Jump to content

sve me svrbi

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
22 replies to this topic

#1 Ina

Ina

ZvonÄŤica

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,045 posts

Posted 23 May 2007 - 15:32

da li se nekome to dešava? meni se dešavalo da me svrbi cela koža ?itav sat posle kupanja. odvratno. dermatolog mi je rekao da je to zato što mi je koža suva.

sada me sve svrbi i kosa a nisam se kupala :bup:

#2 natali

natali

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,401 posts

Posted 23 May 2007 - 15:38

Je, meni..    

Neugodno je, ali ništa opasno...   Uglavnom, koža je suha i osjetljiva.. i ništa više od toga..

Glava te vjerojatno svrbi jer si se oznojila od muke..     :)

#3 Care

Care

My name is care - (engl. briga, ), a carica sam odavno

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,101 posts

Posted 23 May 2007 - 19:11

Može bit i od nervoze.
Kod mene to ide tako da po?nem ?ešat jedno mjesto na tijelu jel me zasvrbi, pa me onda po?ne svrbjet sve!

#4 antilopa

antilopa

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 989 posts

Posted 23 May 2007 - 19:21

Naša emocionalna stanja u svakom slu?aju djeluju i na stanje kože, osobito ako je suha, i osjetljiva. Trebala bi se maziti i paziti.

Moja je koža takva i  moram je redovito njegovati.Osim tijela, njegujem i površinu kože ispod kose, tako da redovito upotrebljavam šampone koje moja koža prihva?a.
Moja dermatologica mi je rekla da ljudi obi?no griješe, jer tretiraju samo djelove tijela na kojima su odre?ene promjene, no treba tretirati cijelo tijelo. Koža je najve?i organ našeg tijela. Kad lije?imo bubrege, jetru, želudac, ne lije?imo dijelove tih organa, ve? cijeli organ, jedino koži uskra?ujemo zasluženi tretman.

#5 Marsovac

Marsovac

svemirski otkaÄŤena

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,559 posts

Posted 23 May 2007 - 19:57

Ina, on 23 May 2007, 04:32 PM, said:

da li se nekome to dešava? meni se dešavalo da me svrbi cela koža ?itav sat posle kupanja. odvratno. dermatolog mi je rekao da je to zato što mi je koža suva.
I meni znade biti tako poslije kupanja, pa se obi?no namažem kakvim mirišljavim losionom za tijelo (najdraži mi je Musk by Bettina Barty), što prili?no pomaže.

#6 maxima

maxima

KRAVICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,231 posts

Posted 23 May 2007 - 20:47

sjedila sam na ve?eri na terasi nekog restorana i ugledala mrave na zidu! :ludilo:  ništa ?udno rekli bi neki samo što je mene sat vremena nakon toga svrbilo i peckalo sve po tijelu i to samo od pogleda na mrave na zidu!

šta psiha ?ini od ?ovjeka... :)

#7 Ina

Ina

ZvonÄŤica

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,045 posts

Posted 23 May 2007 - 21:14

hvala devojke :kiss:
ma meni je dermatolog dao neku kupku za suvu kožu ali ja je uopšte nisam kupila :lup:

ali danas jezivo, probudim se sa svrabom na palcu i onda se proširio na sve strane, iza ušiju, u ušima, ispod kose, ispod pazuha, celo telo...fuj...
danas sam bila i prili?no nervozna jer ništa nisam po?ela na vreme, možda je i od toga...

#8 Nermina.s

Nermina.s

zanesena

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,715 posts

Posted 23 May 2007 - 21:43

Ina, on 23 May 2007, 10:14 PM, said:

hvala devojke :kiss:
ma meni je dermatolog dao neku kupku za suvu kožu ali ja je uopšte nisam kupila :lup:

ali danas jezivo, probudim se sa svrabom na palcu i onda se proširio na sve strane, iza ušiju, u ušima, ispod kose, ispod pazuha, celo telo...fuj...
danas sam bila i prili?no nervozna jer ništa nisam po?ela na vreme, možda je i od toga...
mene najviše svrbi koža kad sam nervozna
samo se nešto ?eškam ko da imam vaške
do sutra ?e te pro?i
probaj ne razmišljati o tome :brlj:

#9 Adnan

Adnan

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 886 posts

Posted 23 May 2007 - 22:46

mozda ti od lijekova nekih npr tramala

#10 loptica

loptica

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,211 posts

Posted 23 May 2007 - 23:27

LJudi ti cesanje je na nrvnij bazi, sto posto! :)

Sto se vise cesas vise te cesa!

#11 Ina

Ina

ZvonÄŤica

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,045 posts

Posted 24 May 2007 - 13:18

ne pijem nikakve nove tablete. ve? mesecima sam na istoj terapiji.
sad me opet po?elo svrbeti. zna?i ?im se setim svraba gotovo je.....

#12 tonka

tonka

CARICA

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,931 posts

Posted 24 May 2007 - 13:29

Probaj kupiti u ljekarni od A-Derme uljnu kupku,s kojom ?eš se tuširati,i nakon toga koristi od Avene kremu Trixera.
Smanjuje osje?aj svrbeži i hrani kožu.

#13 Karlito

Karlito

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,228 posts

Posted 21 September 2007 - 01:02

Ina, on 23 May 2007, 04:32 PM, said:

sada me sve svrbi i kosa a nisam se kupala :bup:
Ja se preterano znojim.mozda ne pijem dovoljno tecnosti nemam pojma. :wtf:

Attached Files

#14 MesijaDepresija

MesijaDepresija

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,118 posts

Posted 21 September 2007 - 01:12

Karlito, on 21 Sep 2007, 02:02 AM, said:

Ja se preterano znojim.mozda ne pijem dovoljno tecnosti nemam pojma. :wtf:

Ti ocigledno nisi citao JNA prirucnike? :D I tamo pise jedna istina. Sto vise pijes tecnosti, vise se znojis. I obrnuto.

"Na marsevima, se voda ne pije, vec se samo uzima onoliko vode koliko je dovoljno da se ovlaze usta i zavara zedj." :)

#15 vjetrenjaca

vjetrenjaca

lusty bitch

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,086 posts

Posted 21 September 2007 - 01:20

zakljucak dana - kupi neku finu kremicu za suhu i osjetljivu kozu. ako te i nakon toga bude svrbilo - ignoriraj jer ti je to onda psiha podivljala :D

#16 Ina

Ina

ZvonÄŤica

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,045 posts

Posted 21 September 2007 - 02:23

belfegora, on 21 Sep 2007, 02:20 AM, said:

zakljucak dana - kupi neku finu kremicu za suhu i osjetljivu kozu. ako te i nakon toga bude svrbilo - ignoriraj jer ti je to onda psiha podivljala :D
ajme meni, belfi ovo je tema od pre sto godina. i nije me ništa svrbelo do sada.....evo po?injeeeeeeeeeeee

#17 Ruza

Ruza

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 225 posts

Posted 21 September 2007 - 11:01

To se i meni desava evo dok sam citala tvoje postove ja sam se vec cesala po glavi pa po nogi
to je sve od psihe.A prije ovog poremecaja nisam znala zasto mi se to desava
nekad ponoci nisam mogla zaspati od toga pa se idem tusirati pogotovo noge ito hladnom vodom
i onda mi nekako bude lakse i zaspem ali kako sam na Ad  manje mi se javlja.Vjerujmi ja dok sam
pisala ovo jasam se iscesala samo tako ija bas imam taj problem.

#18 Yvonne

Yvonne

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPip
  • 82 posts

Posted 21 September 2007 - 13:06

Imala sam i ja taj problem sa svrabom, naime i sam kontakt s vodom kod mene je izazivao nesnošljiv svrab i izbijanje crvenih fleka, probala sam sve mogu?e kreme, Avene, Vichy...kažu da su najbolje, no meni nije pomagalo, ?ak sam se umivala u destiliranoj vodi, no gotovo da je bila ista stvar...nakon tuširanja pola sata horora...odem kod dermatologa na testiranje i ama baš na sve sam imala reakciju što je nemogu?e i onda su zaklju?ili da je u pitanju neuro-vegetativni poreme?aj. Jedno dvije godine sam pila Claritine, bilo mi je bolje, ali ne u potpunosti, zatim sam po?ela piti Aloe Vera sok, bilo mi je puno bolje, s vremenom sam izbacila tablete i ostala na soku, danas ne pijem više ni njega i vrlo rijetko mi se javljaju fleke, jedino kod velikih stresova i živciranja. Nadam se da ?e ti moj odgovor biti od koristi! Pozdrav!]

#19 MesijaDepresija

MesijaDepresija

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,118 posts

Posted 21 September 2007 - 13:34

Mene ova tema podseca na onaj stari crtac kada se ono kuce zali da ga je ujela buva: "Ujela me buva me ujela me buva me ujela!" :)

A sto ne odete kod dermatologa?

#20 Ruza

Ruza

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 225 posts

Posted 27 September 2007 - 04:31

Asta cemo tamo