Jump to content

xanax i bromazepamum

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
5 replies to this topic

#1 sanja2306

sanja2306

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 3 posts

Posted 12 March 2009 - 20:54

cao ljudi molim vas da mi neko odgovori koja je razlika izmedju xanaxa i bromazepamuma ???naime ja sam dugo pila xanax  muzizena.gif  sad mi dr dao bromazepamum da ukinem xanax .uzasno se osecam napeto a najgore sto zivim u Svicarskoj pa ne mogu trcat dr u svaki cas .molim brz odgovor nadam se  da cete mi pomoci  icon_blushing.gif

#2 smiljana

smiljana

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 424 posts

Posted 12 March 2009 - 21:07

Xanax, alprazolam to?nije i bromazepam spadaju u istu skupinu lijekova - benzodijazepini, samo je razlika u aktivnom sastavu. Alprazolam još za razliku od ostalih benzodiazepina ima uz anksioliti?ko i antidepresivno djelovanje.

#3 Innerium

Innerium

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 20 posts

Posted 12 March 2009 - 21:19

oba leka su anksiolitici tj. svrha im je da te oslobode upravo te napetosti o kojoj pricas da je dozivljavas...
za tacne podatke o tome u cemu se razlikuju morala bi da pitas doktore mada i to je individualno, zato cu ja da pocnem sa svojim iskustvom jer sam koristio svojevremeno oba leka, a nadam se da ce ti ostali clanovi foruma preneti njihova iskustva...
xanax(ksalol) sam koristio kada sam zeleo da se skinem sa AD-a i to vrlo kratko, mozda 15tak dana i mislim da je jedan od najjacih anksiolitika, delovao je na mere super, pomogao mi je da prebrodim neke strahove koje sam tada imao... uspavljuje samo ako se prepustite i nije delovao muskulorelaksantno vec samo otupi mozak tako da strah potpuno nestane... u Americi ga koriste cak i u slucajevima kada vas je strah od letenja i za svakakve sitnice ...
bromazepam koristim i danas (doduse bas retko, jednom ili dva puta mesecno) i sluzi mi kako za suzbijanje psihicke tako i fizicke napetosti... on ima bas sirok spektar delovanja i mislim da ti ga je doktor prepisao upravo zato sto je primetio da xanax sve slabije deluje usled dugogodisnjeg uzimanja pa da te ne bi knjukao sve vecim i vecim dozama (moja pretpostavka  whistling.gif )...

pozz

#4 Tracer

Tracer

Napredni ÄŤlan

• Members
  • PipPipPipPip
  • 120 posts

Posted 12 March 2009 - 21:39

QUOTE(sanja2306 @ 12 Mar 2009, 08:54 PM)  
cao ljudi molim vas da mi neko odgovori koja je razlika izmedju xanaxa i bromazepamuma ???naime ja sam dugo pila xanax  muzizena.gif  sad mi dr dao bromazepamum da ukinem xanax .uzasno se osecam napeto a najgore sto zivim u Svicarskoj pa ne mogu trcat dr u svaki cas .molim brz odgovor nadam se  da cete mi pomoci  icon_blushing.gif

pogledaj na stranicama tipa pliva zdravlje i sli?no... obi?no kad ih upišeš u gugl možeš na?i stranice na nekim portalima o zdravlju i medicini, ili od proizvo?a?a.

nekad ti piše i cijela uputa za uporabu kakvu ina?e imaš u kutiji s ljekom...

ova dva su anksiolitici iz skupine benzodiazepina. isto ko i praxiten, rivotril itd.
vjerojatno djeluju na sli?an na?in a razlikuju se u snazi ili nuspojavama..itd

#5 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,318 posts

Posted 13 March 2009 - 06:29

QUOTE(sanja2306 @ 12 Mar 2009, 08:54 PM)  

mogu smo da ti kazem da ti je doktor mnogo glup.
ali izdrzi sad, sta je tu je.
trazice ti se uskoro vece doze bromazepama, ali izdrzi,probaj da pijes sta je rekao jedno nedelju dana pa ces videti dal mozes tako...
frka ti je sada od skidanja sa ksanaksa, to moras d aizdrzis

a mogao je sretniju kombinaciju da ti da

i nadam se da nisi skinula ksanaks odmah, nego postepeno
molim te javi mi se na pp ako ti treba detaljno uputstvo,
meni je ksanaks alterego vec godinama
i sikdam se vracam se skidam se vracam se
pisi...

#6 monkey

monkey

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 9 posts

Posted 28 April 2009 - 00:36

QUOTE(sanja2306 @ 12 Mar 2009, 09:54 PM)  

Sanja prije svega da ti kazem da ti je ruzica rekla jako dobru stvar tj da ti je ljekar mnogo glup.Da ne krecem od svojih problema itd itd,ali evo isti sam i skoro sam trazio iskustvo vezano za xanax...Sto se mog licnog iskustva tice poceo sam da ga pijem na svoju ruku pio sam ga mjesec dana i bio sam super,i onda sam prestao da pijem sve tablete,i bio sam poprilicno oke....Medjutim stres  za stresom stres za stresom vratio sam se xanaxu samo sto sam se ovaj put zapitao kolko je pametno da ga  pijem ponovno na svoju ruku.Otisao sam psihijatru koji je lijecio dosta mojih prijatelja koji su sad hvala bogu pa dobro...Dobio sam terapiju xanaxom koja traje 3 mj,ali posto je opste poznato navuci se na xanax je ocito kao tapnuti dlanom o dlan.....Pa ce moja terapija izgledati ovako....2 mjeseca ga pijem 3x0.50 mg,a treci mjesec cu da pijem 15 dana 2x0.50 mg i drugih 15 dana po 1x050 mg..Sto znaci da mi je 3 mjesec terapije prakticno skidanje sa xanaxa samim xanaxom,i njegovo misljenje je da mi nakon toga nece trebati nista,ili u najgorem slucaju xanax ali strogo po potrebi,sto znaci da je jako puno do samokontrole....Dakle zakljucak klin se klinom izbija,ovo je jeako dobar psihic dakle nemam mu razloga nevjerovat,tako da bi ti ja preporucio da se ti s tog xanaxa skidas samim xanaxom tako sto ces smanjivati dozu do trenutka kad ces shvatiti da ga pijes samo ponekad tj po potrebi a ne redovno,znam da ce biti tesko ali je sigurno izdrzljivo....E sad posto ga ti pijes kazes jako dugo i neznam koliko kolicinski neznam jel izvodljivo ali ja mislim da jest,ali da ti bas prepise bromazepam mislim da nije pametno....SRETNO