Jump to content

Drhtanje ruku

• Please log in to reply
14 replies to this topic

#1 milosk

milosk

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 16 posts

Posted 20 March 2007 - 15:41

Ja sam nov u svemu ovome, kod mene je anksioznost prisutna oko 2 meseca (lupanje srca, vrtoglavica, panika, znojenje dlanova i sl.) sada se vec polako snalazim, ali me interesuje da li pojacano drhtanje ruku i svih ostalih misica moze biti posledica terapije i kako da to umanjim. Nekad me je stvarno blam kada treba da se npr. potpisem a ruke mi se tresu ko da imam 100 god. Posle duzeg stajanja (kod mene je to 15-tak min.) pocnu i noge da mi se tresu. Bio kod kardiologa sve u redu trenutno pijem terapiju: risar, bromazepam, flunisan... E da i vrtoglavica je dosta cesto prisutna. Kako nju kontrolisete? Pa molim sve one koji imaju malko vremena i iskusni su u svemu ovome da mi odgovore....Hvala Vam unapred!!!

#2 zelenka

zelenka

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,757 posts

Posted 20 March 2007 - 15:46

to ti je od anksioznosti. ja nisam mogla da pijem i jedem i pisem koliko su mi se tresle, ali to samo u slucajevima ako me netko gleda. inace mi je doma sve bilo ok, ili ako nitko ne gleda.

#3 Nermina.s

Nermina.s

zanesena

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,715 posts

Posted 20 March 2007 - 16:06

meni se ruke tresu samo kad sam gladna tj. kad mi padne secer
a noge ko da su od stakla
e da li je to od anksioznosti ili ne ja sam sebi ufurala da je od gladi
i ja zacas nesto pojedem i prode me

ali bit ce da je od anks.treba samo vremena da ti lijekovi pocnu djelovat i sve ce to proci

#4 Felix

Felix

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 32 posts

Posted 20 March 2007 - 16:20

Nisi jedini. Kod mene najve?i problem je znojenje ruku i poja?ano lupanje srca. Drhtanje ruku su mi drugi primjetili jednom prilikom kad sam nekaj prezentiral u koli. Sve ti je to stvar hormona. Pro?itaj moju temu "Anksioznost - terapija" gdi sam napisal kaj je meni psihi? preporu?il.

#5 milosk

milosk

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 16 posts

Posted 20 March 2007 - 20:18

Hvala vam. A da li neko zna koliko dugo to moze da traje. Moja doktorka mi rece da je dobro sto se pojavilo sada(imam 22 god) jer ima vise verovatnoce da nestane na krju adolescencije 25,26 god. ali isto tako i da se pogorsa. Mislim da kod mene gore od ovoga ne moze...Ako neko nesto o tome zna eto dobre teme.
Procitao sam vase teme i pomogle su mi...ipak je dobro znati da nisi sam u svemu ovome

#6 zelenka

zelenka

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,757 posts

Posted 20 March 2007 - 20:21

u biti i meni je nekad od gladi, osjecaj je skoro isti. mislim da ti je rivotril dobar za takve stvari, ali trebas znati i kad bi ga mogao popit. meni je to vise bilo kao od neke treme... al evo sad mi je dobro. imam 24 god, pocela sam sa 23 se lijecit, ako ti to sta znaci.

#7 Realizator

Realizator

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 51 posts

Posted 20 March 2007 - 20:56

Milosk, samo hrabro. Zelim ti svu srecu ovog svijeta i svu ljubav koju mozes primiti. Ansiozni (panicni) poremecaj ima mnoge simptome (stvarno ih je puno)...ti koje sada imas ce proci, ali pojavit ce se novi, pa ce i oni proci, ali ne boj se i znaj da su svi tu kao simptom anskioznosti i ni zbog ceg drugog.

A za dalja pitanja uvijek se mozes obratiti ovde. Toliko je dobrih ljudi koji zele pomoci.

Zbogom...cuvaj se.

#8 milosk

milosk

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 16 posts

Posted 21 March 2007 - 21:46

Hvala jos jednom na podrsci...E jos jedno pitanje, da li je neko u pocetku imao osecaj stalne vrtoglavice kao ja sad...jednostavno me proganja, stalno mislim da cu se srusiti?!

#9 tea26

tea26

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 806 posts

Posted 21 March 2007 - 21:52

ruke drhtu od <stresa

#10 pippin

pippin

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 1 posts

Posted 22 March 2007 - 16:04

Pozdrav svima :D

ja patim od anksioznosti nesto vise od godinu dana. u pocetku (prva 3-4 meseca) mi se vrtelo neprekidno, i cesto sam imala osecaj propadanja, ili osecaj kao da hodam ukoso.

nisam nikada pila lekove zato sto sam odlucila da cu se sama izboriti.

moram da kazem da je "akutno" stanje trajalo skoro 5 meseci, a sada sam manje vise ok, povremeno mi se vrti, povremeno mi je muka, ruke se znoje i, kada sam umorna, misici mi se grce, ali sam prestala da obracam paznju...nema drugog nacine.

ne znam da li je ovo odgovor na postavljeno pitanje, s obzirom da ne pijem lekove, ali cisto da te utesim :(

#11 Care

Care

My name is care - (engl. briga, ), a carica sam odavno

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,101 posts

Posted 22 March 2007 - 18:28

Zna to ja mislim, moda osim od anksioznosti to ti moe biti i od ki?me, simptomi (to sa rukama i nogama) su sli?ni. Moda da uz ovo lije?enje pogleda ki?mu?

#12 haubica

haubica

otrokanda

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10,317 posts

Posted 22 March 2007 - 18:30

<Ima nekad i fizi?kih faktora.

#13 milosk

milosk

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 16 posts

Posted 22 March 2007 - 21:02

Ok...hvala vam svima...pokusacu da ne obracam paznju na to ali ako ne prestana probacu i sa vasim savetima za kicmu i ostalo. Hvala jos jednom na savetima i preporukama.

#14 Dzoana07

Dzoana07

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 2 posts

Posted 04 July 2009 - 14:06

QUOTE(milosk @ 20 Mar 2007, 04:41 PM)  
Ja sam nov u svemu ovome, kod mene je anksioznost prisutna oko 2 meseca (lupanje srca, vrtoglavica, panika, znojenje dlanova i sl.) sada se vec polako snalazim, ali me interesuje da li pojacano drhtanje ruku i svih ostalih misica moze biti posledica terapije i kako da to umanjim. Nekad me je stvarno blam kada treba da se npr. potpisem a ruke mi se tresu ko da imam 100 god. Posle duzeg stajanja (kod mene je to 15-tak min.) pocnu i noge da mi se tresu. Bio kod kardiologa sve u redu trenutno pijem terapiju: risar, bromazepam, flunisan... E da i vrtoglavica je dosta cesto prisutna. Kako nju kontrolisete? Pa molim sve one koji imaju malko vremena i iskusni su u svemu ovome da mi odgovore....Hvala Vam unapred!!!

Ne bih znala da ti kazem da li postoji neka konkretna pomoc ali moj ti je slucaj slican!kod mene je sve pocelo pre 4-5 godina i od tada se borim sama sa sobom!3 godine posecujem psihijatra i pijem lekove ali mi ne otklanjaju simptome u potpunosti,najvise mi je izrazen trmor ruku,glave ma celog tela,a nelagodnost je prisutna stalno cesto bez ikakvog povoda ali najcesce  ako sam u nekom drustvu imam strahove hoceli se to primetiti i sta ce drugi misliti i to stalno prikrivanje me izludjuje prosto zelim ziveti normalno svoj zivot.Sada mi je najveci strah kako cu imati porodicu pogotovo sto da bih imala decu moram ostaviti lekove a ne znam kako ce to ispasti jel u jednom trenutku kada mi je svega bilo dosta presta la sam da pijem lekova i na kraju sam imala strasan panican napad 7 dana sam bukvalno provela plakajuci!sada vrsim neke pretrage,krvna slika i tako to pa se nadam da ce nesto poci na bolje!srecno!

#15 lovre

lovre

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 1 posts

Posted 30 April 2011 - 12:37

QUOTE(milosk @ 20 Mar 2007, 04:41 PM)  

Prava tema i velika patnja.Od aksioznosti bolujem od rata. To nekako i mogu kamuflirati, ali ruke ne. Ako sam u irem ili nepoznatom drutvu ruke jednostavno drhte. Kad kriom uspijem uhvatiti ?au ili alicu,tada se drhtava ruka zgr?i. Uspjevam alicu staviti na usne, ali sad je problem gutanja i event. guenja. Drhtim i dok se potpisivam ili piem, a netko to gleda i ?eka me. Bavim se i crkvenim pjevanjem i dok solo pjevam, a drim knjigu,to je katastrofa. Drhtavim rukama se pridodaju drhtave noge i to je pravi koncert za o?i i ui. Alkohol ne troim. Bolujem od PTSP, a moja svakodnevnica su zoloft i normabel. Kad se vratim ku?i nema drhtanja, samo psihi?ko olakanje i veliki umor. Vezano za sve, izvadio sam nalaze titnja?e. Psiihijatar mi je predloio EMG gornjih ekstremiteta. Puim i pijem dosta kave, a tlak mi je nizak. Fizi?ki dosta radim. Obitelj uredna. Supruga velika podrka, a u meni kaos. Kako na?i spas? to troiti? Ima li lijeka? HVALA NA RAZUMJEVANJU!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users