucaja, cak lekari kazu da priikom trcanja kod neutreniranih ljudi puls treba da dostigne 160 otkucaja da bi se pospesilo sagorevanje kalorija ali iako sve znam i dalje sam zabrinut. Bolestine su posledice hipersenzitivnosti u kojoj se nalazimo, nas mozak registruje i najmanje promene u organizmu za razliku od "normalnog" mozga koji daje znake bola tek kada se predje odredjena granica koja je kod nas pomerena tako da reagujemo i na najmanji bol. Recimo meni se desava da mi preskoci neki od medjurebanhih misica i to isprovocira strah da nije srce "preskocilo" i zabrinutost krece. Jedino koliko sam primetio ovih simptoma nema u toku nocnih izlazaka jer verovatno alkohol malo "olabavi" grc u kome se nalazim pa ne razmisljam o svom organizmu. Na moju veliku nesrecu imam naprsnuce diska izmedju C5 i C6 vratnog prsljena tako da bolovi koji su misicne prirode cesto se sire u grudi i pojacavaju se na pritisak rukom, sto znaci da nije u pitanju srce, sada se dobro osecam pa racionalno pisem ali kada iracionalna razmisljanja nadvladaju racionalna nastaje opsti haos. Klasican napad panike nisam dugo imao ali sam presao u stanje generalizoane anksioznosti koju karakterise misicna napetost, povisen pritisak i enormna kolicina nepotrebnih misli vezanih za zdravstveno stanje. Terapija mi je svedena na minimum a psihoterapeuta posecujem 2X nedeljno i sve to daje rezultati ali s' obzirom da sam u ovom troblemu od 2004. godine nista ne moze da se resi preko noci. Da ne zaboravim tu je i stalna misao koja se mota po mojoj glavi a glasi "Zasto se bas meni ovo desava, gde sam u zivotu pogresio". Stalno je prisutan osecaj krivice da sam sam doprineo stanju u kome se nalazim.

I ja sam primetio kod sebe da sam opusteniji kod nekih izlazaka i kada sam sa neki9m drustvom koje mi prija, takodje se dobro osecam posle neke fizicke aktivnosti. Ali jos uvek te misli me ubijaju...non stop lose. Klasicna hipohondrija je kod mene prisutna. Da ne govorim o mojim snovima, da ne kazem nocnim morama, posle kojih se budim sav nikakav. Inace kako reagujes na vrucine, sada ide leto, pa kakvo je tvoje misljenje o tome?

#5687 Dragan-NS

Dragan-NS

Napredni član

• Senior Members
  • PipPipPipPip
  • 184 posts

Posted 10 May 2011 - 15:21

Ide leto a njega se njavise plasim, veoma lose podosim vrucine ili sam umislio da je tako pa ih izbegavam. imam osecaj da ne mogu nadisati dovoljno vazduha, prekomerno se znojim iako nisam gojazan, dok traje leto obicno sam anksiozniji nego zimi. Pogotovo ne prija mi vlaga u vazduhu imam neki cudan osecaj u glavi i stalno mislim da u se onesvestiti. Uglavnom leti zivim kao vampir, preko dana spavam a nocu kada zadje sunce pocinjem se kretati, potpuno zamenim noc za dan. Ove godine resio sam da pokusam da budem malo aktivniji preko dana, ove godine imam srece pa ce mi preko leta biti prisutna drugarica koja inace ne zivi u Srbiji a koja ume da se izbori sa svim mojim stanjima pa cemo pokusati da preko dana odlazimo na plazu, tvrdjavu, neke laganije bleje po bastama, nadam se da ce sve proci kako treba. Secam se vremena kada sam citav dan provodio na plazi i nista mi nije smetalo i zelim da se ta vremena ponovo vrate i pokusavam da od sebe dam maximum kako bih to postigao. Pokusavam da pored redovnih obaveza nadjem i alternativu kako bih se malo oslobodio losih misli pa sam je nasao u kolekcionarstvu vojne i pilotske opreme, antikvitetima, uvek su potrebne neke resauracije, sredjivanja, tako da me to do neke mere opusta ali kada se nadjem bez obaveza krecu simptomi osluskivanja svog organizma i naravno za svaki simptom koji se javi ja pomislim ono najgore. Kako provodim vreme mozes videti na mom FB profilu, tu su i slike delova kolekcije koja mi je jedini relax, NaFB-u sam pod istim imenom Dragan Sijacki

#5688 maja6

maja6

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 46 posts

Posted 11 May 2011 - 21:20

Moze li mi neko reci da li vam se desava da vam pri razgovoru sa ljudima ili tek tako kad imate ne ni napad panike nego ono stanje prije njega da vam pocnu titrati misi?i lica i oko usana i kocenje vilice.
ja sam mislila da sam sa svim ovim zavrsila ali se evo prije par dana vratilo i to sa ovim gadnim grcevima kad god nesto vazno moram obaviti, sa nekim pricati , na sastancima i sl.
pocela sam ponovo svaki dan piti xanax a i do sada sam ga pila ponekad ali ne pomaze

#5689 Dragan-NS

Dragan-NS

Napredni član

• Senior Members
  • PipPipPipPip
  • 184 posts

Posted 11 May 2011 - 22:23

@maja6

ja imam manji problem u vidu tiranja levog ruba usne, neuroloski sam pregledan, nema deficita u pitanju je samo ispoljavanje anksioznosti u telesnom obliku. Ako je za utehu nije u pitanju ni nastradali nerv, niti neki veci problem vec samo anksioznost. Isto mi se desava i sa kocenjem vilice a nekada se javi i podrhtavanje.

#5690 maja6

maja6

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 46 posts

Posted 12 May 2011 - 11:27

Toliko mi je sinoc bilo lose da sam tako kratko napisala u nadi da ce mi neko reci da mu je isto ili slicno.
Vec sam mislila da je u pitanju mozdani udar, srcani udar, multipla skleroza ili eventualno epilepticnni napad koji treba da me zadesi.
Dugo vremena mi se ovo vec nije doga?alo, naime izvadila sam stitnu i prije toga sam uzimala razne AD i oda poslije OP titne samo po potrebi uzimala xanax.
To po potrebi je u zadnjih pola godine postalo sve ?es?e, da bi u zadnjih 10 dana pocela tri puta dnevno piti po jednu od 0,25. (A cak ponekad pred sastanak na poslu ili neki doga?aj -roditeljski i sl i 0.5)
Ne znam sta da radim , da li je to od napada panike koje imam, ali sam se vec nekako navikla na njih ali sad ih prati i ovo grozno kocenje misica lica i vilice, kao tikovi neki, jednostavno pocne da se mrda oko oka, usana brade, obraza i uzas jedan, opcenito sam malaksala i sva podrhtavam.
Help me

#5691 Dragan-NS

Dragan-NS

Napredni član

• Senior Members
  • PipPipPipPip
  • 184 posts

Posted 12 May 2011 - 21:57

Majo,

Sve sto se desava je u sklopu generalizovane anksioznosti. Za razliku od panicnih napada koji traju relativno kratko i imaju svoju tacku kulminacije posle koje naglo popustaju generalizovana anksioznost ima drugu klinicku sliku. Generalizovana anksioznost je najcesce posledica dugotrajnog ili ucestalog izlaganja stresu i cesto je prate hipohondricne misli. Pored toga prate je i razni telesni simptomi, usled izrazite nervne napetosti organizam reaguje naprezanjem misicnih i nervnih vlakana i oni stvaraju ovakve probleme. Najcesci su bolovi u ledjima koji se prenose u pojas grudnog kosa, kocenje vilice, podrhtavanje vilice, podrhtavanje misica ociju, usana, razna treperenja u organizmu. Xanax ima brzo ali kratkotrajno delovanje, ne znam da li si se konsultovala o eventualnom uvodjenju "Rivotrila" koji ima bolji efekat na mozdani simpatikus i duze vreme poluraspada u organizmu tako da mu to omogucava produzeno delovanje. Meni je u sklopu terapije pored AD-a uveren i "Rivotril" i od tada nemam toliko intenzivne tegobe, ne mogu reci da su skroz iscezle ali javljaju se veoma retko.

#5692 maja6

maja6

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 46 posts

Posted 13 May 2011 - 07:06

QUOTE(Dragan-NS @ 12 May 2011, 10:57 PM) View Post
Majo,

Sve sto se desava je u sklopu generalizovane anksioznosti. Za razliku od panicnih napada koji traju relativno kratko i imaju svoju tacku kulminacije posle koje naglo popustaju generalizovana anksioznost ima drugu klinicku sliku. Generalizovana anksioznost je najcesce posledica dugotrajnog ili ucestalog izlaganja stresu i cesto je prate hipohondricne misli. Pored toga prate je i razni telesni simptomi, usled izrazite nervne napetosti organizam reaguje naprezanjem misicnih i nervnih vlakana i oni stvaraju ovakve probleme. Najcesci su bolovi u ledjima koji se prenose u pojas grudnog kosa, kocenje vilice, podrhtavanje vilice, podrhtavanje misica ociju, usana, razna treperenja u organizmu. Xanax ima brzo ali kratkotrajno delovanje, ne znam da li si se konsultovala o eventualnom uvodjenju "Rivotrila" koji ima bolji efekat na mozdani simpatikus i duze vreme poluraspada u organizmu tako da mu to omogucava produzeno delovanje. Meni je u sklopu terapije pored AD-a uveren i "Rivotril" i od tada nemam toliko intenzivne tegobe, ne mogu reci da su skroz iscezle ali javljaju se veoma retko.

Hvala ti puno, nadam se da si u pravu.
Jucer sam bila kod doktorice koja ove nase jade valjda cuje toliko cesto da joj je dojadilo da mi to tako lijepo objasni i sl. naime naskrabala je seroxat 20 mg, 3 dana po pola pa onda cijelu i bosnil 50 mg jednu ujutro, te xanax po potrebi i sve rije?e to jest polako iskljucivati, kontrola za 21 dan.
Danas sam popila prve doze i evo umirem od frke kako ce to djelovati i da me nece bumerang sad puci dok ne pocne djelovati a na poslu hrpa obaveza koje ukljucuju kojekakve susrete i aaaaaaa.
Grozno.

#5693 maja6

maja6

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 46 posts

Posted 13 May 2011 - 09:11

Uh kakve li uzase procita o ovom seroxatu, sta cu sad , sad me frka sto sam ga jutros popila......

#5694 hello kitty

hello kitty

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 143 posts

Posted 13 May 2011 - 09:52

Ma sta si citala,sad cu da te  batine.gif   Ko kaze da ces ti proci isto,meni je seroxat super,nisam imala nijednu nuspojavu

#5695 maja6

maja6

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 46 posts

Posted 13 May 2011 - 10:52

QUOTE(hello kitty @ 13 May 2011, 10:52 AM) View Post
Ma sta si citala,sad cu da te  batine.gif   Ko kaze da ces ti proci isto,meni je seroxat super,nisam imala nijednu nuspojavu

Hvala na podrsci  ali stvarno nuspojave-strasno

#5696 Dragan-NS

Dragan-NS

Napredni član

• Senior Members
  • PipPipPipPip
  • 184 posts

Posted 13 May 2011 - 11:17

Najbolje je necitati uputstva koja prate lekove. Nuspojavekoje se dese jednom u 10.000 ili 100.000 slucajeva po zakonu moraju biti navedene zbog toga ih je lista toliko dugacka jer se farmaceutske kompanije moraju ograditi. Ja sam ga davno koristio i nista mi se nije desilo. Izbacen je iz samo jednog razloga "Seroxat" koji je po sastavu paroxetin kod muskaraca u 60% slucajeva izaziva impotenciju koja vremenom nestaje, kada mi se to desilo psihicki pritisak je bio suvise jak tako da sam insistirao da ga zamene lekom iz neke druge grupe lekova pa je uveden "Zoloft". Inace nuspojava apsolutno nije bilo jedino savet koji sam dobio je da uz ovaj lek uzimam sto vise tecnosti u proseku oko 2l dnevno, sto ti preporucujem da ne bi imala sindrom suvoh  usta koji moze biti neprijatan.

#5697 maja6

maja6

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 46 posts

Posted 13 May 2011 - 11:26

QUOTE(Dragan-NS @ 13 May 2011, 12:17 PM) View Post
Najbolje je necitati uputstva koja prate lekove. Nuspojavekoje se dese jednom u 10.000 ili 100.000 slucajeva po zakonu moraju biti navedene zbog toga ih je lista toliko dugacka jer se farmaceutske kompanije moraju ograditi. Ja sam ga davno koristio i nista mi se nije desilo. Izbacen je iz samo jednog razloga "Seroxat" koji je po sastavu paroxetin kod muskaraca u 60% slucajeva izaziva impotenciju koja vremenom nestaje, kada mi se to desilo psihicki pritisak je bio suvise jak tako da sam insistirao da ga zamene lekom iz neke druge grupe lekova pa je uveden "Zoloft". Inace nuspojava apsolutno nije bilo jedino savet koji sam dobio je da uz ovaj lek uzimam sto vise tecnosti u proseku oko 2l dnevno, sto ti preporucujem da ne bi imala sindrom suvoh  usta koji moze biti neprijatan.

Nevjerovatna stvar, nisam procitala za susenje usta pa da to pripisem svojoj ludoj glavi ali ja od jutros se gusim suhocom usta, ISTINA
Hvala za savjet, budem pila mnogo vode koju inace bas malo i pijem inace

#5698 pukla_ko_kokica

pukla_ko_kokica

GARGAMEL

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,165 posts

Posted 13 May 2011 - 14:47

QUOTE(maja6 @ 13 May 2011, 12:26 PM) View Post
Nevjerovatna stvar, nisam procitala za susenje usta pa da to pripisem svojoj ludoj glavi ali ja od jutros se gusim suhocom usta, ISTINA
Hvala za savjet, budem pila mnogo vode koju inace bas malo i pijem inace

Joe Barry - Panic Away... ...ne istrauj ljekove, niti bolest, nego nau?i kako si pomo?... ako nema aljem ti mailom... paniku treba prigrlit i na taj na?in nestaje... svaki put kad pokuava od nje pobje? poja?at ?e se i napast te svom silinom... Svi simptomi koje si gore navela i koji te zabrinjavaju su simptomi panike, tjeskobe, nervoze, straha... To su samo simptomi, samo osje?aji, istina runi su, odvratni, zastrauju?i, ali ti ne mogu nita... taman da ti je lice zgr?eno i napeto, i da ima milijon i jedan tik, ovaj poreme?aj je toliko rairen u modernom svijetu, poglavito zbog razine stresa kojem smo svi izloeni, da je uop?e glupo zabrinjavat se oko toga!!!

Dri se, javi se u inbox, ako nema knjigu, poslat ?u ti je i po?et ?e na pravilan na?in reagirat na iracionalan strah koj ti proimlje tijelo!!!

Pozdrav!!!

#5699 Violinska

Violinska

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 314 posts

Posted 13 May 2011 - 17:25

Koju knjigu, ho?u i ja. Samo da nije Tajna, u to ne vjerujem, daj neto konkretno a ne bajkice smile.gif. Jel normalno da te u sred no?i iz sna probudi napad panike?? Slabost u tijelu, strah, ubrzan rad srca, mu?nina itd....meni se neku no? desilo. Jeben osje?aj fakat. Jedva sam ponovo zaspala. A Seroxat sam i ja odbila da pijem, jer mislim da je prejak za mene. Uzela pola tablete i cijeli dan mu?nine i nave?e nesanica. Jo kad ?uh da mogu postat frigidna i udebljat se, no no, nikako.

#5700 pukla_ko_kokica

pukla_ko_kokica

GARGAMEL

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,165 posts

Posted 13 May 2011 - 18:43

QUOTE(Violinska @ 13 May 2011, 06:25 PM) View Post
Koju knjigu, ho?u i ja. Samo da nije Tajna, u to ne vjerujem, daj neto konkretno a ne bajkice smile.gif. Jel normalno da te u sred no?i iz sna probudi napad panike?? Slabost u tijelu, strah, ubrzan rad srca, mu?nina itd....meni se neku no? desilo. Jeben osje?aj fakat. Jedva sam ponovo zaspala. A Seroxat sam i ja odbila da pijem, jer mislim da je prejak za mene. Uzela pola tablete i cijeli dan mu?nine i nave?e nesanica. Jo kad ?uh da mogu postat frigidna i udebljat se, no no, nikako.

Ma nikakava tajna...sve javno i transparentno...hahahahahahahahaha alim se ...

Radi se o pisanim tehnikama samopomo?i... A o tabletama za GAP ne elim ni pri?at, jer tu imam svoje miljenje koje ne?u iznosit...

Ja sam prola GAP sa prisilnim mislima (da se razumijemo, jo uvijek znam to prolazit iz ?ista mira, samo to u pravilu velik komad vremena uz primjenu tehnika za jedno i drugo mi je dobro ili ako me i mu?e prislile ili soc. fobija i anksiozni, mu?e me najmanje mogu?e vremena... nisam u cijelodnevnom strahu, jer mu pristupam racionalno...) bez tableta i danas mi je drago...

U po?ecima (povratku simptoma) mi je bilo uasno loe i to bez zadrke 8 mjeseci tekog pakla, svakodnevnih derealizacija, cijelo tijelo u gr?u i strahu, napadaji, sustavne cijelodnevne prisline (anksiozni mi se i razvio kao posljedica prisilnih misli), anskiozne misli, vr?enje u krug... ali kad sam svemu dala ime i pro?itala par korisnih knjiga, a i uz pomo? ro?aka koj mi je psihijatar sam nau?ila kako se funkcionira sa tim!!!

Ponekad djeluje kao da umanjujem patnju i kao sve je to jednostavno, ali znam da nije i znam koliko je to strano... me?utim izlje?ivo je... moe se protiv toga, za razliku od stvari koje me mu?e za koje je pitanje dali ?u ih se ikad oslobodit... samo je bitno kod GAP-a i njemu srodnih poreme?aja utuvit si u glavu da nema pilule koju ?e popit i da ?e ti sutra biti bolje i da ako problemu cijelo vrijeme pristupa na na?in; O?u se rijeit toga,  O?u se rijeit toga,  O?u se rijeit toga,  O?u se rijeit toga,  O?u se rijeit toga... teko, ali ako kae sam sebi; Okej imam problem, bolestan sam, dali postoji na?in da lake ivim sa tim, ili na koj na?in da sebi olakam, koje korake da poduzmem da mi bude bolje, ili svijestan sam da imam problem i da nije mali i da mi nedvojbeno treba vremena da ga rijeim, e onda ima realne anse da se toga ili rjei ili u velikoj (ogromnoj) mjeri ublai i smanji simptome.

Uglavnom sve ti to vie manje pie u knjizi, pa mi pusti mail i ja ti ju poaljem...
Pozzz...

Also tagged with panični napad

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users