Jump to content

STRAH OD LUDILA

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
23 replies to this topic

#1 gogo

gogo

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 17 posts

Posted 19 January 2009 - 14:12

ne znam dali neko od vas se suocavao sa ono sto mene mi se dogadja...posle dugo vreme borba sa anksioznost i panicni napadima i nekoliko sesije kod psiholog nekako sam se uspeo oporaviti i naucio kontrolirati anksioznost ali me muci strah od ludilo da cu ja poludeti i najgore,da cu biti svestan za to...ali i sami taj strah me poluduje...i ponekad kad mi dodje te misle stanem previse osetliv i duri kak\o da pocinjem da se analiziram od sve mozne agle i nekako sve moje postupke mi se cine kao da su NENORMALNE.molim ve ako neko ima slicno iskustvo neka mi pise i neka spodeli sa mnom jel bas i nije lako da mislis da si psihicki nedobar i da imas strah od sve to...... icon_blushing.gif

#2 Beba

Beba

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,622 posts

Posted 19 January 2009 - 15:11

Gogo, taj strah je samo pokazatelj da jo uvijek pati od anksioznosti. Ne?e od tog straha poludjeti, ali te iscrpljuje i vjerujem da se osje?a grozno. Javi se svome psihologu i ispri?aj mu kako se osje?a, on ?e ti najbolje pomo?i da to izbije iz glave. smile.gif

#3 haubica

haubica

otrokanda

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10,317 posts

Posted 19 January 2009 - 15:20

Ja svaki dan mislim kako budem poludila i na kraju nita.

#4 E k a

E k a

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 279 posts

Posted 19 January 2009 - 17:19

Ja sam imala taj strah od toga da cu poludeti, a i poslednjih par dana ga imam, iako sam na terapiji 2 meseca, ali nisam ni mislila da se sve moze izleciti carobnim stapicem, treba vremena... Ako bi pogledao na drugim temama postove koja sam ja ostavljala, video bi sa kakvim sam se ja strahovima borila- da cu poludeti, da nemu moci da se iskontrolisem, da cu postati masovni ubica, a da toga necu biti svesna, da cu skociti sa sprata, da mozda imam shizofreniju... Mislim bas sam imala tripove! I znam da ti je to jako strasno! Ja bih ti takodje savetovala da ispricas to svom psihijatru, on ce najbolje videti do koje mere te to opterecuje i da li je potrebno ipak uvesti neku terapiju, ako ne mozes sam protiv toga. Znas, nekad je puno zdravije piti neki lek,pa da ti kroz par meseci bude dobro i da nastavis normalno ziveti, nego se patiti godinama sa nekim problemom. Em sto ti ode zdravlje u ku..c, em sto ti odu godine i godine na gluposti, na nezadovoljstvo, na strahove itd. Poseti doktora, on ce ti reci sta je u tvom slucaju potrebno. Pozdrav i pisi kako ti je...

#5 loki

loki

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 482 posts

Posted 19 January 2009 - 18:21

Ja sam radio i jedan test kod psihologa,nesto kao dali imam sanse da poludim...Hvala bogu bio je negativan.Mogu samo da strahujem da cu poludeti.

#6 edo_saa

edo_saa

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 20 posts

Posted 20 January 2009 - 10:05

ah to nam se svima sigurno desavalo ili desava i dan danas. I ja imam taj problem. Pricao sam sa terapeutkinjom i sada radimo na otklanjanju tih misli koje su totalno pogresne. Trazimo uzrok koliko je moguce ga pronaci. I ja se cesto bojim da cu poludjeti, onda mi se jave mucnine pa ne jedem nista ili jaaako slabo pa naglo smrsam..i sve tako. A sada pokusavam sve to dovesti u red. ne brini neces poludjeti niti si lud smile.gif Samo ukljuci prekidac za pozitivne misli i neka se one izbore sa negativnim... Samo naprjed

#7 kaca

kaca

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 290 posts

Posted 20 January 2009 - 10:55

QUOTE(edo_saa @ 20 Jan 2009, 10:05 AM) View Post
ah to nam se svima sigurno desavalo ili desava i dan danas. I ja imam taj problem. Pricao sam sa terapeutkinjom i sada radimo na otklanjanju tih misli koje su totalno pogresne. Trazimo uzrok koliko je moguce ga pronaci. I ja se cesto bojim da cu poludjeti, onda mi se jave mucnine pa ne jedem nista ili jaaako slabo pa naglo smrsam..i sve tako. A sada pokusavam sve to dovesti u red. ne brini neces poludjeti niti si lud smile.gif Samo ukljuci prekidac za pozitivne misli i neka se one izbore sa negativnim... Samo naprjed

A gde ono bese taj prekidac molicu lepo?  zz_crazy.gif

#8 gogo

gogo

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 17 posts

Posted 20 January 2009 - 14:02

QUOTE(ekonomistkinja @ 19 Jan 2009, 05:19 PM) View Post
Ja sam imala taj strah od toga da cu poludeti, a i poslednjih par dana ga imam, iako sam na terapiji 2 meseca, ali nisam ni mislila da se sve moze izleciti carobnim stapicem, treba vremena... Ako bi pogledao na drugim temama postove koja sam ja ostavljala, video bi sa kakvim sam se ja strahovima borila- da cu poludeti, da nemu moci da se iskontrolisem, da cu postati masovni ubica, a da toga necu biti svesna, da cu skociti sa sprata, da mozda imam shizofreniju... Mislim bas sam imala tripove! I znam da ti je to jako strasno! Ja bih ti takodje savetovala da ispricas to svom psihijatru, on ce najbolje videti do koje mere te to opterecuje i da li je potrebno ipak uvesti neku terapiju, ako ne mozes sam protiv toga. Znas, nekad je puno zdravije piti neki lek,pa da ti kroz par meseci bude dobro i da nastavis normalno ziveti, nego se patiti godinama sa nekim problemom. Em sto ti ode zdravlje u ku..c, em sto ti odu godine i godine na gluposti, na nezadovoljstvo, na strahove itd. Poseti doktora, on ce ti reci sta je u tvom slucaju potrebno. Pozdrav i pisi kako ti je...

bas me interesuje da te pitam nesto...ja posecujem psiholog a ne psihihjatar pa bi hteo od neke tvoje iskustvo f da mi kazes sta je bolje jel moj sadasni PSIHOLOG i ja smo pricali o tome koj od ti dve razlicite profesija daje bolje rezultate i on mi je rekao da psihijatri(ne psiholozi) rade samo so simptomima i zato daje pilule a razgovor manje a ustvari ne menjaju oni ta sustina ne ulaze toliko duboko...jer razgovor je bolje nego pilule....

QUOTE(kaca @ 20 Jan 2009, 10:55 AM) View Post
A gde ono bese taj prekidac molicu lepo?  zz_crazy.gif

valjda nekade u glavi neznam meni neki put mi uspe da ga uklucim ali neki put on izgleda sam se iskljuci.....treba da ga prilepim sa selotejpom na zid smile.gif smile.gif smile.gif smile.gif mala sala bez ljutis ok?

#9 kaca

kaca

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 290 posts

Posted 20 January 2009 - 14:29

Ja svoj strah vise ne dozivljavam bas kao strah od ludila. Mozda bih ga pre godinu i po tako nazvala, ali sada to ne dozivljavam tako. I ja sam ranije bila jako uplasena zbog toga i bila sam ubedjena da mi nema spasa, da cu zavrsiti u ludackoj kosulji... Sada znam da su to gluposti, pa mi te misli i strahovi dodju kao nesto sto imam ali sto me ne sprecava da i dalje zivim.
Sve te gluposti kojih se plasim (klasika - da cu nekog povrediti, da cu povrediti sebe, da cu uraditi nesto nenormalno...) su prisutne manje-vise stalno, ali se nekako ne opterecujem toliko njima. Mislim, da se razumemo, meni je i dalje zbog toga tesko, nekad i dosta, ali ipak posle toliko vremena zivota sa njima nekad moras da se naviknes i ne mogu bas toliko da remete zivot. Iskustvo cini cuda  rolleyes.gif

Hocu samo da ti kazem Gogo da nije sve tako crno. Da je tesko, tesko je, ali vremenom naucis da zivis s tim. Procitaj malo po forumu iskustva drugih, misli sto pozitivnije, smej se sto vise, ne znam da li pijes lekove, nisam u toku, a nemam sad vremena da citam, lekovi dosta pomazu. U svakom slucaju, vremenom ce ti biti sve bolje. Ne sekiraj se!

#10 gogo

gogo

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 17 posts

Posted 22 January 2009 - 12:32

QUOTE(kaca @ 20 Jan 2009, 02:29 PM) View Post
Ja svoj strah vise ne dozivljavam bas kao strah od ludila. Mozda bih ga pre godinu i po tako nazvala, ali sada to ne dozivljavam tako. I ja sam ranije bila jako uplasena zbog toga i bila sam ubedjena da mi nema spasa, da cu zavrsiti u ludackoj kosulji... Sada znam da su to gluposti, pa mi te misli i strahovi dodju kao nesto sto imam ali sto me ne sprecava da i dalje zivim.
Sve te gluposti kojih se plasim (klasika - da cu nekog povrediti, da cu povrediti sebe, da cu uraditi nesto nenormalno...) su prisutne manje-vise stalno, ali se nekako ne opterecujem toliko njima. Mislim, da se razumemo, meni je i dalje zbog toga tesko, nekad i dosta, ali ipak posle toliko vremena zivota sa njima nekad moras da se naviknes i ne mogu bas toliko da remete zivot. Iskustvo cini cuda  rolleyes.gif

Hocu samo da ti kazem Gogo da nije sve tako crno. Da je tesko, tesko je, ali vremenom naucis da zivis s tim. Procitaj malo po forumu iskustva drugih, misli sto pozitivnije, smej se sto vise, ne znam da li pijes lekove, nisam u toku, a nemam sad vremena da citam, lekovi dosta pomazu. U svakom slucaju, vremenom ce ti biti sve bolje. Ne sekiraj se!

fala na savete da slazem se da vreme leci sve ali ipak nekoi ozilci ostane ali nadam se nema da bubu toliku duboke...ipak hteo sam da potam PSIHOLOG ILI PSIHIJATAR

#11 E k a

E k a

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 279 posts

Posted 23 January 2009 - 00:01

[quote name='gogo' date='20 Jan 2009, 02:02 PM' post='294180']
bas me interesuje da te pitam nesto...ja posecujem psiholog a ne psihihjatar pa bi hteo od neke tvoje iskustvo f da mi kazes sta je bolje jel moj sadasni PSIHOLOG i ja smo pricali o tome koj od ti dve razlicite profesija daje bolje rezultate i on mi je rekao da psihijatri(ne psiholozi) rade samo so simptomima i zato daje pilule a razgovor manje a ustvari ne menjaju oni ta sustina ne ulaze toliko duboko...jer razgovor je bolje nego pilule....

Cao gogo!
Pa ja sam prvo isla par puta kod psihologa, pa je ona sama zakljucila da mi je potreban psihijatar, jer je videla da me razgovor sa njom smiri na odredjeno vreme, ali da mi se simptomi vracaju, pa me je poslala kod psihijatra koji je odmah do njenih vrata, kako bi mi dao neku terapiju. Sada samo idem jednom mesecno kod psihijatra, kazem kako sam i dobijem recept za lek. Ja nisam mogla bez leka jer se primirim, ali mi se vracalo stalno... Tako da porazgovaraj sa psihologom da li ona misli da treba da pijes neke lekove. Meni se moj psihijatar jako svidja, cak bi volela kada bih je imala za prijatelja, jer pozitivno deluje na mene u smislu da me uvek kada dodjem spusti na zemlju, malo je stroga i uvek realna, a to je najvaznije, da me ne uverava da je sve ruzicasto.

#12 psyspirit

psyspirit

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 182 posts

Posted 22 May 2009 - 21:01

Borba sa anksioznost i PN   vode nas na  takve  misli , mene  se isto  desilo  imati  strah  od  ludila , ali  eto  ziv  sam  josh nisam  poludeo lol  hehhehehhe  ...  to  su nam  samo  nashe neke crne misli   joj  poludecu , necu  vishe moci  da  izdrzim  itd ... nije lako  poludeti    beljbelj.gif !  

pozzzzz

#13 ljiljan

ljiljan

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 807 posts

Posted 22 May 2009 - 22:25

QUOTE(psyspirit @ 22 May 2009, 10:01 PM) View Post
Borba sa anksioznost i PN   vode nas na  takve  misli , mene  se isto  desilo  imati  strah  od  ludila , ali  eto  ziv  sam  josh nisam  poludeo lol  hehhehehhe  ...  to  su nam  samo  nashe neke crne misli   joj  poludecu , necu  vishe moci  da  izdrzim  itd ... nije lako  poludeti    beljbelj.gif !  

pozzzzz

Mozda si vec poludeo,ali ti to neznas.To prepusti lekarima.Obicno,oni koji polude,sve im je lepo,pa ako se i ti tako osecas,onda jos nisi poludeo!

#14 Karlito

Karlito

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,228 posts

Posted 24 May 2009 - 06:38

"...ko je ovde normalan opusteno niko..." smile.gif

#15 psyspirit

psyspirit

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 182 posts

Posted 24 May 2009 - 20:33

QUOTE(ljiljan @ 22 May 2009, 11:25 PM) View Post
Mozda si vec poludeo,ali ti to neznas.To prepusti lekarima.Obicno,oni koji polude,sve im je lepo,pa ako se i ti tako osecas,onda jos nisi poludeo!

@karlito "...ko je ovde normalan opusteno niko..."   potvrdujem !  

@ljiljan bash  si me uteshio  ... hvala

#16 Guest_bebica (Gost)

Guest_bebica (Gost)
  • Guests

Posted 24 May 2009 - 22:52

QUOTE(loki @ 19 Jan 2009, 07:21 PM) View Post
Ja sam radio i jedan test kod psihologa,nesto kao dali imam sanse da poludim...Hvala bogu bio je negativan.Mogu samo da strahujem da cu poludeti.

blago tebi,loki,kad si zadovoljan.ja strahujem da ne?u poludjet toliko dovoljno da odem u neki sanatorijum.a ba bih voljela. whistling.gif

#17 psyspirit

psyspirit

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 182 posts

Posted 25 May 2009 - 15:20

QUOTE(ljiljan @ 22 May 2009, 11:25 PM) View Post

Ovaj ... a  od  kud  znash  ti kako  se  osecaju onih  koji '' polude '' ili pate  od ludila ???
  Ako  nisi  sam lekar  tvoje  dushe , ne  trebaju  ti  ni  milion  doktora  ,  da prepustish njima  da  oni  odrdjuju  jel  si poludeo  ili  nisi , i  ako  su  strjucnajci  psiha  u  pitanju! tu nema  limite !! (prema  psihologima svi  smo po malo nestabilni ,  shta je prirodna   stvar ). U opshte ne  bi  se  opterecivao  time  shto ti  kazesh , da  treba  da  propustimo   lekarima  da  bi oni saznali    jel  si  ti lud  ili ne , sve  dok  nam  doktori  uvek odgovarju da  sami  sebe  treba  da  pomognemo ...
tongue.gifs Dok  se  ''bojish''  ludila dobro je ...

#18 Karlito

Karlito

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,228 posts

Posted 25 May 2009 - 15:49

QUOTE(psyspirit @ 25 May 2009, 04:20 PM) View Post
Ovaj ... a od kud znash ti kako se osecaju onih koji '' polude '' ili pate od ludila ???
Ako nisi sam lekar tvoje dushe , ne trebaju ti ni milion doktora , da prepustish njima da oni odrdjuju jel si poludeo ili nisi , i ako su strjucnajci psiha u pitanju! tu nema limite !! (prema psihologima svi smo po malo nestabilni , shta je prirodna stvar ). U opshte ne bi se opterecivao time shto ti kazesh , da treba da propustimo lekarima da bi oni saznali jel si ti lud ili ne , sve dok nam doktori uvek odgovarju da sami sebe treba da pomognemo ...
tongue.gif s Dok se ''bojish'' ludila dobro je ...

tako je dok se objis ludila doboro je biggrin.gif

#19 apartment

apartment

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 4 posts

Posted 25 June 2009 - 00:29

QUOTE(kaca @ 20 Jan 2009, 03:29 PM) View Post

Misli i strahovi ne mogu da ti "dodju",ti ih proizvodis svojim razmisljanjem.Kada promenis nacin razmisljanja ,neces stvarati strahove,jer ces shvatiti da su nepotrebni.Sto se tice straha da ces nekog povrediti,to se nece dogoditi,nemoje da te opterecujes time sto pomisljas na to ,pomisljaj na to.Jedini nacin da to nestane je da te ne brine sto pomisljas na to.Najvise sebi odmazes ako kazes:necu da mislim na to da cu nekog povrediti,jer to nije normalno -to znaci da cu nekog povrediti i da sa mnom nesto nije u redu.Ne.Cim sebi tako budes govorila,mislices o tome jos vise,samim tim ces govoriti :eto vidis da stalno mislim o tome,sa mnom nesto nije u redu ,i kad tad cu povrediti nekog.Ne to nije istina.Neces ti nikog povrediti.Ne zaboravi,tebi se ne javljaju te misli -to ih stvaras svojim razmisljanjem,jer mislis da to nije normalno.Pobediceh ih jedino kada dozvolis sebi da o tome razmisljas i da ti takve misli padaju na pamet.Mislim da cu nekog povrediti-pa sta!ja znam da necu nikog povrediti,pa sta ako mi to pada na pamet...to ne znaci da cu nekog povrediti.
Nase razmisljenje tako funkcionise :ajde kada ja kazem SLON-to probaj da ne pomislis na slone-nema sanse ,svi odmah pomisle na slona i imaju sliku u glavi.Isto ti tako sa tim mislima,prihvati da ponekad mislis o tome,ili cesto nije bitno,kada prihvatis da imas te misli,neka ti se javljaju,pa sta ,neces ti nikog povrediti.Pomislim na to,pa sta...pomislim na to,pa sta,....neprijatno...JESTE...Hoces povrediti nekog-neces....Samo  tako....a ne....Eto opet mislim na to-sa mnom nesto nije OK,nisam normalna,sta ako krenem da povredjujem ljude,ne smem da mislim o tome,ne smem da mislim o tome,a ono jos vise se javljaju(kao onaj Slon gore),a ti onda kazes sebi eto vidis,javljaju se jos vise,uzas ,sada cu sigurno nesto lose urADITI,NESTO CE SE LOSE DESITI...i tako udjes u petlju strah sve jaci,misli se sve cesce javljaju,sve gore i gore.Ne tako.Znaci,kada se javi misao,nekog cu povrediti,kazes sebi,to sam samo pomislila,neka sam pomislila,necu to uraditi,koliko god puta pomislila na to,necu nikog povrediti,ako pomislim na to to nista ne znaci,to samo znaci da se bojim toga sto mislim na to,pa zato razmisljam o tome, a NE znaci da cu to uraditi,Ne.Samo neka pomisljam na to ,pa sta,jeste,smara me,jeste neprijatno je,ali necu nikome nauditi na taj nacin,ja proizvodim strah svojim razmisljanje,ja proizvodim misli,niko mi ne namece misli,nego ja.Kada prihvatim da ce te misli neko vreme postojati(tj da ih ja proizvodim svojim strahom,i kada naucis kako sve funkcionise , i da to od toga ne moze biti nista lose,sem sto ti moze biti neprijatno,i to mnogo,ali nista vise od toga,prestace i strah,jer ces videti kako sve funkcionise,a da nikog ipak nisi povredila,proci ce i misli,pa napetost...Poz

#20 jana6

jana6

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 419 posts

Posted 25 June 2009 - 01:18

apartment Posted Today, 01:29 AM
Znaci,kada se javi misao,nekog cu povrediti,kazes sebi,to sam samo pomislila,neka sam pomislila,necu to uraditi,koliko god puta pomislila na to,necu nikog povrediti,ako pomislim na to to nista ne znaci,to samo znaci da se bojim toga sto mislim na to,pa zato razmisljam o tome, a NE znaci da cu to uraditi,Ne.Samo neka pomisljam na to ,pa sta,jeste,smara me,jeste neprijatno je,ali necu nikome nauditi na taj nacin,ja proizvodim strah svojim razmisljanje,ja proizvodim misli,niko mi ne namece misli,nego ja.

dobar na?in razmiljanja,
u svakom slu?aju pozitivan

...ne mora zna?iti da ?e se ostvariti sve na to pomislim,
ne?u ni sebe ni nikog drugog povrijediti ako samo razmiljam,
a ima i puno drugih stvari o kojima mislim pa ih ne ostvarim...
tako nekako, ako sam te dobro shvatila

samo ta kad vrag od ega, uma, koji ve?, na to kae:
'pa kad toliko mislim na to vjerovatno ?e neto i biti od toga'
ili
'moda bolje i da se povrijedim, samo malo prst zareem,
pa da prestanem misliti na to, ubija me vie ovo razmiljanje'