Jump to content

Glavobolja..

• Please log in to reply
18 replies to this topic

#1 mimi

mimi

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 785 posts

Posted 05 April 2007 - 19:03

Imate li problema sa glavoboljom.Dali je i ona jedan od simptoma anksioznosti.
Mene svaki dan boli glava na podru?ju tjemena ko pritisak,i oko o?iju,zamagljen mi je vid i nekako mi se manta.Radila sam pregled sinusa sve je uredu.Dali je stvarno mogu?e ta svakodnevna glavobolja zbog anksioznost,i zna li netko do ?ega ona dolazi dali zbog prevelike napetosti ili....HELP.. :ludilo: .Poludjet ?u više od brige...

#2 bokica

bokica

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 102 posts

Posted 05 April 2007 - 20:09

glavobolje mogu da budu od anksioznosti ali ne znam da li tako cesto.Moguce je skroz.
Ali napetost moze ako da utice na glavobolje.
U svakom slucaju poseti lekara.
Pozdrav

#3 Majolina

Majolina

Queen of the Wolves

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,968 posts

Posted 05 April 2007 - 20:27

Ja imam iste takve glavobolje sa pritiskom u glavi (mada ja to ne bi nazvala glavoboljama), i blage vrtoglavice. Zbog istih takvih, u decembru sam bila kod neurologa, i na snimanju krvnih sudova glave, naravno sve je bilo u redu, samo eto krvni sudovi su malo ubrzano radili :clapping:. Dr. mi je rekla da to moze da bude od napetosti, nekog stresa, od prehlade ili gripa, mada ja imam virus koksaki tako da je meni mozda to i od njega. Sada mi se to isto vratilo, pa zbog toga idem na kontrolu sutra, mada ja smatram da je moguca posledica toga i ova promena vremena.
Odmaraj, idi malo u setnje na svez vazduh, uzimaj voce i neke vitamine. Ako hoces da budes sigurna da nije nista opasno poseti neurologa :aha:

#4 anto

anto

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 116 posts

Posted 05 April 2007 - 21:21

Ja ih imam isto redovno!!Optereti se mozak pa stegne...i glavobolje i pritisak!!Pijes li koje lijekove??

#5 mimi

mimi

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 785 posts

Posted 05 April 2007 - 22:22

Pila san Zoloft dvi godine.Skinula san se sa njega prije nekih pet mjeseci i do neki dan mi je bilo super a sad se odjednom sve vratilo.Anksiozna san od jutra do sutra.Popijem tu i tamo nešo za smirenje.Ali bi volila ovaj put pro? bez AD.Doktor kaže da je prolje?e,oslabila mi malo krv plus moji napadi panike i eto ti šta se desi.Za pop...dit više.Evo glava mi malo prije prošla,provala sam se opustit,jer su me bolila le?a i vrat od napetosti...Ali sada u meni neki lebde?i strah koji me obuzima ni sama neznan zbog ?ega,pa mi trese cilo tilo.Ma jednom rje?ju užas živi..Mora?u iza blagdana do Splita u doktora.Nema mi druge.Do tad mi jedino ostajete vi ode da me tješite  :lup: ...

#6 hartera

hartera

Ja nisam musko, ja sam zena

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,972 posts

Posted 13 May 2007 - 15:00

View Postmimi, on 5 Apr 2007, 08:03 PM, said:

Imate li problema sa glavoboljom.Dali je i ona jedan od simptoma anksioznosti.
Mene svaki dan boli glava na podru?ju tjemena ko pritisak,i oko o?iju,zamagljen mi je vid i nekako mi se manta.Radila sam pregled sinusa sve je uredu.Dali je stvarno mogu?e ta svakodnevna glavobolja zbog anksioznost,i zna li netko do ?ega ona dolazi dali zbog prevelike napetosti ili....HELP.. :ludilo: .Poludjet ?u više od brige...

nemaš pojma kako mi je drago što sam naaaaaapokon našla nekog sa istim problemom mene ve? cca 2 godine tako boli i to mjesecima po cijeli dan od jutra do mraka ,onda pretsane pa ponovo,napravila sveee preglede i to je sve od stresa i anksioznosti - boli me na tjemenu ko da mi je slon na glavi, boli me ?elo tj iznad o?iju .... i sa strne glava .... i svaki dan i grozno je ....  :rolleyes:

#7 haubica

haubica

oštrokandža

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10,317 posts

Posted 13 May 2007 - 15:05

Ajme to me prati od recimo djetinjstva mada nisu uvijek jake,al što sam starija i one znaju bit ja?e. Nekad osje?am da me bole kosti glave. Na CT-u mi nisu ništa otkrili. A opet me po?ela malo ja?e bolit valjda zbog ovih temperatura. Nije baš svakom isto po tom pitanju.

#8 Dragan-NS

Dragan-NS

Napredni ÄŤlan

• Senior Members
  • PipPipPipPip
  • 184 posts

Posted 13 May 2007 - 15:37

Cao,

ja sam nedavno otvorio jedan topic pod nazivom "meteoropatija", tamo je dosta nas diskutovalo bas o ovome problemu.

#9 suncica

suncica

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 284 posts

Posted 14 May 2007 - 09:38

joj boli me moja glava, glava me moja boli , boli glava..boli i to onako podmuklo mogu da izdrzim da ne pijem nista od lekova al boli. Kad izadjem napolje bude mi bolje sto je i normalno al ne mogu ceo dan biti napolju.Prijala bi mi neka masaza al nikako da odem...

#10 del mar

del mar

ÄŚlan

• Newcomers
  • PipPip
  • 46 posts

Posted 17 May 2007 - 21:29

a ja pokusavam zaobici neurologa mada u zadnje vrijeme dosta razmisljam o tome glavobolja mislim da moze biti izazvana stresom ali se ne manifestuje kod svih na isti nacin ali uglavnom tjeme oko ociju sljepocnice to je ono sto sam primjetio kod sebe kao i kod vecine na forumu

#11 nidina

nidina

ÄŚlan

• Members
  • PipPipPip
  • 91 posts

Posted 08 February 2011 - 22:14

e skoro svi su simptomi se povukli ali neznam da li je ovo simptom ubija me glavobolja svaki dan zamagljen vid nesvjestica i malaksalost neznam dal i od anksizonsot ali nemogu normalno da funkjjocisem jer me ufati panika da cu se unesvjestit sad.gif((((((((((((((

#12 silver

silver

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 112 posts

Posted 10 February 2011 - 11:12

I mene ubijaju glavobolje. obavezno,2,3,4 puta tjedno. Ni tablete protiv glavobolje ne pomažu

#13 Sebastianne

Sebastianne

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 247 posts

Posted 10 February 2011 - 12:21

kad uspijem stajati na nogama odem na hitnu pomo? po injekciju.

#14 hern

hern

Baby

• Banned
  • Pip
  • 13 posts

Posted 10 February 2011 - 14:37

QUOTE(Sebastianne @ 10 Feb 2011, 12:21 PM) View Post
kad uspijem stajati na nogama odem na hitnu pomo? po injekciju.

Koju injekciju ti daju. Koji sastav?

#15 Sebastianne

Sebastianne

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 247 posts

Posted 10 February 2011 - 21:10

voltaren ali ne znam u kojoj koli?ini.
doga?a mi se da mi ne pomognu 4 voltaren tbl a injekcija mi zaista djeluje i to za 10-15 min.

trenutno uzimam tablete, po sastavu tramal, zovu se zaldiar i daju se na recept.
nekad od njih osjetim blagu mu?ninu i pospanost, ali mi uklone bol.

#16 nnnn

nnnn

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 538 posts

Posted 11 February 2011 - 07:54

Imam ponekad tenzijske glavobolje i nekad mi se jako zna zavrtjeti u glavi od ansksioznosti, znam da to nije nista ali nekad bude jako strasno. Ako te boli od vrata pa bol ide gore prema celu onda je tenzijska. A nekad me zna boljeti i na jednom mjestu u glavi i siri mi se kao kruznica.

#17 hern

hern

Baby

• Banned
  • Pip
  • 13 posts

Posted 12 February 2011 - 13:08

QUOTE(nnnn @ 11 Feb 2011, 07:54 AM) View Post
Imam ponekad tenzijske glavobolje i nekad mi se jako zna zavrtjeti u glavi od ansksioznosti, znam da to nije nista ali nekad bude jako strasno. Ako te boli od vrata pa bol ide gore prema celu onda je tenzijska. A nekad me zna boljeti i na jednom mjestu u glavi i siri mi se kao kruznica.

I mene stežu svakodnevne glavobolje, što traje ve? dvije godine, koje se na momente pretvaraju u vrtoglavice i  osje?aj da ?u se srušiti u nesvijest. Ne znam više kako se nositi s time. Ima li tko koji savjet!

#18 brbljavko

brbljavko

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 374 posts

Posted 12 February 2011 - 17:45

mene cest uvecer hvataju glavobolje i onda akd legne spavat i zatvorim oci vrti mi se kao da sam pijan odvratan osjecaj ...

#19 valinora

valinora

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 107 posts

Posted 12 February 2011 - 20:49

ja patim od migrenoznih glavobolja, pijem tegretol za prevenciju, i šopam se ibuprofenima ludilo.gif
imam ih, ali rje?e nego prije dok nisam uzimala ništa.
a što ?u, moram tako, nema druge  wacko.gif

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users