Jump to content

rivotril i flunisan

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
18 replies to this topic

#1 danny4

danny4

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 17 posts

Posted 21 April 2008 - 17:48

moze li mi neko pomoci .. dobila sam ova dva leka i volela bih  cuti koja su iskustva sa njima..
Inace , godinama patim od agorafobije, koju  maltene da i nisam lecila , postaje sve gore... U poslednje vreme imam jako lupanje srca, gubljenje daha...
Jesu li kome pomogla ova dva leka i  nije mi jasno zasto ih moram piti zajedno, tj, jedan ujutru, jedan uvece.. Do sada sam inace  pila bromazepan, i to tek s vremena na vreme..kada se stanje pogorsa. Mislim da mi od njega nije nista bolje..ali valjda sama pomisao da sam popila tamo neki lekic, ucini da se barema malo smirim..
Uh... :plakanje:   trebam veceras popiti rivotril, ali neznam kako deluje...hocu li moci ustati za posao u 5h ????    
Hvala unapred..

#2 neznamstadalupim

neznamstadalupim

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 38 posts

Posted 25 April 2008 - 09:47

Ja sam pre tacno godinu dana otisla prvi put kod psihijatra, i to mi je prepisao, zbog OKP-a i socijalne fibije. Dakle, prvo sam pila Rivotril tri puta dnevno po 1/4, tj. 3/4 dnevno, a posle mesec dana mi je dodao i Seroxat, sad se vec ne secam koja doza toga je bila u pitanju. E sad, dok sam pila Rivotril, stvarno sam osetila poboljsanje, bila sam prosto srecna, i optimisticna. Nadala sam se da to nije zbog leka, nego da sam prosto izlecena, da sam to nova ja, da ce to tako i ostati. Kada mi se pridruzio Seroxat, nisam primetila dodatne efekte. Zatim sam Rivotril potrosila, ostao Seroxat, i nazalost, dosao je kraj mojim lepim trenucima. Sve se nekako vratilo na staro. Prestala sam piti i Seroxat, a uz to i odlaske psihijatru. Skupo mi je to bilo, i mislila sam, probacu to sama srediti, ali bas mi ne ide. Trebala bih nastaviti sa svim tim. Sada uvek imam pri ruci Bensedin, pa u malo stresnijim situacijama, vecim guzvama isl, uzmem njega, da se malo smirim, ali to je samo sedativ. Antidepresivi su, hmm.. cudo! Samo ne znam da li se sa njih lako skinuti. U svakom slucaju, trenutno ne radim nista po tom pitanju, i to nije dobro, ne osecam se dobro, ali cim dodjem do para, aktivno cu se tome posvetiti. Treba puno raditi na sebi, ali bez hemije, ja nemam volju nista raditi. Gubim dragoceno vreme, znam...

#3 danny4

danny4

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 17 posts

Posted 25 April 2008 - 11:40

i meni je ok mada ga pijem tek nekoliko dana, zajedno sa flunirinom..mada verujem da je pomoc u nama samima, samo treba malo pomoci lekovima, ali ne preterivati. ja vec godinama patim od panicnih poremecaja...neznam ni samam kako se nosim..nekad bolje , nekad losije..ali pokusavam da svoj blesavi mozak resetujem na staro.
tesko je jako...mnogo stvari mi je uskraceno, znam da nikada necu biti ista ali se ucim da zivim sa svim ovim sto me je snaslo.
Vrlo je bitno biti necim zaokupljen,,,,raditi, ne razmisljati. Kada mirujem, i nemam sto raditi onda osluskujem svoje telo, trazim signale..i dozovem ih.
btw, od prve tabletice rivotrila sam se toliko smejala,  bas mi je bilo zabavno..ujutru sam lepo ustala za poslic, na poslu ok, ne uspavljuje me...za sada je super. Normalnio, prestala sam se cerekati bez razloga xaxa

#4 neznamstadalupim

neznamstadalupim

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 38 posts

Posted 26 April 2008 - 13:40

addadadaa znam, secam se... I to sto kazes, uopste ne uspavljuje. Toliko sam se sebi takva dopadala, da sam (a ovo bas i nije pametno reci) dala drugarici da proba 1/4. Mislim, nisam joj uvalila, nego je htela i ona da vidi, a posto je ona totalno, da kazem "straight", ona je stvarno bila k'o pijana. Nisam je vise htela castiti, mislim meni je preche, hehe... Cudno, koliko hvalim taj lek, da ga nisam vise nikad uzimala. A i, valjda to moze da se uzme samo na recept, a ja sam prestala ici psihijatru, i eto... I jos nesto, SIGURNA sam da se i bez lekova mozemo isprogramirati na takav osecaj. Imam i takvu drugaricu, njoj je uvek super, a nije ni na cemu. Treba nauciti uzivati i radovati se zivotu prosto(?).  :jipi:

#5 danny4

danny4

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 17 posts

Posted 27 April 2008 - 19:57

xaxax...i ja sam slicno sa bromazepanom uradila...dala drugarici, ona kao naduvana pola dana, ponekad je lep osecaj kada ti je svejedno i boli te za sve sta se oko tebe desava... ali  kada prestane dejstvo, sve je tu i dalje, opet ceka na tebe da svesno resavas probleme.
Ma picu rivotril dok mislim da mi pomaze, u medjuvremenu cu uzivati u svemu i svacemu, kada se covek nadje u ovakvoj situaciji, najbolje je maksimalno iskoristiti svaki trenutak dok "panika odmara" , prevariti je i ukrasti koju radost a onda opet nastavljamo borbu...  :(
jutros sam sama picila do posla po magli,  dok sam nekada trceci i sva u panici prelazila taj put od cela dva minuta, nekada me neko odveze, mislim...200 m magle je uzas za mene...jutros sam se sama sebi smejala, lagano isla kroz maglu , da mi duze traje  :lolcina: ...razgledala... da vidim cega se ja to plasim. Da, uzasavam se magle, mraka, guzve, putovanja, zatvorenih prostora, automobila koja imaju dvoja vrata a ja sam pozadi..brrr..tunela..  i jos milion tako tupavih situacija da sam vec odavno pocela praviti viceve na svoj racun...
Koliko tebi traje sve to?

#6 leticia

leticia

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 412 posts

Posted 27 April 2008 - 20:54

oprezno sa rivotrilom, xanaxom i ostalim anksiolticima, nemoj te ga uzimati iz zabave, samo po upotama psihijatra, pro?irajte malo po forumu, uo?it ?ete puno primjera ovisnosti od ovih lijekova, organizam brzo stvara toleranciju i ovisnost.
zato oprezno, neka vam to bude mala takica, a ne vodilja kroz ivot, oslonite se na psihoterapiju i antidepresive.
SRETNO!

#7 neznamstadalupim

neznamstadalupim

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 38 posts

Posted 28 April 2008 - 13:47

Ja sam svesna rizika, zato sam valjda i ostala na toj prvoj kutiji, iako mi je bilo toliko dobro. Mada, i to je greska, jer sam totalno prestala sa terapijom i vratila se na pocetak. Sad znam da me ceka sve to ispocetka, odlasci lekaru, placanje, lekovi...  :(  Mozda sam do sad vec mogla biti izlecena, da sam istrajala. Samo mi nemoj reci da nema 100% izlecenja, jer ja zivim za taj dan, da opustena izadjem pred masu, luckasto obucena, da me bas briga za sve, za tudje misljenje... A da nije u pitanju "bela kosulja", i sve sto uz nju ide!  :ludilo:

Danny, meni se ovaj problem polako uvlacio u zivot. Tokom srednje skole pocela sam da se znojim u prisustvu drugih ljudi. Kad sam sama, sve ok, a u drustvu, haos, kao neka trema, stid, kompleksi, pa je tako postepeno to uzelo maha i pocelo vladati mojim zivotom. Danas me to jako koci, imam osecaj da bih mogla daleko dogurati da nema tog straha... Mrzim sto sam takva. Mene to jako opterecuje, i sto je najgore, ne mogu to ni sa kim da podelim. Kad sam rekla drugarici za svoj problem, vidim da me nije razumela, sve joj se svelo na to da ja previse dramim, i da eto, svi imaju tremu, da meni nista ne fali. A samo ja znam sta se u meni desava! Vise joj to nisam ni pomenula. Decko mi zna, pa mi je eto s njim lakse, a i ne bih od njega mogla sakriti koliko se znojim. Bas neprijatno...  :icon_blushing:

#8 danny4

danny4

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 17 posts

Posted 28 April 2008 - 14:30

Neznam sta da ti kazem....i ja sam svesna svih rizika...nijedan lek ne donosi  samo dobro...ali mislim da je bolje sebi pomoci  nekim lekom, normalno, uz savet i preporuku lekara, nego pustiti da panika u tebi raste i da te lisava  najbanalnijih sitnica u zivotu.
Pila sam i xanax, pa prestala..pila bromazepam, pa prestala...bivalo je bolje...pa opet gore..ali sve mojom krivicom...lekovi su tu sporedni. Vrlo je bitno naci nekoga  dobrog psihijatra, biti istrajan i ne stideti se svog stanja. Ja sam dugo , pa ne bas krila, ali jednostavno nisam umela drugima objasniti  kako se osecam..prvo sebi nisam mogla objasniti sta mi se desava jer nisam ni cula za panicne poremecaje, agorafobije, fobije bilo kakve..bla..bla.. Kada sam se malo vise informisala, bilo je kasno, duboko sam zagazila.
Obicno je izlecenje najuspesnije kada to saseces u startu...ali niko oko mene se nije tako osecao, tako da sam stvorila svoj mali svetic, izbegavala razne situacije,  a da niko oko mene nije primetio da meni uopste nesto fali. najveci apsurd je kada imas napad panike a to drugi oko tebe ne primecuju, ili misle da ti je nesto sasvim deseto... Onda se ti , em boris sa napadom, em pokusavas da ne uplasis ljude oko sebe praveci se da ti nije nista..A to je ponekad jakooo tesko za nase tanane dusice..
Ja sam prestala da krijem, tj precutkujem sta mi je...Sasvim nonsalantno naglasim da patim od agorafobije, ko ne zna , objasnim mu sta je ..ko zna , pokusava da razume...Nemoj se stideti svog stanja, nemoj kriti..prihvati ga kao deo sebe i pravi se da ga ne primecujes. Presla sam pola Evrope sa tim stanjem i svaki put mislila da cu umreti...ali nisam. Bas sam maler xexe!

Attached Files

• Attached File  0126.gif   177.06K   4 downloads

#9 jurajsmb

jurajsmb

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 102 posts

Posted 28 April 2008 - 17:43

Da, jako ozbiljno sa rivotrilom. Jako je dobar u micanju agorafobije, panic napadaja i soc fobije ali stvara ovisnost i moe se desit da si sami po?nemo uzimat duplo ili troduplo vie od propisane doze a to moe bit jako loe. (do?e do radikalnih promjena nakon par tjedana "overdoziranja" rivotrilom - iz povu?ene osobe u totalnu suprotnost, stvara agresivu,ko da si na speedu....)  (prije god dana sam na svoju ruku uzimo po 7,8 tableta rivotrila na dan i bio sam laganini hiperaktivan), govorim samo iz svog iskustva, ne mora bit da je kod svakog tako.

#10 danny4

danny4

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 17 posts

Posted 28 April 2008 - 17:57

za sada je 2 mg uvece...valjda deluje, mada nisam bas iskusavala sebe, ali se  lagodnije osecam.
Relativno krako vreme ga pijem da bi ispoljio svoje pravo dejstvo..barem pretpostavljam da je tako.... :(
Inace sam ga dobila  od lekara opste prakse, zajedno sa uputom za neuropsihijatra, kao neko privremeno resenje...ali poznajuci sebe,  ta poseta psihijatru ce sacekati posto sam jako neodgovorna prema sebi.  Imala sam u Nisu savrsenu doktorku, posle cijih razgovora sam mogla direkt u avion, samo razgovor..ali zena mi je sada daleko a glupo mi je da je smaram fonom vise..ovo predugo traje.

#11 neznamstadalupim

neznamstadalupim

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 38 posts

Posted 28 April 2008 - 20:23

7-8 dnevno?!!! Pa to je narkomanija, isuse, al si ti iskusan! Nemoj se uvredis, samo mi je cudno. :( Nego, cudi me da Danny ne oseca odma simptome. Meni je prva 1/4 pokazala dejstvo, i to sto kazes, skroz si u "speedu".

Inace, kod mene isti slucaj, niko ne moze da vidi sta mi se desava. Ja svoj strah, sem preznojavanjem, nikako ne ispoljavam van. Samo u glavi haos, i neki bol i trnci u rukama i ramenima, a ispod pazuha me nesto bocka, i onda znam da pocinje znojenje. Plus mi izadju neke crvene tackice ispod pazuha. U sekundi me pocne peckati i probadati, cim me nesto malo uznemiri, neki pogled, necija rec, necije prisustvo... Ali oni to uglavnom ne primete, cak misle da sam komunikativna.  :lolcina:  

A to sto kazes da o tome otvoreno govoris... Budi iskrena, nije toliki blam priznati da se plasis otvorenog prostora, magle i td, koliko god to tebi tesko padalo, iz tudjeg ugla verujem da zvuci pomalo i simpaticno i pozitivno uvrnuto, kao strah od klovnova. :) Dok, priznati da ti je nelagodno zbog prisustva neke osobe, priznati da te je blam sa njom pricati, da mislis da izgledas kao budala, i da se osecas manje vrednom od nje... Ne, ne mogu priznati koliko sam iskompleksirana, koliko sam nesigurna, ma da se zgadim ljudima, ili cak da me zale, FUJ! Razumes sta hocu da kazem, blam me je priznati sta je predmet mog straha, a ne priznati da imam strah, pa da je od bilo cega drugog! Jos priznati da se zbog toga znojim, fuj, fuj...  :bljak:

#12 jurajsmb

jurajsmb

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 102 posts

Posted 28 April 2008 - 21:19

Ali samo kratko vrijeme. Vidjeli su doma  sestra i starci da sam malo "ivlji" pa su mi doslovno  sakrili rivotril da ne mogu do njega.Zato kaem, ne?u se pravit pametan, nego samo kaem iz svog iskustva OPREZ SA RIVOTRILOM! Moe ti dosta brzo postat bolje pa si uzme "jo samo jednu tabletu vie" pa drugi dan opet jo samo jednu vie dok ne ispije cijelu bo?icu u jednom tjednu.(ja sam 50 kom u 6,7 dana i bio sam ko nadrogiran)

#13 danny4

danny4

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 17 posts

Posted 28 April 2008 - 21:19

mislim da te pomalo razumem..imala sam i ja takvih problema...stid pred drugim ljudima, osecaj manje vrednosti, vecito pitanje jesam li to sto radim odradila dobro...osecaj da drugi sve bolje rade od mene...jos ako sam u prisustvu dominantnijih ljudi, skroz se pogubim, jednostavno utonem u svoju sutnju i postanem neprimetna...Ali srecom, bilo je to davno, sa godinama sam shvatila svoje vrednosti, naucila da   cenim sebe i sada mi je apsolutno nebitno ko je oko mene ...Osecam se i ponasam onako kakva zapravo jesam i nemam tremu ni pred kim. Verujem da ce i tebi to doci vremenom kada shvatis da smo mi svi mi u sustini isti...cak sta vise, shvatices da  vise vredis od tih ljudi pred kojima osecas tremu i cije ti prisustvo izaziva nelagodu. opusti se, veruj u sebe, budi to sto jesi...shvati da vredis , ubedjuj svakoga dana sebe u to i cudo ce se dogoditi...
Uh, umorih se od pisanja...a rivotril deluje ...da me ne mrzi sada bi se bacila u jednu setnju po mraku, xexe..ali moram u krevet, ustajem rano..
Cmokic svima! i laku noc...budite mi dobri..

#14 neznamstadalupim

neznamstadalupim

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 38 posts

Posted 28 April 2008 - 21:49

Slatki ste skroz! I iako sve to znam (a ne mogu primeniti), prija mi to iznova cuti, prija kad ti to neko drugi kaze, uopste, prija mi sva ova uzajamna podrska i razumevanje na forumu.
Laku noc svima...  :zev:

#15 danny4

danny4

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 17 posts

Posted 30 April 2008 - 19:21

uh....jeli normalno da kada popijem rivotril od 2mg, posle 15 min budem toliko pospana,,,ponekad imam osecaj nestvarnosti i prosto me mrzi da pricam....totalno se olenjim...xexe
Podseca me na onaj osecaj kada po vrucini zveknes koju casu piva pa ti je sve tako lepo..opusteno..ali nikako da se nateram da sebe izlozim situaciji koja mi indikuje np da vidim kako se osecam...toliko budem pospana pa me mrzi...
Ilizija ili sta god vec ali problemi mi deluju tako malecni posle njegovog dejstva..Mada kada ujutru rano ustanem za posao, u 4, pocinje mali trip da ne dobijem to jebeno gusenje..nicega se ne plasim kao tog nedostyatka vazduha, a kao za inat sve dublje disem i brzo hodam pa se sbve to nadoveze jedno na drugim..onda kao poslednji idiot okrenem nekog telefonom da malo caskamo dok ne stignem na posao, tek da se ne tripiujem bnezveze...Mozetye zamisliti koji me to ljudi trpe kada ih zovem u pola pet, da mi prave drustvo preko fona,   :zz_banghead:
Uh, pa ja ni tastaturu vise ne vidim kako treba  ..odoh pod tus...da dodjem sebi malo.
Ok mi je lekic, samo mi treba vremena da se naviknem.
Zao mi je svih vas ovde,,,nisam se nadala da toliko mladih ljudi  ima probleme najrazlicitijih vrsta..mozda i gorih nego sto je moj...mada , ruku na srce, kada bi me neko stavio u auto i odvezao negde daleko, a usput mi , kada pocnem da panicim opalio par pljuski, i te kako bih ja dosla sebi.,  Puno se predajemo, zato svaka cast onima koji su uspeli da prebrode sve ovo, pogotovo bez ili sa vrlo malo strucne pomoci. Ja sam kukavica , pa idem zaobilaznim putem.. :sadangel:
ljubim vas...

Attached Files

#16 neka tamo82

neka tamo82

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 154 posts

Posted 18 May 2008 - 01:23

ja uzimam rivotril 3xdnevno po chetvrtinu,i deluje odlicno(uz cipralex)inache imam soc.fobiju i panichni poremecaj,mada ne smejem se vishe uopshte,naprotiv uozbiljio me totalno,ali neka...dobro je dok je ovako...

#17 Nina Lukarevic

Nina Lukarevic

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 385 posts

Posted 29 March 2011 - 16:34

Moja terapija. Mada ce mi mozda trebati vise rivotrila :/ 1/4 - 2x. Imam malo slabiji apetit, sto je ok, jer sam mrsavija, i ne zelim da se debljam nikakooo. Uglavno trudim se da jedem zdravu, cak sam i mini dijeticu uvela, slatkise i sve slatko sam potpuno izbacila, pijem od 1/2l do 1l jogurta bar 5 puta nedeljno (moram i zbog zeluca, prija mi), suhomesnato nikako, supe, povrce, semenke suncokreta imaju vit.E, beli hleb minimalno, integralno da, poneka vocka, i samo dve kafe,ili aj tri dnevno. Onda kukuruzni griz iliti kacamak sa mlekom. Ps.ovo sve nije neophodno,ali ja to radi sebe, bio mi je malcice povisen holesterol (nervna baza! A i strasno sta sam sve jela, ma uzas.. ) E jedino mi se grlo susi, 8 dana pijem terapiju. Suvo grlo,nepce i suve oci. Jos nekom se desavalo ? Oce li to prestati? Kada ce prestati? Zderem vodu zbog toga. Ps. I od ove terapije imam nenormalno izrazen sexualni nagon. Jos nekom se desavalo?

Moja terapija. Mada ce mi mozda trebati vise rivotrila :/ 1/4 - 2x. Imam malo slabiji apetit, sto je ok, jer sam mrsavija, i ne zelim da se debljam nikakooo. Uglavno trudim se da jedem zdravu, cak sam i mini dijeticu uvela, slatkise i sve slatko sam potpuno izbacila, pijem od 1/2l do 1l jogurta bar 5 puta nedeljno (moram i zbog zeluca, prija mi), suhomesnato nikako, supe, povrce, semenke suncokreta imaju vit.E, beli hleb minimalno, integralno da, poneka vocka, i samo dve kafe,ili aj tri dnevno. Onda kukuruzni griz iliti kacamak sa mlekom. Ps.ovo sve nije neophodno,ali ja to radi sebe, bio mi je malcice povisen holesterol (nervna baza! A i strasno sta sam sve jela, ma uzas.. ) E jedino mi se grlo susi, 8 dana pijem terapiju. Suvo grlo,nepce i suve oci. Jos nekom se desavalo ? Oce li to prestati? Kada ce prestati? Zderem vodu zbog toga. Ps. I od ove terapije imam nenormalno izrazen sexualni nagon. Jos nekom se desavalo?

QUOTE(danny4 @ 21 Apr 2008, 06:48 PM)  
moze li mi neko pomoci .. dobila sam ova dva leka i volela bih  cuti koja su iskustva sa njima..
Inace , godinama patim od agorafobije, koju  maltene da i nisam lecila , postaje sve gore... U poslednje vreme imam jako lupanje srca, gubljenje daha...
Jesu li kome pomogla ova dva leka i  nije mi jasno zasto ih moram piti zajedno, tj, jedan ujutru, jedan uvece.. Do sada sam inace  pila bromazepan, i to tek s vremena na vreme..kada se stanje pogorsa. Mislim da mi od njega nije nista bolje..ali valjda sama pomisao da sam popila tamo neki lekic, ucini da se barema malo smirim..
Uh... plakanje.gif   trebam veceras popiti rivotril, ali neznam kako deluje...hocu li moci ustati za posao u 5h ????    
Hvala unapred..

#18 Nina Lukarevic

Nina Lukarevic

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 385 posts

Posted 04 April 2011 - 22:25

Vec 15 dana otkako sam na ovoj terapiji, JAKO SLAB APETIT imam, kako vreme odmice tj.veca doza cini mi se da mi je sve slabiji i slabiji. Jos neko ima ovaj problem? Ja neznam sta da jedem. Jedem danima jogurt i integralne kifle. Jogurt ce mi na nos izaci.

#19 Nina Lukarevic

Nina Lukarevic

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 385 posts

Posted 05 April 2011 - 09:54

Jos neko sa ovim problemom?