Jump to content

Ultra nervoza, pa panika

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
24 replies to this topic

#1 jedan_sasha

jedan_sasha

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 315 posts

Posted 02 July 2007 - 23:36

Da li neko od vas mozda ima ovakve probleme.... probudite se ujutro sa ultra brutalnom nervozom u stomaku... i lagano se spremite i uradite sta morate, kupatilo, posao, ali u toku dana popusti psiha i ta nervoza pocne da ves preuzima, slomi vas i dobijete napad panike...
Kako se nositi sa tim, to je toliko jak osjecaj da mi malo koja terapija tu moze pomoci... jedini nacin da se toga rijesim je da momentalno idem kuci, gdje god da sam da se nakljukam diazepamom i da zaspim. Kad se probudim sve super, kao da se nista nije ni desilo. A onda sutra, prekosutra opet.

Uf, a fino se skoncentrisem pa krenem da se samoanaliziram od rodjenja do danas gdje je problem, otkud nervoza, sta fali?
I nigdje ne vidim problem... ne mogu da provalim sta me muci ... pricam ja sa tarapeutom, ali sve je to nekako okolo, nikako da nadjemo pravi uzrok problema, pa da se bacim na posao.
Mislim, da se sada razvedem zato sto sam ja rockerski opusten slobodan tip za razliku od zene, nema smisla... ne vjerujem da sam pod stresom nista vise od bilo koga drugoga ko zivi u prosjecnim zivotom u urbanoj sredini kao i ja.

#2 Floyd

Floyd

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 115 posts

Posted 03 July 2007 - 08:51

Upoznaj svoju bolest, to je moj savet.

Koliko god te ona iznenadjivala, mora shvatiti da si anksiozan. Ne, nisi bio ranije.... Ne, otkud to tebi da se dogodi... Ima nas raznih ovde, jakih, manje jakih , slabijih, ali sve nas drma isti problem - hipersenzitivnost! Obi?na, dramati?na preosetljivost na ovo, na ono... razni su uzroci.

To je sad ve?ita borba i ponovno u?enje.

A tebe, tebe mora da drma neki stres trenutno. Suo?avanje je dobar na?in da se stvari pomaknu sa mrtve ta?ke.

#3 zoricaaa

zoricaaa

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,693 posts

Posted 03 July 2007 - 14:52

I ja jos uvjek tragam za svojim razlozima a meni se cini da ih je negdje hiljadu Kad sam prosle godine isla psihologu on kaze da mi on ne treba da ja sam znam gdje je kvar i da tu pocinjem da sredjujem zivot Ali ja jos uvjek ne kontam nista jos sam u strahu i ne micem sa tacke
Mozda sam nesto propustila
To za taj osjecaj u stomaku je normalno svima nama ovaj strah i panika nesto poremete u metabolizmu Kod mene je i zeldac svaki dan problemi ,sad sam na terapiji za stomak pa je ko bolje , onda ako nije stomak jeste  glava ,cudni bolovi , strah , misici prenapeti, gusenje u grudima ,davljenje u vratu , trnci po tjelu ma svaki dan nesto , nema dana bez tih simptoma
J a se sad opet spremam dr da kontrolisem sve , i opet me strah kakvi ce nalazi biti
Ma grozno

#4 Dragan-NS

Dragan-NS

Napredni član

• Senior Members
  • PipPipPipPip
  • 184 posts

Posted 04 July 2007 - 12:41

Slicno se i meni desava, kada do nje dodje "ultra nervozu" osecam od ranog jutra i trudim se na sve nacine da je smanjim ali to obicno ne uspeva a ta nervoza je uvod u napad panike. Kod mene je prouzrokuju razne stvari, ili prevelike stres u toku prethodnog dana ili neki bolovi u vratu ili neko opste akumulurano nezadovoljstvo. Ja takodje pokusavam analizirati svoj zivot od ranog detinjstva do danasnjeg dana. Sa napadima panike prvi put sam se susreo pre 3 godine pa pokusavam da sagledam sta je u tom periodu bilo ono sto me je izbacilo iz ravnoteze.

#5 powerpuff

powerpuff

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,711 posts

Posted 04 July 2007 - 13:21

View Postjedan_sasha, on 3 Jul 2007, 12:36 AM, said:

Da li neko od vas mozda ima ovakve probleme.... probudite se ujutro sa ultra brutalnom nervozom u stomaku... i lagano se spremite i uradite sta morate, kupatilo, posao, ali u toku dana popusti psiha i ta nervoza pocne da ves preuzima, slomi vas i dobijete napad panike...
Kako se nositi sa tim, to je toliko jak osjecaj da mi malo koja terapija tu moze pomoci... jedini nacin da se toga rijesim je da momentalno idem kuci, gdje god da sam da se nakljukam diazepamom i da zaspim. Kad se probudim sve super, kao da se nista nije ni desilo. A onda sutra, prekosutra opet.

Uf, a fino se skoncentrisem pa krenem da se samoanaliziram od rodjenja do danas gdje je problem, otkud nervoza, sta fali?
I nigdje ne vidim problem... ne mogu da provalim sta me muci ... pricam ja sa tarapeutom, ali sve je to nekako okolo, nikako da nadjemo pravi uzrok problema, pa da se bacim na posao.
Mislim, da se sada razvedem zato sto sam ja rockerski opusten slobodan tip za razliku od zene, nema smisla... ne vjerujem da sam pod stresom nista vise od bilo koga drugoga ko zivi u prosjecnim zivotom u urbanoj sredini kao i ja.
kako ne, saa..kao da ?itam svoje simptome od prije nekoliko mjeseci...budila sam se s nervozom koja je tijekom dana prerastala u pani?ni...kreni s lije?enjem...bilo kojim...to prije...

#6 jedan_sasha

jedan_sasha

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 315 posts

Posted 04 July 2007 - 17:51

View Postpowerpuff, on 4 Jul 2007, 02:21 PM, said:

kako ne, saa..kao da ?itam svoje simptome od prije nekoliko mjeseci...budila sam se s nervozom koja je tijekom dana prerastala u pani?ni...kreni s lije?enjem...bilo kojim...to prije...

Viva la Xanax! _.::

#7 powerpuff

powerpuff

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,711 posts

Posted 04 July 2007 - 18:48

ne xanax nego neki AD, ako misli s lijekovima rjeavati anksioznost...nita od xanaxa

#8 Floyd

Floyd

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 115 posts

Posted 04 July 2007 - 19:18

Probaj zaista s nekim AD-om, pomau zaista donekle, daju dobru podlogu da se baci u kotac sa anksiozno?u.  :D

#9 haubica

haubica

otrokanda

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10,317 posts

Posted 04 July 2007 - 19:47

Otkud zna da nije probao.

#10 jedan_sasha

jedan_sasha

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 315 posts

Posted 04 July 2007 - 22:28

View Posthauba, on 4 Jul 2007, 08:47 PM, said:

Otkud zna da nije probao.

Upravo tako... probao ADove i samo mi pogorsaju situaciju. Xanax me jedini drzi pod kontrolom...on jedini ima blagi uticaj na umirenje te nervoze u stomaku + jos mnogo nekih drugih stvari u kojima mi pomaze. Prozak me je bio zamalo izludio, nabio mi nervozu do beskraja i kad nisam puko. Od Prozaka sam bio ljut (bjesnio) na svoje dijete od 3 godine sto se sporo penje uz stepenice.

Xanax je ok, trenutno 4mg/24h s tim da doktor trenutno trazi zamjenu da me polako prebaci na nesto drugo i na kraju, nadamo se da zavrsim sa hemijom, ako bude moglo. Probao sam Sulpirid za ovu nervozu u stomaku, on navodno i jeste za to, ali nista, kao da ga nisam ni pio, a on se ne smije dugo piti, na njega se lako navlaci.... ni AD Sinequan (doxepin) nije nesto pomagao, samo me uspavljivao... ujutro nisam mogao da se razbudim.
Kod mene pale Xanax i kad je bas, bas frka diazepam od 5 - 10 mg ovisi o stupnju nervoze i u krevet jedno 2-3 sata da odspavam. Kad se probudim ko nov. A necete vjerovati da se diazepam u slucaju panicnih napada moze uzimati i do 30 mg/24h, samo to bas mora da bude velika frka.

#11 Floyd

Floyd

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 115 posts

Posted 05 July 2007 - 12:40

View Postjedan_sasha, on 4 Jul 2007, 11:28 PM, said:

Upravo tako... probao ADove i samo mi pogorsaju situaciju. Xanax me jedini drzi pod kontrolom...on jedini ima blagi uticaj na umirenje te nervoze u stomaku + jos mnogo nekih drugih stvari u kojima mi pomaze. Prozak me je bio zamalo izludio, nabio mi nervozu do beskraja i kad nisam puko. Od Prozaka sam bio ljut (bjesnio) na svoje dijete od 3 godine sto se sporo penje uz stepenice.

Xanax je ok, trenutno 4mg/24h s tim da doktor trenutno trazi zamjenu da me polako prebaci na nesto drugo i na kraju, nadamo se da zavrsim sa hemijom, ako bude moglo. Probao sam Sulpirid za ovu nervozu u stomaku, on navodno i jeste za to, ali nista, kao da ga nisam ni pio, a on se ne smije dugo piti, na njega se lako navlaci.... ni AD Sinequan (doxepin) nije nesto pomagao, samo me uspavljivao... ujutro nisam mogao da se razbudim.
Kod mene pale Xanax i kad je bas, bas frka diazepam od 5 - 10 mg ovisi o stupnju nervoze i u krevet jedno 2-3 sata da odspavam. Kad se probudim ko nov. A necete vjerovati da se diazepam u slucaju panicnih napada moze uzimati i do 30 mg/24h, samo to bas mora da bude velika frka.

Ja bih otisao na konsultacije kod shrinka, mora da postoji neka dobitna kombinacija, za svakog postoji.

#12 jedan_sasha

jedan_sasha

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 315 posts

Posted 05 July 2007 - 13:03

View PostFloyd, on 5 Jul 2007, 01:40 PM, said:

Ja bih otisao na konsultacije kod shrinka, mora da postoji neka dobitna kombinacija, za svakog postoji.
I idem redovno, 1 sedmicno. Sada mi je dao da pijem 4 x 1 mg dnevno Xanax narednih 10 dana, a on ce da smisli nesto za mene za zamjenu i nastavak terapije u skladu sa mojim dosadasnjim reakcijama na gore pomenute druge lijekove.
Hvala na brizi... Floyde. :D

#13 jedan_sasha

jedan_sasha

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 315 posts

Posted 10 July 2007 - 22:16

Ali ljudi stvarno, sta je najbolje da se rijesimo ove nervoze u stomaku... znam nije to cudno, stomak skuplja sva sranja koja ti se dese u zivotu i zbog toga je jako tesko tek tako se izboriti sa tim akumuliranim osjecanjima.

#14 astimisa

astimisa

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 159 posts

Posted 13 July 2007 - 10:30

View Postjedan_sasha, on 10 Jul 2007, 11:16 PM, said:

Ali ljudi stvarno, sta je najbolje da se rijesimo ove nervoze u stomaku... znam nije to cudno, stomak skuplja sva sranja koja ti se dese u zivotu i zbog toga je jako tesko tek tako se izboriti sa tim akumuliranim osjecanjima.

Treba raditi na sebi i shvatiti uzroke. Skuila sam da ve? jako dugo imam ankioznost i predpostovljam koji su mi okida?i iako sam tek nedavno dobila dijagnozu nakon to su se pojavili estoki pani?ni napadaji.
O kamo sre?e da sam prije otila do psihi?a, a sve sam ra?unala kako sam super jaka i kako se to meni ne moe dogoditi  :brlj: hehe.
Sad se zaista trudim eliminireti iz svog ivota sve ljude koji me optere?uju, stalno se zezam i sve okre?em na alu, a ivotni moto mi je postao "bit ?e to bude ionako ?e nekako biti!!!" ^_^
A nisu sve zasluge moje, vjerojatno je i AD u?inio svoje promjenom razine serotonina u mozgu pa me natjeralo da otvorim o?i!! Uglavnom nema vie zgr?enih mii?a i tremora u stomaku. :plesimo:

Zaista je cijeli ivot u?enje, a da mi se nije digodila anksioznost vjerojatno bi stres bio pretvoren u neki rak ili neku drugu bole?inu. Nije svako zlo za zlo.

#15 jedan_sasha

jedan_sasha

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 315 posts

Posted 13 July 2007 - 12:00

View Postastimisa, on 13 Jul 2007, 11:30 AM, said:

Treba raditi na sebi i shvatiti uzroke. Skuila sam da ve? jako dugo imam ankioznost i predpostovljam koji su mi okida?i iako sam tek nedavno dobila dijagnozu nakon to su se pojavili estoki pani?ni napadaji.
O kamo sre?e da sam prije otila do psihi?a, a sve sam ra?unala kako sam super jaka i kako se to meni ne moe dogoditi  :brlj: hehe.
Sad se zaista trudim eliminireti iz svog ivota sve ljude koji me optere?uju, stalno se zezam i sve okre?em na alu, a ivotni moto mi je postao "bit ?e to bude ionako ?e nekako biti!!!" ^_^
A nisu sve zasluge moje, vjerojatno je i AD u?inio svoje promjenom razine serotonina u mozgu pa me natjeralo da otvorim o?i!! Uglavnom nema vie zgr?enih mii?a i tremora u stomaku. :plesimo:

Zaista je cijeli ivot u?enje, a da mi se nije digodila anksioznost vjerojatno bi stres bio pretvoren u neki rak ili neku drugu bole?inu. Nije svako zlo za zlo.
Upravo tako, ja tragam za tim Heraklovim macem sto mi stoji iznad glave.... ali, kod mene problem ne dolazi s vana vec iznutra. Moj umor i premor dolazi iznutra, nisam ja ni rudar ni zidar.

Sto se tice mota " bit ce sta ce bit" to je najbolje tako i razmisljati. Ponavljam 100. put, sve sto imamo je ovaj trenutak sada, a sutra...pih, ko zna... a ja stalno fantaziram sta ce biti sutra.
To fantaziranje treba izbaciti, sta ako.... e to je okidac, to je mac koji odjeca glavu jer ko zna sta ce biti sutra... Bog vise ne zna sta ce biti sutra.

Ja izgleda kao i ti odavni imam sipmtome, ali sve dok me nisu panicni spopali i to ultra panicni nisam shvatio o cemu se radi. Ja sam jos u srednjoskolskoj dobi imao momente kad u toku jednog skolskog casa putam po 2-3 puta da idem u WC, a ustvari samo prosetam hodnikom da se smirim.... rodjen nervozan.

#16 astimisa

astimisa

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 159 posts

Posted 14 July 2007 - 17:05

Hehe, imam iste probleme. Ako ne ide sve prema mojim planovima izim. Moji me zovu katastofi?arka.

I tako sam katastrofirala i nervozila dok nisam dobila pani?ne. Nije problem u doga?ajima oko nas, nego u na?inu na koji ih doivljavamo.
Ionako ?emo na kraju umrijet, ?emu sve to!!! :brlj:

#17 jedan_sasha

jedan_sasha

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 315 posts

Posted 18 July 2007 - 15:52

Evo, ja upravo sada imam taj grozni osjecaj u stomaku, knedlu u grlu, gusta pljuvacka ... ne znam da li sam gladan ili zedan, da li mi se piski ili kaki ... svima je vruce znoje se i smrde, meni je hladno.... a zeludac sav titra, kao da sam gladan, ali kad bih se sad najeo crko bih od panike i pritiska.... sranje zivo.... a vidis moguce je da sam i gladan, ali brkam osjecaje, ne znam kad mi sta treba.... pijem kafu kad mi je pritisak ok, ne pijem kafu kad mi je pritisak nizak, jer scve brkam, ne znam da prepoznam.... nazderem se a zapravo sam bio zedan i obratno...
Pukotina.... mozak bye, bye... :)

#18 astimisa

astimisa

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 159 posts

Posted 19 July 2007 - 18:27

:) Pro?i ?e!

#19 laura40

laura40

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,028 posts

Posted 19 July 2007 - 19:58

View Postjedan_sasha, on 18 Jul 2007, 04:52 PM, said:

Evo, ja upravo sada imam taj grozni osjecaj u stomaku, knedlu u grlu, gusta pljuvacka ... ne znam da li sam gladan ili zedan, da li mi se piski ili kaki ... svima je vruce znoje se i smrde, meni je hladno.... a zeludac sav titra, kao da sam gladan, ali kad bih se sad najeo crko bih od panike i pritiska.... sranje zivo.... a vidis moguce je da sam i gladan, ali brkam osjecaje, ne znam kad mi sta treba.... pijem kafu kad mi je pritisak ok, ne pijem kafu kad mi je pritisak nizak, jer scve brkam, ne znam da prepoznam.... nazderem se a zapravo sam bio zedan i obratno...
Pukotina.... mozak bye, bye... :)
Ja te potpuno, ali stvarno potpuno razumijem. Iskreno ne znam to bih ti utjeno na to sve rekla, jer nekako mi se ?ini da iz tog pakla nema izlaza. Odnosno ima ga povremeno, to su oni trenuci (kratkotrajni izme?u dva pani?na, kad se osje?a slobodan i ok), samo oni si stvarno jako rijetki i kratko traju. Ostatak je taj kamen u elucu, knedla u grlu, bol u prsima, trnjenje ruku, vrtoglavica....i da ne nabrajam sve ono to nas zna spopadati. DA i meni se ponekad ?ini da ne znam to mi je, ali kad osjetim tu drhtavicu i slabost, probam u zadnje vrijeme pojesti na brzinu bananu ili neki gusti sok tipa marelica ili tako neto da me to prije onako digne, jer banana jako brzo vrati energiju. Uz tu bananu naravno da moram popiti i tabletu za smirenje, jer me ta drhtavica za?as dovede do ruba panike....Kad imam pani?ni i kad on po?ne poputati, onda idem na wc svake sekunde, nakon jake panike uvijek imam te odlaske na wc kad mi se tijelo po?inje odgr?ivati. Ma ?isti horor!
Ova vru?ina me dodatno ovih dana sjebala, tako da sad imam poja?ane simptome svega!

#20 jedan_sasha

jedan_sasha

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 315 posts

Posted 19 July 2007 - 21:59

A vidis meni ovi pakleno vruci dani uopste ne smetaju... ljudi crkavaju po ulici, ja se ni ne znojim... totalno sam drekno :)
NErvoza, nervoza, nervoza i to godine nervoza koja se toliko naakumulirala da stvarno treba neka super napredna tehnika, koja jos nije izmisljena da se rijesi toga... ne znam ni ja, 7 godina na Tibet?