Jump to content

Neugodno mi je

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
45 replies to this topic

#1 keti21

keti21

Napredni član

• Members
  • PipPip
  • 35 posts

Posted 27 May 2009 - 04:22

Bok, ja se želim predstaviti jer mislim da je red, kad već čitam sve što pišete.
Imam teške psihoze već godinama s kojima se borim sama. u Zg .Bila sam kod psihologice Irene Bezić prije sad tek kužim već 9 godina, ostavila kod nje nekakvih 2000 kuna i nakon što me poslala psihijatru odustala na nagovor mame i od nje i od psihića.
Najveći problem mi je gubitak  memorije i osjećaj potpunog gubitka sebe, strah od alzheimera, za koji sam uvjerena da ga imam, te nevjerojatne noćne more. Uspjela sam se iščupati iz noćnih mora, drugo je prisutno . Alkohol mi je ispušni ventil koji je prije sigurno 5-6 godina prerastao u ovisnost. Pronalazim se u puno Vaših postova, mislim da sam sad gotovo sigurna da je većina ljudi ovdje izuzetno nujna i nježna, ovo mi je prvi forum koji me iole zainteresirao, ne samo zbog tematika. Imam puno bliskih prijatelja ali sam davno odustala od razgovora s njima o mom unutarnjem svijetu jer me ne mogu (hvala Bogu) razumijeti.
Pozdravljam sve i nadam se da ćete me primiti u društvo.

#2 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,257 posts

Posted 27 May 2009 - 05:20

QUOTE(keti21 @ 27 May 2009, 05:22 AM) View Post
Bok, ja se želim predstaviti jer mislim da je red, kad već čitam sve što pišete.
Imam teške psihoze već godinama s kojima se borim sama. u Zg .Bila sam kod psihologice Irene Bezić prije sad tek kužim već 9 godina, ostavila kod nje nekakvih 2000 kuna i nakon što me poslala psihijatru odustala na nagovor mame i od nje i od psihića.
Najveći problem mi je gubitak  memorije i osjećaj potpunog gubitka sebe, strah od alzheimera, za koji sam uvjerena da ga imam, te nevjerojatne noćne more. Uspjela sam se iščupati iz noćnih mora, drugo je prisutno . Alkohol mi je ispušni ventil koji je prije sigurno 5-6 godina prerastao u ovisnost. Pronalazim se u puno Vaših postova, mislim da sam sad gotovo sigurna da je većina ljudi ovdje izuzetno nujna i nježna, ovo mi je prvi forum koji me iole zainteresirao, ne samo zbog tematika. Imam puno bliskih prijatelja ali sam davno odustala od razgovora s njima o mom unutarnjem svijetu jer me ne mogu (hvala Bogu) razumijeti.

draga Keti
dobro dosla i pisi sta ti je god na srcu, sve sto nemozes da kazes u zivom svetu, ti napisi... mozda bude malo lakse...
nemoj da se plasis Alchajmerove bolesti, mozda ti je gubitak memroije od lekova ili stresa i sve te nocne more upucuju na duboku unutrasnju nestabilnost, ali to se da srediti, korak po korak...
polako samo...
kako to gubis memoriju? kad nesto zaboravis jel ga se nikad vise nemozes setiti ili se nekad setis?
kako to izgleda "gubitak sebe", kako izgleda to stanje? jel umes da opises nekako, bilo kakko? ne daj se
i nemoj molim te da ti bilo sta bude neugodno, mi smo svi jedna velika porodica...
i drzimo se zajedno.
ne daj se!

#3 Mikica28

Mikica28

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 74 posts

Posted 27 May 2009 - 16:24

jedino gore od bolesti je strah od te iste bolesti. ako dodje dodje, necemo je sigurno spreciti plaseci se.

#4 marko_k

marko_k

Član

• Newcomers
  • Pip
  • 20 posts

Posted 27 May 2009 - 18:41

QUOTE(keti21 @ 27 May 2009, 05:22 AM) View Post

Hej Keti, evo samo da ti pružim podršku, kad god ti je teško javi mi se bilo kojim putem, ako sam tu na raspolaganju sam ti, molim te samo ustraj na tome da se riješiš alkohola to je užasno zlo, imaš na raspolaganju lijekove i prije svega nas na forumu...

Želim ti što je moguće više sretnih dana,  pozdrav Marko

#5 hartera

hartera

Ja nisam musko, ja sam zena

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,972 posts

Posted 28 May 2009 - 10:31

pozdrav i dobrodošla  Posted Image
piši tu sa nama jadikuj veseli se tu bar svi razumijemo što to znači svijet unutar sebe

#6 keti21

keti21

Napredni član

• Members
  • PipPip
  • 35 posts

Posted 28 May 2009 - 16:14

Ružice hvala ti, ne mogu reći da mi je zbog tableta loša memorija jer nikakve tablete ne pijem. Jednostavno se ničega ne sjećam, što je bilo jučer, teško mi je koncentrirati se i tak.

#7 keti21

keti21

Napredni član

• Members
  • PipPip
  • 35 posts

Posted 29 May 2009 - 01:25

Ružo, fala ti,već sam ti bila napisala jedan post ali ga nije prikazao.

#8 asha

asha

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 9 posts

Posted 02 June 2009 - 17:04

Ćao!

Ja bih ti savetovala da što brže pronađeš nekog dobrog psihologa ili psihijatra (nemoj da te sramota ili strah, to je sve za tvoje dobro), ili ako ne to, nekog ko će ti pomoći i kome ćeš se poveriti.
Kako vidim imaš i problema s alkoholom. Nemoj to da radiš, nađi si pomoć, pre nego što bude prekasno. Jer to ti može prerasti u veeliku ovisnost i onda se je jako teško izlečiti.

Razumem da te je strah i sve to, možda ipak nemaš Alzheimera. Raspitaj se kakvi su simptomi Alzheimera, opa da vidiš da li se išta poklapa. Negoo...nemoj da te to brine, pravilnu dijagnozu ti može postaviti jedino stručnjak.

Da li bi mogla da nam opišeš kako ti to gubiš memoriju? Posle bismo te mogli bolje savetovati.

Ipak, vrlo je moguće da je sve to od stresa. Ja ti iskreno kažem, nađi nekog ko će te razumeti i pokušaj da pomogneš sebi, a ne da se uništiš.

Javi nam šta si uradila i kako ti ide.

Pozz

#9 MesijaDepresija

MesijaDepresija

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,119 posts

Posted 03 June 2009 - 07:40

Draga keti21 i sam bolujem od psihoze i znam kako ti je, tako da imas sa kim da pricas na tu temu i na ovom forumu.

Sto se tice tebe, drugi i ne mogu da razumeju psihoticara, jer mi imamo sumanute ideje i haludze (halucinacije), i zato je jako vazno da odrzavas kontakt sa tim drugim ljudima kako bi te oni vukli da budes na zemlji (a ne u oblacima sumanutih ideja i halucinacija).

I da, pokusaj da apstiniras od alkohola, i alkohol u delirijumu posle nekoliko godina svakodnevnog konzumiranja moze dovesti do psihoze. Pogotovo kada je psihoza vec postojala, on bi bio pravi katalizator za novu.

Inace, i ja imam problema sa memorijom, ali zapisujem stalno nesto sto na papire, sto u mobilni, sto teram druge ljude da me podsecaju. A mozda je ta zaboravnost i od ADova.

#10 keti21

keti21

Napredni član

• Members
  • PipPip
  • 35 posts

Posted 06 June 2009 - 18:03

Djeco!
Tek sam danas vidjela sve ove odgovore koji su stigli na moj post, ja sam mislila da mi nitko osim ruzze nije ni pisao jer mi se ništa nije pojavljivalo, već sam pisala mod oko toga. Prvo da vam kažem HVALA na podršci, puno mi znači. Ko što sam napisala, bila sam po drugim forumima i sv su mi bili bez veze, jer se ljudi prepucavaju a ne razgovaraju. Moram Vam svima napisati što mislim o svima Vama. Mislim da 90 posto Vaših problema proizlazi iz toga što ste preosjetljivi, fini, nujni, nježni, jednostavno ljudi koji su rođeni za neki bolji svijet a n e ovaj koji nas okružuje. To je moje duboko uvjerenje i nitko mi ga neće moći izbrisati. Jer meni je normalnije da u ovakvom svijetu kakav je normalni ljudi budu u k...., a ludi normalni. Eto toliko o tome.
Bila sam kod doktora, ima puno toga iz moje prošlosti što je moglo uzrokovati sva moja stanja.
Evo Vama za ljubav ću se ostaviti alkohola, mogu to, već sam to uradila nekoliko puta..Problem je taj što kad pijem ja osjećam, kad ne pijem ja sam mrtvo tijelo.
Znate i sam i što znači želja za osjetiti malo života u sebi, živjeti.
Ja sam kao neki na forumu koji se boje tableta. Usađeno  mi je to, ja mogu kao sve sama i nemam snage priznati si da sam roba sa greškom da moram piti tablete. Ne mogu. ZAŠTO BAŠ JA.
Znam da je glupo, izgubila sam 10 godina života u pitanjima i nisam živjela jer se bojim tableta. A to mi je isto i psihologica rekla, da imaš gripu bilo bi ti normalno piti antibiotike. I malo sam tašta, nabila sam 10 kg u zadnje vrijeme, pa se u biti najviše bojim da me antidepresivi još ne zdebljaju pa sad ti reci jesam normalna. Inače bi voljela da mi neka magična tableta odnese sve moje probleme i da se osjećam normalno kao moji frendovi i budem jako važna.
Psihologica koja me liječila je Irena Bezić iz Zg, za one sa konkretnim strahovim i problemima nije loša, inače sa mojim psihozama nije znala što bi.
Što se meni desi: Ovako:
Nestajem. Nema me. Sve što se dogodilo toga više nema. Nema sjećanja, nema ljubavi, ima sam strah od praznine i nestajanje. Ne mogu se sjetiti dragih stvari koje sam voljela, kiše, oblaka, Kladuše u kojoj sam živjela, čovjeka kojeg sam voljela, znači sve što mene definira nestaje. Brat mi je umro od overdoza u 21 godini, mama tata i ja nikada nismo pričali o tome, sve je kao ok. Brat mi je bio mlad, plav, prelijep i volio je motore.91.su pustili pošiljku heroina na savicu gdje smo živjeli i on se zakačio.Meni se dogodlo to da sam se u tom trenutku isključila iz života. Kao da nikada nisam ni imala brata i kao da nije umro. Ne mogu ga se sjetiti. Eto.
Voljela sam ga više od života. A zadnji put kad je bio kod mene, našao mi je komad shita i ja sam onda bila sretna što je umro da me nije cinkao starom da sam ja imala komad shita kod sebe. Vješajte, pišite bilo što. Tako je bilo . Puno pozdrava keti.

#11 MesijaDepresija

MesijaDepresija

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,119 posts

Posted 06 June 2009 - 18:09

QUOTE(keti21 @ 6 Jun 2009, 07:03 PM) View Post
Tek sam danas vidjela sve ove odgovore koji su stigli na moj post, ja sam mislila da mi nitko osim ruzze nije ni pisao jer mi se ništa nije pojavljivalo, već sam pisala mod oko toga. Prvo da vam kažem HVALA na podršci, puno mi znači. Ko što sam napisala, bila sam po drugim forumima i sv su mi bili bez veze, jer se ljudi prepucavaju a ne razgovaraju. Moram Vam svima napisati što mislim o svima Vama. Mislim da 90 posto Vaših problema proizlazi iz toga što ste preosjetljivi, fini, nujni, nježni, jednostavno ljudi koji su rođeni za neki bolji svijet a n e ovaj koji nas okružuje. To je moje duboko uvjerenje i nitko mi ga neće moći izbrisati. Jer meni je normalnije da u ovakvom svijetu kakav je normalni ljudi budu u k...., a ludi normalni. Eto toliko o tome.

Da svi smo ovde hipersenzibilni inace nam se ne bi desavalo ovo sto se desava.

Bila sam kod doktora, ima puno toga iz moje prošlosti što je moglo uzrokovati sva moja stanja.
Evo Vama za ljubav ću se ostaviti alkohola, mogu to, već sam to uradila nekoliko puta..Problem je taj što kad pijem ja osjećam, kad ne pijem ja sam mrtvo tijelo.
Ja sam kao neki na forumu koji se boje tableta. Usađeno  mi je to, ja mogu kao sve sama i nemam snage priznati si da sam roba sa greškom da moram piti tablete. Ne mogu. ZAŠTO BAŠ JA.
Znam da je glupo, izgubila sam 10 godina života u pitanjima i nisam živjela jer se bojim tableta. A to mi je isto i psihologica rekla, da imaš gripu bilo bi ti normalno piti antibiotike. I malo sam tašta, nabila sam 10 kg u zadnje vrijeme, pa se u biti najviše bojim da me antidepresivi još ne zdebljaju pa sad ti reci jesam normalna. Inače bi voljela da mi neka magična tableta odnese sve moje probleme i da se osjećam normalno kao moji frendovi i budem jako važna.
Psihologica koja me liječila je Irena Bezić iz Zg, za one sa konkretnim strahovim i problemima nije loša, inače sa mojim psihozama nije znala što bi.

Ipak bi trebala piti lekove, jer bez njih ces tesko da se iscupas, a nije to tako tesko samo lekic u ruke, casa vode, zazmuris ubacis u usta progutas, popijes vode, i gotovo. :)

Nestajem. Nema me. Sve što se dogodilo toga više nema. Nema sjećanja, nema ljubavi, ima sam strah od praznine i nestajanje. Ne mogu se sjetiti dragih stvari koje sam voljela, kiše, oblaka, Kladuše u kojoj sam živjela, čovjeka kojeg sam voljela, znači sve što mene definira nestaje. Brat mi je umro od overdoza u 21 godini, mama tata i ja nikada nismo pričali o tome, sve je kao ok. Brat mi je bio mlad, plav, prelijep i volio je motore.91.su pustili pošiljku heroina na savicu gdje smo živjeli i on se zakačio.Meni se dogodlo to da sam se u tom trenutku isključila iz života. Kao da nikada nisam ni imala brata i kao da nije umro. Ne mogu ga se sjetiti. Eto.
Voljela sam ga više od života. A zadnji put kad je bio kod mene, našao mi je komad shita i ja sam onda bila sretna što je umro da me nije cinkao starom da sam ja imala komad shita kod sebe. Vješajte, pišite bilo što. Tako je bilo . Puno pozdrava keti.

Meni je rodjeni brat takodje umro od overdouza u mojoj 19. godini zivota (a on je tada imao 24 god.). Na grobu pise "Majski cvete u maju si se rascvetao, u maju si uvenuo." Danas su zadusnice a ja mu nisam isao na grob. :( ALi ok mogu i neki drugi dan. O smrti brata i tom iskustvu mozemo da pricamo do sutra ako si raspolozena, ja bas i nisam ali hocu ako ti zelis.

#12 keti21

keti21

Napredni član

• Members
  • PipPip
  • 35 posts

Posted 06 June 2009 - 18:27

Jako si drag, ne moramo pričati o burazima, ko ih j... Njima je na kraju krajeva bilo dobro a mi se patimo. Šalim se naravno. Kako si ti , Što te muči, di si baš na psihozi  završio? Nek si mi napisao  kako da uzmem lijek jasno mi je to , čaša vode i hop, ali što ću kad se razdebljam? Ja bi ti sada stavila smajlić ali mi ga glupi comp ne prima...

Ja niti nemam mise zadužnice za brata, na njegov rođendan ili dan smrti odemo mama i ja, ak ne možemo ne idemo. Na Božić isto tako. Sve je to stari moj sranje, za sto godina niko neće znati niti mariti da smo tu bili i  ti i ja i naša braća. Kako ti se zvao brat? Moj se zvao Vladimir.

#13 MesijaDepresija

MesijaDepresija

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,119 posts

Posted 06 June 2009 - 18:36

QUOTE(keti21 @ 6 Jun 2009, 07:27 PM) View Post
Jako si drag, ne moramo pričati o burazima, ko ih j... Njima je na kraju krajeva bilo dobro a mi se patimo. Šalim se naravno. Kako si ti , Što te muči, di si baš na psihozi  završio?

Sumanute ideje i halucinacije proganjanja, pracenja, pre 3 god. a onda pokusaj samoubistva trovanjem velikih kolicina tableta, misljenja da mi se prisluskuju razgovori da svi rade protiv mene. A onda je dosla i depra.

Na Rispolept antipsihotiku sam i Zoloftu. Kazu da Rispolept goji, u sta sam se i uverio i sam, mada sada sam zbog heroina smrsao jako mnogo.

Sto se tice brace, pa znas kako ne mozes tako pricati o nekom sa kim si proveo skoro pola zivota. style_emoticons/default/sad.gif Jeste njima bilo lepo, ali ziveli su u Paklu zvanom narkomanija. Nisu znali gde ce, kud ce, kao nece meni da se desi over, a ipak se desi. Nisu ni svesni sto je najgore u kakvu tugu i crnilo su zavili svoje porodice. Ja se samo nadam da ce u narednoj inkarnaciji biti pametniji. I jebo ga taj drugar iz vojske koji ga je navukao na to djubre.

Nek si mi napisao  kako da uzmem lijek jasno mi je to , čaša vode i hop, ali što ću kad se razdebljam? Ja bi ti sada stavila smajlić ali mi ga glupi comp ne prima...

Nista onda ide teretana uz lekove, tako je meni psiho rekao. A ja nikako da se nakanim da odem u teretanu.

Ja niti nemam mise zadužnice za brata, na njegov rođendan ili dan smrti odemo mama i ja, ak ne možemo ne idemo. Na Božić isto tako. Sve je to stari moj sranje, za sto godina niko neće znati niti mariti da smo tu bili i  ti i ja i naša braća. Kako ti se zvao brat? Moj se zvao Vladimir.

Ja prilicno cesto idem na bratov grob, zapalim koji insens, svecu, ponekad i popricam sa njim, a proklinjem ga sto je i mene uvukao u isto sranje, ali i zelim bolju narednu inkarnaciju.

Zoran se zvao, bavio se kompjuterima, i jako je voleo 3D pucacine i uopste kompjutere i tehniku.

Meni inace nije lako da pricam o svom bratu. Kada me pitaju da li imam brata ili sestru ja samo kazem da nemam, jer mi je tako lakse, da ne prolazim iznova i iznova kroz ista sranja. A i morao bih da krijem od cega je umro.

Inace, nemam ja samo psihozu, imao sam tabletomaniu, heroinomaniu (trenutno na blokatorima), probao sve droge, sada aktuelno F33.3 tezi povratni depresivni poremecaj sa simptomima psihoze.

Od lekova sam na Zoloftu ADu, Rispoleptu antipsihotiku, Bensedinu (sedativu i hipnotiku), i Sanvalu (leku za spavanje).

#14 keti21

keti21

Napredni član

• Members
  • PipPip
  • 35 posts

Posted 06 June 2009 - 18:48

Isto. isto i je i meni, kad me neko pita imam li koga, ja slažem da sam jedinicaa. Nisam nikada probala horse, imala sam sreće. Ali zato eto skupljam boce oko sebe. Ići ću doktoru, što prije. Što da mu kažem' da zaboravljam tko sam? Šta će mi reći?

#15 MesijaDepresija

MesijaDepresija

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,119 posts

Posted 06 June 2009 - 18:52

QUOTE(keti21 @ 6 Jun 2009, 07:48 PM) View Post
Isto. isto i je i meni, kad me neko pita imam li koga, ja slažem da sam jedinicaa. Nisam nikada probala horse, imala sam sreće. Ali zato eto skupljam boce oko sebe. Ići ću doktoru, što prije. Što da mu kažem' da zaboravljam tko sam? Šta će mi reći?

Nemoj da se brines oko toga sta ce ti reci. Vazno je samo da budes iskrena prema njemu i da mu kazes o svemu sta te muci. E da ja imam i F60.3 emocionalno nestabilni poremecaj licnosti. A njegov posao je da te uputi dalje, tj. da ti da odgovarajucu terapiju.

Potpuno te razumem da tugu za bratom utapas u alkohol. Depra posle smrti bliske osobe moze da traje i vise godina (sto je kazu prirodno). Nema leka protiv toga. Ja sam imao periode placa, depre, placa, depre, gubitka energije, bio sam mrsav jer nisam nista jeo od njegove smrti. I tako par godina. Dok se nije stanje normalizovalo koliko - toliko, ali duboka tuga za njim i dalje postoji.

Jebem te Marko u dupe sto si mu dao to sranje.

#16 keti21

keti21

Napredni član

• Members
  • PipPip
  • 35 posts

Posted 07 June 2009 - 18:49

Ti makar znaš kako se zove taj koji mu je dao.Pazi ovo, i moj brat je počeo s tim u vojsci, onoj regualrnoj, onda još rat nije bio niti počeo. Puno razmišljam o tome, da nije bilo rata ne bi bilo ni tako ogromog tržišta. Za horse. Samo je odjednom u taj kvart gdje smo mi živjeli u zg došla ogromna količina droge. Bez ikakve restrikcije ili upozorenja ili natpisa u novinama. Ja sam imala 7 godina više od njega, pojma o drogi nisam imala, Titina generacja. I nije moj brat jedini koji se upecao. Kod njega je sve išlo jako brzo, u roku od godine dana on je bio na mirogoju. Moj otac je išao njegovom vodniku i rekao mu, gledajte, sin mi se počeo drogirati u regularnoj vojsci, ovaj ga je glat odjebao.
Kak si danas? Šta ima' Ja se šopam filmovima što ih skidam sa neta, super mi je to.

#17 MesijaDepresija

MesijaDepresija

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,119 posts

Posted 07 June 2009 - 19:00

QUOTE(keti21 @ 7 Jun 2009, 07:49 PM) View Post
Kak si danas? Šta ima' Ja se šopam filmovima što ih skidam sa neta, super mi je to.

Danas sam nadrndan ko pas. Od blokatora. I primecuje se nervoza u meni i na meni, cak ni bendzosi ne pomazu. :(

Nadji film "The Secret" da ga odgledas.

Inace, za tvoju informaciju zabranjeno ja chatovanje po forumu, a ovo jeste neka vrsta chata, za licne stvari sledeci put koristi PP.

#18 keti21

keti21

Napredni član

• Members
  • PipPip
  • 35 posts

Posted 07 June 2009 - 19:03

OK

#19 MesijaDepresija

MesijaDepresija

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,119 posts

Posted 07 June 2009 - 19:06

QUOTE(keti21 @ 7 Jun 2009, 08:03 PM) View Post
OK

Ne pazi, mozes ti da pises ovde, ali o datoj temi, ali o licnim stvarima se raspravlja najvise preko PPova. Treba da znas da procenis sta je za javno, za forum, a sta je za PP.

#20 jana6

jana6

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 419 posts

Posted 08 June 2009 - 18:19

QUOTE(keti21 @ 6 Jun 2009, 07:03 PM) View Post
Djeco!

nema magičnih tableta,
sad sam ti otkrila toplu vodu :)

ni ja ne pijem tablete za depresiju,
probala sam dva puta, ništa nije pomagalo,
inače tablete ne volim,
ali sam probala, mislim da i ti ipak trebaš probati pa vidjeti kako to utječe na tebe,
samo se nadam da nećeš onda postati ovisna o njima :)
a s tabletama ili bez, mislim da moramo i sami raditi na sebi,
što god to značilo, za svakog nešto drugo,
ali ima stvarno puno mogućnosti,

zaboravnost je strašna stvar,
meni je počela prije nekih 15-ak godina,
nema šta ne zapisujem,
i što treba kupiti i napraviti i koga nazvati,
i to 2 put, na mob. i u notes,

ali najgora mi je ona zaboravnost kad odem u sobu pa se pitam zašto sam ja tu došla?
ili pitam djecu što je bilo u školi a oni kažu - šta ti je mama, pa to si pitala prije 5 minuta,
to mi je grozno

droga, alkohol,
kloni se toga kako god možeš,
i piši kako ti ide