Jump to content

Simptomi

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
32 replies to this topic

#1 Alen

Alen

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 23 posts

Posted 14 March 2007 - 10:38

U zadnje vrijeme iamam bolove koji se manifestiraju u grudnom kosu, osjecaj kao da mi
nesto zateze grudni kos. Povremeno osjetim ostru bol, ponekad na lijevoj, ponekad na desnoj,
a ponekad i u sredini grudnog kosa! To me zna buditi iz sna u kasnim satima, te osjecam nesto
kao slabost u predjelu srca, tako me trzne iz sna da skocim iz kreveta sto prati ojecaj
gusenja! Sinoc mi se desilo i to kao da mi cijelo tijelo zadrhti na tren.

Ako netko dozivljava slicne simptome bio bih zahvalan da prokomentira i kaze mi kako je se
nosio s njima....

#2 pahuljic@

pahuljic@

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 50 posts

Posted 14 March 2007 - 10:50

Imala sam ja, ali nisu me budili iz sna. Ali imala sam bolove u grudnom kosu koji su trajali sedam dana bez prestanka, i za to vreme sam posetila dva kardiologa i jednom isla u urgentni. Rezultati su bili OK, cak su mi i pluca snimali. Rekli su stres! To je kod mene simptom anksioznosti bio. Inace ako si posetio kardiologa i skljucio komponentu koja moe biti opasna, onda je verovatno zbog anksioznosti ili zbog kicme. Cesto bolovi grudnog kosa poticu zbog kicme!

#3 tea26

tea26

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 806 posts

Posted 14 March 2007 - 10:51

dragi moj sve je to od zivaca smiri se duboko disi nikaj se nece desiti
probaj otici do doktora da te p'oslusa pluca
napravi9 ekg i neke pretrage :cmok:

#4 Alen

Alen

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 23 posts

Posted 14 March 2007 - 10:59

Ma da u tome i jeste problem sto sam napravio sve moguce pretrage i nisu mi nasli mane..... Bio dva puta kod Kardiologa, napravio sve vrste pregleda a i kod Pulmologa(dr. za plucne bolesti) pa ni on nista nije nasao! Samo eto problem je kod mene da kad sam s necim zaokupljen
simptomi se vrlo malo manifestiraju ali ono najgore kad se trebam opustiti, kad legnem u krevet i pokusam nemisliti na nista onda se pocnu javljati ti cudni simptomi. A i to mi je najgore sto me budi iz sna i neda mi zaspati pa se ujutro osjecam ko prebijena macka! A jos moram raditit!

#5 pahuljic@

pahuljic@

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 50 posts

Posted 14 March 2007 - 11:04

Onda se javi psihijatru, to je najbolji nacin da pomognes sebi. Jer ti simptomi anksioznosti imaju neki uzrok, nesto pokusavaju da ti kaze, a ne verujem da sam mozes da ih desifrujes(bar ja nisam). Zato potrazi pomoc!

#6 tea26

tea26

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 806 posts

Posted 14 March 2007 - 11:04

alene ne daj se proci ce
tu sam uz tebe

#7 Alen

Alen

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 23 posts

Posted 14 March 2007 - 11:08

Ma srca ste, hvala vam sto ste tako brzi! Hvala vam na podrsci.... A nedam se ja vec mjesecima, ali eto kad dodju novi simptomi malo se uplasis, znate kako to ide, pa se kasnije naviknes!

#8 pahuljic@

pahuljic@

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 50 posts

Posted 14 March 2007 - 11:10

Alene, ipak potrazi pomoc, jer simptomi nece nestati sami od sebe! Mozda ce sada proci, ali javice se opet i opet, sve dok ne resis da uz pomoc strucnjaka da se pozabavis s njima!

#9 leptirica

leptirica

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 120 posts

Posted 14 March 2007 - 11:13

....i ja sam to prola...budilo me po no?i..pa me gui...pa mislim da ?u se uguiti..da ako ne krenem na vrijeme na hitnu da ne?e biti dobro..itd..pa ta bol u grudima...pa lijeva ruka trne..znam koliko je to neugodno i koliko te moe prepasti...ali VJERUJ da to nije nita....samo glupi simptom ?ija je uloga upravo da te uplai...a ne treba te plaiti...koliko god grozan bio osje?aj...Mene su osim toga i vrtoglavice budile...nakon pla?a i borbe s tim sam shvatila(predugo mi je trebalo) da ?u sve to ignorirati...tako da kada mi se to zadnji put desilo..kada me zavrtilo u snu...samo sam si rekla: daj odje....meni se spava..i prolo...Treba biti grub prema tome...koliko god teko bilo...s vremenom ?e se nau?iti da nije nita i manje ?e panje na to obra?ati...ali svako mora do toga do?i sam...pa ?e do?i i ti....Kad se pojavi ti samo ovako: :vrckanje:

#10 maxima

maxima

KRAVICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,231 posts

Posted 14 March 2007 - 11:16

ja sam imala dramati?na bu?enja... na na?in da sam se iz kreveta nala katapultirana na zidu! uz snane tahikardije bolove i stezanje u grudima i trnjenje ruke-cijeli komplet! anksioznost...

#11 Pinky-st

Pinky-st

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 106 posts

Posted 14 March 2007 - 11:17

imala san gotovo iste simptome, bila zbog toga na hitnoj, svi pregledi - uredni. ja san se budila 2 sata nakon ta bi ila lec. Probudila bi se cila nemirna, pa bi jedva opet zaspala. itd. To me pratilo nekih mjesec dana.

Stoga san otila u psihi?a. Ima 6 dana da uzimam lijekove.

#12 pahuljic@

pahuljic@

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 50 posts

Posted 14 March 2007 - 11:18

Jaooo, kada se setim te moje leve ruke sto trne(a trne jos uvek i kada nemam bolove u srcu ni napade panike) ..ali navikla sam da zivim sa tom rukom koja trne, a sada ne samo da trne vec i boli, da se prosto uplasim kada se probudim i vidim da ona ne trne , da je sve normalno..e onda zamalo da ne dobijem napad panike sto je prestala da trne :batine:  :excl:
a!

#13 bokica

bokica

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 102 posts

Posted 14 March 2007 - 11:47

Cao Alene!
Ja imam iste simptome.....
Jedno vreme svaka noc u hitnoj,sve u redu a meni isti osecaj uvek...........
Po malo se proredilo ali se desava....j sam imala koksaki pa sam mislila da je od toga,ali nije
Idi i kod kardiologa preventive raci...
Kod psihologa obavezno,ja sam se plasila ali sam ipak otisla

#14 tea26

tea26

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 806 posts

Posted 14 March 2007 - 12:03

sve prolazi pa i to Alene
nemoj se bojati,svi smo tu da ti pomognemo
eto ja prva :batine:

#15 Realizator

Realizator

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 51 posts

Posted 14 March 2007 - 12:29

Druze, Doktoru ti hajde da ti da uputnicu za Psihijatra, pa otidji psihijatru reci sta se desava, a zatim se javi ovde i reci nam sta ti je rekao.

Po svemu sudeci imas ono sto mi svi vec imamo.

I znas sta je najbolje od svega??.....Neces umrijeti od toga, niti poluditi! :batine:

sjajno, zar ne?

#16 Alen

Alen

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 23 posts

Posted 14 March 2007 - 12:34

Neznam sta da kazem, ove vase rijeci utjehe mi mnogo znace u mojoj borbi sa ovim blesavim simptomima! Jos jednom, ma milijon puta vam hvala za savjete i suosjecanje! E da, zaboravio sam reci i to da i ja imam problema sa trnjenjem lijeve ruke, cak se to pretvori u bol u ruci. Zaboli pa prodje ali dosadi brate!

#17 Alen

Alen

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 23 posts

Posted 14 March 2007 - 13:13

Ma bio sam ja kod psihologa, nakon sto sam napravio sve moguce
pretrage! Tamo bila neka simpa teta, radio sam te psihotestove
i imao razgovor sa njom. Rekla mi je da nebih trebao previse
razmisljati o tome da je ona zakljucila iz testova i razgovora
da se kod mene neradi o nicemu strasnom! Mejdutim moj doktor
opce prakse mi je propisao Xanax SR 1mg svaki dan i kad me
bas uhvati rekao mi je da popijem Normabel i da bi trebalo biti
sve ok! Jedno vrijeme je bilo sve uredu ali sada imam osjecaj da
sam postao imun na taj Xanax kojeg pijem vec oko 2 mjeseca. Kod
psihijatra nisam bio, nemogu se odluciti da ga posjetim ili si
nemogu priznati da ipak bolujem od anksioznog poremecaja. Sve se
nekako izvlacim da je to od kraljeznice, pa onda od Hijetalne
hernije koju imam, to je kilica u zeludcu pa, pa onda si kazem
mozda od stresa pa se sve nadam proci ce. Kad prodje i nema
siptoma sve je super ali kad dodju onda.....!!!
Imate li neki svajet, dali je uredu ovaj nacin na koji ja to
dozivljavam, vase misljeneje?

#18 Care

Care

My name is care - (engl. briga, ), a carica sam odavno

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,101 posts

Posted 14 March 2007 - 13:18

pahuljic@, on 14 Mar 2007, 11:18 AM, said:

Jaooo, kada se setim te moje leve ruke sto trne(a trne jos uvek i kada nemam bolove u srcu ni napade panike) ..ali navikla sam da zivim sa tom rukom koja trne, a sada ne samo da trne vec i boli, da se prosto uplasim kada se probudim i vidim da ona ne trne , da je sve normalno..e onda zamalo da ne dobijem napad panike sto je prestala da trne :batine:  :excl:
a!

AL SMO SVI ISTI. KO DA NAS JE ISTI TATA RADIO.  :aha:

#19 chagall

chagall

zla kraljica

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,049 posts

Posted 14 March 2007 - 14:04

mothercare, on 14 Mar 2007, 01:18 PM, said:

AL SMO SVI ISTI. KO DA NAS JE ISTI TATA RADIO.  :aha:
                  addadadaa   addadadaa  addadadaa

#20 Astra

Astra

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 281 posts

Posted 14 March 2007 - 14:26

Alen, on 14 Mar 2007, 08:13 AM, said:

Rekla mi je da nebih trebao previse
razmisljati o tome da je ona zakljucila iz testova i razgovora
da se kod mene neradi o nicemu strasnom!

Pa to bi bilo super kada bismo mogli samo tako da prestanemo da previse razmisljamo.
I anksioznost retko kad deluje kao nesto strasno nekome ko gleda sa strane i nije anksiozan. Slazem se, ima puno ozbiljnijih i tezih oboljenja od anksioznosti, ali to ne znaci da anksioznost ne treba da se leci.

Mozda bi psihijatar mogao bolje da te posavetuje po pitanju lekova? I razgovor sa nekim ko bi imao vise saosecanja za to stanje, saslusao te o tvojim strahovima, i posavetovao o nekim konkretnim koracima koje mozes da preduzmes da se lakse boris sa anksioznoscu?