Jump to content

Knedla u grlu?

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
32 replies to this topic

#1 danijela26

danijela26

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 657 posts

Posted 19 June 2007 - 10:52

Ljudi, ima li neko osecaj knedle u  grlu?
Meni se povremeno desava dok lezim (obicno ujutru i uvece) da imam osecaj kao da mi se srcve popoelo u vrat i kuca i davi me....jesam li prolupala ili ima takvih jos?....to traje kratko ali je jako neprijatno....
:wtf:

#2 Amelia Pulen

Amelia Pulen

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 853 posts

Posted 19 June 2007 - 10:59

Ne brini nece ti biti nista ima nas jos takvih  ;)
Je li pije neku terapiju? Ta knedla u grlu moe da bude i od titne lijezde  :)

#3 Care

Care

My name is care - (engl. briga, ), a carica sam odavno

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,101 posts

Posted 19 June 2007 - 11:01

Meni je to ve? normalna pojava. Po?ne kuckat u grlu par puta i prestane.

#4 mimi

mimi

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 785 posts

Posted 19 June 2007 - 11:16

Cili ivot me neto gui u grlu,i srce mi ponekad ko da tu?e u grlu...Osje?aj neprijatan za poludit.
I ja lipo ni pet ni est odoh na slikavanje titnja?e,ono za se uvjerit ako me tu neto smeta valjda ?e pokazat slika.Nalaz uredan ko suza,nigdi nita.Kae doktorica ode nema nita to bi vam moglo smetati da bi vam izazivalo guenje i nelagodu u grlu.I od toga dana ko da je Bog rukom dignuo taj osje?aj,uop?e vie nemam problema sa time,a cili ivot me progonio...Eto ti sad koliko je naa psiha mo?na :hm:

#5 Nermina.s

Nermina.s

zanesena

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,715 posts

Posted 19 June 2007 - 12:07

uuu to je bio prvi simptom moje anksioznost
a sad kad znam od ?ega je nita me vie ne stee

#6 danijela26

danijela26

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 657 posts

Posted 20 June 2007 - 12:37

ma ne obazirem se ni ja previse na to.....jer nije on samo jedan od simptoma....on je jos i najpodnosljiviji.....ali je jako neprijatan....evo jutros je opet kuckalo nekoliko puta i stalo.....
sto se terapije tice vec godinu dana ne pijem nista pila sam zoloft i ksalol 1 godinu......
a stitna zlezda....isla sam na pretrage jos pre par godina......i rekli su mi da imam neke cvorice al koji miruju i da se prati a hormoni su ok....
plniram ionako ovih dana da posetim dr zbog stitne zlezde pa videcemo
hvala vam svima

#7 SillentHill

SillentHill

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 33 posts

Posted 20 June 2007 - 18:06

Nema razloga za brigu.Kao budu?i medicinski radnik kaem ti da bi se do sad udavila ili bi imala jo neki poreme?aj ako je neto ozbiljno.
To je tipi?an primer POJAVE anksioznosti.To nije anksioznost o kojoj ve?ina nas pri?a.
Anksioznost kao pojava predstavlja svakodnevni strah,zebnju i uznemirenost ne?im.to je sve to nam se deava u ivoptu.
Ako po?ne srce da ti lupa ja?e i po?ne preznajanje onda je vreme za brigu ali nemoj da te sad tripujem nego se samo opsuti.
Da je mene neko tako posavetovao ne bih zaglibio kao sada ali nema veze.
Sve najbolje.

#8 Makica

Makica

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 30 posts

Posted 20 June 2007 - 23:20

da...cista anksioznost...meni je sa tim osecajem svo ovo ludilo i pocelo...mislio sam da cu da umrem, isao na sve pretrage grla i stitnjace, operisao krajnike, koji su jos ranije bili propali, ali knedla je katkad jos uvek ponekad tu...kad me nseto izbaci iz takta javi se obavezno, gusi, davi, ali sto se manje u tom trenutku obazirem na to, tim pre i prodje...cista anksioznost i nasa uvrnuta moc psihe...ne brini se...prolazno je...mene sad vise brinu ove mucnine koje stalno imam, ne znam kako ih se resiti, i ne...ne idem na terapije, jednostavno nisam spreman, zapravo nemam para...a u drzavnu mi se bas i ne ide...

#9 Care

Care

My name is care - (engl. briga, ), a carica sam odavno

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,101 posts

Posted 21 June 2007 - 07:37

View PostMakica, on 21 Jun 2007, 12:20 AM, said:

da...cista anksioznost...meni je sa tim osecajem svo ovo ludilo i pocelo...mislio sam da cu da umrem, isao na sve pretrage grla i stitnjace, operisao krajnike, koji su jos ranije bili propali, ali knedla je katkad jos uvek ponekad tu...kad me nseto izbaci iz takta javi se obavezno, gusi, davi, ali sto se manje u tom trenutku obazirem na to, tim pre i prodje...cista anksioznost i nasa uvrnuta moc psihe...ne brini se...prolazno je...mene sad vise brinu ove mucnine koje stalno imam, ne znam kako ih se resiti, i ne...ne idem na terapije, jednostavno nisam spreman, zapravo nemam para...a u drzavnu mi se bas i ne ide...

Kad si kod mu?nina, sino? sam jedva zaspala od mu?nine, bolova u elucu, nekog ?udnog osje?aja. Ne pada mi na pamet da idem doktorima zbog toga. Pripisujem to nervozi ili nemam pojima ?emu. Ina?e, mu?no mi je cijeli dan s tim da mi do?e kroz dan da se ispovra?am. Moda je to od vru?ine, nadam se. Evo, popila sam par gutljaja kave i ve? mi se :bljak:

#10 danijela26

danijela26

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 657 posts

Posted 21 June 2007 - 09:26

Uh, nisu meni strani ni ostali simptomi....lupanje srca, znojenje, vrtoglavice, drhtanje ma sta sve ne......i ta mucnina me muci vec danima al mislim da ima veze sa ovim ludim vrucincinama......ostaje na da trpimo i cutimo......knedla bude i prodje kao i sve.....
pozdrav ljudi

#11 Makica

Makica

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 30 posts

Posted 21 June 2007 - 15:57

pa i zdravim ljudima je lose...a kamoli nama!! sargarepa mi pomaze kod mucnina...ali ozbiljno...kad mi je bas onako muka, pojedem ti jednu sargarepicu :lizalica:  i bude bolje. Interesantno, kod mene svi simptomi idu u talasima...kad me prodju mucnine, dodje nesto drugo i tako sve u krug...Cuveni zacarani krugovi.
Najgore je kad ostanem onako ``sam sa sobom`` tad se svi simptomi pogorsaju, cim nesto radim, na poslu ili kod kuce, bolje je...ima simptoma ali je bolje. Nego ponekad se ne mogu osloboditi nervoze, koja je konstantno tu, kao neki nemir iznutra, kao neko iscekivanje necega loseg, od toga cini mi se i ide 90% ovih sranja...al sta ces...tu su sarene pilulice za smirenje kad je bas lose...znam da ne valja piti ih na svoju ruku :unsure: , al sta cu...valjda necu poludeti?!! :brlj:

#12 gary

gary

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 4 posts

Posted 22 June 2007 - 08:26

jucer sam zbog jebene knedle io u specijalista imao sam osje?aj na sredini grla i s desne strane ko kamen?i?e da imam u grlu, ?ovjek me pregledao i kae sve 5, a osje?aj dolazi iz razloga jer razmiljam o tome pa gutam slinu desetke puta u minuti (umjesto normalnih 3-4 puta) to pridonosi suenju grla (meni to poja?ano radi problema koji su mi ostali radi tekog ostranjivanja krajnika) i onda se stvara taj osje?aj na punktovima di se grlo spaja sa jednjakom i  dinikom, slikovito re?eno cjevi nisu dobro podmazane. sad laganini pijuckam stalno vodu i vie manje osje?aj je proao. Nadam se da ?e kome to pomo? i izbacit bar jedan ?uk iz glave.....

#13 danijela26

danijela26

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 657 posts

Posted 22 June 2007 - 14:56

meni se ponekad desi da me nesto grebucka u grlu sa strane kao da mi neko necim para po grlu i onda satima bez prestanka kasljem.....sreca pa se ne javlja cesto

#14 Makica

Makica

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 30 posts

Posted 22 June 2007 - 19:06

hm...pogledao sam malo u ogledalo, u grlo, video kao neki mali beli plik na mestu gde mi je bio krajnik, ne boli me doduse, ali sam ja tako utripovao da je ovo neki rak...evo sad dok pisem ovo sav se preznojavam od straha...ne ide mi se kod lekara opet...ovo je da poludis...

#15 gary

gary

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 4 posts

Posted 22 June 2007 - 19:51

View PostMakica, on 22 Jun 2007, 08:06 PM, said:

hm...pogledao sam malo u ogledalo, u grlo, video kao neki mali beli plik na mestu gde mi je bio krajnik, ne boli me doduse, ali sam ja tako utripovao da je ovo neki rak...evo sad dok pisem ovo sav se preznojavam od straha...ne ide mi se kod lekara opet...ovo je da poludis...

to ti se stvara na mjeestu krajnika kad ti se grlo upali.....

#16 ciganka

ciganka

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,709 posts

Posted 23 June 2007 - 15:11

I ja od jutros imam knedlu u grlu i cvor u zelucu...
Skroz sam se odvikla od moje mame, iako cijelo vrijeme pricamo, nije to to. Znam da je sve frisko, ali djeca je bas izbjegavaju, a ona nikako da uspostavi neki kontakt s njima. Tek je prosao jedan dan, jos 37...

View PostMakica, on 22 Jun 2007, 07:06 PM, said:

Jao, ti si isti ja! Ja sam prije par tjedana isla kod specijaliste za grlo, a ono nista.

Inace meni je specijalnost karcinom, uvijek je u pitanju neka terminalna bolest, par mjeseci zivota i onda mucki kraj.
Cudno, nikada ne razmisljam da cu imati saobracajku, da ce me netko napasti, ili tako nesto...

#17 Makica

Makica

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 30 posts

Posted 24 June 2007 - 00:44

da...tacno je tako, uvek ali pazi...UVEK razmisljam o nekim teskim gadnim bolescinama i o teskom svrsetku svog zivota. Zaista ni ja nikada nisam pomislio da ce me mozda pregaziti nesto, ili udariti grom...cini mi se da je hipohondrija uzela maha, moracu poceti sa nekom psihoterapijom, ali nekako jos uvek nisam spreman.Plasim se svega toga...

#18 ciganka

ciganka

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,709 posts

Posted 24 June 2007 - 16:18

View PostMakica, on 24 Jun 2007, 12:44 AM, said:

da...tacno je tako, uvek ali pazi...UVEK razmisljam o nekim teskim gadnim bolescinama i o teskom svrsetku svog zivota. Zaista ni ja nikada nisam pomislio da ce me mozda pregaziti nesto, ili udariti grom...cini mi se da je hipohondrija uzela maha, moracu poceti sa nekom psihoterapijom, ali nekako jos uvek nisam spreman.Plasim se svega toga...

Eh Makice, pricas pricu mog zivota.
Iako se meni sve to primirilo pod AD-om, a znala sam luditi, nocima ne spavati zbog takvih misli. Najgorije od svega mi je bilo sto mi je psihic rekao da mi je moc autosugestije tako snazna da ako stalno razmisljam o tome, moglo bi me to i snaci. S druge strane, takodjer bih se mogla i izvuci iz svega ovoga sa tom sposobnosti, samo sto ja na sve gledam pesimisticki...

#19 ljolja

ljolja

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 171 posts

Posted 24 June 2007 - 16:36

Zbog te knedle u grlu ja vise ne mogu ni da zamislim da nosim rolku. Cini mi se da bih se momentalno ugusila. Cesto, bas cesto imam osecaj da mi je vezana omca oko vrata. Pomisljala sam da proverim stitnjacu, ali me je strah da me to ne uvede u nove izmisljene bolesti.

#20 Makica

Makica

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 30 posts

Posted 25 June 2007 - 05:57

ljolja, stitnjaca nije sigurno, to mogu sad da ti potpisem, proveravao sam je ja jedno milion puta kod sebe, i nikad nista...i ne samo stitnjacu vec otprilike sve organe, i one koje covek nema, o da i takve sam ja naso, veruj mi.Cak su mi jedanput dali neku injekciju za smirenje, jer sam mislio da cu umreti istog casa, pritisak skocio na 150/110, i odmah uput za psihologa naravno...no nikada nisam otisao...
A iza ssvega stoje 22 godine zivota...osecam se kao da imam 99...ma da poludis, ja vise nemam pojma sta je ovo...