Jump to content

Promjene vremena

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
36 replies to this topic

#1 laura40

laura40

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,028 posts

Posted 20 July 2008 - 20:30

Možda ovaj topic postoji, ne mogu sada to istraživati, nisam baš tako dobro verzirana za bauljanje po forumu.
Uglavnom primjetila sam kod sebe ve? od same mladosti strašne probleme kada se vrijeme mijenja. Odnosno, ?ak dva, tri dana prije ja osjetim da ?e biti promjena vremena. Strašno ih teško podnosim...recimo danas, osje?am da ?e biti promjena što je naravno i najavljeno i ja sam sva u gr?u, treperim, srce preska?e...vrti mi se u glavi...guši me...sve što postoji navali na mene. Naprosto se bojim tih promjena i znam da sam metereopata...da li sam metereopata zbog same anksioznosti i tog poreme?aja ili sam anksiozna zbog toga što sam metereopata? Što je bilo prvo kokoš ili jaje...
Zaklju?ila sam da imam tako grozan skup poreme?aja da je to zapravo fantasti?no kako ja sa tim svim suludim simptomima živim.
Onda pomislim, ok, na jesen ?emo krenuti sa antidepresivima....onda vidim kako se tu ljudi guše i dave i bore sa gadnim simptomima unato? tomu što piju antidepresive. Onda me primi još i gori strah kako uop?e nema pomo?i...onda opet pomislim kako je ima...ili ?e je biti...ili....onda budem strašno razo?arana sa svim svojim postignu?ima u lije?enju ovog poreme?aja.
Uglavnom bit topi?a kada se vrijeme mijenja ja postajem totalno neuravnotežena i nestabilna...

#2 vjekoslav

vjekoslav

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPip
  • 91 posts

Posted 20 July 2008 - 20:37

i ja se slicno osjecam mene najcesce misici bole i nervozan sam dva tri dana prije nagle promjene vremena neznam zasto ali vjerojatno osjetila osjecaj da unaprijed promjenu vremena .a nama je neugodna bar meni i ka se to dogodi onda me uhvate svi simptomi anksioznosti.

#3 Grimbot

Grimbot

Napredni ÄŤlan

• Members
  • PipPipPip
  • 71 posts

Posted 20 July 2008 - 23:44

I meni nagle vremenske promene pale anksioznost.

#4 suncica

suncica

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 284 posts

Posted 21 July 2008 - 05:27

grozno , reagujem na sve .. a pun mesec ne mogu da podnesem jer uopste ne mogu da spavam ... obavezno imam glavobolje pri promeni vremena..

#5 Zorica34

Zorica34

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 556 posts

Posted 21 July 2008 - 14:42

Otkad imam problem sa anksioznoš?u takav sam metereopata.Jako teško podnosim smjene godišnjih doba i vru?ine me ubijaju,što prije uopšte nisam primje?ivala.Svaka promjena vremena u meni izaziva raznorazne simptome ,od bolova u miši?ima,zglobovima ,ki?mi ,glavobolje,itd ...al recimo vjetar,  uf tad sam toliko nervozna da bi iz kože isko?ila.Al od svih vremenski prilika il neprilika najgore su mi vru?ine ,možda što je uvjek vežem za srce pa mi to najgore pada,doduše ove godine sam malo napredovala i dobro se držim ,za sad.

#6 La_mamma

La_mamma

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 475 posts

Posted 21 July 2008 - 17:15

QUOTE(Zorica34 @ 21 Jul 2008, 03:42 PM)  
Otkad imam problem sa anksioznoš?u takav sam metereopata.Jako teško podnosim smjene godišnjih doba i vru?ine me ubijaju,što prije uopšte nisam primje?ivala.Svaka promjena vremena u meni izaziva raznorazne simptome ,od bolova u miši?ima,zglobovima ,ki?mi ,glavobolje,itd ...al recimo vjetar,  uf tad sam toliko nervozna da bi iz kože isko?ila.Al od svih vremenski prilika il neprilika najgore su mi vru?ine ,možda što je uvjek vežem za srce pa mi to najgore pada,doduše ove godine sam malo napredovala i dobro se držim ,za sad.

Kao da sam ja ovo napisala , ali potpuno isti simptomi.
Uvijek i za sve mi je "vrijeme" krivo.
Da li je to stvarno tako ili se mi to samo tjesimo da je zbog vremena???!!! icon_blushing.gif

#7 demi

demi

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 359 posts

Posted 21 July 2008 - 20:38

I ja sam meteropata.

I reagovanje na promjene vremena nema tolike veze s psihi?kim poreme?ajima.

Jer i osobe koje nisu u depresiji i nisu anksiozni, mogu imati taj problem. I obrnuto.

Znam depresivce koji ne osje?aju promjenu vremena.

Ja sam ve?inom neraspoložena a nisam anksiozna.

Jedino kad je južina, onda sam nervozna.

Ni ja ne volim promjene vremena, al eto... šta se može.

#8 haubica

haubica

oštrokandža

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10,317 posts

Posted 21 July 2008 - 20:53

Zadnjih godina vrijeme je sjebano jer nema prolje?a ni jeseni,a tek ove vru?ine. Dosta ih ima nervoznih za vrijeme južine.

#9 laura40

laura40

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,028 posts

Posted 21 July 2008 - 22:14

Ja sam definitivno metereopata...stalno osje?am te promjene, a pošto su one gotovo svakodnevne...nije niti ?udno da sam svaki dan u banani. zz_banghead.gif

#10 Zorica34

Zorica34

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 556 posts

Posted 22 July 2008 - 10:41

Ovo su ljudi mamutske promjene vremena ,maloprije gledam termometar 15 stepeni ,a u nedjelju je bilo 30 i nešto.Kako da se osje?amo dobro ?

#11 laura40

laura40

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,028 posts

Posted 22 July 2008 - 12:13

Da, prevelike su razlike u vremenu, strašno. Ja sam danas na samom rubu...samo ?ekam da me pukne strah do kraja. Sve u meni treperi....vani je 16 stupnjeva...sva sam zale?ena.

#12 vjekoslav

vjekoslav

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPip
  • 91 posts

Posted 22 July 2008 - 23:20

dobro ..ja nemam onaj osjecaj da znam da ce pasti kisa ali od naglih promjena vremena i temperature osjecam pritisak u plucim u glavi.a najvise kad se mjenja nadmorska visina postajem zivcaniji i mracim na sve oko sebe bez razloga .znam ove godine kad sam s starcima isao za bosnu popeli smo se dobrano na neku planinu ja sam toliko pozivcanio da sam htio iskocit iz auta.neznam dal to spada u metereopatiju ali znam da mi smeta. wacko.gif

#13 morgan79

morgan79

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 406 posts

Posted 23 July 2008 - 14:01

QUOTE(laura40 @ 20 Jul 2008, 09:30 PM)  
Onda pomislim, ok, na jesen ?emo krenuti sa antidepresivima....onda vidim kako se tu ljudi guše i dave i bore sa gadnim simptomima unato? tomu što piju antidepresive. Onda me primi još i gori strah kako uop?e nema pomo?i...onda opet pomislim kako je ima...ili ?e je biti...ili....onda budem strašno razo?arana sa svim svojim postignu?ima u lije?enju ovog poreme?aja.
Uglavnom bit topi?a kada se vrijeme mijenja ja postajem totalno neuravnotežena i nestabilna...

Ne znam zašto imate takvu averziju naspram AD-ima, ja valjda ne bi bio više me?u živima da ih ne uzimam. Nije da funkcioniraju preko no?i ali nakon godinu i pol ima pomaka. Prestala su gušenja, pritisak u prsima-ona prokleta bor mašina zbog koje nisam mogao normalno disati. San mi je puno dublji, makar sanjam svašta pa mi sve to ujutro izgleda jako živopisno. I ne razmišljam više toliko o prošlosti. Ju?er sam dugo razgovarao s bivšom savim normalno, ?ak mi je došlo da je bar kraj mene da je malo zagrlim, iako me povrijedila, ali znam da sam je prakti?ki ja natjerao na takav potez. Ipak je bila moja velika maza. Strahovi kopne, panike je sve manje, stabilniji sam iako na momente znam biti smotan i anksiozan. Sad stalno moram biti u pokretu i volim druženja. Za razliku od prije kad sam bespomo?no ležao u krevetu danima i nije mi se dalo razgovarati ni s cimerima ili gostima - kog vraga su došli  tongue.gif  ?im manje komunikacije s ljudima tim bolje, sad ?ak previše meljem, skoro ko baba  beljbelj.gif
Ni ovo šugavo vrijeme me više ne izbacuje iz takta - makar me ova kiša pristojno opere skoro svaki put kad iza?em, boli me ?on. Prije bi mi to bio izgovor da ne izlazim. Iako pijem aspirine i imam glavobolje zbog ovih ludo-naglih promjena. Fakat nije normalno da temperatura padne u nekoliko dana za 10-15 stupnjeva. Shebali smo majku prirodu. Majko milena pa vani je jesen a mi usred ljeta.

#14 vjekoslav

vjekoslav

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPip
  • 91 posts

Posted 23 July 2008 - 14:19

ma kad trebam cigare otic kupiti,samo trcim kad cu uci u kucu samo da to smrdljivo vrijeme ne dotakne mene.nemam volje za nista sav sam grrrrrrr

#15 numb

numb

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 169 posts

Posted 29 July 2008 - 22:58

Da, i ja sam meteopat. Simptomi depresije mi se pojacavaju pri promjeni vremena. Oblacno vrijeme me ubija. Zadnjih  7 dana sam imao teske epizode depresije, ali sa suncem su se smanjili. Nekad, kad je lijep, suncan dan, imam osjecaj da mi nista nemoze pokvarit raspolozenje. A ako jedan oblak zakloni sunce, ja tonem. Srecom sebe uhvatim u takvim mislima, shvatim da nisu razumne i pokusam ih promjeniti.
Osobno, mislim da ako rijesim problem depresije i anksioznosti, utjecaj vremena ce se bitno smanjiti.

#16 VALLERY

VALLERY

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,333 posts

Posted 29 July 2008 - 23:15

da se prijavim u klubu meteopata..
ovde je neko lose vreme..traje vise od nedelju dana..kisa..hladnoca..oblaci..nigde sunca..
kad nema sunca ja upadnem u depresiji..
kad se sunce pojavi nije mi nista..
ne samo da me bole sinusi i kosti na promenu vremena..nego moje depresivne krize i raspolozenja i te kako zavise od vremenskih prilika..
jesen mi je najkriticniji period..svake jeseni prolazim vecu ili manju krizu..
u zimi imam smanjenju energiju i radnu sposobnost..moram da se teram na silu da nesto uradim..
kad dodje prolece postajem hiperaktivna..
vidim sunce i probudim se ko medved od zimskog sna..smile.gif
danas je vreme bilo ok..leto se polako vraca..nadam se i moje dobro raspolozenje..

#17 demi

demi

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 359 posts

Posted 30 July 2008 - 11:47

QUOTE(VALLERY @ 30 Jul 2008, 12:15 AM)  
da se prijavim u klubu meteopata..
ovde je neko lose vreme..traje vise od nedelju dana..kisa..hladnoca..oblaci..nigde sunca..
kad nema sunca ja upadnem u depresiji..
kad se sunce pojavi nije mi nista..
ne samo da me bole sinusi i kosti na promenu vremena..nego moje depresivne krize i raspolozenja i te kako zavise od vremenskih prilika..
jesen mi je najkriticniji period..svake jeseni prolazim vecu ili manju krizu..
u zimi imam smanjenju energiju i radnu sposobnost..moram da se teram na silu da nesto uradim..
kad dodje prolece postajem hiperaktivna..
vidim sunce i probudim se ko medved od zimskog sna..smile.gif
danas je vreme bilo ok..leto se polako vraca..nadam se i moje dobro raspolozenje..

Sve je tako i kod mene. Jel ti ono piješ Zoloft, Vallery? whistling.gif  I demetrin? Imamo istu terapiju.

Isto da dodam da je ova zadnja promjena vremena me pošteno zdrmala. Imala sam osje?aj da sam odjednom ušla u jesen.

I pitam druge oko sebe, ove "normalne",  jel ovo samo kod mene ovaj osje?aj, a oni kažu da su i oni osjetili sve isto.

#18 vjekoslav

vjekoslav

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPip
  • 91 posts

Posted 30 July 2008 - 17:50

meni se povratkom sunca na nebo vratilo raspolozenje.ali anksioznost me ubija jako nemam panicne ali me jako hvata

#19 Floyd

Floyd

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 115 posts

Posted 01 August 2008 - 09:18

?lan kluba.

#20 VALLERY

VALLERY

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,333 posts

Posted 03 August 2008 - 01:48

QUOTE(demi @ 30 Jul 2008, 12:47 PM)  
Sve je tako i kod mene. Jel ti ono piješ Zoloft, Vallery? whistling.gif  I demetrin? Imamo istu terapiju.

Isto da dodam da je ova zadnja promjena vremena me pošteno zdrmala. Imala sam osje?aj da sam odjednom ušla u jesen.

I pitam druge oko sebe, ove "normalne",  jel ovo samo kod mene ovaj osje?aj, a oni kažu da su i oni osjetili sve isto.

demi imamo istu terapiju..ali meni su pre mesec dana demetrin zamenili..sada pijem xanax..sto mu dodje isto ko helex..smile.gif
ovde je vreme bilo lose 10-ak dana..
demi ja sam upala u depresiji..u polu-zivotnom stanju..
ne mogu da verujem da mi sunce toliko deluje..
septembar je mesec kada pocinju moje krize..i kobni mesec se blizi..
kad bolje razmislim, nikako da se opustim preko godine..u jeseni i zimi mislim kako mi nije dobro..u prilecu i letu ne mislim kako mi je bolje,,nego ocekujem kada ce poceti jesen..i kako cu je ja podneti..
a psiholog mi 100 puta ponovio..da se opustim i prepustimm..
mozda nekad ove reci zavrse i u mojoj glavi..smile.gif