Jump to content

seroxat i nuspojave

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
38 replies to this topic

#1 Guest_Guest_galatea_* (Gost)

Guest_Guest_galatea_* (Gost)
  • Guests

Posted 22 July 2005 - 10:55

Cao svima,

Molila bih Vas da mi se javite ukoliko pijete seroxat.
Ja seroxat 20 mg pijem vec skoro 6 mjeseci. Psihijatrica mi je preporucila da pijem istu dozu jos 2 mjeseca ali ja sam je prije 10-tak dana prepolovila tako da sad pijem 10 mg zbog odredjenih nuspojava koje mislim da su bile uzrokovane lijekom.
Primjetila sam poslije otprilike 4-5 mjeseci uzimanja seroxata da imam probleme prilikom mokrenja, tj. kao neku retenziju. Npr. trebalo mi je nekih 1-2 min prije nego sto krenem mokriti, kao da se moram skoncentrisati. Ispocetka nisam sumnjala da se to javlja zbog lijeka a onda sam jos jednom procitala nuspojave i vidjela da je ta retrenzija jedna od njih.
Osim toga kod mene se javilo i neko uzasno bljedilo lica, bas sam izgledala onako 'providno' i bolesno i mogu vam reci da se i to popravilo otkako sam presla na pola doze. Inace seroxat mi je super pomogao sto se tice anksioznosti i depre.
Eto toliko od mene za ovaj put- Javite se ukoliko ste imali slicnih probema!

Pozdrav svima!

#2 soprano

soprano

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 35 posts

Posted 22 July 2005 - 13:07

Guest_galatea_*, on 22 Jul 2005, 10:55 AM, said:

Cao svima,

Ja seroxat 20 mg pijem vec skoro 6 mjeseci. Psihijatrica mi je preporucila da pijem istu dozu jos 2 mjeseca ali ja sam je prije 10-tak dana prepolovila tako da sad pijem 10 mg zbog odredjenih nuspojava koje mislim da su bile uzrokovane lijekom.
Primjetila sam poslije otprilike 4-5 mjeseci uzimanja seroxata da imam probleme prilikom mokrenja, tj. kao neku retenziju. Npr. trebalo mi je nekih 1-2 min prije nego sto krenem mokriti, kao da se moram skoncentrisati. Ispocetka nisam sumnjala da se to javlja zbog lijeka a onda sam jos jednom procitala nuspojave i vidjela da je ta retrenzija jedna od njih.
Osim toga kod mene se javilo i neko uzasno bljedilo lica, bas sam izgledala onako 'providno' i bolesno i mogu vam reci da se i to popravilo otkako sam presla na pola doze. Inace seroxat mi je super pomogao sto se tice anksioznosti i depre.

Pozdrav svima!

View Post

pozdrav

i meni je tako kod seroxata...trebaju mi dobrih par minuta da obavim "posao" i to je normalna nuspojava....blijed nisam ali su mi oci mutnije kad ga pijem,malo bezvoljan, ali podnosljivo...

#3 69eyes

69eyes

Još malo pa MASTER

• Banned
  • PipPipPipPip
  • 118 posts

Posted 22 July 2005 - 16:28

Seroxat pijem vec 4-5 mjeseci ali 10mg, zato sto mi je psihijatar prepisao tako i nije rekao nista za povecanje doze, koju sam ja u zadnjih 10tak dana povecao na 20mg. Kod mene od nuspojava sto sam mogao primjetiti su:
Nesanica, vrtoglavica i mala konstantna doza nervoze...

POZDRAV!  <_<

#4 venkal

venkal

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 12 posts

Posted 03 August 2005 - 17:41

Reci mi, jesi li odmah pocela sa 20mg, posto mi je moj doktor propisao 50mg (mozes procitati drugi forumsko pitanje o tome)? Da li si na pocetku uzimanja lijeka imala neke druge nus-pojave (citala sam da na pocetku bude jos gore, da se mogu javiti i suicidalne misli, cega se bojim, jer trebam poceti piti Seroxat)!? Ako mozes napisati kako si primjenjivala terapiju. Thx! :P/>

Guest_galatea_*, on 22 Jul 2005, 10:55 AM, said:

Cao svima,

Pozdrav svima!

View Post

#5 desing

desing

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 176 posts

Posted 03 August 2005 - 20:19

venkal, on 3 Aug 2005, 06:41 PM, said:

Reci mi, jesi li odmah pocela sa 20mg, posto mi je moj doktor propisao 50mg (mozes procitati drugi forumsko pitanje o tome)? Da li si na pocetku uzimanja lijeka imala neke druge nus-pojave (citala sam da na pocetku bude jos gore, da se mogu javiti i suicidalne misli, cega se bojim, jer trebam poceti piti Seroxat)!? Ako mozes napisati kako si primjenjivala terapiju. Thx! :)/>

View Post

:P/> 50mg???Nije li to ipak malo previse??? :)/>  :)/>  
Seroxat je najjaci antidepresiv i mislim da je i 20 mg sasvim dovoljno u ma kakvom stanju bila...Ipak nisam kvalificiran kao ljekar koji ti je to prepisao no svejedno mislim da je to prevelika doza!

#6 maxim666

maxim666

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,622 posts

Posted 03 August 2005 - 20:24

ta vi mislite..prije 2 tjedna sam pokuala samoubojstvo,5 dana na psih.sad sam doma,u biti radim,iako bi jo 2 tjedna trebala bit na bolovanju.pijem fevarin i normabel po 1 tbl.nave?er,ali sam tijekom dana u k...doslovce padam s nogu i spavam.koliko ?e to trajati,jel neko to pio,i koliko dugo?

#7 venkal

venkal

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 12 posts

Posted 03 August 2005 - 20:33

Ma, svi na forumu kazu da je prejaka doza (i na letku lijeka pise da se krene sa 20mg), pogotovo sto je pocetak i pogotovo sto mi je psihijatar rekao da se kod mene (po njemu) radi o blagom obliku (mada, po mom misljenu nije nimalo blag).
Nisi imala nikakve gadne nus-pojave??

desing, on 3 Aug 2005, 08:19 PM, said:

:P/> 50mg???Nije li to ipak malo previse??? :)/>  :)/> 
Seroxat je najjaci antidepresiv i mislim da je i 20 mg sasvim dovoljno u ma kakvom stanju bila...Ipak nisam kvalificiran kao ljekar koji ti je to prepisao no svejedno mislim da je to prevelika doza!

View Post

#8 agnostic

agnostic

Napredni član

• Members
  • PipPip
  • 40 posts

Posted 03 August 2005 - 23:20

Dragi moji forumasi,ju?e sam bio kod svoje doktorice i ispri?ao sam joj sve svoje probleme sto me muce.Napadi anksioznosti koje nisam vise mogao trpiti,postalo mi je pravo gadno,poceo sam padati u slabu volju i niko me nije vise mogao nasmijati,a o koncentraciji da vam ne govorim nisam mogao nista vise zapamtiti,postao sam pravo,pravo glup.Ne spavam vise skoro nikako,samo sto zaspem odmah se probudim,....
No da se ne jadam previse...Jednom na chatu sam se pozalio da sam sve slabiji i rekli ste mi da idem kod doktora.Dobio sam seroxat 20mg,prvih tjedan dana da pijem 10mg a onda normalno cijelu tabletu od 20mg.Uz to sam dobio i helex kad mi bude slabo(sto mi je nazalost stalno).
Sada mene zanima sutra idem na more(Opatija) za jedan dan,a u petak idem na Rab za 3-4 dana da odmorim svoje zivce(ako se tako jos moze reci),kada pocinju te nuspojave?Smijem li odmah poceti sa njima jer ipak idem na put od 5-6 sati?Doktorica mi je rekla da su lijekovi jako jaki i da cu osjecati slabost i da ce mi jedno vrijeme biti jos gore?seroxat cu morati piti godinu dana,bez obzira ako se stanje popravi!
Pozdrav svima na ovome forumu,tako mi se cinite jaki,iako sve ovo prozivljavate...
Nema dana kad mi nije slabo i kad se pitam,pa dokle ce vise ovov ovako,najbolje da umrem da se sve ovo vise zavrsi!!!

#9 agnostic

agnostic

Napredni član

• Members
  • PipPip
  • 40 posts

Posted 04 August 2005 - 23:32

niko ne odgovara?Sutra ujutro idem na Rab idem se probati odmoriti od svega,Idem smiriti svoje zivce.seroxat jos nisam poceo piti jer ne smijem,bojim se nuspojava ,radije cu poceti kad se vratim sa mora za par dana.Imam Helexe i Apaurine za upomoc...
Valjda ce me more malo oziviti od ovih svakidasnjih bedova i zalosti.
Pozdrav svima koliko vas ima...

#10 Suzanna

Suzanna

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,468 posts

Posted 04 August 2005 - 23:42

Joj ja ti se u lijekove ne razumijem, ali moram ti poeljet lijep provod na moru :)/> sigurna sam da ?e se uspjeti opustiti i dobro zabaviti ;)/>

#11 agnostic

agnostic

Napredni član

• Members
  • PipPip
  • 40 posts

Posted 05 August 2005 - 05:18

Suzanna hvala na podrsci,vec sam pomislio da pricam i ovde sam sa sobom.
Sada idem na put valjda cu izdrzati do Raba.Nekako me strah ali govorim u sebi,bjezi samo bjezi odavde....
Cujemo se za par dana...
Pozdrav

#12 Suzanna

Suzanna

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,468 posts

Posted 05 August 2005 - 11:04

Pa pitanje ti je malo nezgodno jer teko da se moe predvidjeti kakve ?e to?no biti nuspojave nekog lijeka, mislim da je to kod svakog druk?ije zato valjda i nisi dobio odgovor ;)/> Poto si sad ve? vjerovatno na Rabu garant ni ne razmilja ni o lijekovima ni o nus pojavama ve? se kupa i guta :ph34r:
Pa se javi kad stigne da ?ujemo kako je sve prolo :)/>

#13 maja_

maja_

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 206 posts

Posted 09 August 2005 - 10:07

I kako bilo na odmoru? :ph34r:

#14 Nenad

Nenad

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,380 posts

Posted 09 August 2005 - 11:03

ja seroxat pijem evo 5 nedelja i nije mi bolje...picu ga jos nedelju dana po pola tablete i zavrsavam sa njim..prejak je on za mene..bolje mi je samo kad pijem xanax....dr kaze da kad ukinam seroxat pijem xanax 0.5tri puta dnevno da to nije malo mnogo...inace je u pitanju anksioznost

#15 agnostic

agnostic

Napredni član

• Members
  • PipPip
  • 40 posts

Posted 09 August 2005 - 23:22

Hej pozdrav svima!!!
Na Rabu sam bio 4 dana,dosao sam jutros.Sva 4 dana sam imao buru i jedan dan kisu.Sve u svemu divota.Barem sam odmorio malo svoje zivce,cak sam i spavao jednu noc skoro cijelu samo sa jednim budjenjem!Sada sam se vratio  nazad i moram reci da se malo bolje osjecam,samo je pitanje do kada.Danas jos nisam poceo sa lijekovima nekako me strah,a danas sam se i dobro osjecao.Hvala vam na podrci!!!.Nenade nadam se da ce ti biti bolje,stvarno si me utjesio...Valjda ce nam pomoci...Dosta je ove depre i tjeskobe!!!

#16 Suzanna

Suzanna

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,468 posts

Posted 09 August 2005 - 23:27

Ma ta sam ti ja rekla _l_l more lije?i sve ?ak i samo kad ga gleda :wub:/>

#17 Macak

Macak

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,541 posts

Posted 09 August 2005 - 23:31

Bar si ga se ti nagledala!! :wub:/>
A mozda bi ti pomogla redovna setnja uz more? Pa da se zavalis u jednu od onih ljuljacki pred kaficima i gledas more...mozda spazis kakvog galeba :(/>

#18 Suzanna

Suzanna

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,468 posts

Posted 09 August 2005 - 23:40

hehehe, jel ti misli na onog Oliverovog galeba iliiii.... :wub:/>
Uh, more, ba mi fali, skroz mi je daleko.

#19 agnostic

agnostic

Napredni član

• Members
  • PipPip
  • 40 posts

Posted 10 August 2005 - 06:26

More je stvarno zakon,oboavam more.Iako je bila bura i malo smo se kupali(bio sam jedini koji se kupao 2 dana,more je imalo 19 stepeni).A i snaha me tjerala da se sun?am kao fali ti serotonina idi na sunce,moda je i to malo pomoglo?Uostalom sada mi se ve? polako vra?a nazad moje stanje,teta to nisam mogao ostati malo due.

#20 Tatjana

Tatjana

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 331 posts

Posted 10 August 2005 - 10:25

mog mora nema, i ne znam sta da radim..
moj stari kaze da ni Dunav nije los
mog mora nema, al' ja zivim u nadi
da mozda ipak negde srescemo se jos..

(eto samo da dodam da i ja obozavam more, joj kad pukne onako pucina pred ocima, mozes satima sedeti na steni i gledati, slusati..)