Jump to content

strah od ludilo

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
10 replies to this topic

#1 gogo

gogo

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 17 posts

Posted 19 January 2009 - 13:49

ne znam dali neko od vas se suocavao sa ono sto mene mi se dogadja...posle dugo vreme borba sa anksioznost i panicni napadima i nekoliko sesije kod psiholog nekako sam se uspeo oporaviti i naucio kontrolirati anksioznost ali me muci strah od ludilo da cu ja poludeti i najgore,da cu biti svestan za to...ali i sami taj strah me poluduje...i ponekad kad mi dodje te misle stanem previse osetliv i duri kak\o da pocinjem da se analiziram od sve mozne agle i nekako sve moje postupke mi se cine kao da su NENORMALNE.molim ve ako neko ima slicno iskustvo neka mi pise i neka spodeli sa mnom jel bas i nije lako da mislis da si psihicki nedobar i da imas strah od sve to......  icon_blushing.gif

#2 zoricaaa

zoricaaa

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,689 posts

Posted 19 January 2009 - 20:15

Gogo ne plasi se i sama sam to prosla,sad vise nemam te strahove od ludila ali imam strahove u vezi zdravlja , stalno e nesto ziga , boli a cini mi se da su mi bili ti starhovi od ludila drazi od ovog sranja
Meni je davno jedan dr rekao ne boj se nisi luda jer da si luda ne bi sigurno toga bila svjesna
Ili u prevodu nadji mi budalu koja zna da je budala
Znaci dokle got  ti svjesno razmisljas o tome sve je ok

#3 gogo

gogo

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 17 posts

Posted 20 January 2009 - 14:05

QUOTE(zoricaaa @ 19 Jan 2009, 08:15 PM)  
Gogo ne plasi se i sama sam to prosla,sad vise nemam te strahove od ludila ali imam strahove u vezi zdravlja , stalno e nesto ziga , boli a cini mi se da su mi bili ti starhovi od ludila drazi od ovog sranja
Meni je davno jedan dr rekao ne boj se nisi luda jer da si luda ne bi sigurno toga bila svjesna
Ili u prevodu nadji mi budalu koja zna da je budala
Znaci dokle got  ti svjesno razmisljas o tome sve je ok

u tome je i probvlem mislim da cu svesmo poludjeti ili da se sa te misle koji mi dolaze da ce moj mozak preci ka nekim vid odranu (jel tako kazu doktori da se poludjuje) i da se desi ono od sto se plasim...jel misli me ubiju...mozda ne toliko kao pre ali i sada dobro znam da utonem u MISLI.... HVALA NA PODRSCI

#4 vozmi_red

vozmi_red

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 8 posts

Posted 20 January 2009 - 20:43

QUOTE(gogo @ 20 Jan 2009, 02:05 PM)  
u tome je i probvlem mislim da cu svesmo poludjeti ili da se sa te misle koji mi dolaze da ce moj mozak preci ka nekim vid odranu (jel tako kazu doktori da se poludjuje) i da se desi ono od sto se plasim...jel misli me ubiju...mozda ne toliko kao pre ali i sada dobro znam da utonem u MISLI.... HVALA NA PODRSCI

Gogo!
Nemoj se brinut! Poludit sigurno ne?eš. Mene to poslije napada panike redovito drži i po pola sata, ili mi bude trigger za napadaj panike. Ali razmišljaj ovako - ako do sad nisi, niti ne?eš. Ja sebe tješim da ako i poludim, sigurno ne?u znat da sam luda i barem ?u se lijepo odmorit i naspavat! Bit ?e sve dobro, vidjet ?eš!

#5 gogo

gogo

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 17 posts

Posted 22 January 2009 - 12:25

QUOTE(vozmi_red @ 20 Jan 2009, 08:43 PM)  
Gogo!
Nemoj se brinut! Poludit sigurno ne?eš. Mene to poslije napada panike redovito drži i po pola sata, ili mi bude trigger za napadaj panike. Ali razmišljaj ovako - ako do sad nisi, niti ne?eš. Ja sebe tješim da ako i poludim, sigurno ne?u znat da sam luda i barem ?u se lijepo odmorit i naspavat! Bit ?e sve dobro, vidjet ?eš!

hteo bi da pitam jos nesto jel bolje da posetijes psiholog ili psihijatar jel moj psiholog kaze da psihijatri rade samo na simptomi a ne menjaju dubina i srs...niti pak lekove pomazu nesto da ti smenis nacin razmisljanja samo ublazavaju simptomi...VASE ISKUSTVO???

#6 smiljana

smiljana

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 424 posts

Posted 22 January 2009 - 12:36

Najbolje bi bilo da na?eš psihoterapeuta, nisu svaki psiholog ili psihijatar ujedno i psihoterapeuti. Po mim mišljenju bilo bi bolje psihijatar-psihoterapeut u slu?aju da ti budu potrebni lijekovi. I ne brini, ne?eš poludjeti, ako i poludiš, A NE?EŠ, ne?eš biti svjestan da si lud.

#7 vozmi_red

vozmi_red

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 8 posts

Posted 22 January 2009 - 23:37

QUOTE(gogo @ 22 Jan 2009, 12:25 PM)  
hteo bi da pitam jos nesto jel bolje da posetijes psiholog ili psihijatar jel moj psiholog kaze da psihijatri rade samo na simptomi a ne menjaju dubina i srs...niti pak lekove pomazu nesto da ti smenis nacin razmisljanja samo ublazavaju simptomi...VASE ISKUSTVO???

Po mome mišljenju, možda bi bilo bolje da odeš kod psihijatra, jer ti on osim razgovorom može pomo?i i lijekovima. Meni je moja doktroica ponudila dvije opcije - terapiju razgovorom ili razgovorom i lijekovima. Budu?i da su moji napadaji panike bili prili?no jaki i ?esti, te onesposobljavaju?i, ja sam se na drugu opciju odlu?ila jer sam se htjela riješiti tog osje?aja što prije! ?im sa prvu tabletu popila, bilo mi je lakše (a poznato je da AD djeluju nakon cca 3 tjedna) Na tebi je da izabereš, ali ja nisam požalila!
puno pozdrava!

#8 prihvati_sebe

prihvati_sebe

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 19 posts

Posted 26 January 2009 - 21:20

Onog momenta kada budes prestao sebi da 'zabranjujes' odredjene misli, da ih smatras neadekvatnim, groznim, nedopustivim....imaces osecaj da ludis!! Misao ne mozes da zabranis, na protiv kada to pokusavas-postaje opsesivna!
Kada budes u stanju da ih prihvatis da ti se javljaju, a da su samo neprijatne ili sta vec, neces vise imati dozivljaj da gubis kontrolu!
Ne postoje zabranjene i nezabranjene misli!!! I svi imaju takve, samo sto se ti za svoje ruzne 'vezujes'! Prihvati ih! Konstatuj ih samo i pusti da prodju. Zapravo je odgovor pomalo apsurdan, ali veruj mi na rec!!

i da,... 'ludilo' nije svestan proces, ne brini!!  rolleyes.gif

#9 gogo

gogo

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 17 posts

Posted 02 February 2009 - 15:41

QUOTE(prihvati_sebe @ 26 Jan 2009, 09:20 PM)  
Onog momenta kada budes prestao sebi da 'zabranjujes' odredjene misli, da ih smatras neadekvatnim, groznim, nedopustivim....imaces osecaj da ludis!! Misao ne mozes da zabranis, na protiv kada to pokusavas-postaje opsesivna!
Kada budes u stanju da ih prihvatis da ti se javljaju, a da su samo neprijatne ili sta vec, neces vise imati dozivljaj da gubis kontrolu!
Ne postoje zabranjene i nezabranjene misli!!! I svi imaju takve, samo sto se ti za svoje ruzne 'vezujes'! Prihvati ih! Konstatuj ih samo i pusti da prodju. Zapravo je odgovor pomalo apsurdan, ali veruj mi na rec!!

i da,... 'ludilo' nije svestan proces, ne brini!!  rolleyes.gif

DA DA DA tri puta, jel stvarno se slazem za tobom...sa tek na vremena sam poceo  da svacam to.. i mislim da je tako....kad neko se trudi da previse kontrolie sebe i da zna sta se mu se desi u svaku trenutku bolje bi bilo da se kaze da je rec o oslabeno samopouzdanje nego da je to ludila.. i ustavri tako se ponovi taj panicni napad kad mislis da ce ti se desi nesto GORE  i sam ga dozivas taj PN.puno pozdrav

#10 gagile

gagile

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 1 posts

Posted 10 February 2009 - 01:24

i ja imam taj stalni strah ali mi doktorka rekla dok god imas strah da ce poludeti dobro je

#11 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,240 posts

Posted 10 February 2009 - 09:42

gogo, drago dete moje! ne brini nista! sve je to nesto sto se mnogima od nas desavalo ili jos uvek desava... mene taj strah prati odnajranijeg detinjstva ali teorija i praksa savremene psihijatrije nedvosmisleno govore u prilog cinjenici da neko ko je vec oboleo od neurotske bolesti nema skoro nikakve sanse da zaglavi u psihozi... dakle, sve je to sto se desava tebi sasvim uobicajeno za nas sve i samo ti polako, korak po korak... nadam se da ides kod lekara redovno i da si nasao sebi terapiju koja ti odgovara...
ne daj se
tvoja teta Ruza