Jump to content

nervoza

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
22 replies to this topic

#1 vanja_

vanja_

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 139 posts

Posted 11 October 2005 - 18:54

Eh dragi moji toliko sam nervozna da bih najradije ujedala. :ranting:

Od kako sam povecala cipralex na celu tabletu ovo je boze sacuvaj!Skakala bih od muke.Neka nervoza sto ti neda ni da sedis ni da lezis ni da ides...ma sve u pm... :ranting:

Kad legnem da spavam uvece noge mi rade kao da vozim biciklu...sve neka uznemirenost,kao da mi nesto seta kroz mene i samo mredam ne mogu normaklno da sedim i lezim.

Da ne pominjem uopste da ne mogu da jedem uopste...

Ja sam izgleda za ludnicu...ono vezana za krevet. :misc-shutup3:

Joj dali ce vec jednom ovo prestati? :wub:/>

#2 Dzeki

Dzeki

CAR

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,139 posts

Posted 11 October 2005 - 19:07

Vanja,

Ja zaista ne znam nista o tome :wub:/> ali sam siguran da ce sve proci. Plz samo nastavi kao sto ti je doktor rekao i proci ce sve.

Sigurno da ce se neko javiti od onih koji se vise razumu u ovo, a do tada nadam se da ce ti biti bolje i da ce vec sutra prekosutra biti bolje.

Caos

#3 ally mcbeal

ally mcbeal

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 775 posts

Posted 11 October 2005 - 19:11

Vanji?, normalno je da ti se na po?etku uzimanja AD anksioznost pove?a, stanje se pogora.

Ja te razumijem,meni se deavalo to s nogama.
Ja nisam mogla s mirom sjedit, tresla bi uvijek s nogama, i dok bi leala i gledala tv, jednostavno je nemir bio u meni, i nisam mogla mirovat.

Pro? ?e!!! Samo nastavi!! Mora ti se tijelo naviknut na ve?u dozu!
kiss

#4 vanja_

vanja_

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 139 posts

Posted 11 October 2005 - 19:24

Hvala vam od sveg srca.

Verujte da placem ceo dan,nije mi nidocega.Kao da cu da poludim.Sve mi smeta...

Sutra kad svane valjda cu imati hrabrosti da popijem opet celu tabletu!

:wub:/>  http://www.depresija.org/forum/public/style_emoticons/default/cry.png  http://www.depresija.org/forum/public/style_emoticons/default/cry.png  http://www.depresija.org/forum/public/style_emoticons/default/cry.png  :o/>  :(/>  :D/>

#5 Angel Heart

Angel Heart

CARICA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,352 posts

Posted 11 October 2005 - 20:10

Chill down...to je najnormalnije...pogotovo kod Cipralexa...ja kad sam ga pila nisam nista vidjela 3 dana...samo mi je bljeskalo pred ocima...pravi trip... A tako mi je bilo i prvi put sa Prozac-om... Sad opet pijem ovaj zadnji...i nabrije me...ali taman koliko mi treba.

Ali, dali si dobila kakav normalizator? Nesto sto ce ti nivelirati nivo ekscitacije...?

Pusa.

P.S.
...ja sam pi?a dva cipralexa na dan... :wub:/>  a sad Prozac od 40mg... I ponekad pozelim popiti duplo...kao ono kad te zaboli glava pa roknes dva Ketonala forte...ali ne ide to tako...

#6 lolla

lolla

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 181 posts

Posted 11 October 2005 - 23:28

I ja sam strasno nervozna ovih dana i samo bih se svadjala sa svima...Nisam pila flunirin jedno vreme i trebalo bi da opet pocnem ali mislim da mi nece dobro ici bez nekog anksiolitika. Ne ide mi se kod psihica, kad mu ispricam kako sam vesela ko zna sta ce mi dati...

#7 demilucie

demilucie

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,087 posts

Posted 12 October 2005 - 07:27

moda ti je doza prevelika..ili ti lijek ne odgovara...dosa?uj psihi?u, pitaj ga o tome, nedaj se...

#8 marioneta

marioneta

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 952 posts

Posted 12 October 2005 - 09:05

vanja_, on 11 Oct 2005, 07:24 PM, said:

Hvala vam od sveg srca.

Verujte da placem ceo dan,nije mi nidocega.Kao da cu da poludim.Sve mi smeta...

Sutra kad svane valjda cu imati hrabrosti da popijem opet celu tabletu!

http://www.depresija...tyle_emoticons/default/cry.png  :(/>  http://www.depresija...tyle_emoticons/default/cry.png  http://www.depresija...tyle_emoticons/default/cry.png  :(/>  :)/>  http://www.depresija...tyle_emoticons/default/cry.png

View Post

Pozdrav Vanja, a i svi ostali.
Kad citam tvoje postove, tacno znam kako se osjecas, jer sam i ja kroz sve to prosla prije nesto manje od godinu dana.
Imala sam strasne napade placa, glavobolje, mucnine, nervoze, uznemirenosti.... Nista me nije radovalo, nista mi nije predstavljalo zadovoljstvo. Tek navecer bi mi se malo raspolozenje popravilo.  Onda sam otisla kod psihijatra koji mi je prepisao terapiju. Dijagnoza je bila anks.-depr. poremecaj. Savjetovao mi je i fizicku aktivnost. Prvo su to bile kratke setnjice, na koje bi isla kao da me neko na klanje tjera. Uvijek sam morala biti uz nekoga. Nisam voljela biti sama, jer sam mislila da cu pasti. Na svoju ruku sam izbacila tablete, natjerala sebe da mislim pozitivno, iscitala sve na internetu vezano za ovu temu, otisla u apoteku i naoruzala se svim mogucim prirodnim preparatima za podizanje raspolozenja i evo vec pola godine zivim skoro pa normalnim zivotom. Bude tu i tamo depresivnih faza, napada placa i tuge, bezvoljnosti, ali sam se naucila nositi s tim. Kad me uhvati neka od tih faza, nazovem prijateljicu i zamolim je da odemo prosetati. U nju imam bezgranicno povjerenje i mislim da mi je ona puno pomogla da prebrodim krizna stanja. Mama me nije shvatila ozbiljno, iako sam mislila da ce ona biti jedina osoba u koju cu se moci pouzdati. Iznevjerila me je kad mi je bila najpotrebnija.
Moj ti je savjet da pored terapije koju ti je doktor prepisao, pokusas izbaciti iz zivota sve one stvari koje te ne cine sretnom. Ja sam prestala citati crnu hroniku u novinama, prestala sam gledati tuzne filmove, prestala sam se druziti sa ljudima koji me nisu veselili. Nadji nekoga kome se mozes povjeriti, kome mozes olaksati srce. To jako pomaze. Uvedi sebi redovne setnje kao dio terapije. U pocetku ce biti tesko, ali se natjeraj. Pokusaj misliti pozitivno i izbaci crne misli. Kad te uhvati ta faza, ti puti svoju omiljenu muziku i plesi, nazovi nekoga na telefon, zovni drugaricu na kafu.
Znam da ti se sad sve ovo cini nemoguce, ali govorim ti iz iskustva. Zelim ti puno srece u prevazilazenju postojeceg stanja i znaj da nisi sama, ali da iskljucivo od tebe zavisi konacno rjesenje problema. Sve najljepse ti zelim.  :)/>

#9 vanja_

vanja_

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 139 posts

Posted 12 October 2005 - 10:57

Znam da se moram naterati nekako u setnju,pa makar ona bila za pocetak i nekoliko metara.

Znate sta setila sam se kako bih nazvala stanje u mojoj glavi oko vrtoglavice...sve mi je nekako NEREALNO.Da li je se jos neko tako osecao?Osluskujem svaki sum i nekad mi se ucini da nisam nista cula nego da sam ga izmislila u svojoj glavi,pa se isprepadam.... dddrrr5

#10 marioneta

marioneta

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 952 posts

Posted 12 October 2005 - 11:18

Ja sam imala grozne vrtoglavice i kad bih hodala, imala sam osjecaj da me sve vuce u lijevu stranu. A osjecaj u glavi si savrseno opiasla. Bas je bio nerealan. Tu si, prisutan si, ali u isto vrijeme kao da i nisi. Kao da nisi dio realnog svijeta, vec sve posmatras iz neke druge dimenzije. A to za zvukove i sumove i meni se desavalo. To je zato sto se smo opsjednuti nasim stanjem i stalno osluskujemo signale koje nam salje nase tijelo. Treba pokusati odvratiti misli od toga.

#11 vanja_

vanja_

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 139 posts

Posted 12 October 2005 - 11:53

marioneta, on 12 Oct 2005, 11:18 AM, said:

Ja sam imala grozne vrtoglavice i kad bih hodala, imala sam osjecaj da me sve vuce u lijevu stranu. A osjecaj u glavi si savrseno opiasla. Bas je bio nerealan. Tu si, prisutan si, ali u isto vrijeme kao da i nisi. Kao da nisi dio realnog svijeta, vec sve posmatras iz neke druge dimenzije. A to za zvukove i sumove i meni se desavalo. To je zato sto se smo opsjednuti nasim stanjem i stalno osluskujemo signale koje nam salje nase tijelo. Treba pokusati odvratiti misli od toga.

View Post

Potpuno si lepo opisala tu vrtoglavicu,samo sto mene vuce u desno i sva se istraumiram... dddrrr5

Reci mi molim te kako je se oslobodi.

#12 marioneta

marioneta

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 952 posts

Posted 12 October 2005 - 13:13

vanja_, on 12 Oct 2005, 11:53 AM, said:

Potpuno si lepo opisala tu vrtoglavicu,samo sto mene vuce u desno i sva se istraumiram... dddrrr5

Reci mi molim te kako je se oslobodi.

View Post

Iako ti se vrti, pokusaj ne misliti na to. Ignorisi to i hodaj. Cim shvatis da ti se  nista lose nece dogoditi, da neces pasti i sl. vec ce ti biti lakse. Probaj.

Poslala sam ti PP.  -_-/>

#13 Patrik

Patrik

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,760 posts

Posted 12 October 2005 - 18:27

Ja sam u zadnje vrijeme prili?no nervozan to se o?ituje na osobit na?in u ?estom "treskanju" nogama. Ne znam da li je to od depresije, socijalne fobije ili antidepresiva i antiepileptika koje uzimam - Seroqel, Fevarin, Eglonyl, Rivotril. Da li netko ima sli?nih iskustava kao ja sa tim lijekovima? Jer - ovo "treskanje" nogama ve? mi stvarno ide na ivce, a u nekim segmentima je ja?e od mene....
Ma glupost....  :furious:

#14 vanja_

vanja_

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 139 posts

Posted 12 October 2005 - 18:46

Ma ja se cela nesto tresem...baljak dddrrr5

#15 tonka

tonka

CARICA

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,931 posts

Posted 12 October 2005 - 19:22

Draga Vanja,
Sve te simptome ima jer ti je tijelo stalno u pripravnosti da ?e ti biti loe,da ?e se sruiti...pogotovo kad izlazi.Dok god te fiz. simptome ne prihvati i shvati da ti se nita ne?e desiti biti ?e ti teko.
Osobno sam na ulici svakodnevno imala pan. napadaje dok se nisam naljutila na tu cijelu situaciju,na svu tu slabost.Tada bih si rekla ajde srui me,dignut ?u se.Obi?no kada mi je bilo loe jurila sam ku?i u sigurno,sada vie ne namjerno se totalno usporim,hodam polako i pomae.Pokuaj sve to radi totalno usporiti,misli,disanje,pokrete.
Nadam se da sam ti imalo pomogla jer znam kako ti je.
?uvaj se,glavu gore i u novu bitku dan po dan.

#16 Guest_Guest (Gost)

Guest_Guest (Gost)
  • Guests

Posted 12 October 2005 - 21:37

Mislim poslije podrhtavanja ili drhtanja tijela meni najteze padaju ti zvuci o kojima Vanja pise,to me jako opterecuje,cujem i najmanji sum,i onda kao sto i ona rece sebe dovodim do straha i panike,zasto ja to cujem a dr i ne obrtati paznju,akvarijum,pec,auta vani jako udaljena,ma sve uzas,a sad mi je lakse kad vidim da nisam sama,Vanja zao mi nas je al ovo je samo neko jako iskusenje,necemo mu odoljeti:))
Pisi i sjutra ako mognes detaljnije malo,jer cini mi se da nam je skoro pa isto:((

#17 vanja_

vanja_

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 139 posts

Posted 13 October 2005 - 11:18

Guest, on 12 Oct 2005, 09:37 PM, said:

Mislim poslije podrhtavanja ili drhtanja tijela meni najteze padaju ti zvuci o kojima Vanja pise,to me jako opterecuje,cujem i najmanji sum,i onda kao sto i ona rece sebe dovodim do straha i panike,zasto ja to cujem a dr i ne obrtati paznju,akvarijum,pec,auta vani jako udaljena,ma sve uzas,a sad mi je lakse kad vidim da nisam sama,Vanja zao mi nas je al ovo je samo neko jako iskusenje,necemo mu odoljeti:))
Pisi i sjutra ako mognes detaljnije malo,jer cini mi se da nam je skoro pa isto:((

View Post

E pa ovako.Ja ti imam sve moguce i nemoguce simptome.Bole me ruke ,ramena,glava,ledja...napeta sam kao struna,neke senke pred ocima,neko titranje,sve mi se mrda,smeta mi svetlost,mutnoca neka u glavi,nejasnoca,kao da mi neko steze glavu,ljuljam se kao pijana,vrti mi se,noge kao da nisu moje,propadaju mi kad idem,nekad kao da su od gume,tresem se,koncentracija 0,pamcenje 0.....i u ostalom znas i sama.A kad pomenu sumove smeta mi i najmanji sum,toliko me nervira.... :ranting: ah da zuji mi u usima....joj ne mogu svega ni da se setim ima toliko toga.Pored svega toga tu je i naravno PANIKA,STRAHOVI SVI MOGUCI,ne smem nigde da idem................. dddrrr5

Ja sam i jutros popila tabletu i necu se predavati picu ih jer i ovo lose stanje ako je od njih mora proci!

Sto se tice registrovanja na forum ja ti mogu reci kako ako ti zelis da se registrujes.

POZDRAV I JAVI SE :curica:

#18 Guest_mina (Gost)

Guest_mina (Gost)
  • Guests

Posted 13 October 2005 - 12:33

Znas tako bi rado imala tvoj tel
znam da ti je cudno :curica:

#19 vanja_

vanja_

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 139 posts

Posted 13 October 2005 - 12:57

mina, on 13 Oct 2005, 12:33 PM, said:

Znas tako bi rado imala tvoj tel
znam da ti je cudno :curica:

View Post

Mogu da ti ga dam ali se prvo lepo registruj da mogu da ti posaljem PM

#20 Guest_mina (Gost)

Guest_mina (Gost)
  • Guests

Posted 13 October 2005 - 13:00

Trebace mi tvoja pomoc,kada si se vec ponudila:)