Jump to content

Kako se izleciti

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
6 replies to this topic

#1 dzoni

dzoni

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 3 posts

Posted 23 January 2008 - 18:06

Ako ste poceli ovo citati nemoj te odmah prestati jer ovo sto cu vam sada napisati nikada u zivotu prije nisam mislio niti bih ikada to uradio!To su ruzne MISLI koje me sve cesce i cesce opterecaju i nedaju mi mira.Uglavnom mislim na to da se ubijem ili neko od mojih da nastrada,zatim ponekad mi se jave misli kao sto su:da skrenem prilikom voznje u drugo auto ili kamion:(
zatim da pustim na sebe nesto tesko kao naprimjer 100kg na bendzu uglavnom sebi da naudim!A to nije sve,muci me jos to sto mislim na grozne stvari povezane sa crkvom-kao da uopste ne vjerujem u Boga.Kao da mi je u cilju da ponizim crkvu ili nekog mrtvaca...Jbg nikad nisam vjerovao da cu ovako nesto i pomisliti,dok sam bio mladji-sitnice su mi bili problemi,sve sto sad zelim jeste da ponovo bude kao prije-TADA BI SE RADOVAO ZIVOTU!
Znam da je vecina vas pomislila da sam lud...mozda bih i ja na vasem mjestu al zato oni koji razumiju neko odgovore!
Nikada ovo nikome nisam rekao,bilo me sramota ali na ovom sajtu sam naso dosta ovakvih tekstova i to mi je dalo hrabrosti da vam napisem pa makar i na hiljade procitalo.Vec 2 godine mi je dosta ovog zivota,vec 2 godine pokusavam da se borim da tako nesto ne pomislim i sad sam se vec navikao da sam takav i da se nikada necu promjeniti ;)
Ako iko moze da mi pomogne neka mi odgovori...bicu mu vjecno zahvalan-jer neznate koliko mi to znaci!Dzaba i ljubav i drustvo ako i dalje budem patio,zato molim vas ako znate pomozite jer sam umoran od ovakvog zivota.Hvala vam sto se ovo procitali,nadam se da ima jos neko ko je prosao kroz ovo,kao sto ja sad "prolazim" da mi se javi!
POZDRAV I HVALA JOS JEDNOM!

#2 aike

aike

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,840 posts

Posted 23 January 2008 - 18:22

Trebao bi otici kod lijecnika i ispricati mu sve sto si ovdje napisao. Svakako trazi strucnu pomoc i toga se nemoj sramiti.

#3 Guest_Pospani (Gost)

Guest_Pospani (Gost)
  • Guests

Posted 23 January 2008 - 18:35

Sve sto si naveo izgleda poput tzv. "prisilnih misli" koje su cest pratioc u oboljenjima poput depresije i anksioznosti (vjerojatno i drugim psihickim oboljenjima).
O tome se dosta pricalo na forumu i velik broj clanova vec ima iskustva s njima.
Znaju se javljati povremeno,a znaju biti i stalan pratioc prije i na pocetku lijecenja.
S opcim popravljanjem stanja,najcesce nestaju.
Svakako se obrati lijecniku.

Negdje po forumu i ima topic "prisilne misli".Malo potrazi u podforumu depresija.
O pitanju iz drugog topica o Zoloftu i seroxatu ces naci dovoljno informacija na podforumu lijekovi.

#4 Mugamba

Mugamba

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 156 posts

Posted 23 January 2008 - 19:38

To su ti prisilne misli. Najgore od svega je kad ih se bojis i kad se bojis da ces od njih poluditi. Tesko ti je te svoje misli reci drugim ljudima  jer mislis da ce te drugi ljudi smatrati ludjakom. Stvar je u tome da ti uopce nisi lud i moras shvatiti da su prisilne misli vrlo cest poremecaj pogotovo kod ljudi koji pate od anksioznosti i depresije. Ja ti mogu reci neke svoje: ovo s autom i skretanjem u auta iz suprotnog smjera mi se vrlo ?esto doga?alo, bilo kakve ostre predmete u svojoj blizini nisam smio vidjet jer bi mi odma prostrujalo kroz glavu da se ozljedim ili da ozljedim nekog u blizini, bilo ih je jos i to vrlo morbidnih ali jednostavno ih naucis ignorirati. Ovaj forum ce ti pomoci jer ces shvatiti da nisi jedini kojem se to dogadja i mozda ti pomoci da ih naucis ignorirati. Sto manje paznje obracas tim mislima one se manje pojavljuju. Trebao bi se javiti nekom lijecniku(psihijatru) i ispricati mu svoj  problem. Vjerojatno ces dobiti nekakvu terapiju lijekovima ali na kraju ce ti u borbi s prisilnim mislima najvise pomoci saznanje da nisi jedini kojem se to dogadja i da ljudi normalno  s tim poremecajem. Ajde pozdrav i drzi se!

#5 demi

demi

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 359 posts

Posted 23 January 2008 - 21:42

nemoj se sramiti toga jer pa skoro svi ovdje, rekla bih, imaju tako neke prisilne misli. Bar sve osobe koje li?no poznajem a koji imaju neki psihi?ki poreme?aj ih imaju, uklju?uju?i i sebe.

to ih se vie srami, gore ti je. tako je bar meni.

Nisi napisao dal ide psihijatru, jer bi trebao. uzimanjem nekog AD ?e ti se smanjiti.

I meni je bilo teko prvi put ovdje napisati da ih imam, ali kad sam to uradila, bilo mi je lake.

#6 kaca

kaca

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 290 posts

Posted 23 January 2008 - 21:59

Veruj mi da sam se prosto nasmejala kad sam procitala tvoj post. Uopste me nije zaprepastio kako si ti mislio. Ja imam iste takve misli, i mnogi ovde, i stvarno da ne ponavljam vec sto puta receno, potrazi malo po forumu. Najvaznije je da znas da ti to nikada neces zaista uraditi i da odes kod psihijatra da bi dobio neke lekove od kojih ce ti biti lakse. Ne boj se nista. Uopste nije nista strasno. Veruj mi, prosla sam kroz to.
Poslala sam ti neke personal poruke, pomoci ce ti.

#7 dzoni

dzoni

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 3 posts

Posted 01 February 2008 - 18:07

hvala svima na odgovorima...ako ima jos neko nesto da doda kao naprimjer sta piti ili kako ubuduce neka kaze
pokusacu skontati nesto ;)
Hvala i pozdrav :)