Jump to content

anksioznost i kozni problemi

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
18 replies to this topic

#1 Zana

Zana

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 131 posts

Posted 19 November 2004 - 13:20

zanima me ko od forumasa ima probleme sa kozom i kakve vrste.Cini mi se da anksioznost cesto prate kozni problemi.
Ja imam cesto bubuljice po licu i ledjima koje jos uz to i masakriram noktima pa ponekada stvarno izgledam uzasno sama sebi .
Uz to imam i ekcem na jednom dijelu tijela koji prati jak svrbez.

#2 Guest_Klik (Gost)

Guest_Klik (Gost)
  • Guests

Posted 24 November 2004 - 20:53

I ja imam slicne probleme sa kozom, ali ne preterano. Otkrila sam da nastaju usled velikog stresa koji uzrokuje pad imuniteta i tako nastaju bubuljice, akne, a ponekad i cirevi. Lek je jesti sto vise belog luka i mazati ih tinkturom, jer bakterije stafilokoke, koje su najcesci napadaci koze ne podnose beli luk.
Takodje, treba da nabavim efikasnu kremu, koja se narucuje iz Beograda, pa ako imas zelju mozes je i ti naruciti na tel. 011/265-35-52 koju mi je preporucila Dr Klem iz Apatina.

#3 edcatra

edcatra

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 5 posts

Posted 15 December 2004 - 11:46

Osim paničnih napada i depresije u isto vrijeme mi se pobunila ko?a. Svrbe? po čitavom tijelu, ponekad osječaj peckanja, te osipi po rukama koji dođu nakon "napada" i prođu unutar dan dva. Nisam ni znala da imam ne organske probleme dok nisam obavila pretrage. No mene su navedeni poremačaji "jedva dotaknuli" pa mi se lječenje svodi na meditaciju. Čudno je kako je psiha povezana s tijelom.  :)/>

#4 MAJA

MAJA

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 67 posts

Posted 15 December 2004 - 12:28

Odraz na?eg unutarnjeg stanja manifestira se na na?em licu, ili tijelu, ?to je meni sasvim razumljivo, jer sve to mora negdje izbiti, mada nas to onda nagrđuje, ha, grubo zvuči, nagrđuje, čini nas manje lijepim u na?im očima.
A psiha i tijelo su jedno...po meni.....

#5 tonka

tonka

CARICA

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,931 posts

Posted 16 December 2004 - 22:03

Moje tijelo,koza i oci najbolje govore u kakvom sam stanju.U pubertetu nisam uopce imala akne ali sada uf ima dana kada je katastrofa ali dobro u tome mi je pomogla dermatologica pa je sada bolje.Osim toga imam i psorijazu na noktima i raznorazne alergije ali ne brinem se jer znam kada jednom stanem na loptu i to sve ce doci u normalu.Bas se veselim tim danima ^_^

#6 Ria

Ria

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 215 posts

Posted 22 December 2004 - 21:36

Ja imam ko?nih problema, ali moja ko?a je takva, rekla mi dermatologica koja me je pregledala. Po rukama imam nekakve crvene točkice koje se jako rijetko povuku i ne mogu s ničim to povezati. Dokica ka?e da mi je ko?a jednostavno takva i da tu nema lijeka. Od 6. mj. pro?le godine imam problema sa alergijom, to je crvenilo na gornjem dijelu stopala, pa sam imala i po rukama, mazala sam kremama po preporuci dermatologa, ali se povuklo samo u zimskim danima. Ove godine ponovno u 6. mj. isti problemi, ali evo i dan danas ih imam. Če?em se do krvi. Ovo ljeto radila sam testove: alergična sam na nikal - trebala bih ga izbjegavati, a nema gdje ga nema. Alergična sam na kobalt kojeg ima na gornjem sloju keramičkih pločica, na ko?nu obuću - ne na svaku, ovisi na koji je način ?tavljenja. Sve u svemu ludilo. Kako ću ja sve te izbjeći. Nikako. Takvih problema nisam imala prije. Ba? sam pro?le godine uzimala i evo sada uzimam pripravke na biljnoj bazi da si podignjem imunitet - Q enzim 10, Aloa vera s brusnicom - 100% sok, Vitaseng, prestala pu?iti, a meni sve gore i gore.

Doktorica mi je preporučila mi je njemačku kupku, ja sam je nabavila preko moje tete:

Balneum Hermal - Badezusatz - to je kupka koje smiruje ko?u, po?to se ja če?će tu?iram nego kupam, stavim malo na dlan i pomije?am s vodom i razma?em po tijelu pa isperem vodom, lak?e je, ubla?i svrbe?, ko?a bude vla?na. ?
Mast Linola Fett - hrani ko?u, pazite ima i krema Linola Fett, doktorica je rekla da u mom slučaju ona izaziva svojim sastavom, a drugima mi vjerojatno koristila, uglavnom ta mast je jako hranjiva.
Ako je netko u mogućnosti neka si to nabavi. Sve ko?ta 40 EUR.

Pusa

#7 leticia

leticia

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 412 posts

Posted 24 December 2004 - 00:07

Već desetak godina mi razno-razni dermatolozi pokušavaju uspostaviti dijagnozu, ali ne uspjevaju. Svaki od njih ima svoju teoriju, i svaki od njih me šalje na različite pretrage od ginekologa, zubara, kardiologa, ali mi nitko još nije sa sigurnošću rekao od čega se pojavljuje crvenilo po cijelom tijelu, praćeno svrbežom. Jednostavno izbije,svrbi i peče. Popijem Claritine i to prođe i tako već godinama. Inače, nisam ni na šta alergična. Moja samodijagnoza je da psiha na taj način povremeno, sakupljeni teret izbacuje VAN. ;)/>  Ali kako to Tonka reče, sve će to jednog lijepog sunčanog dana proći ^_^ , kada naši antidepresivi odrade ono zašto ih unosimo u sebe.

#8 coma

coma

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 253 posts

Posted 24 December 2004 - 11:22

Ja povremeno imam jake dermatitise koji su se morali par puta leciti imekcijama kortikosterodida. O tome sam vec pisala (kako en smem nositi nista sto je crno, a to je bila osnovica moje garderobe)
Receno mi je da mi koza takva, ali da nervoza ili ansioznos mogu znatno pojacati klinicku sliku (ne mogu, kazu izazvati, ali stepen oboljenja moze biti znatno visi nego sto bi bio).
pozdrav
coma

#9 Ljubicica

Ljubicica

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 59 posts

Posted 10 January 2005 - 00:05

Aja mislila da imam neku alergiju.Mene znaju tako da svrbe noge da je to ludilo i to prate mali sitni plihovi puni vode ali rijetko.

#10 ASTROLAB

ASTROLAB

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 904 posts

Posted 10 January 2005 - 22:16

Cetiri puta u protekle dve godine su mi se javljalo po nogama, nesto na izgled slicno alergiji.Trajalo bi mesec dana pa bi se povuklo.
Isao sam kod dermatologa, ali mi je on rekao da to nije alergija(ja mu nisam verovao, mislio sam da nema pojma).
A izgleda da stvarno nije bila alergija.

#11 DeadPoet

DeadPoet

Napredni član

• Members
  • PipPip
  • 42 posts

Posted 17 January 2005 - 23:45

Citam  ovo ovdje i vidim da nas ima jos sa slicnim problemima. Ja vec trecu godinu imam problema s anksioznoscu, koje prati i seboreicni dermatitis koji imam konstantno; nekad se pogorsa, nekad se, na srecu, i povuce. No to ubija, zivjeti s tim zna biti prava nocna mora. Oni koji me znaju kazu da se gotovo ni ne vidi, ali ja se tesko nosim s time, vjerojatno i zbog anksioznog poremecaja. Koristio sam dugo vremena kortikosteroide (sto se zapravo ne bi smjelo), pa sam koristio rozamet kremu, koja mi je ublazivala simptome. Zadnjih dana mi se stanje pogorsalo pa sam si opet nabavio fluacet, jer to mi jedino pomaze. Ne znam...

#12 Macak

Macak

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,537 posts

Posted 18 January 2005 - 01:06

A ja mislim od cega je!
Par puta sam imao crvene tockice po ledjima koje svrbe i peku. Odem kod doktorice i ustanovim da ih vise nema. Tek sam sada povezao da mi se to dogadjalo u najstresnijem vremenu.
A cesto mi se pojavljivala manja tamna, suha mrlja. Kad je namazem kremom koju sam dobio za to ona na tom mjestu nestane i pojavi se sa sasvim druge strane tijela. Primjetio sam da je trud uzaludan zato sto sama nestane kao sto se i pojavila.

Garant zloca izbija van  -_-/>

#13 sunset

sunset

Član

• Newcomers
  • Pip
  • 20 posts

Posted 18 January 2005 - 12:11

jA ISTO IMAM SEBOREIČNI DERMATITIS uglavnom u predjelu nosa i obrva, već odavno i koristim kremu oronazol i još neku mast ali po potrebi, kad osjetim da me svrbi namažem i odmah sutra prođe. nekad mi se ne javlja mjesecima. Neznam meni je odlična ta krema,isti šampon se koristi za perut (mislim protiv peruti)

#14 DeadPoet

DeadPoet

Napredni član

• Members
  • PipPip
  • 42 posts

Posted 18 January 2005 - 16:52

Ne znam, nisam nikada koristio kremu oronazol. Meni se obično javi ispod očiju, u u?nim ?koljkama, po tjemenu, nekad po laktovima, u zadnje vrijeme i oko gle?njeva. Očito da sam te?ak slučaj -_-/> Koristio sam maxidex, fluacet i rozamet. Zadnju godinu koristim rozamet, no pogor?alo se, pa sam počeo mazti fluacetom i trenutačno sam, koliko vidim, slobodan od te napasti. Bogu hvala. Sad je samo pitanje vremena kad će opet doći. Pozdrav svima.

#15 Majolina

Majolina

Queen of the Wolves

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,968 posts

Posted 14 January 2007 - 18:10

Ja probleme sa kozom imam jos od srednje skole, i jos uvek su tu, lice mi se i smiri, ali ledja... katasrtofa...
Sve je to od pojacane nervoze... Nikako da odem kod nekog dobrog dermatologa da mi kaze sta da radim, ali mazala sam pre sa Saljicevim melemom i malo se koza smirila, naravno nisam bila uporan u tome... inace mozda bi i zlecila svoju kozu...  :tuzna:

#16 Yvonne

Yvonne

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPip
  • 82 posts

Posted 15 January 2007 - 12:28

Prije tri i pol godine javljale su mi se crvene fleke po tijelu, najvie po licu i vratu, reagirala sam na sve, umivanje vodom, nanoenje bilo kakve kreme, pa sam jedno vrijeme koristila destiliranu samo...i onda na testiranju, reagirala sam na sve alergene, ama ba sve, to je nemogu?e...i onda su skuili da je to neuro-vegetativni poreme?aj, prepisali  sedative, nisam ih ba pila jer ne elim hodati po svijetu ko zombi, pila sam Claritine jedno godinu i pol, i onda sam prestala, uz to sam pila i sok od Aloe Vere, sad ne pijem ni to i dobro mi je. Sve ovisi koliko mi je stresno razdoblje u ivotu, odmah se manifetira tim flekama...po nogama bi mi izbile crvene fleke, koje bi se pretvorile kao u neki plik, nestalo bi kroz par sati ali je uasno svrbilo...nisam mogla nositi nita osim trenerki, najlonke ni pod razno.

Sad sam ok, nosim i najlonke, ne pijem nikakvu terapiju ?ak ni alternativnu (osim AD), pokuavam stati na loptu i reagirati na stvari oko sebe i prihvatiti ih takvima kakve jesu. ivim u prirodi, nema vie stanova tzv. gajbi, imam zraka i sve je krenulo na bolje.

#17 maxima

maxima

KRAVICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,231 posts

Posted 15 January 2007 - 12:47

i? ima li kakve veze anksioznost i problem na koi?

ovo je stvarno dosta primjera pa ne znam koliko je to slu?ajnost a koliko bi se moglo povezati s ovim drugim.

naime moja anksioznost je krenula ruku pod ruku sa sebori?nim dermatitisom !

ja sam taj problem rijeila s vitaminskim pripravcima i herbalife proizvodima.

a bilo je perioda kada sam mislila da ?e mi se nos oljutiti! -_-

#18 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,961 posts

Posted 16 August 2010 - 15:50

Ovo je odlicna tema, steta sto je malo zamrla..

#19 Mazaaa

Mazaaa

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 490 posts

Posted 16 August 2010 - 16:13

QUOTE(maxima @ 15 Jan 2007, 01:47 PM) View Post
i? ima li kakve veze anksioznost i problem na koi?
ovo je stvarno dosta primjera pa ne znam koliko je to slu?ajnost a koliko bi se moglo povezati s ovim drugim.

naime moja anksioznost je krenula ruku pod ruku sa sebori?nim dermatitisom !
ja sam taj problem rijeila s vitaminskim pripravcima i herbalife proizvodima.

a bilo je perioda kada sam mislila da ?e mi se nos oljutiti! wacko.gif

meni je moja anksioznost ovo proljece donila "herpes zoster"..ne mogu opisati koji su to bolovi.. plakanje.gif