Jump to content

Amizol + Xanax - da li su ovo moguce nuspojave?

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
5 replies to this topic

#1 Popokatepetl

Popokatepetl

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 6 posts

Posted 27 January 2008 - 17:16

Od polovine septembra pijem kombinaciju 0,25mg xanax-a ujutru i 10mg Amizola (antidepresiv) ujutru i uvece. Vrtoglavice zbog kojih sam to pocela da pijem su nestale bukvalno odmah. Prve dve nedelje po uzimaju sam imala standardne probleme (najvise sa spavanjem, spavalo mi se stalno), posle toga sam osetila blago olaksanje a od polovine decembra mi se raspolozenje bas mnogo popravilo, do te mere da nisam mogla da verujem da mi zivot moze biti tako jednostavan i postalo mi je jasno da sam ja ta koja je sebe svojim losim raspolozenjem uvlacila u probleme.

To je sve islo dobro i ja sam bila zahvalna Bogu sto mi je makar na kratko omogucio da neke stvari vidim cisto i jasno. Pre desetak dana nastaju problemi. Ja sam student i u kriticnoj situaciji sam sto se ispita tice (ako ne polozim to sto treba, ulazim u dugove od par hiljada eura i gubim jos par znacajnih stvari, ne bih o detaljima, ali u svakom slucaju - gubim nesto sto mi je izuzetno vazno i za sta se ceo zivot borim). Elem, procitam dve recenice i nisam u stanju da povezem te dve recenice koje sam procitala. Za mene je to jeziv osecaj jer uvek ucim 'osmisljavanjem' a nikada napamet i ako mi se taj osecaj ne povrati, ja se osecam nesposobno, kao invalid, kao da mi je odstranjeno 90% mozga, eto tako se osecam. Osecam i blagu euforiju (to mi je jeziv osecaj takodje) i nerealni optimizam.

Razumem da je poenta terapije bila da se otklone moji strahovi i preterana zabrinutost ali imam utisak da je to otislo u drugu krajnost - osecam u sebi veliku prazninu, nema vise one pokretacke motivacije u stomaku, osecam se indiferentno, ravnodusno, potpuno mi je svejedno da li cu obaviti neku dnevnu operaciju ili ne. Osecam usporenost, tromost. A pri tom mi je raspolozenje na i dalje na visokom nivou, s tim sto mi te intelektualne operacije drasticno opadaju.

Doktorka kaze da prestanem sa Amizolom, pa onda kaze prestani sa Xanaxom, mislim da ni ona sama nije sigurna bas... U jednom trenutku mi je rekla "ti ne zelis da ovo uspe". Posaljem mail drugoj doktorki, (cisto da cujem drugo neutralno misljenje) - ona kaze da su doze lekova male (sto ja znam da je tacno ali i dalje osecam da MNOGO uticu na moje ponasanje) i da verovatno ne izazivaju to sto ja opisujem te da ja (nesvesno) sabotiram proces.

Ja imam osecaj da moje kratkorocno pamcenje ne funkcionise ni 10% od onoga kako je ranije bilo, ne mogu da brzo povezujem stvari - ja sve to osecam kao OBJEKITVNU okolnost, mislim da na to nemam uticaja. S druge strane imam ove 'optuzbe' - a ja ne razumem tacno kako ja to mogu da izazovem takvo stanje sama sebi? I ako je vec nesvesno, sta mogu da uradim sebi da pomognem? Da li su lekovi ili sam ja?

Verujem da ovde ima ljudi sa vise iskustva pa bih zelela da cujem jos neko misljenje. Hvala od srca unapred. Danima sedim sama zatvorena u sobi (dobrovoljna izolacija ;)), nisam u istom gradu u kome mi je doktorka, roditelji mi ne veruju u ovo sto pricam i da se osecam kako se osecam, placem po par sati dnevno, ne znam sta sa sobom, kuda i kako dalje jer osecam da sam u situaciji nad kojom nemam kontrolu i to me mnogo plasi.

#2 jeki

jeki

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,067 posts

Posted 27 January 2008 - 23:04

osje?am se identi?no.
ne znam dal su lijekovi ili depresija, i ja bi voljela znati... :misc-rain:

#3 Marsovac

Marsovac

svemirski otkaÄŤena

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,559 posts

Posted 28 January 2008 - 19:08

Ja sam se sli?no tako osje?ala dok sam bila u depresiji. Kako mi se pomo?u lijekova i psihoterapije stanje poboljšavalo, tako je i taj osje?aj tuposti, tromosti i smanjenih intelektualnih sposobnosti nestajao.

#4 Popokatepetl

Popokatepetl

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 6 posts

Posted 28 January 2008 - 19:29

Meni rekose da su ovo premale doze i da ne mogu da izazovu taj osecaj te da ja umisljam? :( Juce sam bogami par sati citala na internetu o antidepresivima, nasla sam 'poremecaj kognitivnih sposobnosti' kao nuspojavu ali ipak... Amizol ne pijem skoro nedelju dana, Xanax po potrebi, sta ako bezveze prekidam i unistavam terapiju. S druge strane, sad mi je ova situacija totalno nepoznata i nekarkteristicna za mene, kao da imam novi mozak s kojim treba za kratko vreme da naucim da se snalazim, a ne mogu, ne umem, bojim se da cu samo jos dublje da se uvucem :)

#5 Lights

Lights

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 1 posts

Posted 26 October 2008 - 15:23

E, pozdrav drugari smile.gif Malo sam guglao "Amizol", pa tako naletjeh na ovu temu i ovaj forum. Inace, slazem se sa svime sto je napisala Popokatepetl (vidi, napisah to od prve!). Amizol sam trosio dosta vremena, na preporuku mog psihoterapeuta. Sve sto sam dobio bio je lazni osjecaj blage euforije, nicim opravdan i potkrjepljen. Ista stvar sa losim krakorocnim pamcenjem itd.  Popokatepetl, zanima me da li si nasla neku zamjenu za Amizol, i koliko ti je to pomoglo ako jesi.

p.s.
oprostite ako su mi misli malo nesredjene, do mene je smile.gif

#6 filter

filter

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 371 posts

Posted 26 October 2008 - 22:45

QUOTE(Popokatepetl @ 27 Jan 2008, 05:16 PM) View Post
- osecam u sebi veliku prazninu, nema vise one pokretacke motivacije u stomaku, osecam se indiferentno, ravnodusno, potpuno mi je svejedno da li cu obaviti neku dnevnu operaciju ili ne. .....

isti osjecaj me prati veci dio dana. tjedna. mjeseca. ali moj doktor kaze da me ne zeli na slilu cupati iz tog stanja  i dalje se drzi misara i seroquela.
vjerovatno iz straha da me neki antiepresiv ne bi odveo u laznu euforiju i stanje manije.

ne znam... mozda su i tebe na sliu cupali iz nekog stanja pa je doslo do fejk euforije.