Jump to content

fizicki simptomi

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
260 replies to this topic

#181 stressismylife

stressismylife

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 116 posts

Posted 10 November 2005 - 15:17

DUBY, on 9 Nov 2005, 10:04 PM, said:

Ja sam prije par godina, u vrijeme moje tada još neotkrivene maskirane depresije, imala grozne tahikardije, cijela lijeva strana mi se tresla, nisam mogla zaspati, osje?ala sam grozan pritisak, ?ak i bol oko srca. Stavili su mi i holter, i vidjelo se da je kad spavam sve ok, a u trenu kad se probudim pa sve dok ne zaspim-totalna ludnica! Kardiolog mi je ?ak dao betablokatore za ta lupanja, no od njih nisam mogla živjeti jer jako smanjuju tlak, pa sam tada uzimala Magnezij, E vitamin, otišla na godišnji, pa se primirilo.

Pa to je ludo, anksioznost su sve bolesti u jednom, ho?eš od bolova, vrtoglavica, vida, srca, mokrenja, miši?a, itd, itd.
Nekad si mislim - blago onima kojeg nešto boli i zna zbog ?ega, nego nama koji imamo tisu?u simptoma, a uzrok je u psihi. No, opet, ako je to sve od psihe bolje i tako nego da stvarno imam neku boleštinu.
Pusa i hvala što ste podijelili svoje simptome sa mnom, znam da je to ružno za re?i, ali znam da nisam jedina. No, u nadi je spas, pa tako mislim i da ?emo  i mi opet biti oni stari. :srcka:  :P/>
Eh, da DUBY, da li ti se zbog AD-a normaliziralo lupanje ili zbog odmora.

#182 DUBY

DUBY

ORGANESSA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,504 posts

Posted 10 November 2005 - 23:17

stressismylife, on 10 Nov 2005, 02:17 PM, said:

Eh, da DUBY, da li ti se zbog AD-a normaliziralo lupanje ili zbog odmora.

Tada kad sam imala te jake tahikardije, tada se primirilo bez ad-a. Poslije sam imala povremene tegobe, ali otkada uzimam ad, nemam lupanja.
Da, dobro govoriš da je nevjerojatno što sve naša psiha može u?initi na fizi?kom planu, kakve sve bolove može prouzro?iti. :P/>

:batine:

#183 Scarab

Scarab

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 495 posts

Posted 11 November 2005 - 01:14

DUBY, on 10 Nov 2005, 10:17 PM, said:

Da, dobro govoriš da je nevjerojatno što sve naša psiha može u?initi na fizi?kom planu, kakve sve bolove može prouzro?iti. :P/>

slazem se http://www.depresija...tyle_emoticons/default/smile.png

#184 morea

morea

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 9 posts

Posted 11 November 2005 - 10:28

Scarab, on 11 Nov 2005, 12:14 AM, said:

slazem se :D/>

Juce na poslu me je spopao onaj grozan osjecaj...Neki nesporazum sa sefom i bila sam jako neraspolozna.Nakon sat vremena osjetila sam ono staro zujanje u usima i tupi bol u potiljku glave.Odmah sam izmjerila pritisak, 150/95.Nisam htjela nista popiti,bojim se tableta...I onda se vracam kuci i pocinjem usput svasta tripovati,da me glava jos vise zaboljela.Dok citam ovaj zadnji post sjetim se bivseg kome sam se zalila uvijek a on je znao reci:"Reci sebi nekoliko puta da ti je lose i da te glava boli i tako ce biti!Kazi nekoliko puta da se bojis sunca i stvarno ces se plasiti.Pobijedi tog djavola u sebi,misli pozitivno!"I tako se juce upitam,kako to da psiha cudo cini,sve se razvija u nasoj glavi...I naljutim se onda sto sam nekoliko puta ponovila u sebi:ne boli me glava,pritisak ce pasti brzo,proci ce ova uznemirenost poslije svadje na poslu,ali nije upalilo...Uglavnom,sve se kuva u mojoj glavi,postala sam svjesna da sve ja isprovociram i to bas ova dva dana otkad citam sve ove postove,a dugo nisam razmisljala o svemu kroz sta sam prolazila...Nekako sam se podsjetila na sve i gle sta psiha uspijeva...

#185 Scarab

Scarab

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 495 posts

Posted 11 November 2005 - 12:34

morea, on 11 Nov 2005, 09:28 AM, said:

Juce na poslu me je spopao onaj grozan osjecaj...Neki nesporazum sa sefom i bila sam jako neraspolozna.Nakon sat vremena osjetila sam ono staro zujanje u usima i tupi bol u potiljku glave.Odmah sam izmjerila pritisak, 150/95.Nisam htjela nista popiti,bojim se tableta...I onda se vracam kuci i pocinjem usput svasta tripovati,da me glava jos vise zaboljela.Dok citam ovaj zadnji post sjetim se bivseg kome sam se zalila uvijek a on je znao reci:"Reci sebi nekoliko puta da ti je lose i da te glava boli i tako ce biti!Kazi nekoliko puta da se bojis sunca i stvarno ces se plasiti.Pobijedi tog djavola u sebi,misli pozitivno!"I tako se juce upitam,kako to da psiha cudo cini,sve se razvija u nasoj glavi...I naljutim se onda sto sam nekoliko puta ponovila u sebi:ne boli me glava,pritisak ce pasti brzo,proci ce ova uznemirenost poslije svadje na poslu,ali nije upalilo...Uglavnom,sve se kuva u mojoj glavi,postala sam svjesna da sve ja isprovociram i to bas ova dva dana otkad citam sve ove postove,a dugo nisam razmisljala o svemu kroz sta sam prolazila...Nekako sam se podsjetila na sve i gle sta psiha uspijeva...

^
To je i meni bio problem.Sto vise citam ,gore mi bude.Ja jednostavno ne citam vise simptome i bolje je.

#186 zoki

zoki

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 326 posts

Posted 13 November 2005 - 20:07

Scarab, on 6 Nov 2005, 07:27 PM, said:

E da,da ja tebe pitam nesto zoki.Da li osjecas nekada neko zarenje po glavi ,ne znam kako bi to opisao?Vidis ja nemam u biti glavobolje ceste,ponekad samo.Desava mi se isto kao i kod tebe,samo ponekad osjetim neko zarenje ili vrucinu.Moj doktor i za to kaze da su nervi u pitanju.A u pitanju moze biti i cirkulacija.Da li osjecas zategnutost u vratu ili da li te ponekad na dodir boli vrat?

javi se http://www.depresija...tyle_emoticons/default/smile.png

Imam ponekad to žarenje po glavi... npr u nekim ta?kama samo... nekad traje kratko, a nekad ostane duže.. kao da te nešto pecne..... Malo je teško za opisati, ali nadam se da se razumemo.... Mogu?e da je do cirkulacije.... ja sam visok i mršav.

#187 Scarab

Scarab

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 495 posts

Posted 13 November 2005 - 21:48

zoki, on 13 Nov 2005, 07:07 PM, said:

Imam ponekad to žarenje po glavi... npr u nekim ta?kama samo... nekad traje kratko, a nekad ostane duže.. kao da te nešto pecne..... Malo je teško za opisati, ali nadam se da se razumemo.... Mogu?e da je do cirkulacije.... ja sam visok i mršav.

to nam je najvjerojatnije zbog cirkulacije slabe,a ona nam je opet slaba zbog dugog sjedenja u nepravilnom polozaju za kompjuterom

#188 zoki

zoki

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 326 posts

Posted 13 November 2005 - 21:54

pitao si doktora u vezi toga? Šta on kaže?

#189 Scarab

Scarab

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 495 posts

Posted 13 November 2005 - 22:12

zoki, on 13 Nov 2005, 08:54 PM, said:

pitao si doktora u vezi toga? Šta on kaže?

Jesam i to dva.Kazu da je to zbog sjedenja za kompjuterom.Tu ti se nalaze zivci (na kozi glave) koji su povezani sa tim svime i zato ti dolazi do trnjenja,zarenja, itd.Naravno i zbog slabe cirkulacije u vratu.Ma to ti je sve povezano jedno sa drugim.ne brini nista.Ali da bi se toga rijesio,moras se poceti baviti nekim sportom.Vidi,ja sam to imao 3 mjeseca.Svaki dan,sve gore je bilo.I onda sam prije 4 tjedna poceo trenirati nogomet sa sinom i vec 7 dana me je proslo.Nista vise ne osjecam.

procitaj si ovo:   http://ergonomija.zp...znaric/cvs.html

vidit ces da sam u pravu http://www.depresija...tyle_emoticons/default/wink.png

I stvarno nemoj brinuti,mozes mirno spavati.No ako hoces da ti prodje,nemoj sutra sjesti na komp nego radje odi u setnju.Dosta za pocetak.

pozdrav scarab :(/>

#190 zoki

zoki

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 326 posts

Posted 13 November 2005 - 22:18

Da... Ma šetam ja svakog dana, al danas evo nisam, takve su okolnosti bile.... i ju?e sam nešto malo....

Mora svaki dan minimum sat vremena http://www.depresija...tyle_emoticons/default/smile.png

#191 zoki

zoki

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 326 posts

Posted 13 November 2005 - 22:21

a najgore od svega je što kad osetim tako neki bol ili žarenje, odmah po?inje briga i naga?anje... da možda nešto nije u redu... zašto se to dešava... šta, ko, gde... ma znaš i sam....

#192 Scarab

Scarab

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 495 posts

Posted 13 November 2005 - 22:22

zoki, on 13 Nov 2005, 09:18 PM, said:

Da... Ma šetam ja svakog dana, al danas evo nisam, takve su okolnosti bile.... i ju?e sam nešto malo....

Mora svaki dan minimum sat vremena :(/>

A nije setnja samo dovoljna,bas se moras poceti baviti nekim sportom.Rekreativno.I da se ne brines ono CVS znaci Computer Visual Syndrom.

Odo sada ja na spavanje,radim ujutro http://www.depresija...tyle_emoticons/default/sad.png .

Laku noc Zoki i sve najbolje :)/>

#193 Scarab

Scarab

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 495 posts

Posted 13 November 2005 - 22:27

zoki, on 13 Nov 2005, 09:21 PM, said:

a najgore od svega je što kad osetim tako neki bol ili žarenje, odmah po?inje briga i naga?anje... da možda nešto nije u redu... zašto se to dešava... šta, ko, gde... ma znaš i sam....

Nemoj si razbijati glavu zbog toga.Nije to strasno,ali nije ni zdravo za tijelo.To ti se tijelo jednostavno pokusava naviknuti na nepravilno sjedenje.I kada se navikne dolazi do problema koje imas.I sada ga moras vratiti u fazu prije tih problema.Znaci zanemari kompjuter,nije on vrijedan tvoga zdravlja.Mozes ga ti i dalje koristiti,ali u granicama normale.Sa pausama i ponekim vjezbama izmedju rada na kompu.Te vjezbe mozes i u sobi napraviti.

Odo sad http://www.depresija...tyle_emoticons/default/wink.png   Laku noc hehe :(/>

#194 Guest_Guest (Gost)

Guest_Guest (Gost)
  • Guests

Posted 14 November 2005 - 09:14

HEJ Zoki pa ti imas iste simptome kao ja i ja tenutno  osjecam to neko zarenje po lici ili kao da nije moje ma neznam opisati i ja imam jos hiljade simptoma najvise me zeza stomak kiseline mucnine i tenutno pijem omeprazol  za to ,a sto se tice upanja srca davljenja trnjanja tjela i svega drugo tu sam prvak ali najveci problem je sto imam strah od lijekova i sad kad pijem ovaj za stomak uvjek mislim lose mi je od njega i jurim dr ja imam ovo i prije lijeka ali strah je jaci kaok se nositi sa tim pomagajte kako to prevazici ovo je ludilo
zadnji put u petak moj dr kae zorice ti si zdrava krvna slika ti je ok i kad te to uhvati kao reci sebi moj dr kaze to je moj temperament moja nervoza proci ce ali nista ja po starom POMOOOOOOOOOOOOOOOOC

#195 Sendy

Sendy

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 645 posts

Posted 25 November 2005 - 16:32

Klasika...tremo ruku je za mene mala rec....pre ce biti penzionerko drhtanje ruku!!!
Naravno tu je odma i nesanica,kosmari groooozni....
Nedostatak seksualne zelje,potpuno...
Pnekad i dosta zamucen vid

`

#196 zoki

zoki

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 326 posts

Posted 29 November 2005 - 18:49

Što mrzim fizi?ke simptome! Šta je ovo, zašto sam ja ovako osetljiv na sve što se dešava u organizmu??.... Da li sam ja oduvek bio ovakav? Mislim znam da nisam. Da li mi je ovako bivalo i ranije, samo nisam obra?ao pažnju?

Nikako da se oslobodim, stalno mi dolaze neke opsesivne misli i tera me da se preispitujem da li je sve u redu sa mnom... uglavnom se zapitkujem u vezi srca i u vezi glave...  Zamisli molim te danas se tripujem da li je meni sve ok sa krvnim sudovima u glavi, tj mozgu?... mislim šta re?i  :zz_crazy:

#197 ksena

ksena

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 15 posts

Posted 29 November 2005 - 20:25

vanja_, on 11 Sep 2005, 09:03 PM, said:

Zanima me kakve vi fizicke simprtome imate zbog depresije i anksioznosti,a i vi sto ste imali, pa sad nemate. -_-/>

Ah ti fizi?ki simptomi!!!
LE?A LE?A LE?A LE?A LE?A ME UBIJAJU. Stalno napeta, bole, uko?ena. Meni sve ide u le?a!!!

#198 dunja

dunja

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 299 posts

Posted 29 November 2005 - 20:36

Zoki, sigurno da si se i prije u životu osje?ao loše, samo tome nisi pridavao abnormalno veliku pažnju kao sada, ve? si to prihvatio kao normalni dio života, kao i sve drugo. Život se sastoji od dobrih i loših trenutaka, pa ni naše tijelo ne može uvijek biti u top formi. To treba prihvatiti kao ?injenicu i probati ne biti opsjednut sa trenutnim stanjem svog tijela. Naravno da se treba truditi paziti na zdravlje, ali to ne zna?i opsesivno razmišljanje o baš svakom fizi?kom ?imbeniku (da li ti srce kuca OK i sli?no), ve? fizi?ku aktivnost, zdravu prehranu...

Uostalom ti neprestanim razmišljanjem o tome samo pogoršavaš svoje stanje. Naime postoji u živ?anom sustavu jedna pojava koja se zove facilitacija. To zna?i da kada se živ?ani impulsi u?estalo prenose  sinapsama izme?u odre?enih neurona, oni ?e drugi put pro?i tim sinapsama puno lakše. Kada kroz odre?eni živ?ani put mnogo puta pro?e jedan te isti signal, te se sinapse toliko facilitiraju (prilagode na taj signal), da ?ak nije ni potrebno da nešto osjetimo, ve? i signali koji nastaju u samom našem mozgu mogu izazvati reakciju, tako da imamo osje?aj da doživljavamo osjet, iako je to zapravo samo naše pam?enje tog osjeta. Zato kad stalno razmišljaš o svojim simptomima, ti toliko facilitiraš svoje živ?ane puteve, da na kraju od same pomisli na taj simptom ti ga po?neš i osje?ati. Ovo nisam ja izmislila, ve? je to znanstvena ?injenica. Ali nije tu sve crno, jer ako mislima možemo dozvati loše stvari, onda definitivno možemo dozvati i dobre, samo se moramo natjerati da se na to fokusiramo.

Ako se ne možeš uvijek natjerati da prestaneš razmišljati o svemu tome, možeš pokušati jedan mali trik koji ja koristim, meni pomaže, a možda ?e i tebi. Ja kada umislim da mi nešto je ili da ?e se nešto strašno dogoditi (a ne mogu se natjerati da mislim pozitivno), onda se odlu?im pomiriti s tim. Kažem sama sebi: OK, recimo da imam tumor na mozgu (to mi je bila naj?eš?a fantazija), prihvatit ?u to, to je strašno, bolno i grozno. Kad me ve? ?eka takva grozna budu?nost s tim tumorom, onda si mogu barem dopustiti da sljede?ih sat ili dan provedem opušteno i radim nešto u ?emu uživam, a nakon toga ?u se ozbiljno pozabaviti tumorom i dalje se brinuti o tome. Nakon toga se nekako primirim, i vjeruj, nikad se još nisam za sat vremena sjetila da mi je došlo vrijeme za živciranje. Više mi sve to bude smiješno...

Eto, to je moje iskustvo, a ti pokušaj, kao i svi, što manje razmišljati o simptomima, a što više uživati u nekim drugim stvarima.  -_-/>

#199 zoki

zoki

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 326 posts

Posted 30 November 2005 - 02:19

Hvala Dunja na poruci... i slažem se sa tobom skroz.

Treba sve to zameniti opuštenim i pozitivnim mislima, i uopšte jednim optimisti?kim stavom (kolko god je to mogu?e).  http://www.depresija.org/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.png

#200 dunja

dunja

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 299 posts

Posted 30 November 2005 - 02:29

Tako je! Plus zaboravila sam još jednu stvar koja vodi do poboljšanja fizi?kog stanja-obavezno i?i spavati prije 3 sata ujutro.  :D/>

Ne znam da li si ti možda u nekoj drugoj vremenskoj zoni pa ti je to isprika, ali ja sam no?as stvarno prekrdašila.  http://www.depresija.org/forum/public/style_emoticons/default/wink.png Laku no?!