Jump to content

Muka i Povracanje...

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
22 replies to this topic

#1 HAZE

HAZE

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 489 posts

Posted 03 June 2008 - 23:28

Do skora sam preterano isao u WC i imao grceve u crevima zbog nervoze,sekiracije i anksioznosti. Sada kao da je to preslo na veci nivo.U cemu je stvar,desava mi se da osecam naglo gadjenje i krenem da povratim,u vecini slucaja se to ne desi,mislim ne povratim,samo ono praznjenje kao kad nemas sta da izbacis,ali desi se i da stvarno povratim. Muka mi je, ne konstantno do duse,ali povremeno pre i posle jela i onda dobijam to gadjenje. Sto se hrane i ishrane tice sve je u redu,neko kaze da mi mozda nesto nije u redu sa zelucem ili da sam navukao neki cir,gastritis ili sta vec....
Ima li neko slicna iskustva ili znanja u vezi ovoga,to jest da li je moguce da uzrok lezi u sekiraciji ,nervozi i anksioznosti,jer toga kod mene ima na pretek.?

#2 Lesaila

Lesaila

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 145 posts

Posted 04 June 2008 - 00:11

Bez brige, sve i svata lei u sekiranciji. Ja sam do prije par godina neto sli?no proivljavala. Eto da opiem: budim se, obi?an dan, nigdje nisam bila vani, ne pila alkohol i ine stvari. No kad ono malo mi migrena kaklja mozak, a u elucu vrtuljak, te povra?anje u?i, kiseline i ni?ega do 48 sati. No da skratim, ila na pretrage, a doktorica meni: pa zlato nije ti nita, vjerojatno si previe pod stresom  hmmm.gif . I tako eto ve? dulje vrijeme mi se nije to desilo. Ali te razumijem i stvarno je gadno. Eto meni ti se to deavalo nakon nekog ve?eg stresa, tipa bliska osoba zavrsila na policiji, razna maltretiranja itd. Pa sam ja to sebi ovako nekako istuma?ila:....eto mi sad na da moram izrigati pola utrobe da bi pomislila na sebe i svoje potrebe...eh tada se i to po?elo rjeavati, to bi ti bilo neko moje iskustvo. Nadam se da ces uspjeti to nekako rjeiti, rekla bi ti da se ne brine previe....no u svkom slu?aju sretno

#3 Grimbot

Grimbot

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 71 posts

Posted 04 June 2008 - 01:02

I meni se par puta desavalo da mi bude muka bez razloga. Katkad imam gorak odvratan ukus u ustima.

#4 HAZE

HAZE

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 489 posts

Posted 04 June 2008 - 01:34

Lesaila,vrlo je ruzan osecaj,najednom dobijes jak nadrazaj da povratis,bez vidnog razloga,kao sto si ti objasnila,ne brine me to toliko,koliko da ne navucem neki cir ili tako nesto.....

#5 suncica

suncica

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 284 posts

Posted 04 June 2008 - 06:02

QUOTE(HAZE @ 4 Jun 2008, 02:34 AM) View Post
Lesaila,vrlo je ruzan osecaj,najednom dobijes jak nadrazaj da povratis,bez vidnog razloga,kao sto si ti objasnila,ne brine me to toliko,koliko da ne navucem neki cir ili tako nesto.....

to je od anksioznosti pokusaj da ne kasljes kao da ces povratiti nego disi duboko da se smiris...To je ruzann osecaj ali vremenom uz ad prodje..

#6 Nermina.s

Nermina.s

zanesena

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,715 posts

Posted 04 June 2008 - 07:38

meni se tako?e deavalo,i deava mi se jo uvijek
samo mi do?e odjednom neka muka i neto se popne do grla da moram da ga izbacim
a to naj?e?e bude u?na kiselina,i poslije toga mi "kao"bude lake
ali sam jo jednu stvar primjetila,kad me po?ne loviti anksioznost,krene iz eluca i po?inje blago lupanje srca...ja ako skrenem nekim mislima lupanje srca onda dovedem stanje do povra?anja

ho?u da ti kaem da ne mogu nekad izbje?i ni tjeskobu ni napad panike,negdje se mora odraziti

#7 mama1

mama1

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 717 posts

Posted 04 June 2008 - 07:42

QUOTE(suncica @ 4 Jun 2008, 07:02 AM) View Post
to je od anksioznosti pokusaj da ne kasljes kao da ces povratiti nego disi duboko da se smiris...To je ruzann osecaj ali vremenom uz ad prodje..

KADA  je moja anksioznost bila na vrhuncu, neprestano sam povra?ala i imala taj odvratni nadraaj za povra?anje, ?ak su mi i smetali mirsi hrane, i kad bih povratla osjetila bi malo olakanje, a ond agriu savjesti jer je to od nervoze., ond ami je dr.preporu?io sulpirid i on j erjeio taj problem, naravno i uz moju malu pomo? da se iskontroliem, neznam da li pui , ali meni su i cigare dovodile do povra?anja, samo se ne sikiraj , sve je to prolaznog karaktera.

#8 Crnokosa

Crnokosa

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 363 posts

Posted 04 June 2008 - 07:56

Prije mi se to ?esto deavalo. U stvari, tako je i po?ela moja anksioznost. Iz stomaka, onda guenje, knedla u grlu., .. i dalje to slijedi. Sada se to rje?e deava. U mene je problem to ne mogu povratiti. Popijem mineralnu vodu ili magnezij.
Ina?e, jedem laganiju hranu, znam da to nema veze, kada to ho?e da do?e, ono do?e. Probaj sa Eglonilom, ja sam ga u po?etku koristila. Naravno, prije razgovaraj sa lije?nikom

#9 sharky

sharky

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 142 posts

Posted 05 June 2008 - 09:29

pa u zeludcu ti se nalazi glavni nervni splet...plexus... zato se nervoza uglavnom ispoljava na zeludac i srce.... i tako strada i jedno i drugo... al nema vajde od kukanja,ionako cemo svi umreti jednog dana...

#10 Lesaila

Lesaila

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 145 posts

Posted 06 June 2008 - 11:46

QUOTE(HAZE @ 4 Jun 2008, 02:34 AM) View Post

E da toga je mene bilo strah, da ne navu?em neku boletinu, uvijek moe kod doktora/ice,
pa na gastroskopiju blink.gif . A ako nisi za gastroskopiju,
moe traiti da ide na ultrazvuk ( kao ja sa 16, godina lizalica.gif ). Pa da odkloni sve sumnje.
Joj kad se sjetim toga....

#11 HAZE

HAZE

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 489 posts

Posted 13 June 2008 - 12:24

Evo sinoc sam povratio par zalogaja,mnogo me nervira sve ovo!

#12 hartera

hartera

Ja nisam musko, ja sam zena

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,972 posts

Posted 13 June 2008 - 12:34

QUOTE(HAZE @ 4 Jun 2008, 12:28 AM) View Post
Do skora sam preterano isao u WC i imao grceve u crevima zbog nervoze,sekiracije i anksioznosti. Sada kao da je to preslo na veci nivo.U cemu je stvar,desava mi se da osecam naglo gadjenje i krenem da povratim,u vecini slucaja se to ne desi,mislim ne povratim,samo ono praznjenje kao kad nemas sta da izbacis,ali desi se i da stvarno povratim. Muka mi je, ne konstantno do duse,ali povremeno pre i posle jela i onda dobijam to gadjenje. Sto se hrane i ishrane tice sve je u redu,neko kaze da mi mozda nesto nije u redu sa zelucem ili da sam navukao neki cir,gastritis ili sta vec....
Ima li neko slicna iskustva ili znanja u vezi ovoga,to jest da li je moguce da uzrok lezi u sekiraciji ,nervozi i anksioznosti,jer toga kod mene ima na pretek.?

meni zna biti kao kamenje u elucu nakon jela..a ful zdravo i lagano jedem .. tako da ti je to sigurno na nervnoj bazi ... nemoj se siliti povra?ati nego se pokuaj smiriti nekako  meda.gif
ja ak se sama nemrem smiriti onda uzmem xanax

mora se prestati ivcirati ... to je problem .... na?i neto to te oputa .... etnja,sport,televizor,?itanje.... bilo to .... mislim da bi isto bilo dobro da se konzultira sa doktorom u vezi nekog lijeka koji ?e ti smanjiti anksioznost .. meni osobno su najgori ti fizi?ki simptomi od anksioznosti jer su izrazito jaki .. ta knedla.taj osje?aj u elucu .....

#13 Asmodeus

Asmodeus

Devil of lust

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 641 posts

Posted 13 June 2008 - 12:38

Ma ne brini,ja sam povracala nakon svako jelo i jedva sam se izvukla,mislila sam da cu se ugasiti ko sveca jer od 51 sam postala 43 kilograma pre godinu,godinu ipo...
Samo se postaraj da shvatis da ti to ne cini uopce nesto dobro,imaces opet tih problema,ali nece bit toliko izrazeno...
Sad se i meni ovih dana gadi,i kad kad opet povratim,to je znak da sam na "dobar" put da opet pocne stara pesma i opet izgubim svoje meso...
Ali necu dopustit jer nemam nameru da postanem ruzna...

#14 hartera

hartera

Ja nisam musko, ja sam zena

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,972 posts

Posted 13 June 2008 - 12:40

tanja dal si bolovala od anoreksije...ili je to povra?anje bilo isklju?ivo od anksioznosti

#15 Asmodeus

Asmodeus

Devil of lust

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 641 posts

Posted 13 June 2008 - 13:04

Ne bi to bilo anoreksija,vec neka vrsta bulimije,ali nije da se nisam sebi svidjala nego mi je zeludac odbijao hranu na nervnu bazu...

#16 Lesaila

Lesaila

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 145 posts

Posted 13 June 2008 - 13:22

QUOTE(HAZE @ 13 Jun 2008, 01:24 PM) View Post
Evo sinoc sam povratio par zalogaja,mnogo me nervira sve ovo!

Ba mi je ao, odvratan je to osje?aj, ma cijelo to stanje je u kur...(da ne budem prosta)
To je vjerojatno faza koja moe pro?i i sama od sebe. Jel pije neke lijekove za
eludac(gastal, peptoran), ?ajeve moda ?, ja sam pila i donat Mg.
Moram se pohvaliti da sam i ja neki dan, ali samo jedan imala rigoleto.
Hladan znoj, povra?am u?, kiselina..ma strano.
Nadam se da ?e te pro?i uskoro....pozdrav

#17 numb

numb

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 169 posts

Posted 20 June 2008 - 17:02

Imam slicnih, iako blazih, problema. Desava mi se da od nervoze dobijem grceve cjelog probavnog trakta. Nekad imam osjecaj da mi jedan obrok stoji po 3 dana u zelucu.  Lijecio sam GERB prije godinu dana, ali simptomi se izgleda vracaju. Sve je to posljedica jakog stresa. Recimo, kad  radim simptomi se pojacaju, kad se na slobodan dan probudim ujutro, cudim se kako sam dobro. Ja se namjeravam ponovo javiti lijecniku, jer terapija pomaze.  Ali treba se nakon toga hraniti zdravo, prestati pusiti i izbjegavati kasne obroke. A to mi je zbog mog posla malo teze...

#18 HAZE

HAZE

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 489 posts

Posted 23 June 2008 - 16:26

Lesaila,lekove nisam uzimao konkretno za to,pio sam razne cajeve,gotovo sam siguran da cu navuci neko sranje na zeludac,poludecu od ove anksioznosti i nervoze,kad sam u tim stadijumima nemam ni apetita,gotovo uopste,a i ono sto pojedem povratio bih....Ako mi sve nije u redu u zivotu,ne mislim bas sve,jer kome to jeste,cim iskrsnu neki problemi ja puknem,moracu kod lekara jer mi je cir blizu izgleda,ovi lekovi za smirenje me samo uspavljuju,a i izgleda da cu postati rezistentan koliko sam navalio na njih:(
Hvala vam svima na savetima,ovde je glavni problem anksioznost,strah,stres,nervoza,a ne ishrana,povracanje dolazi samo kao posledica,a da ne zaboravim i taj odvratni pritisak u glavi....

#19 Gimli

Gimli

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 31 posts

Posted 27 June 2008 - 18:41

Dqa Vam malo pripomognem. Ovako ide pri?e...prije neto vie od godinu dana dijagnosticijaran mi je anksio-depresivnni poreme?aj. Po?elo je op?om nervozom u elucu, neto kao leptiri?i pred ispit s tom razlikom to je ovo trajalo po cijeli dan...prelo je u konstantne elu?ane smetnje koje bi doivljavale kulminaciju svakih 2,3 tjedna povra?anjem u?i, elu?ane kiseline...probao sam svata- od gastala, peptorana, preko persena, ?ajeva za smirenje itd.itd. Nikad prije se nisam susreo sa ovakvim ne?im...dodatni problem bio je moj posao...kako sam voditelj u svom poslu svakodnevno sam sura?ivao sa svojim ljudima u stanju koje je grani?ilo s ludo?u...istinski sam se trudio ne pokazati kako u meni "neto kuka"..bio je to grozan osje?aj...sje?am se, bio je to peti mjesec..tijekom no?i nisam oka sklopio, a ujutro sam iao raditi...bio sam izvan sebe, ni na nebu ni na zemlji..uas ivi...tekom mukom sam odradio svoju ihtu i pjeice krenuo doma - osje?ao sam kao da ?u umrijeti. Kad sam doao doma rasplakao sam se pred enom i govorio joj: Pa ta mi se doga?a, ja ovo ne mogu. U tom trenutku bio sam svjestan da me ova "bolest" preuzela i bio sam spreman na sve samo da je se rijeim. Ba na sve, uklju?uju?i i psihijatra. No, nisam odmah krenuo tim putem...prvo sam elio otkloniti sve sumnje da se radi o elu?anim problemima pa sam obavio gastroskopiju. Naravno, eludac je bio OK. Onda sam otiao kod psihijatra. Nisam elio i?i u bolnicu nego smo se sastali privatno. Jo se sje?am kako mi je uz smjeak smireno rekla. Ne brini se, ono to se tebi doga?a prolaze i tisu?e drugih ljudi. Dijagnoza je bila - anksiodepresivni poreme?aj - zato - zbog nedostatka serotonina u mozgu - jednostavno, nekim ljudima uslijed stresnog na?ina ivota ponestaje serotonina koji "regulira" te stresne situacije...Dobio sam svoje prve lijekove. rije? je o misaru i seroxatu. Trebalo je dosta vremena da Seroxat (umjetnim putem nadokna?uje serotnin) po?ne djelovati to je uobi?ajen slu?ajev kod svih antidepresiva( bila je tu i faza privikavanja koja tako?er zna biti pomalo neugodna)...Misar, s druge strane, je sluio za one jako kriznr situacije. Kao lijek, moe izazvati ovisnost i zato se ne preporu?a dua upotreba...Ali, to ne zna?i da ga se ne moe uzimati due vremensko razdoblje pogotovo uzme li se u obzir ?injenica da se naj?e?e prepisuju doze od 0,25 do 0,5 mg. Vjerujte mi, vido sam i ljude koji su uzimali do 6mg na dan....to je ve? jedna opasnija doza(sve ovo vrijedi i za lijekove istog u?inka - to je prvenstveno Xanax). Danas vie gotovo i neznam kako Misar izgleda  aha.gif ...Seroxat pijem jo uvijek, ali kao stvari stoje ne bi trebao jo dugo (moram istaknuti da je seroxat odli?a lijek - u razgovoru sa vie ljudi od struke dobio sam takve informacije). Osje?am se izlije?eno, ponovno sam pun samopouzdanja i moj je ivot vra?en u normalu.
Ono to je ostalo je fizi?ke naravi i ima direktne veze sa ovom temom. Dakle, uslijed anksiodepresivnog poreme?aja u mom se ivotu pojavio GERB ili engl. GERD. Mnogo ljudi boluje od te "bolesti" i to nevezano sa anskiodepresivnim poreme?ajem. Moe se re?i da je to najrairenija bolest sadanjice. Sve ove simptome koje ste naveli imao sam i ja i to?no znam o ?emu govorite. Ja sam to po?eo rjeavati sa Ranitalom, pa Peptoranom, ali to nije bilo to i onda sam dobio Controloc...to je mo?an lijek koji je moje probleme smanjio ali ne i uklonio. I onda, po?etkom ove godine sam otia kod jednog doktora koji mi je rekao kako je upravo bio na jednom seminaru o GERD-u (GERB) i da ?e primjeniti tu najnoviju terapiju. Terapija se sastoji u sljede?em. Prepisao mi je lijek po imenu Nexium - lijek najnovije generacije za borbu protiv ovih elu?anih smetnji - 40mg svako jutro na tate (nemojte ovaj lijek kupovati sami jer je uasno skup)..osim njega prepisao mi je i Riopan gel...toga u HRV nema, ali ga se moe putem nekih ljekarni naru?iti - on se mora platiti...Riopan se pije prije spavanja...evo, danas mogu re?i da sam novi ?ovjek..iako istini za volju, nakon preve osmotjedne terapije i izrazitog poboljanja prestajem piti ove lijekove to rezultira povratkom simptoma...danas je sve opet u redu, i dalje pijem Nexium, dodue smanjenu dozu i osje?am se odli?no

Dakle, ljudi ne o?ajavajte, za sve ima rijeenja aha.gif

Ako imate pitanja...

#20 zoricaaa

zoricaaa

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,685 posts

Posted 27 June 2008 - 19:08

Gimlil ja sve ovo tvoje probleme mogu prepisati pa mene su ti uzasni problemi sa zeldcem doveli ovdje
Ja vec 3 godine pijem omeprazol na controlak(pentraprazol ) sa alergicna nikako ga nisam podnosila i isto mi je diagnoza GERD sad mi je dr preporucio opet gutanje sonde jer nisam vec 3 godine radila kontrolu Kod mene dok pijem redovno tablete dobro je ako ne pijem pocinju problemi
Sta sve nervoza zna da uradi sa stomakom to je cudo Prosle sedmice mi prijateljica isto tako malo , malo pa problemi sa stomakom cas povraca pa muka da bi prosli utorak pocela krv da povraca ,odmah joj uradili gastroskopiju i kazu ljudi sve ok puko neki kapilar od naprezanja a daje sve razlog nervoza zeldca Sad cura sva srecna sto dr nisu nasli nista i kaze vise nece da brine ni o cemu Sad za vikend otisla sa porodicom u Tursku i pise mi da je stvarno ok i da se dobro provodi
Znaci treba nas nesto dobro osinuti da bi prestali da bezveze da brinemo o glupostima