Jump to content

snovi

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
26 replies to this topic

#1 marlboro

marlboro

Član

• Newcomers
  • Pip
  • 19 posts

Posted 02 August 2008 - 00:30

sorry ako zapocinjem topic koji vec tu negde postoji,ali nisam ga pronasla!
htedoh da podelim ako neko ima slicna iskustva sa kosmarima i eventualno dobijem neki savet kako ih se otarasiti...
sanjam mrtve ljude i koje znam i koje ne znam,plasim se da zaspim,jer imam utisak da cu opet tako nesto sanjati!
cak i dok sam budna imam utisak da je neko stalno tu...da me gleda... zz_banghead.gif
help please plakanje.gif

#2 nemesis

nemesis

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPip
  • 96 posts

Posted 02 August 2008 - 10:57

Za komare neznam, ali ovo da te netko gleda mi je prili?no poznato. Misli samo da te netko promatra ili to i vidi?

#3 MesijaDepresija

MesijaDepresija

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,118 posts

Posted 02 August 2008 - 16:12

Imam kosmare, ali imam utisak da mi AD-ovi rade i u snu, pa se nesto ne bedacim preterano zbog toga. smile.gif

#4 Zena Drugog Sistema

Zena Drugog Sistema

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 14 posts

Posted 02 August 2008 - 20:42

Za vrema psihoanalitickih seansi, intenzivno sam s terapuetom analizirala snove. Neretko sam se budila sva u znoju i sa uzasnom glavoboljom da bi odmah sela za kompjuter da ih pisem i stampam.
Na sledecoj seanski usledila bi analiza.
Mesecima sam sanjala isti san, pokusavam da dodjem do prekidaca i upalim svetlo ali ne mogu.
Na kraju sam ga upalila  rolleyes.gif .
Jos dugo sam imala more, nazlost nemam svoje snove, kada sam zavrsila terapiju snimila sam ih na disketu ( tada su jos postojale ) i dala terapeutu, ali sebi nisam ostavila kopiju.
Sada je OK, obicno zaboravim ono sto sanjam.
Pretpostavljam da je i sam proces terapije i dubineske analize pridoneo ovim snovima.
Ne znam koliko sam ti pomogla, sto se tice terapije i tada i sad sam na istim lekovima, odn. leku - rivotril.

#5 marlboro

marlboro

Član

• Newcomers
  • Pip
  • 19 posts

Posted 04 August 2008 - 01:31

QUOTE(nemesis @ 2 Aug 2008, 11:57 AM) View Post
Za komare neznam, ali ovo da te netko gleda mi je prili?no poznato. Misli samo da te netko promatra ili to i vidi?

kao da nekog non-stop ima i sve vreme OSECAM da je negde iza mene,tu negde...
a nekad se tripujem kad je mrak da i ja vidim neku musku figuru

QUOTE(Zena Drugog Sistema @ 2 Aug 2008, 09:42 PM) View Post
Za vrema psihoanalitickih seansi, intenzivno sam s terapuetom analizirala snove. Neretko sam se budila sva u znoju i sa uzasnom glavoboljom da bi odmah sela za kompjuter da ih pisem i stampam.
Na sledecoj seanski usledila bi analiza.
Mesecima sam sanjala isti san, pokusavam da dodjem do prekidaca i upalim svetlo ali ne mogu.
Na kraju sam ga upalila  rolleyes.gif .
Jos dugo sam imala more, nazlost nemam svoje snove, kada sam zavrsila terapiju snimila sam ih na disketu ( tada su jos postojale ) i dala terapeutu, ali sebi nisam ostavila kopiju.
Sada je OK, obicno zaboravim ono sto sanjam.
Pretpostavljam da je i sam proces terapije i dubineske analize pridoneo ovim snovima.
Ne znam koliko sam ti pomogla, sto se tice terapije i tada i sad sam na istim lekovima, odn. leku - rivotril.

e to za svetlo je zajebano,ja sam jako cesto sanjala da me jure neka mrtva deca,na kraju su me stigla,sto se ispostavilo da je dobro,jer me vise ne jure,a i psih. mi rece da je trebalo odmah da ih presretnem,jer sam to navodno ja u periodu detinjstva s kojim nisam smela da se suocim.
jbg ne idem vise na terapije,a snovi me otkidaju!
prvo ne smem ni da zaspim,a onda se budim s krvoliptanjem iz nosa...
i koji je to trip za jedan san koji sanjas hiljadu puta?
za sta je tacno rivotril?
hvala! srculenca.gif

#6 tamara

tamara

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 463 posts

Posted 04 August 2008 - 17:10

meni u proteklih mjesec dana gotovo nijedna no? nije prola bez mora iz kojih se budim sa uasnom glavoboljom,znojna i slomljena.I sve su nevjerovatno realne,kao stvarni ivot.Trenutno sam u jako kompliciranoj situaciji i gotovo identi?no,samo za blagu nijansu ja?i,osje?aji bespomo?nosti,straha i paraliziranosti samo se preslikaju u snove.grozno.bojim se spavati

#7 nemesis

nemesis

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPip
  • 96 posts

Posted 05 August 2008 - 14:55

Ja sam prije imao problema s kosmarima, a ovo da te netko promatra se meni desilo i desava mi se. U vecini slucajeva bude iluzija, automatsko spajanje tocaka na nekom osvjetljenom objektu tako da moze nalikovati na svasta. Normalni ljudi to ne vide osim ako se ne potrude. Po tome vjerovatno mogu zakljuciti da ful dobro pamtis detalje?

Savjet: pokuaj spavati u apsolutnom mraku, meni je to rijeilo probleme

#8 marlboro

marlboro

Član

• Newcomers
  • Pip
  • 19 posts

Posted 05 August 2008 - 19:10

Savjet: pokuaj spavati u apsolutnom mraku, meni je to rijeilo probleme

to nikako ne smem,ni potpuni mrak,ni potpuna tisina! dazed012.gif
a i kad sam sama,ako se desi da naglo pojacam tv ili muziku dazed012.gif

#9 morgan79

morgan79

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 406 posts

Posted 30 August 2008 - 09:09

Boe ja svaku no? sanjam takve gluposti da mi je ujutro muka kad se probudim. Sanjam ljigave aliene-kukce koji me proganjaju u nekom zatvorenom getu iz kojeg na kraju nekako uspijem pobje?i preko zidane ograde. Sanjam da sam na brani, do?em do nekog ogromnog debelog sumo-borca koji lei ka mrtav i onako digne glavu, podmuklo mi se nasmije i pritisne crveni gumb-detonator i digne branu u zrak a od mene onako filmski ostane samo ilterica u hladnoj vodi.
Ma mogao bi snimati filmove po svojim komar-scenarijama, bio bi dobar reiser  biggrin.gif
Spavam u potpunom mraku i nita ne pomae. Samo ne znam odakle do?avola svo to sme?e u mojoj podsvijesti, ta to ivi u prolosti mojoj... huh.gif

#10 hartera

hartera

Ja nisam musko, ja sam zena

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,972 posts

Posted 30 August 2008 - 15:05

a o sam ja no?as sanjala !!!!!!!!!!!! neto tako bolesno i perverzno !!! da sam muko i da spavam sa enom !!!!!!!!!!!!  dazed012.gif  i to je bilo tako stvarno ... uas .. sva sam se znojna probudila ..... a ti snovi su jer se skidam saa xanaxa i makar znam da je od toga opet mi je muka prije spavanja jer neznam to me ?eka ... koji bolesni snovi ... bit ?e me na ovom topicu ...

#11 tamara

tamara

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 463 posts

Posted 30 August 2008 - 16:10

joj harteri?,ja stvarno imam perverzne snove,ali pretekla si me ovaj put:).znam da je koma,i nije smijeno kad se budi u znoju..ali barem zna da je prolazno to.jo malo i gotovo!

#12 hartera

hartera

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,972 posts

Posted 30 August 2008 - 16:12

UAS TAMARA !! jo nisam ni detalje ispri?ala i bolje  icon_blushing.gif  u jednom dijelu sna sam se igrala sa delfinima .. ma svata ..ali ovo da sam muko i .... proli put sam imala mjesec dana takve snove tako da ne?e ba skoro biti gotovo ... ali to ?u .. moram izdrati ..

#13 tamara

tamara

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 463 posts

Posted 30 August 2008 - 16:20

ako ti snovi imaju slu?ajno kakve frojdovske temelje,alji broj moba smile.gif trenutno razmiljam o onih 3%  moje heteroseksualnosti koji su upitni,pa javi biggrin.gif  biggrin.gif

#14 haubica

haubica

otrokanda

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10,317 posts

Posted 30 August 2008 - 16:25

Ovdje je topi? o snovima

#15 hartera

hartera

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,972 posts

Posted 30 August 2008 - 16:46

QUOTE(tamara @ 30 Aug 2008, 05:20 PM) View Post
ako ti snovi imaju slu?ajno kakve frojdovske temelje,alji broj moba smile.gif trenutno razmiljam o onih 3%  moje heteroseksualnosti koji su upitni,pa javi biggrin.gif  biggrin.gif

hihi pa ba sam se zapitala ZNA?I li to to  rolleyes.gif to mi to podsvjest eli re?i .... saznat ?u no?as u nstavku sna  biggrin.gif

#16 haubica

haubica

otrokanda

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10,317 posts

Posted 30 August 2008 - 16:48

Kad sve shvati doslovno onda je o?ito.

#17 morgan79

morgan79

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 406 posts

Posted 30 August 2008 - 18:19

QUOTE(hartera @ 30 Aug 2008, 04:05 PM) View Post
a o sam ja no?as sanjala !!!!!!!!!!!! neto tako bolesno i perverzno !!! da sam muko i da spavam sa enom !!!!!!!!!!!!  dazed012.gif  i to je bilo tako stvarno ... uas .. sva sam se znojna probudila ..... a ti snovi su jer se skidam saa xanaxa i makar znam da je od toga opet mi je muka prije spavanja jer neznam to me ?eka ... koji bolesni snovi ... bit ?e me na ovom topicu ...

lolcina.gif  haha.gif happy001.gif notworthy.gif  notworthy.gif happy001.gif     haha.gif  lolcina.gif

E ovo jo nisam doivio! Ma harteri? moda si bila muko u prolom ivotu,  te nae droge kaj uzimamo valjda mogu napravit neku vrstu regresoterapije... i to badava ne mora pla?ati nekog ?otia...
Moda si ti u biti dominantna cura koja je malo pala u depru pa se povukla, ali bu ti dola na svoje... wink.gif
U svakom slu?aju drago mi je si opet tu...  meda.gif
I daj se otarasi tog xanaxa vie!! Ima ti snage za to...

#18 nemesis

nemesis

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPip
  • 96 posts

Posted 31 August 2008 - 11:30

Ja sam sanjao da imam zeca kao ku?nog ljubimca. Lijepo, volim ze?eve

#19 demi

demi

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 359 posts

Posted 31 August 2008 - 12:14

Ja ve? par godina imam strane snove. Ispo?etka sam se bojala zaspati ali im vie ne dajem neku vanost.

Meni je ?udno da ja znam npr da sam te no?i sanjala neto jako strano ali to mogu samo u kratkim crtama ispri?ati i to odmah kad ustanem. U podne se vie ne sje?am. zz_banghead.gif

A moji komari nisu dio samo jedne pri?e. Ve? kao scene iz razli?itih filmova. Ba komar.

Al moram re?i da tu ima i komi?nih snova.

#20 morgan79

morgan79

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 406 posts

Posted 13 October 2008 - 11:01

Ljudi ja sam no?as, odnosno pred jutro sanjao da mi je tata preminuo.  cry.gif
Sve je bilo tako realno, ivopisno, uklju?uju?i sahranu, svi datumi su timali, njegove godine, ko da je bio stvaran doga?aj upravo sad na jesen kad je napunio 64. Najvie me iznenadilo moje hladno dranje...  sadangel.gif
asu, jo sam sav potresen...