Jump to content

Tresu mi se ruke

• Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 Ledeni

Ledeni

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 1 posts

Posted 26 November 2007 - 02:01

Od kada znam za sebe tj. od malena imam ovaj problem, tresenja ruku. Predstavljao mi je veliki problem, narocito kada me neko pita u skoli. "Zasto ti se tresu ruke?" Pritom nemam pojma zbog cega i naravno da mi nije bilo pravo. Ovaj problem me je narocito nervirao kada nesto pipavo radim dok me neko drugi posmatra, cak nemora da je neki sitan posao. Recimo hocu da uzmem da popijem sok iz case i nekako imam u glavi sliku da me ta osoba gleda i onda dolazi do neke nervozice i meni krecu ruke da se tresu bash ekstra..
Nikada nisam isao kod lekara zbog ovoga problema jer mi nije predstavljao prepreku u zivotu da nemogu neke stvari da radim.
Medjutim uvek me je zanimalo sta je to i zbog cega mi se tresu ruke, moji roditelji su uvek govorili da je to mozda zato sto je mojoj majci mesec dana perminula njena majka, a posle mozda nedelju dana otac je o koncu ostao ziv.. Uvek su govorili da je to mozda stres koji sam ja preziveo preko majke kao fetus.

Evo veceras sam se nakanio da vidim odnosno potrazim nesto vishe o ovom problemu. Tako sam i naleteo na ovaj sajt odnosno forum.
U nedostatku tekstova na nekom od menih znanih jezika sa ovih prostora.. Potrazio sam da strane i nasao sam da je u pitanju "benign essential tremor".
Takdodje sam saznao da usled konzumiranja alkohola se pogorshava.
Meni se u alkoholisanom stanju ne tresu ruke, znaci ne mislim da sam pijan kao letva, nego kada sam malo alkoholisan. Medjutim ako popijem malo vishe ujutru imam katastrofa tresnje ruku..

Procitao sam da se koriste neki beta blocker-i.

Sada zanimam me da li jos neko ima slican problem i na koji nacin je uspeo ili pokusava da ga reshi?

pozdrav.

#2 MesijaDepresija

MesijaDepresija

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,119 posts

Posted 26 November 2007 - 02:45

Meni se trese ceo zivot, pa nikom nista.  :sadangel:

View PostLedeni, on 26 Nov 2007, 02:01 AM, said:

Sada zanimam me da li jos neko ima slican problem i na koji nacin je uspeo ili pokusava da ga reshi?

Idi kod lekara, a najverovatnije ce ti najpre ispitati stitnu zlezdu.

#3 zelenka

zelenka

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,757 posts

Posted 26 November 2007 - 09:21

View PostLedeni, on 26 Nov 2007, 02:01 AM, said:

Recimo hocu da uzmem da popijem sok iz case i nekako imam u glavi sliku da me ta osoba gleda i onda dolazi do neke nervozice i meni krecu ruke da se tresu bash ekstra..

kao da imas neku socijalnu anksioznost, procitaj o socialnoj fobiji. meni se ne tresu samo ruke. :ludilo:

#4 Care

Care

My name is care - (engl. briga, ), a carica sam odavno

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,101 posts

Posted 26 November 2007 - 09:34

Meni se tresu ruke, ali samo zadnjih dana od kada sam promijenila AD, ali imam kolegicu na poslu kojoj se ve? godinama tresu ruke i to vidljivo i nju to uop?e ne dira nit pola posto.
Mislim da razlog mora postojati, najbolje da po?ne od dr. op?e prakse, pa dalje, da isklju?e fizi?ki problem i do?e do prave dijagnoze!

#5 jefimija

jefimija

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 859 posts

Posted 26 November 2007 - 17:20

View Postspirit, on 26 Nov 2007, 03:45 AM, said:

Meni se trese ceo zivot, pa nikom nista.  :sadangel:

Znam da si ozbiljan, ali...

dobra ti fora.  addadadaa

View Postebony, on 26 Nov 2007, 10:21 AM, said:

meni se ne tresu samo ruke. :ludilo:

Ju! A sta ti se to jos trese? :) :D

meni se tresu ruke kad mi opadne pritisak, a inace je jako nizak i kad sam anksiozna. Tad se bas daju u ulogu.

#6 Nini

Nini

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 56 posts

Posted 06 December 2007 - 16:13

Evo i moja prva poruka na forumu. I ja povremeno imam ovaj problem. Ali meni su poceli da se tresu prije dve godine. Nije da to traje celo vreme ali bas se desi kad me neko gleda. Na pr. na poslu. Ja imam posao koji zahteva ogromnu preciznost i malo drhtanje moze da unisti sve sto sam taj dan radila, ali eto mene uhvati bas tad. Al nekad se desi i iz ciste mire da mi se ruke tresu. A ne daj boze kad se sa nekim i malo posvadzam tresu se ko lude.

Al to je to. :necu!:

#7 hartera

hartera

Ja nisam musko, ja sam zena

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,972 posts

Posted 06 December 2007 - 16:18

... meni se tresu ruke kada sam jako anksiozna i to zna trajati tjednima po cijele dane .... mrzim to ... najgori osje?aj  :sadangel:
..a prijatelju se isto tresu ruke al uvijek lagano ... nije da se skui al ak gleda paljivo ..ako neto uzima u ruke ili radi neki picajzlast posao onda mu se lagano tresu ..pitala sam ga pa zato mu se tresu reko je da mu se uvijek tako tresu - dakle kao i tebi - i da se naviknuo na to .... meni je o ?ak postalo simpa kod njega ... onak fora neto nnjegovo to tvori njegovu osobnost ... i pazi najsmjenije on je budu?i arhitekt  :aha:

#8 maxine

maxine

Napredni član

• Members
  • PipPip
  • 47 posts

Posted 12 December 2007 - 23:35

joj i meni se ruke tresu pa mi hladne ....buuuuu katastrofa

#9 sir_oliver

sir_oliver

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 2 posts

Posted 05 January 2009 - 21:49

Vozdra,

imao sam isti problem... cim popijem casu vina odmah mi je bilo bolje. No da skratim- otidji kod doktora, provjeri titnu lijezdu. Vrlo je mogu?e da je u pitanju poreme?aj iste (hipo- ili hipertiroza). Kod mene je hipertiroza. Lijekovi nisu skupi ali ?es na njima bit' due vrijeme...

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users