Jump to content

neuroloski problem

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
4 replies to this topic

#1 Hari

Hari

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 360 posts

Posted 23 February 2009 - 04:31

Imam nesvjesticu vec preko oko 10-ak godina. Nebih je bas zvao nesvjestica vec bi je okararakterisao kao "osamucenost" ili ono kao kada tones u nesvijest. Vecina nas sa anskioznosti imamo neku vrstu nescjestice ali moja je fizicko uzrokovana.

Od prije 10-ak godina osjetio sam kada se sisam, pa kada masina ono zuji i treska se uz glavu, meni se tako osamuti a ujedno dobijem i napad panike.

Ali u zadnje 3 godine mnogo je drugacije. Evo prvo nekih simptoma koji i nisu toliko nenormlani. Nesvjestica (osamucenost):
- Kada okrenem glavu malo vecom brzinom lijevo desno, gore dole itd.
-Kada naglo ustanem
-Kada treskam glavom
-kada stavim pritisak (prst) u desno uho i onda pustim taj pritisak
-Kada radim malo intesivnije fizicke aktivnosti
-U autu pogotovo ako ima miris ili ako nisam ja vozac
-Od mirisa kao sto je jak parfem, benzin itd

Dobro to sto sam naveo desava se nebitno sta je uzrok. Ali ovo me ubija:

Osamucenost (nesvjestica) kada se potapcem po glavi, pogotovo sa strane glave ili po licu a pogotovo pozada glave na vrh vrata. Znaci kad neko nekoga spuca sakom u facu, zatiok ili sljepocnicu, ta osoba ce vjerovatno pasti u nesvijest ili u najmanju ruku ce se osamutiti. JA SE OSAMUTIM KAD ME NEKO POTAPCE. ZASAMUTILO MI SE KAD ME MALI STO NEMA NI 2 GODINE UDARIO MALO GLAVOM I TO SASVIM MALO I MENI SE ZASAMUTILO. TA SAMUCENOST TRAJE PAR SEKUNDI I POSLIJE SE OSJECAM KAO "POSPAN" I CESTO TO BUDE UZROK SLABE GLAVOBOLJE I TO UVIJEK POZADA GLAVE.
-samut kada grickam nesto tvrdo kao npr. mrkva, kikiriki itd.
-Kada se sisam masinom za sisanje
-Kada duboko uzdisem
-kada gledam ocima lijevo ili desno i to netreba da idem ocima koliko god mogu vec tada bi pao u nesvijest.
-kada bi se ono iz sveg glasa galamio onda mi taj moj glas nekako udari u glavu i samuti mi se

Pitao sam 3 doktora (2 online i 1 uzivo) i nijedan nisu nikad culi za ovo pod tapkanjem. Napravio sam zakazano kod neurologa ali ZNAM da nesto nije u redu.

Imao sam prosle pretgodine CT scan glave i bio je u redu i ja mislio to otklanja sve neuro-bolesti dok nisam vidio kakvih sve neuroloski bolesti ima i koliko pregleda postoji da se postavi dijagnoza. CT je samo 1 od njih.

Imam TMJ i neko kaze mozda je od toga neko kaze od anksioznosti (menoguce). Uglavnom nesto nije u redu. Ja se nadam da je nesto ipak u inner-ear i da nije toliko opasno.

#2 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,084 posts

Posted 23 February 2009 - 06:31

QUOTE(Hari @ 23 Feb 2009, 04:31 AM) View Post
Imam nesvjesticu vec preko oko 10-ak godina. Nebih je bas zvao nesvjestica vec bi je okararakterisao kao "osamucenost" ili ono kao kada tones u nesvijest. Vecina nas sa anskioznosti imamo neku vrstu nescjestice ali moja je fizicko uzrokovana.

Hari da odradis obavezno EEG i Doppler Ultrazvucni snimak krvnih sudova vrata (karotidnih arterija).
Zvuci kao da je problem cirkulacije ili nesto sto bi EEG trebao da pokaze...
Sigurno je nesto izlecivo ne brini se!
Samo hrabro,od lekara do lekara, dok ne utvrdis sta je...

Nadam se da ej sa zenicom sve OK?
pozdrav od ruze!

#3 Hari

Hari

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 360 posts

Posted 23 February 2009 - 06:57

Oh pa ti si F.Farmer. Sa zenicom nista nova. Mali kod mene dok ona radi i slabo se cujemo.

Znas li da li ER radi EET i taj Doppler? Kod neurologa imam tek za nekoliko mjeseci ili moze li Family Doctor narediti te testove?

Ako je problem cirkulacije zar nebi trebalo da ima efekta na srce?

#4 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,084 posts

Posted 23 February 2009 - 08:45

QUOTE(Hari @ 23 Feb 2009, 06:57 AM) View Post
Oh pa ti si F.Farmer. Sa zenicom nista nova. Mali kod mene dok ona radi i slabo se cujemo.
Znas li da li ER radi EET i taj Doppler? Kod neurologa imam tek za nekoliko mjeseci ili moze li Family Doctor narediti te testove?

Ako je problem cirkulacije zar nebi trebalo da ima efekta na srce?

Radi Hari  ali moras da izdramis...
dakle bez zezanja odes u ER i kazes da si pao od nesvestice i udraio se, da imas nesvestice ikad god se sagnes zavrti ti se u glavi, da ti u glavi stalno zuji i da si padao nekoliko puta u nesvest tako sto npr podignes ruku da nesto dohvatis ili se savijes da dohvatis i ZVEK.
kad to slazes uradice ti NADAM SE snimak krvnih sudova vrata.
a EEG bi trebao da imaju takodje...
dakle reci da imas trzavice, nesto, kukaj naglas... znas kako to treba u ERu...

cirkulacija ako je problem: nema to veze sa srcem, to je mozda kvalitet krvnih sudiva vrata dakle samo je ostecena cirkulacija u glavi... tj nije ti nista osteceno nego mozda ima malih problema koji se uspesno resavaju...
ne brini!

#5 Hari

Hari

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 360 posts

Posted 23 February 2009 - 10:19

Hvala ti mnogo Ruza.

Naravno da cu otici u ER cim skupim hrabrosti da se suocim sa potencijalnim rezultatima. Citao sam o karotidnim arterijama i obavezno cu uraditi EEG  ali vise od 4 sata sam potrosio citajuci o krvarenju u mozgu, oteklini mozga, ostecenim/unistenim nervama, balonima i kondomima u glavi i ostecenim arterijama pa me evo glava tesko 100 kg cini mi se imam svaku bolest jos da mi nije derealizacije lakse bi bilo.

Al jebes kukanje. Odo na kafu iako mi ju je doktor zabranio zbog nagloh vis.tlaka. Da jos skupim snage odem u ER i ako nista strasno nebude da nastavim sa zivotom.

Hvala jos jednom sto se uvijek nadjes tu kad mi je najpotrebnije.