Jump to content

tremor ruku

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
10 replies to this topic

#1 dana

dana

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 11 posts

Posted 15 October 2005 - 01:06

Imam pojacan tremor ruku u odredjenim situacijama, mislim da ce to da se prosiri i na druge situacije (ove prve su na poslu).
Moolim da mi neko pomogne bilo kakvim savjetom.forumom sam odusevljena iako sam ga veceras otkrila.
Bila sam kd psihijatra i dao mi je ksanaks od 0.25 da uzmem po potrebi.izbjegavam da ga uzimam jer me je strah zavisnosti a u medjuvremenu mi posao koji mnogo volim postaje pakao zbog tremora.sve je pocelo prije 20-esetak dana, pa se nadam da za mene ima nade.nikakvh drugih problema u zivotu nemam ali se bojim da mi je ovaj problem ulaznica za ove mnogo teze situacije (o kojima sam ovdje citala).
Please help. :)/>  :D/>

#2 enter

enter

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 98 posts

Posted 15 October 2005 - 12:24

uh.sa tremorom se mu?im tri godine.i prvo sam mislila da imam parkinsonovu bolest i svakakve misli su mi padale na pamet.sada znam da je to samo od tableta.
pa gledaj,odre?eni lijekovi (u mom slu?aju zyprexa), izazivaju jak tremor i to glave ruku a ?ak i kod mene i nogu.zato se kod takvih lijekova daje akineton koji oputa mii?e i smanjuje tremor.ja sam ga pila godinu dana ali sam htjela prestati pa je doktor rekao da mogu a i nemoram.ja ga vie ne pijem,ruke mi se tresu ali ta sad,nije neki veliki problem.
kada sam jako uzbu?ena ili tjeskobna ili uzrujana ruke mi se izrazito jako tresu kao i noge.neki dan sam etala i noge su mi se toliko tresle da sam par puta zapinjala po ulici.
nemoj se zabrinjavati zbog toga,to je normalno.probaj sa doktorom razgovarati i mislim da ?e ti dati akineton u svakom slu?aju.

pozdrav  :)/>

#3 Guest_Guest (Gost)

Guest_Guest (Gost)
  • Guests

Posted 15 October 2005 - 13:08

Uzimaj B kompex drazeje, nekada to zaista pomogne kod tremora ruku.
Ja sam nekada imala bas izrazen tremor prstiju, onaj fini kao kod alkoholicara (a ne pijem). I to ne posle kafe ili sl, vec bas kada sam u drustvu.... nekako me je to spontano rposlo, ali sam sama pila vitamine i minerale, i (opet! mora se samopouzdanje negovati... to je ono sto fali najvise!

A dobro je -piti i prirodne mineralne vode (negazirane) koje sadrze dosta magnezijuma.
To je ono sto mozes sama uciniti i sto ti nikako nece skoditi.
pozdrav

#4 Guest_Guest_coma_* (Gost)

Guest_Guest_coma_* (Gost)
  • Guests

Posted 15 October 2005 - 13:08

oh, zaboravih i da s eregistrujem i da s potpisem.
To gore sam pisala ja, coa! :)/>

#5 dana

dana

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 11 posts

Posted 18 October 2005 - 11:42

uh,kako ste svi?moj tremor je malo bolje ovih dana,to jes mora bit da sam ja malo bolje pa se on malo povukao..a iskreno i trudim se da ga ignorisem.
medjutim forum mi se dopada pa tako dodjem svaki dan bar jedan put.

#6 maca2442

maca2442

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 1 posts

Posted 07 January 2009 - 20:09

QUOTE(dana @ 15 Oct 2005, 01:06 AM) View Post
Imam pojacan tremor ruku u odredjenim situacijama, mislim da ce to da se prosiri i na druge situacije (ove prve su na poslu).
Moolim da mi neko pomogne bilo kakvim savjetom.forumom sam odusevljena iako sam ga veceras otkrila.
Bila sam kd psihijatra i dao mi je ksanaks od 0.25 da uzmem po potrebi.izbjegavam da ga uzimam jer me je strah zavisnosti a u medjuvremenu mi posao koji mnogo volim postaje pakao zbog tremora.sve je pocelo prije 20-esetak dana, pa se nadam da za mene ima nade.nikakvh drugih problema u zivotu nemam ali se bojim da mi je ovaj problem ulaznica za ove mnogo teze situacije (o kojima sam ovdje citala).
Please help. wacko.gif  wacko.gif

hy ,,ja imam tremor vec najmanje 3 godine....bila sam u bolnici i dotorica mi je prepisala tablete EGLONYL... posto ja imam15 godina pijem samo 1/4 tablete i tremor nestane.......idem u medicinsku skolu i znam da se lijek zasniva na psiholoskoj bazi...... tako da...... nadam se da sam ti barem malo pmogla uzivaj

QUOTE(dana @ 15 Oct 2005, 01:06 AM) View Post
Please help. wacko.gif  wacko.gif

vjeruj znamkako ti je kada kazes da ti zbog tremora posao pocccinje biti pakao..... jer ja u skoli i na praksi u bolnici nisam mogla opbavljati posao koji volim.... padala sam u depresiju .i zatvarala se u sebe... samo ne moj da te prodre i da se zatvoris u sebe... ssamo dopusti i drugima da ti pomognu....mozes biti sretna da imas nekoga kao nas na forumu...s kojima mozes razgovarat...ja nisam znala gdje da potrazim pomoc... ako jos ista trebas.....tu smo

#7 nice girl

nice girl

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 477 posts

Posted 07 July 2009 - 00:43

da nema jos ko kakav savjet vezano za tremor molim vas?preklinjem vas! plakanje.gif ja stvarno bivam ocajna.ne pijem, ne pusim, zdravo zivim a ruke mi se tresu.u nekim situacijama u drustvu kad trebamo bas nesto raditi gdje ce do izrazaja doci pokreti rukama izrazito..... ali i kad sam sama kod kuce..i nemam nikakvu tremu niti nista opet se tresu nekad misilim da je bas organski jer su mi vene jako na rukama izrazene pa kao nesto mozda sa tim ima veze...doktor mi je dao bromazepam 3mg...ali ga pijem stvarno rijetko jer nikakve druge probleme nemam sev ovaj koji me ubija u pojam.pisite.....

#8 silver

silver

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 112 posts

Posted 28 January 2010 - 16:11

ovih dana i mene uhvatio. neznam kako si pomo?i. sve mi se ?ini da ?u imati jedan lijek vie na popisu  zz_banghead.gif
vjerovatno ?u si i ja sada umisliti da imam parkinsona signs038.gif

#9 nice girl

nice girl

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 477 posts

Posted 11 May 2010 - 20:46

plakanje.gif mislim da su sve moje muke i sa anksioznoscu i sa deprom i sa svim posledica jedne stvari:  ovog prokletog tremora!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tremor onaj fini tremor prstiju ko da sam neka alkoholicarka me ubbbiii. velika ,ali velika energija mi odlazi na to. to me uzasno nervira i ubija moje samopouzdanje. nemojte mi molim vas savjetovati b vitamine jer pijem i B kompleks i vitamin E, i magnezijum , SAM-e, GABA.......sve ja to pijem a ne pijem kafu, ne pusim, ne pijem nikakve sode nikad.......hranim se cini mi se najzdravije na svijetu. citala sam o esencijalnom tremoru i mozda je to. kako god idem i kod neurologa do kraja mjeseca. moj zivot je pakao!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! sve zbog tremora pa kazem sebi mrcino jedna , glupaco, (itd....svsta sebi kazem) zasto ti to smeta ljudi zive bez nogu i ruku a tebi tremor smeta.mislim da podsvjesno krivi sebe sto imam tremor. ali vrlo mi smeta , vrlo je embarassing i ne znam sta da kazem. pogotovu kad se onako uzbudim a parodija je da se ja uzbudim za svaku sitnicu u zadnje vrijeme. ne mora samo da bude negativno uzbudjenje, kad imam tremu bilo kakve vrste moji prsti trepere i mene to ubija u pojam. pila bih tonu tableta bilo kakve vrste samo da mi neko oce reci to ce proci. popoijem bromazepam ponekad , vrloooo rijetko dodouse jer necu da se naviknem a nekako i tip sam koji resava probleme iz korijena a ne se kljukat i rijesit muku tj ublazit je na sat-dva ili tri. molim vas pisite ako ima neko slican problem ili neku pametnu (ili kakvu god) ideju. volim vas sve.

#10 ralle94

ralle94

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 1 posts

Posted 04 March 2011 - 12:37

mozda nije uredu ovo sto kazem...mozda cu biti sebican
ali mi je drago sto nakon 6 mozda  vise godina nalazim ljude koji imaju isti problem kao i ja....tremor ruku
nasao sam ljude koji umeju da shvate da posavetuju koji sigurno nece smisljati nadimke....
ja zivim u sredini u kojoj ljudi ne mogu da razumeju ovakve stvari u ovde gde ja zivim sve se svodi na postavljanje nadimka na sve koji su razliciti na omalovazavanje....
neko treba to da trpi da se krije....dokle vise...tako da opet kazem da sam mozda sebican mozda drago i nije prava rec ali tako je....

#11 ruzica

ruzica

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 66 posts

Posted 28 April 2011 - 14:15

i meni su svi problemi po?eli zbog tog prokletog tremora ruku i traje ve? 4 godine,i ni mi ne pomae.uas