Jump to content

Ta podmukla bulimija

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
126 replies to this topic

#61 Ryuuza

Ryuuza

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 263 posts

Posted 02 March 2009 - 20:53

Ja mislim da ?u i ja po?eti ako primjetim da se po?injem debljati oko struka. Nisam debela ali me strah da ?u se udebljati kad pojedem povremeno po 3kg hrane.

#62 smiljana

smiljana

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 424 posts

Posted 02 March 2009 - 21:00

QUOTE(slatkica0911 @ 25 Feb 2009, 07:54 PM) View Post
flying kiss.gif pozdrav svima... evo i mene... ve? danima obilazim i gledam po netu kako bih saznala kako je drugima u mojoj situaciji... naime, moj problem je po?eo u srednjoj školi, dakle prije otprilike 7 godina... iako dosad nisam htjela sama sebi priznati da imam problem... sad sam ipak shvatila da imam problem i to kakav problem... zato sam došla ovdje ne bih li možda probala prestati s tim, i saznati kako je zaista ljudima poput mene, koji imaju isti problem kao i ja... naime, u obitelji baš nemam nekakvu sre?u, od malena imam probleme s ocem... brat mi je poginuo u ratu, majka je oboljela na živce, ja sam ostala s njima sama... vjerojatno je to sve utjecalo na moju psihu, a tome je pridonijelo i to što imam jako malo samopouzdanja jer imam nekoliko kilograma viška i tako sam, ne znam ni sama kako, po?ela povra?ati odmah nakon obroka (nakon svakog obroka, ili bilo što da pojedem, povra?am)... još uvijek se borim s time da prestanem, ali jednostavno i ako ne odem povratiti odmah, onda odem nakon nekog vremena jer više ne mogu izdržati tu težinu u želucu... evo, napokon sam uspjela podijeliti svoju pri?u s nekim, jer ovo od mojih prijatelja i od mojih bližnjih ne zna nitko,!! puno pozdrava svima...

Moja su?ut za brata, žao mi je.
Sad bih ti najra?e postavila sto pitanja, ali prvo ono osnovno. Koliko godina imaš? Radiš li ili studiraš? Imaš li bliskih prijatelja? Jesi li razmišljala o tome da potražiš i stru?nu pomo?? Ako si u Zagrebu, preporu?am Kliniku za psihološku medicinu na Rebru. Bulimija je ozbiljna bolest, i mora se lije?iti. Ja sam je imala pod kontrolom, do nedavno. Mislim da potpuno izlije?enje ne postoji, da ?e uvijek postojati opasnost da se vratimo starim obrascima ponašanja, kao i kod ovisnosti. Eto, piši, pitaj što te zanima, nisam ni ja dugo na forumu, ali mogu re?i da mi je puno pomoglo što sam došla ovdje.

#63 smiljana

smiljana

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 424 posts

Posted 05 March 2009 - 20:27

Mic po mic i evo meni moje bulimije u punom sjaju. Nisam se ni okrenula, kadli sam shvatila da opet povra?am ''samo'' jednom dnevno.
Iz dana u dan,
iz dana u dan. unsure.gif

#64 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,240 posts

Posted 06 March 2009 - 10:00

QUOTE(smiljana @ 5 Mar 2009, 08:27 PM) View Post
Mic po mic i evo meni moje bulimije u punom sjaju. Nisam se ni okrenula, kadli sam shvatila da opet povra?am ''samo'' jednom dnevno.
Iz dana u dan,
iz dana u dan. unsure.gif

Smiljana
kako je bilo to prvi put kada si povracala? jel mozes da se setis jasno toga?
da li si sebi gurala prst u usta i jel ti bilo gadno ili mucno? kako si se osecala? lose, pogresno ili dobro? u toku samog povracanja i pre...
probaj da se setis. mozda te to malo zaustavi?

#65 smiljana

smiljana

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 424 posts

Posted 06 March 2009 - 14:58

QUOTE(ruzza @ 6 Mar 2009, 10:00 AM) View Post
Smiljana
kako je bilo to prvi put kada si povracala? jel mozes da se setis jasno toga?
da li si sebi gurala prst u usta i jel ti bilo gadno ili mucno? kako si se osecala? lose, pogresno ili dobro? u toku samog povracanja i pre...
probaj da se setis. mozda te to malo zaustavi?

Sje?am se prvog puta kao da je bilo ju?er. Imala sam nepunih 15 godina, bila sm na ljetovanju. Nedugo prije toga sam ?itla ?lanak o bulimiji i anoreksiji i znala sma da je to nešto loše, ALI
prejela sma se za doru?ak i nije mi se dalo ?ekati da se hrana slegne da mogu na plivanje. Pa sam otišla u wc i stavila prst u usta i ispovra?ala se bez problema. Nije mi bilo ni mu?no ni odvartno (nisam gadljiva), išlo je vrlo lako. Osje?ala sam se super i sje?am se da sam pomislila kao je to odli?no, mogu jesti koliko želim bez da se udebljam (a nisam tad bila debela).
Ostao mi je taj ?lanak u glavi, i znala sam da radim nešto loše, ali je osje?aj bio dobar. Još uvijek je.
Onda me povuklo sve dublje i dublje, i postao je pakao.
S 18 sam znala da je to psihi?ka bolest, ali sam odbijala pomisao da idem psihijatru. Nisam bila spremna. ?itala sam sve što mi je došlo pod ruku o bulimiji.
Klik se dogodio kad sam sama došla do spoznaje da je to moj na?in nošenja sa stresom i svim onim emocijama u meni koje bih željela da ih nema. Pa bih se natrpavala hranom, nakon toga bih se osjaa?ala jako anksiozno i loše i ?im bih povratila, osja?ala bih se odli?no, pro?iš?eno i fizi?ki i psihi?ki. Katarza. I tako nekoliko puta dnevno. Osje?aj olakšanja dok povra?am.
To je ono najgore, što mi to zbilja pomaže da se nosim sa stresom i svim negativnim u meni.

#66 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,240 posts

Posted 06 March 2009 - 15:08

QUOTE(smiljana @ 6 Mar 2009, 02:58 PM) View Post
Sje?am se prvog puta kao da je bilo ju?er. Imala sam nepunih 15 godina, bila sm na ljetovanju. Nedugo prije toga sam ?itla ?lanak o bulimiji i anoreksiji i znala sma da je to nešto loše, ALI
prejela sma se za doru?ak i nije mi se dalo ?ekati da se hrana slegne da mogu na plivanje. Pa sam otišla u wc i stavila prst u usta i ispovra?ala se bez problema. Nije mi bilo ni mu?no ni odvartno (nisam gadljiva), išlo je vrlo lako. Osje?ala sam se super i sje?am se da sam pomislila kao je to odli?no, mogu jesti koliko želim bez da se udebljam (a nisam tad bila debela).
Ostao mi je taj ?lanak u glavi, i znala sam da radim nešto loše, ali je osje?aj bio dobar. Još uvijek je.
Onda me povuklo sve dublje i dublje, i postao je pakao.
S 18 sam znala da je to psihi?ka bolest, ali sam odbijala pomisao da idem psihijatru. Nisam bila spremna. ?itala sam sve što mi je došlo pod ruku o bulimiji.
Klik se dogodio kad sam sama došla do spoznaje da je to moj na?in nošenja sa stresom i svim onim emocijama u meni koje bih željela da ih nema. Pa bih se natrpavala hranom, nakon toga bih se osjaa?ala jako anksiozno i loše i ?im bih povratila, osja?ala bih se odli?no, pro?iš?eno i fizi?ki i psihi?ki. Katarza. I tako nekoliko puta dnevno. Osje?aj olakšanja dok povra?am.
To je ono najgore, što mi to zbilja pomaže da se nosim sa stresom i svim negativnim u meni.

draga moja, kako to sve zvuci normalno, svakodnevno, kao,prejedes se pa ti muka pa eto, bljuc...
ali zasto i sta te tera da se prejedes, to je ... "natrpavanje" kako kazes...
meni je fascinantno da ti nikada nije bilo mucno, dakle osecanja su veoma zakomplikovano smesana, i bas je tesko isplivati iz te mreze...
uh!!!
ali malo po malo, mislis o tome, pises o tome... polako probijas mrezu. ko zna koliko vremena ce trebati ali barem JESI na dobrom putu!!!!!!!!!!!!!
Ne daj se!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#67 Dotty

Dotty

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 300 posts

Posted 06 March 2009 - 16:33

smiljana, imamo sli?nu pri?u, samo što sam ja - dok sam bil azdrava imala užasno slab nagon za povra?anje... pokušavala sam tjednima i nisam se mogla natjerati da povratim. Možda sam to trebala shvatiti kao znak  unsure.gif

#68 smiljana

smiljana

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 424 posts

Posted 06 March 2009 - 20:03

QUOTE(ruzza @ 6 Mar 2009, 03:08 PM) View Post
draga moja, kako to sve zvuci normalno, svakodnevno, kao,prejedes se pa ti muka pa eto, bljuc...
ali zasto i sta te tera da se prejedes, to je ... "natrpavanje" kako kazes...
meni je fascinantno da ti nikada nije bilo mucno, dakle osecanja su veoma zakomplikovano smesana, i bas je tesko isplivati iz te mreze...
uh!!!
ali malo po malo, mislis o tome, pises o tome... polako probijas mrezu. ko zna koliko vremena ce trebati ali barem JESI na dobrom putu!!!!!!!!!!!!!
Ne daj se!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ono boldano, kad to riješim tek tada ?u riještit i sve ostalo, kao i svi mi.
Borim se, nedam se, posrenem, ali nadam se da jesam na dobrom putu.
Voljela bih faks završiti, to me jako mu?i, imam 26 god i još 22 ispita do diplome. Bojim se. Ovakva teško i u?im, teško pamtim i bojim se ispita.

Ružo, kako tvoje zdravlje? Jesi li bila kod inetrniste? Ako nisi, ajde oti?i, molim te, ?uvaj se friends.gif

QUOTE(Dotty @ 6 Mar 2009, 04:33 PM) View Post
smiljana, imamo sli?nu pri?u, samo što sam ja - dok sam bil azdrava imala užasno slab nagon za povra?anje... pokušavala sam tjednima i nisam se mogla natjerati da povratim. Možda sam to trebala shvatiti kao znak  unsure.gif

A kako ti sada stojiš s bulimijom?

#69 Dotty

Dotty

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 300 posts

Posted 07 March 2009 - 13:30

pa dobro... nekad povra?am 5-6 puta dnevno (uglavnom vikendima), a nekad jednom ili nijednom (radni dani)

#70 smiljana

smiljana

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 424 posts

Posted 07 March 2009 - 13:43

QUOTE(Dotty @ 7 Mar 2009, 01:30 PM) View Post
pa dobro... nekad povra?am 5-6 puta dnevno (uglavnom vikendima), a nekad jednom ili nijednom (radni dani)

A da ipak po?eš psihijatru? Puno je to, 5-6 puta dnevno, bez obzira što je samo vikendima.

#71 Dotty

Dotty

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 300 posts

Posted 07 March 2009 - 13:49

Pa idem, tj. imam dogovoreno. Ali nismo se još bulimije dotakli.

#72 smiljana

smiljana

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 424 posts

Posted 07 March 2009 - 19:53

QUOTE(Dotty @ 7 Mar 2009, 01:49 PM) View Post
Pa idem, tj. imam dogovoreno. Ali nismo se još bulimije dotakli.

Oprosti, mislila sam da ne ideš. icon_blushing.gif

#73 smiljana

smiljana

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 424 posts

Posted 28 March 2009 - 13:50

Pogoršala mi se bulimija. A bilo je dobro dugo vremena. U potpuno izlije?enje ionako ne vjerujem, mislim da je to nešto što ?e me pratiti do kraja života i pritajeno ?ekati da me zasko?i, kao sada. Povra?am po 3 puta dnevno, što god i koliko god da malo pojela. Ali znam ve? stare trikove, danas ne?u ništa pojesti pa ne?u imati ni što za povratiti i tako ?u imati bar jedan dan ne-riganja, dalje je lako. Nadam se.

#74 Dotty

Dotty

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 300 posts

Posted 28 March 2009 - 19:42

sad.gif

#75 Ryuuza

Ryuuza

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 263 posts

Posted 14 April 2009 - 16:07

Da li je istina da se slatkiši ne mogu povra?ati? ?ula sam da se od ?okolade jako deblja jer se ne može povra?anjem odstraniti iz organizma  smrk.gif

#76 Dotty

Dotty

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 300 posts

Posted 14 April 2009 - 17:56

Pa nije da se ne može, no vrlo je teško jer jednostavni še?eri brzo ulaze u krvotok. Npr. ako pojedeš komad piletine i komad ?okolade, te ih za sat vremena pokušaš povratiti meso ?e biti gotovo netaknuto, a od ?okolade ne?e biti ni traga.

#77 slatkica0911

slatkica0911

Napredni ÄŤlan

• Members
  • PipPipPip
  • 70 posts

Posted 14 April 2009 - 22:12

QUOTE(smiljana @ 2 Mar 2009, 09:00 PM) View Post
Moja su?ut za brata, žao mi je.
Sad bih ti najra?e postavila sto pitanja, ali prvo ono osnovno. Koliko godina imaš? Radiš li ili studiraš? Imaš li bliskih prijatelja? Jesi li razmišljala o tome da potražiš i stru?nu pomo?? Ako si u Zagrebu, preporu?am Kliniku za psihološku medicinu na Rebru. Bulimija je ozbiljna bolest, i mora se lije?iti. Ja sam je imala pod kontrolom, do nedavno. Mislim da potpuno izlije?enje ne postoji, da ?e uvijek postojati opasnost da se vratimo starim obrascima ponašanja, kao i kod ovisnosti. Eto, piši, pitaj što te zanima, nisam ni ja dugo na forumu, ali mogu re?i da mi je puno pomoglo što sam došla ovdje.

...evo me napokon.... hvala smiljana što se zanimaš za moje stanje... imam 23 godine, radim u jednoj maloj trgovinici (i to je jedan od razloga mog nezadovoljstva)... imam 2 jako dobre prijateljice ali bojim se re?i im bilo što vezano uz moj problem... puno puta sam razmišljala da potražim stru?nu pomo? ali opet sam se bojala a i mislim da to ovdje kod mene ne postoji... živim u ?akovu (slavonij)... što dalje sve mi je gore... stalno povra?am i ne podnosim da mi je bilo što u želucu a isto tako non stop se prežderavam... užasno, ve? sama sebi idem na živce jer znam da to što radim uop?e nije dobro! nadam se da se ?ujemo opet, sad ?u ?eš?e ovdje dolaziti, dosad mi komp nije radio... pozdrav

#78 Morticia

Morticia

Napredni ÄŤlan

• Members
  • PipPipPip
  • 59 posts

Posted 15 April 2009 - 00:28

Sli?an problem. Ja se, naime, plašim hrane. Ne bukvalno plašim. Ali ose?am grižu savest ?im pojedem više nego uobi?ajeno. Zaista je strašno.
zz_banghead.gif
Mnogima sve to izgleda komi?no, ali znam da me razumete (jer ste osetili sli?no ili pak isto stanje).
Onome ko sve to preživljava je najteže - posebno ukoliko je psihi?ki problem u pitanju.
Mada sam jedna od onih koja stoji iza ?injenice da su sve bolesti (organskog porekla) povezane sa psihom.

#79 slatkica0911

slatkica0911

Napredni ÄŤlan

• Members
  • PipPipPip
  • 70 posts

Posted 15 April 2009 - 07:20

QUOTE(Morticia @ 15 Apr 2009, 12:28 AM) View Post
Sli?an problem. Ja se, naime, plašim hrane. Ne bukvalno plašim. Ali ose?am grižu savest ?im pojedem više nego uobi?ajeno. Zaista je strašno.
zz_banghead.gif
Mnogima sve to izgleda komi?no, ali znam da me razumete (jer ste osetili sli?no ili pak isto stanje).
Onome ko sve to preživljava je najteže - posebno ukoliko je psihi?ki problem u pitanju.
Mada sam jedna od onih koja stoji iza ?injenice da su sve bolesti (organskog porekla) povezane sa psihom.

Nažalost, potpuno te razumijem jer se i ja osje?am tako kad bilo što pojedem i mislim da ?u se udebljati... a onda kad osjetim tu grižnju savjesti onda povra?am ko luda... i sad se spremam doru?kovati ali znam kakav ?e biti ishod... vjerojatno ?u previše pojesti a onda sve to povratiti... ali nažalost, ne mogu si pomo?i, ne znam kako si pomo?i... smiljana javi se... :-*

Baš sam sretna što sam pronašla ovaj forum i što uop?e postoji jer znam da nisam sama i da ima osoba koje su kao i ja... bar mogu re?i sve što me pati i to bez ustru?avanja... Hvala vam svima.... puseko

#80 slatkica0911

slatkica0911

Napredni ÄŤlan

• Members
  • PipPipPip
  • 70 posts

Posted 15 April 2009 - 10:32

Vidim da danas još nema nikoga... samo sam htjela re?i da sam imala pravo... požalila sam što sam doru?kovala... hm... a danas sam uz to sve još i toliko depresivna i samo bih plakala, jedva ?ekam da do?em ku?i s posla da popijem tabletu i legnem u krevet i da me nema do sutra, ne želim vidjeti ni de?ka ni ikoga... odvratno se osje?am!