Jump to content

SVE MI JE GORE

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
111 replies to this topic

#41 DUBY

DUBY

ORGANESSA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,504 posts

Posted 17 October 2005 - 10:58

Guest, on 17 Oct 2005, 07:22 AM, said:

Hej ljudi ja citam vase postove vec dugo, dugo a nikako da skupim snage da vam se javim.
I sama imam sve probleme kao i vi  ali bi molila nekog ako je imao slicnosti samnom da mi pomogne
Ja trenutno imama probleme sa zeldcem,u stvari to imam dugo samo je sad bos gadno.Da li znate da li od anksioznosti moze da vas boli stomak da imate kiseline da vam se povraca sta got pojedete da je muka
Vjerujte ja se toliko sa tim mucim da me prosto strah radila sam gastroskopiju prije6 mjeseci i imama GERB  ono vracanje kiseline u usta i slicno nasli su mi helio bacteriu ali dr kaze da jos nije za lijeciti i on misli da su kod mene zivci najveci uzrok
Pa zato vas molim da li se od zivaca mogu javiti ovaki stomacni problemi
Trenutno dok pisem kiselina mi je u grlu i tako mi se povraca cak sam juce primjetilada mi se pojavio sitni osip u ustima  ne znam je li i to od zeldca
POMAGAJETE MOLIM VAS STA DA RADIM imam termin kod psihijatra 4 nov.  zahvalna ZORICA

View Post

Zorica,
ja se iz dana u dan , sve vie i vie uvjeravam to misli, osje?aji, psiha....ti nai neopipljivi "sastojci" mogu u?initi..... mogu u?initi ba sve to poele.... ako im da priliku i ako im dopusti...
A kad po?nu "hara?iti" onda smo naj?e?e najslabiji, a potrebna je toooolika snaga.....

Pusa

#42 marioneta

marioneta

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 952 posts

Posted 17 October 2005 - 12:06

Guest, on 17 Oct 2005, 07:22 AM, said:

Hej ljudi ja citam vase postove vec dugo, dugo a nikako da skupim snage da vam se javim.
I sama imam sve probleme kao i vi  ali bi molila nekog ako je imao slicnosti samnom da mi pomogne
Ja trenutno imama probleme sa zeldcem,u stvari to imam dugo samo je sad bos gadno.Da li znate da li od anksioznosti moze da vas boli stomak da imate kiseline da vam se povraca sta got pojedete da je muka
Vjerujte ja se toliko sa tim mucim da me prosto strah radila sam gastroskopiju prije6 mjeseci i imama GERB  ono vracanje kiseline u usta i slicno nasli su mi helio bacteriu ali dr kaze da jos nije za lijeciti i on misli da su kod mene zivci najveci uzrok
Pa zato vas molim da li se od zivaca mogu javiti ovaki stomacni problemi
Trenutno dok pisem kiselina mi je u grlu i tako mi se povraca cak sam juce primjetilada mi se pojavio sitni osip u ustima  ne znam je li i to od zeldca
POMAGAJETE MOLIM VAS STA DA RADIM imam termin kod psihijatra 4 nov.  zahvalna ZORICA

View Post

Pozdrav Zorice,

Moja anksiozna faza se i pocela manifestovati zelucanim tegobama. Imala sam konstantne bolove (mislila sam da je cir), mucnine, pojacanu kiselinu i povracanja. Mucnine su bile najintenzivnije ujutru, da bi se predvece malo smirile. Skoro nista nisam mogla jesti. Zivjela sam na dvopeku i caju skoro mjesec dana. Kad sam otisla psihijatru, rekao mi je da je i to jedan od simptoma anksioznosti, jer kod nekoga ona uzrokuje i nervozu zeluca. Moj ti je savjet da, do konsultacije s doktorom, jedes sto laganiju hranu i pijes dosta biljnih cajeva (menta, kamilica). Dakle, ne jedi nista masno (brzu hranu nikako), nista sto pogorsava kiselinu (krastavci, luk npr.), izbjegavaj mlijecne proizvode. Jedi integralni hljeb, zitarice, bareno povrce... I to sve u dosta malih obroka.
Nadam se da ce ti ovi savjeti bar malo biti od pomoci.
Ne daj se.  :kissing:

#43 Guest_Guest (Gost)

Guest_Guest (Gost)
  • Guests

Posted 17 October 2005 - 13:43

Hvala ti puno  na savjetima  samo mi jos reci sta da radim za kiselinu vise mi je muka od tableta.
Da li si i it snimala zeldac i kakav  je tvoj nalaz ,i ja zivim na kruhu i vodi ali i od toga mi se javi kiselina a po stomaku me tako pece da me strah da nemam sto
Mislim kad bi samo smanjila nekeko kiselinu mozda bi prosle muke evo dok pisem razara me kiselina i tako mi je muka stoji mi u grlu kako da sebi pomognem  :mellow:  addadadaa Zorica

#44 marioneta

marioneta

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 952 posts

Posted 17 October 2005 - 13:59

Guest, on 17 Oct 2005, 01:43 PM, said:

Hvala ti puno  na savjetima  samo mi jos reci sta da radim za kiselinu vise mi je muka od tableta.
Da li si i it snimala zeldac i kakav  je tvoj nalaz ,i ja zivim na kruhu i vodi ali i od toga mi se javi kiselina a po stomaku me tako pece da me strah da nemam sto
Mislim kad bi samo smanjila nekeko kiselinu mozda bi prosle muke evo dok pisem razara me kiselina i tako mi je muka stoji mi u grlu kako da sebi pomognem  :mellow:  addadadaa Zorica

View Post

S obzirom da je kiselina uzrokovana nervozom zeluca, nikakve tablete za obicni gastritis ti nece pomoci (bar meni nisu), tako da ti je moj savjet da ih, ako ne osjecas poboljsanje, prestanes piti.
Meni je tek pomogao Ansilan, koji mi je doktor prepisao. Rekao je da ce mi on pomoci i kod nervoze i kod kiseline. I bio je u pravu.
Ja vise ne pijem nikakve tablete, ali tu i tamo mi se i dalje pojavi kiselina u zelucu i mucnina. Nekad je toliko jaka, da osjecam pecenje u grlu i konstantno imam nagon za povracanje. Tih dana pijem samo cajeve i jedem laganu hranu, i onda prodje samo od sebe.

Kazu da ima jedan narodni lijek sa smrekinim bobama koji pomaze kod kiseline. Doduse, ja ga nisam probala. Ako hoces napisacu ti kako ide, pa da ti probas.

Ja nisam isla na gastroskopiju, ali sam radila nalaz krvi na helio bakteriju i negativan je, ali bas ne znam koliko je takva vrsta nalaza pouzdana. Svi se kunu samo u gastroskopiju, ali ja imam strah od nje.  :)/>

#45 Guest_Guest (Gost)

Guest_Guest (Gost)
  • Guests

Posted 17 October 2005 - 14:13

Pila sam svasta za kiselinu vise nisama ne znam kako se zovu ali znam da mi je od jenih bila muka suzen vid i suha usta a bas za te kazu da su najbolje
Trenutno pijem ranisane a i to pomaze kratko ja imam tu bacteriju a  do sada mi nisu davali nista da je se rjesim  tek prosle sedmice valjda sam dr toliko dosadila prepisao mi je terapiju ali ja kad sam dosla kuci vidjela sam da su tu bas one tablete koje ne podnosim pa cu danas ici opet dr  PO KO ZNA KOJI PUT VISE ME SRAMOTA
Radila sam gastroskopiju 2 puta nije to toliko strasno Ovdje u Njemackoj te uspavaju ali ja nisam dala imam malo djete pa me bilo strah sta ako mi bude dugo lose itd.
To traje nepunu minutu i to moze svako izdrzati samo ti je 1 sekundu lose dok ono crijevo prodje poslije dises na nos i za minut zavrse ja znam da cu morati ponovi ici iako znam kako je opet me strah ali vise od rezultata nalaza nego pregleda.
Sad mi se pojavio neki sitni osip u ustima kao da je pijesak i u grlu i od toga me strah
Ali ovaj stomak i kiselina su uzasni
Da li je i tebe peklo po stomaku mene toliko pece na nekim mjestima  da se bojim sta je
ZORICA

#46 marioneta

marioneta

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 952 posts

Posted 17 October 2005 - 14:35

Guest, on 17 Oct 2005, 02:13 PM, said:

Da li je i tebe peklo po stomaku mene toliko pece na nekim mjestima  da se bojim sta je
ZORICA

View Post

Mene je isto jako peklo. I to ne uvijek na jednom mjestu. Bol mi je ''setala'' po stomaku.

Mozda tebi bol uzrokuje i helio bakterija. Nemoj nista raditi na svoju ruku, nego  vidi sa doktorom da ti da tablete za bakteriju. Ovdje se primijenjuje trojna terapija antibioticima i uspjesna je.
Helio bakterija je jako opasna, jer ona uzrokuje cir i ako se ne lijeci moze dovesti do raka zeluca. Sad ti je najbitnije da to saniras i insistiraj kod doktora na tome.

Sve najljepse ti zelim.

#47 Angel Heart

Angel Heart

CARICA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,352 posts

Posted 17 October 2005 - 14:41

[Zorice...pitaj odmah psihoijatra dali je mozda i kod tebe problem DISTONIJA (prikrivena depra koja se manifestira na somatskom nivou...kroz razne bolove... Duby i jos neki ovde, ukljucujuci mene, smo godinama patili od toga a da nismo imali pojma o cemu se radi...).

Gore glavu...ides u pravom smjeru...

Tu smo da ti pomognemo!

Angel....

P.S. najedi se badema, oni su ti prirodni lijek za povecanu kiselinu u zelucu (nemoj da se trpas gastalima, sodama, Renni-jima...etc).

Bit ce sve dobro... samo polako. :kissing:

#48 Angel Heart

Angel Heart

CARICA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,352 posts

Posted 17 October 2005 - 14:43

marioneta, on 17 Oct 2005, 03:35 PM, said:

Mene je isto jako peklo. I to ne uvijek na jednom mjestu. Bol mi je ''setala'' po stomaku.

Mozda tebi bol uzrokuje i helio bakterija. Nemoj nista raditi na svoju ruku, nego  vidi sa doktorom da ti da tablete za bakteriju. Ovdje se primijenjuje trojna terapija antibioticima i uspjesna je.
Helio bakterija je jako opasna, jer ona uzrokuje cir i ako se ne lijeci moze dovesti do raka zeluca. Sad ti je najbitnije da to saniras i insistiraj kod doktora na tome.

Sve najljepse ti zelim.

View Post

Fakat...i meni su pronasli helio bacteri...i kao sa antibioticima se izlijecila...ali "ti" bolovi su prisutni i danas...nervoza uzrokuje podizaje zelucane kiseline a ona "pece"...bademi curke, bademi...priroda!

Voli vas,

Angie

#49 Guest_Guest (Gost)

Guest_Guest (Gost)
  • Guests

Posted 17 October 2005 - 16:28

Meni je dr prosle sedmice dao terapiju za bacteriju ali je jos ne pijem jer u njoj je lijek koji ne podnosim pa me strah poceti idem veceras da mi to promjeni.Ali kad ce ovo prestati mene muci zeldac vec dugo 3 god. na prvoj gastroskopiji mi nije bila prisutna bakterija ali me i onda isto ovo mucilo a i dr mi je rekao i kad je se rijesim dobicu je opet da se tako lako prenosi i da ima vise od 70% ljudi to tako da mi to ne znaci puno.
Da li je neko probao ici kod onih  natur dr da li oni mogu pomoci u ovome.
HVALA VAM SVIMA NA ODGOVORIMA PUNO MI ZNACE ZORICA

#50 Angel Heart

Angel Heart

CARICA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,352 posts

Posted 17 October 2005 - 17:52

Guest, on 17 Oct 2005, 05:28 PM, said:

Meni je dr prosle sedmice dao terapiju za bacteriju ali je jos ne pijem jer u njoj je lijek koji ne podnosim pa me strah poceti idem veceras da mi to promjeni.Ali kad ce ovo prestati mene muci zeldac vec dugo 3 god. na prvoj gastroskopiji mi nije bila prisutna bakterija ali me i onda isto ovo mucilo a i dr mi je rekao i kad je se rijesim dobicu je opet da se tako lako prenosi i da ima vise od 70% ljudi to tako da mi to ne znaci puno.
Da li je neko probao ici kod onih  natur dr da li oni mogu pomoci u ovome.

View Post

Apsolutno... ja sam najveci pobornik kako ih ti "zoves" natur doktora...odnosno mudrih ljudi koji su sacuvali stara znanja... Ja, jedino sto timogu preporuciti je, opet...vec meproklinju, je "Zelena Magma"...prah mladog jecma organski uzgojen u Japanu. Sam po sebi je jako luznat, tako da slucajno nemas tu kiseline, morala bi je piti sa cistim jabucnim sokom bet konzervansa i aditiva jer se tako Ph vrijednost nivelira... ali u tvom slucaju, jedna zlicica, nataste ujutro u 150 ml vode...sigurno bi pomogla. A izmedju ostalog, ima i ostala odlicne efekte na organizam... Recima, odkad je ja pijem ( a i moja malena) izbacila sam kavu jer mi doslovce ne treba... Magma me taman digne koliko mi treba... i tako lijepo razbudi... Pije se jos i prije rucka ali uvjek na prazan zeludac...

Kiss...

Angel

#51 DUBY

DUBY

ORGANESSA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,504 posts

Posted 17 October 2005 - 21:40

Guest, on 17 Oct 2005, 04:28 PM, said:

Da li je neko probao ici kod onih  natur dr da li oni mogu pomoci u ovome.

View Post

Kad su meni po?eli jaki bolovi u trbuhu i mu?nine, to?no prije godinu dana, i na?ena je H.pylori, jedan dr. je dao onu trotjednu terapiju, a jedan je rekao da ne pijem nita, da je to od stresa, i da tu bakteriju ima 80% ljudi. Ja sam, naravno ( hipohondrica) popila tablete, malo mi je bilo bolje, pa se opet vratilo, dodue ne tako jaki bolovi.....
Ja sam kopala po internetu tada i najbolje prirodno za H.Pylori je preparat koji se zove Mastic Gum, i Manuka Honey. Oboje moe naru?iti preko interneta.
Ljudi se kunu da im je izlije?io H.pylori.
Probaj ako eli i sretno!

#52 Rapid

Rapid

Baby

• Members
  • Pip
  • 24 posts

Posted 26 October 2005 - 00:18

Huh, u potpunosti se uklapam u ovo sto je topic starter napisao o sebi. raspadam se od nekog nedefinisanog straha, nisam spavao danima normalno. Grozno se osjecam, bas grozno...

#53 una

una

una

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,629 posts

Posted 26 October 2005 - 04:05

Angel Heart, on 18 Oct 2005, 03:52 AM, said:

Apsolutno... ja sam najveci pobornik kako ih ti "zoves" natur doktora...odnosno mudrih ljudi koji su sacuvali stara znanja... Ja, jedino sto timogu preporuciti je, opet...vec meproklinju, je "Zelena Magma"...prah mladog jecma organski uzgojen u Japanu. Sam po sebi je jako luznat, tako da slucajno nemas tu kiseline, morala bi je piti sa cistim jabucnim sokom bet konzervansa i aditiva jer se tako Ph vrijednost nivelira... ali u tvom slucaju, jedna zlicica, nataste ujutro u 150 ml vode...sigurno bi pomogla. A izmedju ostalog, ima i ostala odlicne efekte na organizam... Recima, odkad je ja pijem ( a i moja malena) izbacila sam kavu jer mi doslovce ne treba... Magma me taman digne koliko mi treba... i tako lijepo razbudi... Pije se jos i prije rucka ali uvjek na prazan zeludac...

Kiss...

Angel

View Post

E gdje ja da nabavim tu tvoju magmu, sis?

#54 Guest_gest (Gost)

Guest_gest (Gost)
  • Guests

Posted 26 October 2005 - 07:07

Zorice,

Mnoge bakterije u zeludcu su prouzrokovane naslagama kvasca koji se unosi konzumiranjem hleba, testenina, kolaca, alkohola i kafe.

Sedam dana bez gore navedenog obicno resi problem  zeludca.

#55 ritm

ritm

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,011 posts

Posted 26 October 2005 - 07:12

vanja_, on 17 Oct 2005, 12:09 AM, said:

Izvini ali ja moram da ti kazem da valjda tablete tj.lekovi postoje da bi nekome bilo bolje a ne gore.Mislim ajde ti trpi svaki dan da se treses bez ikakvog trenutnog povoda,da ides kao pijan non-stop,da pocnes da se gusis,srce udara kao ludo,da ne mozes da stojis na sopstvenim nogama....

Mislim da treba prevazici problem sam kao sto ti kazes,sve je to u glavi.A sto bih ja nesto imala protiv tableta ako mi one podpomazu da se osecam normalno i ako mi pomazu da prevazidjem ovo s*anje.

Mislim da mi ne pada vise na pamet da tako razmisljam kao ti.I ja sam tako razmisljala pa sam spala na to da ne mogu nigde,da sam parazit,da treba nekoga da molim da mi pomogne kad treba da odem lekaru....Vala neka one meni samo pomognu,a picu ih ceo zivot ako treba.

Bolje mi je da zivim dobro i kvalitetno pa makar 50 godina nego da zivim 100 godina prikovana u krevetu ili nabijena u neki cosak misleci da cu da poludim i molim ceo zivot druge da mi donose kao da sam invalid.

View Post

Dali je tebi Ad pomogao da izadzes iz kuce i kreces se sama,i jeli to uopce moguce ili...........?pijem zoloft.Evo se spremam na drugi danas a 5 god nigdi nemogu sama

#56 ritm

ritm

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,011 posts

Posted 26 October 2005 - 07:21

ritm, on 26 Oct 2005, 07:12 AM, said:

Dali je tebi Ad pomogao da izadzes iz kuce i kreces se sama,i jeli to uopce moguce ili...........?pijem zoloft.Evo se spremam na drugi danas a 5 god nigdi nemogu sama

View Post

ma pijem cipralex ali mi mozak na pasi.Zoloft sam pila i nije to bilo to.......stvarno me .... :)/>

#57 Guest_Guest (Gost)

Guest_Guest (Gost)
  • Guests

Posted 26 October 2005 - 08:52

Dajte ljudi nesto prirodno pomagajte izgoricu od kiseline
POKUSALA SAM NACI TO IZ JAPANA ALI NE ZNAM KAKO ZA SAD JEDINOSAM NASLA BADEME  HELLLLLLLLLLLLP ZORICA

#58 jelllena

jelllena

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,290 posts

Posted 26 October 2005 - 12:47

Guest, on 26 Oct 2005, 08:52 AM, said:

Dajte ljudi nesto prirodno pomagajte izgoricu od kiseline
POKUSALA SAM NACI TO IZ JAPANA ALI NE ZNAM KAKO ZA SAD JEDINOSAM NASLA BADEME  HELLLLLLLLLLLLP ZORICA

View Post

Progutaj 10-tak zrna pirinca, a mozes i vise slobodno.On bi trebao da pokupi kiselinu.

#59 vanja_

vanja_

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 139 posts

Posted 26 October 2005 - 12:53

ritm, on 26 Oct 2005, 07:12 AM, said:

View Post

Ovako slusaj,kao prvo moras biti strpljiva.Ja ga pijem tek malo da bi on poceo delovati nesto u velikoj meri zato sam strpljiva i pokusavam po malo izlaziti.Tako i ti strpi se ne panici...

POZDRAV :)/>

#60 Guest_miki (Gost)

Guest_miki (Gost)
  • Guests

Posted 26 October 2005 - 17:53

DUBY, on 14 Oct 2005, 09:02 AM, said:

U zadnjih 10tak dana imam svakim danom sve ja?e napade anksioznosti i panike.
Tri mjeseca pijem Zoloft i nije mi jasno kako se sada to po?elo javljati, nikada do sada nisam ovo osjetila. :)/>  :D/>  http://www.depresija...tyle_emoticons/default/cry.png
Jaka uznemirenost, strah, panika, drhtavica, kojekakve misli, znojenje...ma ne znam ?to sve ne.....kako sada odjednom?!?
Ja sam uvijek imala fizi?ke simptome- kojekakvi bolovi po tijelu, bilo je tu nervoze, ali ovo- nikada u ?ivotu.
Bila sam kod doktorice, rekla mi je da nastavim sa Zoloftom i da uvedem Helex ( nikada ga nisam uzimala, ponekad najbla?i Apaurin). Evo sada sam popila Helex prije 10 minuta.
O?ajna sam, u strahu, jer mi jednostavno nije jasno ?to se sa mnom doga?a i kuda ova moja stanja vode.... i otkuda sada odjednom sve ovo?
Molim vas, recite mi jel imate ovakvih iskustava, ?to da radim?
Ovo me pokosilo, ne znam opisati kako se sada osje?am....
Pusa svima
Duby

View Post

bice bolje