Jump to content

bipolar

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
4 replies to this topic

#1 bluemoon

bluemoon

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 3 posts

Posted 11 December 2008 - 17:27

Molim neka mi netko pomogne sa svojim iskustvom.
Probala sam mnoge lijekove za nesanicu u sklopu svojeg stanja koje je kao šo je gore navedeno . Nijedan lijek me sada momentalno ne dovodi u stanje stabilne remisije. Najbolji mi je litij ali prepisan mi je i Seroquel. Taj me lijek izluduje, makar sam to napomenula ponovno mi je prepisan. Trosila sam ga 2 mjeseca i sve mi je  bilo gore- spavala jesam ali sam se budila ko zombi, motoricki i mentalnu usporena a živ?ano ekcitirana- užas! K tome kad ga popijem nakon nekog vremena za?epi mi se nos i to stanje i sna i budnosti  jedino mogu nazvati umjetnim.
Ako netko ima iskustva neka mi se javi- uglavnom ?itam da je ljudima dobar, ali meni ne.

#2 filter

filter

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 365 posts

Posted 11 December 2008 - 22:34

u kojoj dozi si pila serquel?
ja pijem 400mg/dnevno 100--100-200 +rivotril 0.5 3xdnevno.
vecernje doze mi pomognu da zaspim posto isto imam problema sa nesanicom. a po danu nisam nimalo pospana niti usporena. stovise preaktivna cak.
za mene je serquel izvrstan lijek. najboji do sada. a probala sam i zyprexu.
samo na seroquelu mogu normalno funkcionirati inace se pretvaram u drugu osobu i gubim doticaj s realnoscu. reagiram izrazito agresivno i prema sebi i prema drugima. vrijedjam najmerno samo da povrjedim....i svasta jos. ne vidim nista samo tu neku svoju fikciju i crnilo pred ocima.
inace ja ga ne pijem za bipolar vec BPD.

p.s imam i ja odkad ga pijem problema sa sinusima ali to sam rijesila Aqua Maris kapima za nos.
i to mi je toliko beznacajan problem da mogu godinama nepravilno izgovarati b.d.n.m. samo da dobro djeluje na moju psihu i stabilizira me.

#3 bluemoon

bluemoon

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 3 posts

Posted 12 December 2008 - 16:32

QUOTE(filter @ 11 Dec 2008, 10:34 PM) View Post
u kojoj dozi si pila serquel?
ja pijem 400mg/dnevno 100--100-200 +rivotril 0.5 3xdnevno.
vecernje doze mi pomognu da zaspim posto isto imam problema sa nesanicom. a po danu nisam nimalo pospana niti usporena. stovise preaktivna cak.
za mene je serquel izvrstan lijek. najboji do sada. a probala sam i zyprexu.
samo na seroquelu mogu normalno funkcionirati inace se pretvaram u drugu osobu i gubim doticaj s realnoscu. reagiram izrazito agresivno i prema sebi i prema drugima. vrijedjam najmerno samo da povrjedim....i svasta jos. ne vidim nista samo tu neku svoju fikciju i crnilo pred ocima.
inace ja ga ne pijem za bipolar vec BPD.

p.s imam i ja odkad ga pijem problema sa sinusima ali to sam rijesila Aqua Maris kapima za nos.
i to mi je toliko beznacajan problem da mogu godinama nepravilno izgovarati b.d.n.m. samo da dobro djeluje na moju psihu i stabilizira me.

Seroquel sam pila postepeno od 25, 50 do 100 mg 2 mjeseca i tada prekinula. To o?ito nije lijek za mene, danas sam zvala prof.dr. i ona se slozila s tim. Pijem rivotril navecer , sad ga moram povisiti na 1 mg i to mi je jako dobar lijek, uz litij koji sam do sada trosila jako malo ispod terapijske doze. Sad ga trosim 3-1 ( ustvari 6x po pola tablete) i osjecam se kolko tolko normalno. Prof. dr. misli da mi nece trebati ni rivotril nakon nekog vremena dok litij odradi svoje. Svjesna sam da cu morati uzimati stabilizator raspoloženja konstantno, to mi nitko prije nije rekao ni koju dozu.
  Hvala ti šta si napisala svoje iskustvo i terapiju iako nismo dijagnosti?ki sli?ne. Pozdravljam i pohvaljujem tvoju želju za lije?enjem jer mnogi  ljudi se ponašaju instinktivno bez razmišljanja šta rade sebi i drugima svojim ispadima u ponašanju. Imala sam vrlo loša iskustva s jednom osobom i ?udilo me kako odbija terapiju i uživa u svojem ludilu i ispadima, maltretiranjima drugih, ponašaju?i se egocentri?no i destruktivno. Bila je u stanju uništiti sve oko sebe i radila stvari ne razmišljaju?i o posljedicam svojih nedjela. I bila uvjerena da nama mora biti ?ast pospremati za njom. Užasno me iritirala. Susrela sam mnoge ljude koji pate od raznih duševnih poreme?aja i imam veliku empatiju prema njima, ali ovo je bilo nešto vanserijski...
  Nastavi sa terapijom i ja ?u , nadam se da nakon dugih lutanja ova bude prava i u pravoj dozi, iako sam svjesna rizika, nuspojava od litija ali to je ništa spram dobru koje mi ?ini kao tebi seroquel.
Kaj je to b.d.n.m.  ??

#4 filter

filter

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 365 posts

Posted 12 December 2008 - 17:11

b.d.n.m ma to su ti slova koja malo teze izgovaras kad si prehladjena. biggrin.gif

#5 bluemoon

bluemoon

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 3 posts

Posted 12 December 2008 - 17:16

QUOTE(filter @ 12 Dec 2008, 05:11 PM) View Post
b.d.n.m ma to su ti slova koja malo teze izgovaras kad si prehladjena. biggrin.gif

Skužila sam dok sam poslala odgovor (hi,hi). To ima i sru?an naziv- molari ili tako nekako. A ve? sam mislila da je kratica za neki teški duševni poreme?aj happy001.gif