Jump to content

Seroxat

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
9 replies to this topic

#1 Strašljivi zec

Strašljivi zec

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,318 posts

Posted 26 September 2005 - 19:02

Pozdrav  :P/>
Upravo se vratih od psihi?a, dijagnoza - kumpulizivno-opsesivni poreme?aj.
Prepisan mi je Seroxat. Zna li itko ovdje išta o tom lijeku?
Hvala, i još jedan pozdrav svima.  :flower:

#2 ASTROLAB

ASTROLAB

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 904 posts

Posted 26 September 2005 - 19:41

Seroxat, je antidepresiv iz skupine SSRI antidepresiva(tj. novija grupa antidepresiva u koju spadaju osim njega i Zoloft,Cipralex itd.)

Inace dobro se pokazao, kao i svi antidepresivi iz skupine SSRI u lecenju osim depresije i neuroza.

Kod tebe je dijagnoza ompulsivno- kompulzivni poremecaj tj. psihijatrijska dijagnoza F42(tj. vrsta neuroze).Obrati paznju na ovo poremecaj, a ne bolest

Seroxat bi trebalo u duzem vremenskom intervalu, tj. negde kroz mesec dana da da svoje prve znacajnije rezultate u smanjivanju simptoma koje imas, a u duzim intervalima preko 4,5 meseci i potpuno nestajanje simptoma ili njihovo smanjivanje na minimalnu meru.

#3 Strašljivi zec

Strašljivi zec

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,318 posts

Posted 26 September 2005 - 20:01

Hvala, hvala. :P/>

#4 Strašljivi zec

Strašljivi zec

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,318 posts

Posted 27 September 2005 - 16:41

Imam još nekoliko pitanja, vdim da svi ovdje spominju nus pojave u po?etku uzimanja AD-a. Malo me strah što mogu o?ekivati, odnsono da li su te nus pojave tako teške da npr. ne bih mogla na posao ili sli?no.
Jasno mi je da  prve efekte (pozitivne) mogu o?ekivati tek nakon nekoliko tjedana, ali mi je svejedno ?udno kako to da mi psihi?ka nije prepisala ništa dodatno od ansiolitika. Strah me jednostvano mojih vlastitih reakcija na to.
U prošla dva tjedna sam pila kad bi me primilo lexaurin (za kojeg i sama znam da je opak - jer se lako navu?eš na to).
pozdrav  :P/>

#5 ASTROLAB

ASTROLAB

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 904 posts

Posted 27 September 2005 - 20:11

Nuspojave mogu biti razlicite, a najcesce su glavobolja, mucnina,gubitak seksualne zelje itd.
Sve ove nuspojave nisu toliko strasne, delom su posledica leka i reakcija organizma, a delom je placebo efekat(mislis da ce ti biti lose od leka, pa ti bude lose).
Cesto se ni ne javljaju nikakve nuspojave, ali ako se jave traju samo nekoliko dana, dok se organizam ne privikne na lek.

Ne brini se moci ces na posao.

#6 Strašljivi zec

Strašljivi zec

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,318 posts

Posted 27 September 2005 - 21:06

Hvala ti još jednom.
Ali evo, što mene još mu?i, bit ?u sasvim iskrena...
Ja sam prije nekih desetak godina, kad sam bila apsolvent na faksu, prošla kroz nešto sli?no. Tako?er, simptomi vrlo sli?ni, ali tada je dijagnoza bila anksiozno-depresivni poreme?aj.Uglavnom hipohondrija, traženje nove fizi?ke bolesti svaki dan, nisam mislila ni na što drugo. Nakon nekih, dva mjeseca (i silnih pretraga u me?uvremenu, gdje je ispalo da sam fizi?ki posve u redu)odlu?ila sam se na psihijatra, odnosno banula, u centar za krizna stanja na Rebru(Zagreb) i ispri?ala što mi se doga?a. U me?uvremeno mi je doktorica op?e prakse prepisala oksazepam (anksiolitik), išla sam tako neko vrijeme na psihoterapije (što je više li?ilo na mla?enje prazne slame) i pila oksazepam, kad bi me "uhvatilo.
Negdje oko nove godine (pukla sam u rujnu), sam jednostavno osjetila da mi je malo bolje i tablete mi više nisu trebale tako ?esto, kako sam svima pri?ala o svom "tužnom" stanju - doslovce gnjavila ljude oko sebe - ?ula sam za autogeni trening. Prošla to i hop, jednog jutra se probudila i bila ok.
Bez i jednog progutanog antidepresiva.
Ovog ljeta, se ?ini se tako sve po?elo ponavljati, ali s tim što sam netom prije toga po?ela piti kontracepciju, koju ?u bacit k vragu po?etkom sljede?eg tjedna, jer sam u me?uvremenu naišla na netu, na masu stranica, na kojem se žene koje koriste pilulu tuže na anksioznost, depresiju i sl. poreme?aje.
Mene sad mu?i, ja sam ju?er kod psihijatra provela svega desetak minuta (bojim se ni toliko), a ona  ko iz topa mi prepiše AD i gotovo me izbaci van, uz napomenu vidimo se za dva tjedna...
Ja jednostavno nisam dovoljno pametna što da radim.  :P/>

#7 DUBY

DUBY

ORGANESSA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,504 posts

Posted 27 September 2005 - 21:31

Strašljivi zec, on 27 Sep 2005, 09:06 PM, said:

Hvala ti još jednom.
Ali evo, što mene još mu?i, bit ?u sasvim iskrena...
Ja sam prije nekih desetak godina, kad sam bila apsolvent na faksu, prošla kroz nešto sli?no. Tako?er, simptomi vrlo sli?ni, ali tada je dijagnoza bila anksiozno-depresivni poreme?aj.Uglavnom hipohondrija, traženje nove fizi?ke bolesti svaki dan, nisam mislila ni na što drugo. Nakon nekih, dva mjeseca (i silnih pretraga u me?uvremenu, gdje je ispalo da sam fizi?ki posve u redu)odlu?ila sam se na psihijatra, odnosno banula, u centar za krizna stanja na Rebru(Zagreb) i ispri?ala što mi se doga?a. U me?uvremeno mi je doktorica op?e prakse prepisala oksazepam (anksiolitik), išla sam tako neko vrijeme na psihoterapije (što je više li?ilo na mla?enje prazne slame) i pila oksazepam, kad bi me "uhvatilo.
Negdje oko nove godine (pukla sam u rujnu), sam jednostavno osjetila da mi je malo bolje i tablete mi više nisu trebale tako ?esto, kako sam svima pri?ala o svom "tužnom" stanju - doslovce gnjavila ljude oko sebe - ?ula sam za autogeni trening. Prošla to i hop, jednog jutra se probudila i bila ok.
Bez i jednog progutanog antidepresiva.
Ovog ljeta, se ?ini se tako sve po?elo ponavljati, ali s tim što sam netom prije toga po?ela piti kontracepciju, koju ?u bacit k vragu po?etkom sljede?eg tjedna, jer sam u me?uvremenu naišla na netu, na masu stranica, na kojem se žene koje koriste pilulu tuže na anksioznost, depresiju i sl. poreme?aje.
Mene sad mu?i, ja sam ju?er kod psihijatra provela svega desetak minuta (bojim se ni toliko), a ona  ko iz topa mi prepiše AD i gotovo me izbaci van, uz napomenu vidimo se za dva tjedna...
Ja jednostavno nisam dovoljno pametna što da radim.  :P/>

View Post

Hej ze?ice! :o/>
Nisi napisala da li si prakticirala autogeni trening od ljeta. I da li vidiš koristi od njega.
Ja sam se isto 10tak godina borila sa tim stanjima, više i manje uspješno, bez ad. Bilo bi perioda bez tegoba, no uvijek bi se vra?alo, dok u 5.mjesecu nisam pukla i vidjela da ne mogu više sama protiv toga.
Moja mama se npr. ?itav život bori sa tim bez ad. Uzme po potrebi anksiolitik, nešto za spavanje....bude bolje, ali se uvijek vrati.
Moj savjet je da probaš na?i boljeg stru?njaka i s njim se savjetuješ.

#8 Strašljivi zec

Strašljivi zec

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,318 posts

Posted 28 September 2005 - 17:48

Hej Duby!
Evo da ti odgovorim najprije, ne nisam radila autogeni trening, nemam zapravo pojma zašto.
Možda sam kroz godine postala skepti?nija, mislim da bi se morala natjerati.
Kroz ovih deset godina, ja nisam imala ni blizu takvu krizu kakvu je imam sada.
Iako znam da je bilo situacija, kad sam mogla puknut, ali nisam.
Ja sam u zadnjih godinu dana, bila pod hiper stresom (posao), i svaki dan s gr?em u želucu odlazila na posao, kada sam dala otkaz, i prešla u novu firmu, stres je puno, puno manji...ali s druge strane, ondje imaju naviku da te sporo uvode u posao, pa sam pola radnog vremena, provodila bulje?i u prazno....
Što je najzanimljivije od svega, ja se ne osje?am isto svaki dan, ju?er sam recimo bila gotovo ok, a danas sam opet potonula (više me peru crne misli, nego što osje?am neku fizi?ku bol).
pozdrav,  :P/>

#9 DUBY

DUBY

ORGANESSA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,504 posts

Posted 28 September 2005 - 21:04

Strašljivi zec, on 28 Sep 2005, 05:48 PM, said:

Hej Duby!
Evo da ti odgovorim najprije, ne nisam radila autogeni trening, nemam zapravo pojma zašto.
Možda sam kroz godine postala skepti?nija, mislim da bi se morala natjerati.
Kroz ovih deset godina, ja nisam imala ni blizu takvu krizu kakvu je imam sada.
Iako znam da je bilo situacija, kad sam mogla puknut, ali nisam.
Ja sam u zadnjih godinu dana, bila pod hiper stresom (posao), i svaki dan s gr?em u želucu odlazila na posao, kada sam dala otkaz, i prešla u novu firmu, stres je puno, puno manji...ali s druge strane, ondje imaju naviku da te sporo uvode u posao, pa sam pola radnog vremena, provodila bulje?i u prazno....
Što je najzanimljivije od svega, ja se ne osje?am isto svaki dan, ju?er sam recimo bila gotovo ok, a danas sam opet potonula (više me peru crne misli, nego što osje?am neku fizi?ku bol).
pozdrav,  :(/>

View Post

Svaki poreme?aj, pa i ove naše, lakše je rješavati u po?etku, dok su blaži. Super je da ima dana kad ti je sasvim ok. Posavjetuj se,svakako, nemoj pustiti. Dobar doktor ?e procijeniti da li je to samo stres, ili nešto ozbiljnije. U svakom slu?aju, nemoj brinuti jer si prepoznala problem na vrijeme.
Meni je bilo sli?no, s tim da su ove loše epizode bile sve ?eš?e i gore, i na kraju su postale stalne. Mislila sam, to je stres, pro?i ?e,i odjednom shvatila da to više nije stres.
Good luck! :(/>

#10 Strašljivi zec

Strašljivi zec

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,318 posts

Posted 29 September 2005 - 16:10

Ej Duby!
Sve bi bilo OK samo što je užasno teško na? dobrog stru?njaka, koji te ne?e pravo ni pogledat, ve? te otpravit s receptom van.
Ideš li ti na psihoterapiju, uz uzimanje AD-a, jer koliko ja znam o tim stvarima to je jako bitno.
Ina?e psihi?ka me poslala na psiho test prije sljede?e kontrole, uz napomenu da se ne pojavljujem bez toga...
Psiho test ina?e košta 150 - 200 kn...
pozdrav, good luck i tebi... :flower: