Jump to content
Depresija Forum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

visitor

Lekoviti audio

Recommended Posts

Kada skinete i raspakujete ovaj fajl (velicina mu je 85 megabajta) nacicete unutra dva audio fajla i jedan PDF fajl sa objasnjenjem. Tamo pise izmedju ostalog da ovaj program balansira (zvukom) levu i desnu hemisferu mozga (zato trebaju stereo slisalice!) i proizvodi mentalno stanje znano kao hemisferna sinhronizacija. To je nekakva specijalna tehnologija sa nekakvim "prozor frekvencijama" itd. itd. Slusalac moze osetiti u telu "navalu pozitivne energije i bujicu dubokih emocija".

Stavite stereo slusalice na usi i pustite audio. Ja sam poslusao audio broj dva, duzina mu je oko pola sata (muzika + delta talasi), i nakon slusanja sam osetio kao da sam napunio baterije a neraspolozenje i losa osecanja su mi jednostavno nestala.

Skinite fajl odavde:

http://rapidshare.com/files/243968447/Brai...gMeditation.rar

odslušala sam i uživala,

zaista sam se lijepo osje?ala dok sam to slušala,

opušteno,

pomalo neobi?no, ali ugodno

Postoji li netko kome je neka vrsta glazbe uspjela pomo?i da se "posloži" i da jednostavno osje?a svojevrsno savršenstvo i ne misli o ni?emu što ga ina?e brine?

Meni je recimo gotovo sva glazba tužna i dovoljan je "onaj jedan zvuki?" u melodiji da potakne melankoliju u meni...

No prije 3-4 godine, otkrio sam NEŠTO s ?ime sam završio potragu, našao perfekciju i smislenu "matematiku" u jednom žanru i jednostavno osje?am samo GLAZBU kao GLAZBU U PUNOM SMISLU TE RIJE?I kada slušam omiljene uradke tih umjetnika.

Ako netko ima sli?nu "pri?u" ili ga jednostavno zanima moja pri?a, rado ?u progovoriti o tome :)

Postoji li netko kome je neka vrsta glazbe uspjela pomo?i da se "posloži" i da jednostavno osje?a svojevrsno savršenstvo i ne misli o ni?emu što ga ina?e brine?

Meni je recimo gotovo sva glazba tužna i dovoljan je "onaj jedan zvuki?" u melodiji da potakne melankoliju u meni...

No prije 3-4 godine, otkrio sam NEŠTO s ?ime sam završio potragu, našao perfekciju i smislenu "matematiku" u jednom žanru i jednostavno osje?am samo GLAZBU kao GLAZBU U PUNOM SMISLU TE RIJE?I kada slušam omiljene uradke tih umjetnika.

Ako netko ima sli?nu "pri?u" ili ga jednostavno zanima moja pri?a, rado ?u progovoriti o tome :)

da, pri?aj kako to osje?aš i kako ti to pomaže,

meni muzika pomaže,

uglavnom :)

ali stvarno, kad slušam Doorse ne postoji ništa drugo na svijetu,

samo da ima neki ?ip da se ugradi pod kožu,

pa da su mi uvijek pri ruci :)

da, pri?aj kako to osje?aš i kako ti to pomaže,

meni muzika pomaže,

uglavnom :)

ali stvarno, kad slušam Doorse ne postoji ništa drugo na svijetu,

samo da ima neki ?ip da se ugradi pod kožu,

pa da su mi uvijek pri ruci :)

Zna?ii; od malih nogu uvijek sam slušao alternativni rock i sve sli?no tome. S obzirom da imam dvije starije sestre, dok su djeca slušala ni-sam-ne-znam-što, ja sam u svojoj improvizaciji znao cijeli Nevermind od Nirvane.

Naravno, i Doors-i su bili na listi [još uvijek se naježim kada ?ujem Not To Touch The Earth] i hrpetina bendova i izvo?a?a... No jednostavno, neki sklop u glavi mi nije dao da uživam u glazbi kao pošten ?ovjek.

Meni je sve to vuklo ka nekoj melankoliji, preduboko sam ulazio u tekstove, previše se poistovje?ivao sa svime pa sam dolazio do situacije da me ubediraju i najbanalniji ljetni hitovi.

Jeb**a, to je tako trajalo i trajalo...a, naravno, nikada nisam slušao elektroniku jer nisam bio upoznat s alternativom u elektronici!

Tek negdje 2000. sam se upoznao s "pokretom" koji je odgovor na otrcane NC-NC-NC Techno/House gluposti. E to je bilo nešto što me jednostavno zaintrigiralo i oduševilo.

Vrsta je IDM. Ne znam jesi li ?ula za to, no ovdje u hrvatskoj je to stvarno malo zastupljen žanr glazbe.

IDM je skra?enica za INTELLIGENT DANCE MUSIC, i donosi sve ono što elektronika prije nije donosila:

-pri?u

-maštovitost

-"matematiku"

-širok spektar melodija itd.

Potom se taj pravac raširio na chill (opuštaju?i) i npr. breakcore (agresivniji) dio.

Pa ima IDM-a i sviranog instrumentima, pa i onog koji tjera da samo osluškuješ zvukove prirode.

Jednostavno fantasti?no, i najbolje od svega = tjera me samo da slušam, slušam, upijam i uživam.

Ako me i poti?e na neke emocije, onda su vrlo neobi?ne i neopisive u usporedbi s onima koje mi je glazba prije stvarala.

I od prije ajmo-re? 5 godina, isti taj IDM je iscrpio iz mene i svu kreativnost pa sam i sam po?eo stvarati glazbu sli?nu toj.

Sad, poanta je u tome da sam ja uspio prona?i nešto što me uspjeva umiriti i koncentrirati i svašta nešta no daleko od nužnoga je da ?e se to svidjeti svima. Samo sam htio vidjeti ima li još slu?ajeva koji se uspijevaju lije?iti glazbom, te da to podjele ovdje kao što si ti napravila.

Evo za po?etak dvije skladbe [jedne od meni najomiljenijih]:

Venetian Snares - Szamar Madar

(to je taj kao malo agresivniji dio smijera; breakcore + classical music)

&

Autechre - Cichli

(ovo je bend koji je po?eo s chill-out IDM-om uz glitch [problemati?ne] zvukove te svojevrsnu matematiku u zvuku. Ova pjesma i melodija, (koliko god se s razlogom neki dijelovi konstantno ponavljali), uspjevaju me uvijek iznova oraspoložiti i staviti smješak na lice :) Treba samo osluškivati... Velim, nije nužno da ?e se ikome svidjeti)

A ako te zanima ono što sam ja radio:

HeadHunt3r on last.fm

HeadHunt3r on MySpace

Iiiiii ako ima još slu?ajeva "glazbene terapije", rado bih ?uo o tome

<3

Meni recimo za totalno opuštanje (plovljenje) pomaže meditativna muzika na Winamp-u ,mellow sounds from en array of instruments and nature .Dovoljno je skinuti winamp i na?i meditation pod genre, sve je složeno abcd redom .Uživajte ako volite i ako vam se svidi.

Taxidermist i me mene zanimaju tvoja muzi?ka iskustava...svi?a mi se Venetijan .... i Headhunters radijo i svako novo muzi?ko iskustvo je dobro došlo.

I da ovaj tvoj potpis govori mnogo istine o nama, našoj generaciji hajd da tako kažem (ja sam 74). Nesvjesno ili podsvjesno je nama svašta ušlo u glavu ali od toga nema ništa .Ja sam svoje ispiranje memorije odavna uradijo .Odslušam ja doorse ili talkinghedse ili azru ili pink floyd ili šta ti ja znam ali era se promjenila i svi imamo ,ta?no ,naše li?ne ratove i depresije pa tako bi mogli i li?niju muziku da biramo .,terapeutskiju , prilježniju . Ja stvarno slušam svašta od Hora svetogorskih monaha ,budisti?kog om-a ,pop ,rock, jazz, etnho i ko zna sve šta još i kako se zovu ti pravci ..nešto kao world music, jevrejska narodna ,keltska tako?e, ma svašta i sve ima neku svoju terapiju ..bethoven (naro?ito 9 simphonija) ,mocart naravno i sl . Hc uh svašta

Taxidermist Posted 4 Aug 2009, 11:14 PM

A ako te zanima ono što sam ja radio

HeadHunt3r on last.fm

HeadHunt3r on MySpace

a moze li se to kako ?uti bez logiranja na myspace?

Venetian Snares - Szamar Madar

ovo mi se svi?a

a moze li se to kako ?uti bez logiranja na myspace?

ovo mi se svi?a

Hajde baš mi je drago da ti se svi?a V. Snares :)

Ina?e ljudi kažu kako im je"pretežak"...

S tim da on ima 50ak albuma i svaki je druga?iji, no ve?ina je onako dosta razbacano i ispire mozak, no kao što rekoh, meni do?e kao terapija.

Što se ti?e albuma na kojem je ta pjesma za koju sam ti dao link, on je cijeli divan i u tom stilu.

Zove se "Rossz Csillag Alatt Szueletett" i ako želiš možeš ga skinuti ovdje Venetian Snares - Rossz Csillag Alatt Szueletett

A što se ti?e moje muzike, pa da, može se slušati i bez logiranja. Samo pri?ekaš da se player "napuni" i stisneš play. Nekada krene svirati i sam automatski.

(stranica: http://www.myspace.com/168216944 )

A možeš i na ovoj stranici (ako želiš; jer meni je tako npr. lakše) http://www.last.fm/music/HeadHunt3r :

Na desnoj strani imaš Featured Tracks ; klikni na to i sve ovo što je plavim ozna?eno tj. piše free download, samo klik?i pjesmu po pjesmu i refleksno ?e ti se downloadat-i, i to veeelikom brzinom jer ih last.fm server kompresira pri skidanju.

No ipak mislim da ?e ti moja glazba u krajnju ruju biti jako konfuzna... Hmmm.

Evo, naskidao sam si sad more glazbe klasi?ne i indie opuštaju?e pa jedva ?ekam da po?nem preslušavati :)

• Create New...