Jump to content

cesto podrigivanje

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
15 replies to this topic

#1 munze

munze

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 4 posts

Posted 13 April 2008 - 11:39

posto vec 3 godine imam problema sa neugodnim podrigivanjem i neugodnim osecajima oko predela srca zanima me da li je to povezano sa anksioznoscu?
obavio sam sve unutrasnje preglede stomaka i nista nije pokazalo.i to dva puta sam radio sonde i ultra zvukove.i nista.
ali podrigivanje ne prestaje.hranim se raznovrsno.nisam bas na dijeti ali i ne ubijam se od masne hrane.
nekad podrigujem i na prazan zeludac.usled cestog podrigivanja javlja se prilican nemir i nervoza.nijedan doktor mi pomogao nije.
imao sam isto tako i privatnih problema kroz zivot kao i svatko sto ima.ako to ima veze sa tim.
molio bih vas za vasa iskustva i iskrenu pomoc.
pozdrav

#2 ciganka

ciganka

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,709 posts

Posted 13 April 2008 - 12:52

Ja sam imala takvih problema, mislim da mi je to bio jedan od prvih znakova anksioznosti. Naravno da u to vrijeme nisam znala da je to to, obavila sam sve pretrage, ali sve je bilo ok. Tek poslije nekoliko mjeseci su mi se pojavili drugi simptomi anksioznosti: izgubila sam apetit, los san, mucnina, povracanje, znojenje....
Razmisli, mislim da ne mozes reci da imas anks. ako imas samo taj simptom, ako imas jos koji mozda je ipak to u pitanju...

#3 munze

munze

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 4 posts

Posted 13 April 2008 - 17:04

da u pravu si.
ja samo to imam.apetit normalan,san normalan,povracanja i znojenja nema...
ali podrigivanje i napadi na srce ne prestaju.nekad jace i nekad manje.kako kad.
a nalazi su o.k
A nekakva natprirodna bolest ko ce znat.

#4 jedan_sasha

jedan_sasha

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 315 posts

Posted 14 April 2008 - 11:34

isto!!!!

#5 munze

munze

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 4 posts

Posted 14 April 2008 - 23:48

pa da li itko ziv zna recept za ovu neprirodnu bolest?

#6 zvrkic

zvrkic

NEPOPRAVLJIVA ROMANTIČARKA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,672 posts

Posted 15 April 2008 - 11:04

podrigivanje nije bolest vec samo organizam nekako upucuje da je hrana provarena odnosno da je teska hrana provarena... za pocetak probaj da se hranis laksom hranom ne mislim da bude dijetalna vec laksa za probavu...

i otidji ljekaru... :lizalica:

#7 Pepper

Pepper

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 7 posts

Posted 24 April 2008 - 14:54

i ja sam imala (i jos uvijek ponekad imam) isti problem. izludjivalo me je, a pomalo i moju blizu okolinu.
uglavnom, to mi je bio jedan od prvih simtoma koji mi se javio vezan uz anksioznost,
i od doktora sam dobila sljedece objasnjenje:

sindrom iritabilnog kolona
sto je stanje a ne fizicka bolest
i jako je cesto
ima stotine nacina na koji se manifestira, ali u bazi svega je preosjetljivost probavnog trakta koji je i inace jako osjetljiv na sve stresove i slicno..
uglavnom, to podrigivanje se desava jer se u probavnom traktu preradom hrane stvaraju plinovi (normalno) ali umjesto da izadju
'uobicajenim' putem, oni se zadrzavaju u zelucu ili jednjaku i onda se poidrigujes. (tako nekako, nemoj me drzati 100% za rijec)
e, u mom slucaju (a cini se i tvom) ta kolicina zarobljenog plina je prilicno velika, i onda ti se podriguje stalno i neovisno o hrani.
ti plinovi napuhnu ti trbuh, dizu osit, koji ti pak stisce srce pa imas osjecaj probadanja. tako je meni rekao doktor.
a i svo to tkivo okolno ti je iziritirano od tog refleksa, pa zato i fizicki zna bolit.

ja sam tada dobila neke tabletice controloc (na recept, bas od gastroenterologa)
pomoglo, ali mi je opcenito postalo bolje nakon nekog vremena tako da ne znam  koliko je lijek pomogao
a i doktor mi je rekao da probam piti donatMg, za probu, da moze  od njega biti lakse i teze. meni bilo teze, pa prestala.

eto. toliko ja znam. s vremenom mi je prestalo to glupo podrigivanje (da bar ima kakav latinski naziv, da zvuci bolje :) )

#8 ciganka

ciganka

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,709 posts

Posted 28 April 2008 - 13:59

Hehe, bolje podrigivanje nego ono drugo...

#9 prihvati_sebe

prihvati_sebe

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 19 posts

Posted 22 June 2008 - 01:17

'Podrigivanje' i nadutost ima itekako veze sa anksioznoscu.

Covek koji je anksiozan ne dise duboko i polako, vec plitko i brze. Vazduh stize samo do grudi, ali ne i do stomaka.
Verovato o ovome nemas svastan proces pa te plasi. Konstantno napet, pocinjes da gutas vazduh i disanje postaje nepravilno.
Generalno za paniku, strah, anksioznost -od kljucnog znacaja jeste upravo disanje. Pokusaj da sednes udobno, da se opustis (da smile.gif )
i da usmeris paznju na svoje disanje. Pokusaj to da izvodis sto sporije (bar 5 min. dnevno),pogotovo izdah i sto dublje. Radi jasnijeg uvida
mozes staviti ruku na stomak i pratiti kako se pokrece-dakle ne grudi, vec stomak!! S pocetka ce biti tesko, cak nelagodno-ali vezbajuci,
primetices da se osecas znatno bolje. Takodje usled straha koji je uvek bar pomalo prisutan, oslobaca se adrenalin-potpuno prirodno-a cesto
osobe mogu biti uplasene takvim promenama u organizmu, jer ne znaju cemu da ih pripisu (ubrzo disanje, urzan srcani rad, trnjenje ruku
i nogu-jer se krv povlaci sa periferije, cak vrtoglavica, osecaj mucnine jer se zaustavlja proces varenja, dozivljaj vreline ili hladnoce, pojacano
znojenje, drhtavica, misicni nemir, misi 'jure' kroz glavu....). Dakle, organizam se priprema za nekakvu brzu reakciju-da se brani ili bezi-a s
obzirom na okolnosti, covek nema realnu opasnost koja mu preti i u odnosu na koju treba da reaguje. Ista reakcija bi se desila kada bi coveka
ugrozio besan pas koji ga vija. Medjutim coveku je u ovom slucaju jasno da nema prave pretnje, a opet se plasi. Zaista ume biti mucno....

Nadam se da si delimicno dobio informacije smile.gif
Proces oporavka nece biti nimalo lak,....ali radom na sebi, zaista verujem da je moguc!
Srdacan pozdrav!

#10 zvekan

zvekan

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 1 posts

Posted 23 March 2011 - 22:14

QUOTE(prihvati_sebe @ 22 Jun 2008, 01:17 AM) View Post
'Podrigivanje' i nadutost ima itekako veze sa anksioznoscu.

Covek koji je anksiozan ne dise duboko i polako, vec plitko i brze. Vazduh stize samo do grudi, ali ne i do stomaka.
Verovato o ovome nemas svastan proces pa te plasi. Konstantno napet, pocinjes da gutas vazduh i disanje postaje nepravilno.
Generalno za paniku, strah, anksioznost -od kljucnog znacaja jeste upravo disanje. Pokusaj da sednes udobno, da se opustis (da smile.gif )
i da usmeris paznju na svoje disanje. Pokusaj to da izvodis sto sporije (bar 5 min. dnevno),pogotovo izdah i sto dublje. Radi jasnijeg uvida
mozes staviti ruku na stomak i pratiti kako se pokrece-dakle ne grudi, vec stomak!! S pocetka ce biti tesko, cak nelagodno-ali vezbajuci,
primetices da se osecas znatno bolje. Takodje usled straha koji je uvek bar pomalo prisutan, oslobaca se adrenalin-potpuno prirodno-a cesto
osobe mogu biti uplasene takvim promenama u organizmu, jer ne znaju cemu da ih pripisu (ubrzo disanje, urzan srcani rad, trnjenje ruku
i nogu-jer se krv povlaci sa periferije, cak vrtoglavica, osecaj mucnine jer se zaustavlja proces varenja, dozivljaj vreline ili hladnoce, pojacano
znojenje, drhtavica, misicni nemir, misi 'jure' kroz glavu....). Dakle, organizam se priprema za nekakvu brzu reakciju-da se brani ili bezi-a s
obzirom na okolnosti, covek nema realnu opasnost koja mu preti i u odnosu na koju treba da reaguje. Ista reakcija bi se desila kada bi coveka
ugrozio besan pas koji ga vija. Medjutim coveku je u ovom slucaju jasno da nema prave pretnje, a opet se plasi. Zaista ume biti mucno....

Nadam se da si delimicno dobio informacije smile.gif
Proces oporavka nece biti nimalo lak,....ali radom na sebi, zaista verujem da je moguc!
Srdacan pozdrav!

Puno hvala!
Ve? sam mislio da sam lud i trae?i rjeenje naletim na tvoj tekst i rekao nita ne mogu izgubiti ako probam i stvarno djeluje, uop?e za sebe ne bih pomislio da je to moj problem... Okrivljavao sam jetru, eludac, u?, crijeva, hranu, okolinu, uglavnom sve i svata, a zapravo sve to je trebalo da napravim je da se opustim i da duboko diem, uglavnom da sam svjestan kako diem tokom dana i to je to...

Jo jednom puno hvala!

#11 nnnn

nnnn

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 541 posts

Posted 24 March 2011 - 08:35

I meni je tako sa bolom u predjelu srca, a o podrigivanju i muci u zelucu da ne pricam, skoro mi je uvijek barem mala muka u zelucu.

#12 pcelica Maja

pcelica Maja

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 147 posts

Posted 24 March 2011 - 16:35

Ja sam anksiozna i znam kako je uzasno to podrigivanje... Sto vise to radim sve je gore, i veci nemir i onda me spuca panicni...
I znam da mi je to na psihickoj bazi, znaci samo pokusavam da kontrolisem i uspecu da iskorenim valjda...

#13 vitez Koja

vitez Koja

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 165 posts

Posted 30 March 2011 - 17:42

taj problem mozes lako resiti samo prestani da podrigujes    lolcina.gif    lolcina.gif  lolcina.gif

#14 amam

amam

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 617 posts

Posted 30 March 2011 - 17:44

QUOTE(vitez Koja @ 30 Mar 2011, 06:42 PM) View Post
taj problem mozes lako resiti samo prestani da podrigujes    lolcina.gif    lolcina.gif  lolcina.gif
batine.gif

#15 pcelica Maja

pcelica Maja

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 147 posts

Posted 31 March 2011 - 15:39

Wwooow

#16 Hypo Kondor

Hypo Kondor

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 281 posts

Posted 18 April 2011 - 20:06

Imam tu "?ast" da me ve? danima mu?i to podrigivanje. Stvarno je dosadno i unosi nemir. Prvo to sam pomislila je da imam gastritis, a posle sam se istripovala da je to od srca .