Jump to content

Lamictal - lijek izbora za BPD

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
11 replies to this topic

#1 alive

alive

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 196 posts

Posted 23 July 2007 - 13:38

Lamictal je po svojim svojstvima antiepileptik ali se koristi i u lije?enju bipolarnog afektivog poreme?aja te depresivnih stanja u osoba koje nisu reagirale na klasi?nu terapiju antidepresivima.Smatra se da je njegovo djelovanje posljedica smanjena elektri?ne aktivnosti mozga.U studijama se pokazalo da je Lamictal druga?iji od ostalih antiepileptika i stabilizatora raspoloenja.
Provedene studije o koritenju Lamictala kod osoba oboljelih od BPD pokazuju njegovu iznimnu u?inkovitost u suzbijanju simptoma te bolesti (impulzivnost,depresija,nagle promjene raspoloenja) te je on tako postao lijek prvog izbora za osobe sa BPD-om.

Lamictal se ina?e primjenjuje u dozi od 100-400mg a na hrvatskom tritu dostupan je i generik Arvind koji proizvodi Belupo.

#2 lana75

lana75

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 169 posts

Posted 25 July 2007 - 07:59

Evo ja ga pijem ali polako ga uvodim. Sad sam na 50 mg dnevno i nemogu nita re?i jo.

Alive, kad se osjeti njegovo djelovanje, nakon koliko dana upotrebe?

#3 balqtazar

balqtazar

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts

Posted 25 July 2007 - 13:38

Pa ja sam ga pio i ne mogu da kaem da sam ita loe osetio kod njega. Nije me ni uspavljivao, niti me usporavao, mislim na pokrete. I sex je bio normalan.

Mislim da je dobar, mada ne mogu re?i ni na ta je ta?no on delovao, ali valjda jeste, sada mi je dobro!

P.S.

Tek sada sam video ovaj Podforum i oduevio se da smo mi bipolarci se izborili za svo deo Foruma.

Super. ?ak nisam ni znao ta je skra?enicaza BPD, ovog trenutka sam to shvatio.

BPD je Bipolarna Depresija, jel ?

Ne razumem, zar sam pojam Bipolar ne uklju?uje i maniju i depresiju ?

#4 alive

alive

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 196 posts

Posted 26 July 2007 - 07:50

BPD - borderline personality disorder ili grani?ni poreme?aj li?nosti.
Neznam,ja sam djelovanje osjetio ve? nakon 2 tjedna (tad sam bio na 100mg),ali valjda je to kod svakoga druk?ije.U svakom slu?aju treba najmanje nekoliko tjedana da se osjeti po?etno djelovanje.

#5 lana75

lana75

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 169 posts

Posted 28 July 2007 - 07:26

Hej, alive

ako ti nije muka da mi kae ta si osjetio, kakvo poboljanje.  Ja nemam bipolarni ve? depresiju ali mi ga eto dr propisala i kao to rekoh, polako ga uvodim pa sam sad na 75mg podjeljeno u dvije doze.

Samo me je zanimalo, ta bi se trebalo osjetiti kad ga uzima

hvala... :srculenca:

#6 alive

alive

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 196 posts

Posted 04 August 2007 - 08:56

Nakon 3 tjedna uporabe lamotrigina (Lamictala,Arvind) osjetio sam poboljanje u smislu da vie nisam imao tako stalne promjene raspoloenje (u smislu da bi se svaki sat izmjenivala depresija,anksioznost i dobro raspoloenje).Ist tako sam primjetio da sam bolje raspoloen,to moe biti u?inak lijeka jer je lamotrigin blagi antidepresiv.
Uglavnom,osje?am se stabilnije i imam vie samokontrole.
Prije sam pio topamax,ali mi je lamictal puno bolji.

#7 Karlito

Karlito

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,228 posts

Posted 01 September 2007 - 22:17

Pijuem lamictal, largaktil i lorazepam. Mislim da mi largaktil najvise pomaze od njih mada je i lamictal jako kvalitetan lek i sto je neko rekao blagi antidepresiv.Ja imam borderline i depresiju i mislim da je ovo idealna terpaija koja mi dosta pomaze.
E sad procitao sam da lorazepam moze da izazove "emocionalne probleme" pa ako neko moze nek mi odgovori koje i kakve prirode??? Smatram da poremecaj licnosti nije bolest.U to me je ubedila dr.Vera Plavljanic spec.neuropsihijattrije u Lazi Lazarevic. Ovako je rekla mom ocu "on n ije bolestan poremecaj licnosti nije bolest dusevna a ni preterano psihijatrijska".da li je u pravu ne znam pitam vas.

#8 S.i.m.o.n.a.

S.i.m.o.n.a.

Simona

• Members
  • PipPipPipPip
  • 126 posts

Posted 02 September 2007 - 08:35

Karlito, on 1 Sep 2007, 11:17 PM, said:

Pijuem lamictal, largaktil i lorazepam. Mislim da mi largaktil najvise pomaze od njih mada je i lamictal jako kvalitetan lek i sto je neko rekao blagi antidepresiv.Ja imam borderline i depresiju i mislim da je ovo idealna terpaija koja mi dosta pomaze.
E sad procitao sam da lorazepam moze da izazove "emocionalne probleme" pa ako neko moze nek mi odgovori koje i kakve prirode??? Smatram da poremecaj licnosti nije bolest.U to me je ubedila dr.Vera Plavljanic spec.neuropsihijattrije u Lazi Lazarevic. Ovako je rekla mom ocu "on n ije bolestan poremecaj licnosti nije bolest dusevna a ni preterano psihijatrijska".da li je u pravu ne znam pitam vas.

I meni je jedan doktor rekao da poremecaj licnosti nije bolest i da nisam bolesna. :jipi:

#9 Karlito

Karlito

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,228 posts

Posted 02 September 2007 - 15:15

S.i.m.o.n.a., on 2 Sep 2007, 09:35 AM, said:

I meni je jedan doktor rekao da poremecaj licnosti nije bolest i da nisam bolesna. :jipi:
Eto vidish jos samo da ne pijemo lekove i super. ^_^

Attached Files

• Attached File  0237.gif   11.47K   10 downloads

#10 Karlito

Karlito

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,228 posts

Posted 02 September 2007 - 21:50

Karlito, on 2 Sep 2007, 04:15 PM, said:

Eto vidish jos samo da ne pijemo lekove i super. ^_^
Ali moramoooooooooo doktori rekli mater im jebem!!! :plakanje:

#11 HAZE

HAZE

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 489 posts

Posted 02 September 2007 - 23:14

"Ovako je rekla mom ocu "on n ije bolestan poremecaj licnosti nije bolest dusevna a ni preterano psihijatrijska".da li je u pravu ne znam pitam vas."

to su indenticne reci koje je izrekao i moj doktor.

#12 Karlito

Karlito

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,228 posts

Posted 03 September 2007 - 20:41

HAZE, on 3 Sep 2007, 12:14 AM, said:

"Ovako je rekla mom ocu "on n ije bolestan poremecaj licnosti nije bolest dusevna a ni preterano psihijatrijska".da li je u pravu ne znam pitam vas."

to su indenticne reci koje je izrekao i moj doktor.
Eto vidis brate pa ismo zdravi ko dren.xaxaxaxxaxa :batine: Samo da izguramo probleme koje imamo mislim na psihicke i emocionalne u mom slucaju i bog da nas vidi. ^_^  :pop: u zdravlje.