Jump to content

preskakanje srca

preskakanje srca

• Please log in to reply
65 replies to this topic

#1 Guest_Guest (Gost)

Guest_Guest (Gost)
  • Guests

Posted 19 November 2004 - 23:10

da li je netko imao slicnih problema,sa zastojem srca tj preskakanjem otkucaja.Na trenutak zastane paonda opet pulsira.stvarno me zabrinjava.stalno mislim da cu dobit infarkt. ubija me to. inace pijem zoloft 2 mj. zbog pan. porem. i depres.

#2 ASTROLAB

ASTROLAB

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 904 posts

Posted 19 November 2004 - 23:17

Ja sam imao iskustva i jos ih imam,ako mislimo na isti preskok(a verovatno je tako),to se naziva ventrikularna ekstrasistola.

#3 ASTROLAB

ASTROLAB

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 904 posts

Posted 19 November 2004 - 23:23

Inace trebalo bi da posetis kardiologa(ako vec nisi bio),i ako on posle detaljnog pregleda kazeda je sve ok,onda ne bi trebalo da es brines,koliko god ti preskoci bili neprijatni.
Inace pod detaljne preglede se ne smatra samo EKG(jer na njemu ne moze nista znacajno da se vidi,osim urgentnih kardio stanja),vec Holter EKG(pracenje rada srca 24 casa) i ultrazvuk srca i sta ti ja znam mozda i test opterecenja(mada za ovo zadnje nisam siguran da je bas nephodno ukoliko se ne bavis aktivno sportom).

#4 Suzanna

Suzanna

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,468 posts

Posted 23 November 2004 - 22:21

Iako ja to nisam do?ivljavala kao neki problem meni se znalo događati da mi srce preskoći, ili da na trenutak ubrza otkucaje i to bez ikakvog povoda. To mi se znalo de?avati i navečer kada bih sasvim mirno le?ala u krevetu, znači da nije bilo vezano uz nikakva naprezanja. E pa moram vam reči da mi se to vi?e ni ne događa ili je toliko rijetko da to ni ne primjećujem. Otkada sam prestala pu?iti u prvom mjesecu ove godine, a imala sam 13 godina sta?a kao strastveni pu?ač, i otkad sam prestala piti kafu taj se osjećaj sasvim prorijedio.
Dakle, moj vam je savjet da se okanite tih dviju navika, jer vam one samo poni?tavaju djelovanje lijekova. Kada se samo sjetim koliko mi je puta kafa izazvala i mučninu i nervozu pitam se za?to sam je uopće ikada pila.

#5 zarozaro

zarozaro

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 138 posts

Posted 24 November 2004 - 02:09

Evo se javlja jos jedan sa preskakalom...
Radio i UZ i ergo test, i kaze doktor, sve OK.
Za preventivu koristim Dilatrend, a protiv kafu i cigarete...
Valjda je samo psihicki problem?

#6 Draga

Draga

CARICA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,921 posts

Posted 24 November 2004 - 18:59

Evo da i ja prilozim svoj glas. Meni srce manje vise konstantno ubrzano lupa premda moram reci da je malo bolje od kako uzimam antidepresive. Ali i dalje zna onako iz cista mira, npr. dok lezim i u potpuno sam mirnom stanu pocne toliko jako da kuca da se ja sva uplasim sto naravno samo jos pojaca ceo taj problem. I onda s vremena na vreme preskoci ili kao da na kratko cak prestane kucati. Ruzan osecaj. Ja mislim da je to kod mene sasvim na nervnoj bazi. Kad recimo popijem Lorazepam taj problem je resen.

#7 MAJA

MAJA

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 67 posts

Posted 06 December 2004 - 11:51

preskakanje srca, mislim da je to simptom depresije i anksioznosti..
kod mene je to učestalo, i pripisujem to tome...
Treba ostati smire, i poku?ati sam sebe kotrolirati...a kako, neznam al treba poku?ati ^_^

#8 zarozaro

zarozaro

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 138 posts

Posted 07 December 2004 - 02:14

MAJA, on Dec 6 2004, 11:51 AM, said:

preskakanje srca, mislim da je to simptom depresije i anksioznosti..
kod mene je to učestalo, i pripisujem to tome...
Treba ostati smire, i pokušati sam sebe kotrolirati...a kako, neznam al treba pokušati ^_^
Majo, napravi komplet pretrage srca, to se i preporucuje kada nastupe srodni nam problemi, tako ces se lakse nositi sa tim osjecajem jer ces znati da je to, ako je, ako nije nesto i organsko,samo i jedino pitanje psihe, ja nisam mjesecima zbog toga izlazio napolje, a i sada me nekada uhvati panika kada mi se to dogodi u gradu iako je kariolog konstatovao da je sve OK!
Pomenuo sam Dilatrend, karvedilol,propranolol, kaze dr da je to sasvim OK da ublazi jacinu tog preskakanja, i pomaze, ali otidji i pregledaj svoje sigurno napaceno srce!

#9 MAJA

MAJA

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 67 posts

Posted 07 December 2004 - 08:42

Hvala ti na sugestiji. Ja sam napravila komplet pretraga, međutim da ka?em Hvala Bogu nije ustanovljena nikakva dijagnoza i sve ostaje geneza psihe. Ah da ka?em na ?alost ili kaj???
Nakon svih dijagnoza, jo? i psiha, ali to je tako...
Znaći s mojim srcem (za kojeg ja često ka?em da ga nemam, ali ipak njegovo lupanje me podsjeti da ono postoji) je sve u redu i sad se borim sa ovom opakom bolesti, za koju mislim da je "među najgorima".

#10 izgubljena28

izgubljena28

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 9 posts

Posted 07 December 2004 - 23:49

Ja isto imam problem sa  srcom ne ranije , nego od kad se pojavio strah i panika .Ali ja smatran skoro da sam sigurna da sav napad straha i panike bas potice od jaceg udaranja srca , zatim nastaje trepnja .Meni licno sve je nastalo kao sto sam vec navela od bola sa lijeve strane ja mislim da to nije nista tako strasno vec da je bas sve to od napetosti nase psihe i da je zaista to sve u nasoj glavi da je  to tako , mada se treba cekirati , ja sad kad mi to tako krene udahnem duboko i napijem se  vode sto vise mogu cini mi se da mi je lakse kad  to uradim.

#11 Ljubicica

Ljubicica

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 59 posts

Posted 08 December 2004 - 16:03

Isto je i kod mene moji problemi su tako poceli [srce]lijeva ruka oduzeta....Bila sam kod najboljeg kardiologa isve uredu.Smirit ce se to sigurno s vremenom.

#12 69eyes

69eyes

Još malo pa MASTER

• Banned
  • PipPipPipPip
  • 118 posts

Posted 03 January 2005 - 05:34

Ja dok nisam odradio sve moguce nalaze vezane za srce nisam se smirio. Kod mene je to bilo redovno preskakanje ili krupni otkucaji srca. Kao sto suzana kaze otkad je prestala piti kafu da su se i ti simptomi smanjili kod mene isti slucaj. Pijem kafu samo ako je bijela :)/>, pusim ali nisam neki stravstveni pusac pa mi to toliko i nije uticalo. Znaci Kofein sto dalje. Navukao sam se na cajeve heh.

POZDRAV SVIMA!  <_<

#13 tonka

tonka

CARICA

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,931 posts

Posted 03 January 2005 - 20:05

Meni srce vrlo cesto ubrzanoradi pogotovo kada imam napadaj imam osjecaj da se otkucaji vide i kroz majicu.Lijeva ruka me vrlo cesto boli i imam osjecaj da je teska ali isto sve to pripisujem svome poremecaju ili bolesti kako god jer se ne osjecam zdravo.Zato se uopce ne zelim opterecivati raznim pretragama jer znam da je sve o.k. :)/>

#14 Ljubicica

Ljubicica

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 59 posts

Posted 03 January 2005 - 23:45

Ne samo kafa meni smeta i koka kola zato izbjegavam sve sto ima kofein.

#15 lolla

lolla

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 181 posts

Posted 04 January 2005 - 00:00

I meni cesto lupa srce kao ludo, naravno kad se uplasim i tako to ali mislim da mi se to cesto desi i kad zapalim cigaretu.

#16 desing

desing

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 176 posts

Posted 04 January 2005 - 02:46

Meni se isto kao i svima desavalo da sa napadom straha pocne i odvratna drhtavica i jako lupanje srca.Takodjer je uvijek prisutan i neki cudan osjeaj napetosti u glavi i onda kao da se ukocim i ne mogu opusteno da pomjeram glavu.Medjutim uvijek kada zapalim cigaretu imam slicno lupanje srca pa onda razmisljam da li je to zbog cigarete ili...

#17 ASTROLAB

ASTROLAB

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 904 posts

Posted 04 January 2005 - 10:54

Posto vidim da dosta vas ovde pusi i pije kafu, sto ne biste ucinili nesto za sebe i pokusali da ostavite cigarete i kafu jer to 100% utice na rad srca.
Dok za kofein se pretpostavlja da moze da izazove ili da pojaca napad panike.
Mislim da bi to veoma godilo vasem srcu.

POZDRAV!!!

#18 coma

coma

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 253 posts

Posted 04 January 2005 - 12:32

Ja sam i cigarete i kafu batalila pre 20 godina. Odmah mi je ten bio lepsi, a i koza mi sporije stari narocito sto kod nas u kuci niko ne konzumira duvan.
Doduse, meni je bilo lako da ostavim kafu jer je nikada nisam volela a i muz je ne pije.
Pijemo one aromaticne cajeve.
Od kafe sam imala onaj fini tremor ruku, a i srece mi je lupalo.
pozdrav
coma :blink:/>

#19 una55

una55

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 11 posts

Posted 04 January 2005 - 16:50

podr?avam comu i astrolaba ^_^
poku?ajte se ostaviti barem cigareta i bit će vam bolje i sigurno ljep?e
od tena do daha,a tu je i osjećaj uspjeha, pobjede :D/>
vjerujte biv?em okorjelom pu?aču koji je ostavio cigarete 2 puta :rolleyes:/>
drugi put konačno i mučno <_<
ali vrijedi sve muke

#20 Draga

Draga

CARICA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,921 posts

Posted 04 January 2005 - 18:39

Eh, ja bas ovih dana razmisljam da ostavim cigarete ali nije to tako lako kako pojednici misle, a narocito oni koji nikada nisu ili su jako malo pusili.

Pa ja se jedva i secam sebe kad nisam pusila, pocela sam s 14 godina premda naravno ne odmah po kutiju na dan, ali kako to vec biva, sad nakon toliko godina dosla sam do 25 cigareta na dan. Svojevremno sam pila po sest-sedam velikih kafa na dan ali od kako sam pocela imati problema s napadima panike smanjila sam na jednu ujutro i vrlo retko nekada popodne. Ni alkohol vise uopste ne pijem, ali bas ni malo niti izlazim kako sam to ranije imala obicaj posto sam primetila da imam te probleme sa srcem od nedovoljno spavanja. I nesto mi i nije tako tesko smanjiti kafu, ali cigarete...Ako bih bas jako pokusala, mozda bih mogla da smanjim na 10 cigareta na dan, ali dalje od toga ne ide. Valjda nisam taj karakter. Sreca pa nisam nikad krenula s heroinom tj. sa tako nekim tezim drogama, tu se tek nikada nebih mogla "skinuti" :rolleyes:/>  

Ali se definitivno slazem da kafa i cigarete ubrzavaju rad srca i negativno uticu na zivce. Meni se desavalo da bas onda kad popijem kafu dobijem napad panike, premda je mozda sve to u mojoj glavi, ali sigurno da necega ima cim toliko ljudi sve to povezuje.

Also tagged with preskakanje srca

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users