Jump to content

misar

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
7 replies to this topic

#1 mariofiume

mariofiume

ÄŚlan

• Newcomers
  • PipPip
  • 35 posts

Posted 01 October 2007 - 04:39

To je navodno jeftinija (i naravno doma?a) varijanta xanaxa ili helexa. Zbog j****e zdravstvene reforme ve? duže vrijeme pijem misar umjesto helexa, ali imam osje?aj da mi ne pomaže kao i on. Da li netko ima sli?nih iskustava ili sam si to samo umislio?
Nemam ništa protiv doma?e varijante ako ?e mi pomo?i kao i original, ali me je ve? i doktorica upitala da li osjetim razliku i koji lijek mi je bolje djelovao. Rekao sam joj da mi se ?ini da mi je helex više pomagao, na što se ona osvrnula rekavši da nisam jedini koji tako misli.

Što vi mislite o svemu tome?

#2 mariofiume

mariofiume

ÄŚlan

• Newcomers
  • PipPip
  • 35 posts

Posted 01 October 2007 - 04:43

Znam da mi je ovo prva poruka na ovom forumu, ali borim se s depresijom ve? oko 10 godina. Probao sam puno toga, pa bih želio da me kao takvog i shvatite.

Hvala

#3 Guest_Pospani (Gost)

Guest_Pospani (Gost)
  • Guests

Posted 01 October 2007 - 04:47

Cesta stvar kod generickih lijekova.
Ja sam jedno vrijeme pio Luxetu umjesto Zolofta i skuzio sam da me slabije "dize" (dok je Zoloft jos uopce pomagao).
Kasnije su me uvjeravali da sam u krivu jer svi genericki (zamjenski...citaj jeftiniji) lijekovi imaju identicnu aktivnu supstancu...jedino je razlika u eventualnim dodacima koji su potrebni da bi lijek bio podoban za konzumaciju.
Nemam pojma i ne mogu nista 100% tvrditi.
Zovite me "snobom",ali kako ni kod odjece,tako ni kod lijekova ne podnosim "falsete"...koliko god slicno izgledale.

Sto se tice depresije,ne znam kakve veze bi xanax,helex ili misar trebali imati oko toga.
Sva tri su anxiolitici kojima je aktivna supstanca alprazolam.
Sluze za prevladavanje tjeskobe,anxioznosti,a samo u iznimnim slucajevima ih se uzima i kao sedative.

Imas i anxsioznost uz depresiju,pod stresom si?...reci,sto te muci i zasto uopce pijes anxiolitike.

#4 Lina

Lina

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 114 posts

Posted 02 October 2007 - 17:52

ne znam zasto ti doktorica ne daje helex na recept,mislim da on kosta jednako kao i misar.kutija helexa od 0.25mg je oko 8 kuna,a od 0.5 oko 13 kuna,pa i ako ti nece da da pravi recept moze ti dati privatni koji samo pokazes u ljekarni i vrijedi ti kroz nekoliko mjeseci,s tim da platis punu cijenu lijeka koja je zanemariva.

inace,moguce da ti je doktorica propisivala misar iz razloga sta su u zadnje vrijeme bile nestasice helexa,pa da ne ostanes bez lijeka.

sta se tice orginala i kopije,nemoj me drzat za rijec, mislim da je xanax original,a helex i misar su kopije,samo od razlicitih proizvodjaca.ali ako ti osjetis da ti helex bolje pase,onda pij njega.dovoljno je samo da doktoricu pitas privatni recept.

#5 mariofiume

mariofiume

ÄŚlan

• Newcomers
  • PipPip
  • 35 posts

Posted 02 October 2007 - 19:58

View PostPospani, on 1 Oct 2007, 05:47 AM, said:

Cesta stvar kod generickih lijekova.
Ja sam jedno vrijeme pio Luxetu umjesto Zolofta i skuzio sam da me slabije "dize" (dok je Zoloft jos uopce pomagao).
Kasnije su me uvjeravali da sam u krivu jer svi genericki (zamjenski...citaj jeftiniji) lijekovi imaju identicnu aktivnu supstancu...jedino je razlika u eventualnim dodacima koji su potrebni da bi lijek bio podoban za konzumaciju.
Nemam pojma i ne mogu nista 100% tvrditi.
Zovite me "snobom",ali kako ni kod odjece,tako ni kod lijekova ne podnosim "falsete"...koliko god slicno izgledale.

Sto se tice depresije,ne znam kakve veze bi xanax,helex ili misar trebali imati oko toga.
Sva tri su anxiolitici kojima je aktivna supstanca alprazolam.
Sluze za prevladavanje tjeskobe,anxioznosti,a samo u iznimnim slucajevima ih se uzima i kao sedative.

Imas i anxsioznost uz depresiju,pod stresom si?...reci,sto te muci i zasto uopce pijes anxiolitike.

Da, uz depresiju imam i anksioznost, zato pijem misar. Ina?e, od AD koristim Citalon u zadnje vrijeme.

#6 fek222

fek222

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 397 posts

Posted 22 November 2007 - 10:47

mene ovaj misar pretvara u hodaje?eg zombija teturam i za ništa nisam sino? sam u robi zaspala. Jel to stvarno nužno piti sad sam jedan popila i mrtvilo teško a opet i ve?eras moram. Kako da auto vozim pod njim. Ho?e li to djelovanje pro? kad se naviknem

#7 tonka

tonka

CARICA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,931 posts

Posted 22 November 2007 - 10:51

Možda da smanjiš dozu,prepoloviš tabletu...pa da vidiš kako ?e onda biti?

#8 fek222

fek222

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 397 posts

Posted 22 November 2007 - 14:51

View Posttonka, on 22 Nov 2007, 10:51 AM, said:

Možda da smanjiš dozu,prepoloviš tabletu...pa da vidiš kako ?e onda biti?
jutros sam tri sata prespavaLA
svakako mni ne3 paše