Jump to content
Depresija Forum
Angel Heart

Amitriptilin (AMYZOL)

Recommended Posts

Amitriptilin je tricikliÄni antidepresiv. Kemijski gledajući on je izrazito nalik na antipsihotike, stoga ima i odreÄ‘eno sedativno djelovanje. Osnovno snažno antidepresivno djelovanje praćeno je otklanjanjem uznemirenosti i tjeskobe.

Amitriptilin koÄi mehanizam membrane kojim se regulira ulazak serotonina i noradrenalina u adrenergiÄke i serotoninergiÄke neurone. U farmakoloÅ¡kom smislu to djelovanje može pojaÄati ili produžiti aktivnost neurona. Koristi se za lijeÄenje endogene depresije i depresivnog poremećaja. Kao i svi tricikliÄki antidepresivi amitriptilin ima dosta nuspojava. Njegova važnost (kao i važnost drugih tricikliÄkih antidepresiva) opala je pojavom SSRI antidepresiva.

VASA ISKUSTVA:

Amitriptilin je tricikli?ni antidepresiv. Kemijski Amitriptilin je tricikliÄni antidepresiv. Kemijski gledajući on je izrazito nalik na antipsihotike, stoga ima i odreÄ‘eno sedativno djelovanje. Osnovno snažno antidepresivno djelovanje praćeno je otklanjanjem uznemirenosti i tjeskobe.

Amitriptilin koÄi mehanizam membrane kojim se regulira ulazak serotonina i noradrenalina u adrenergiÄke i serotoninergiÄke neurone. U farmakoloÅ¡kom smislu to djelovanje može pojaÄati ili produžiti aktivnost neurona. Koristi se za lijeÄenje endogene depresije i depresivnog poremećaja. Kao i svi tricikliÄki antidepresivi amitriptilin ima dosta nuspojava. Njegova važnost (kao i važnost drugih tricikliÄkih antidepresiva) opala je pojavom SSRI antidepresiva.

VASA ISKUSTVA:

dakle patim od kroni?ne glavobolje uzrokovane stresom .... i na�la sam na netu da se takve glavobolje najbolje lije?e tim ad om ..... zna� li �to o tome ?

ina?e pijem SSRI ,tako da mi nije jasno za�to mi doc onda nije dala taj ad kad mi je uz anksioznost to najgori simptom

dakle patim od kroni?ne glavobolje uzrokovane stresom .... i našla sam na netu da se takve glavobolje najbolje lije?e tim ad om ..... znaš li što o tome ?

ina?e pijem SSRI ,tako da mi nije jasno zašto mi doc onda nije dala taj ad kad mi je uz anksioznost to najgori simptom

Amyzol je relativno star lijek, a SSRI su sad popularni. Ja ga uzimam ve? dosta dugo, izvrsno ga podnosim, a i sam sam u po?etku imao dosta izraženu anksioznu komponentu, za što mi je amyzol pomogao. Glavobolje nikad nisam imao. ?ini mi se da mi u zadnje vrijeme pada libido, pa ?u vjerovatno pre?i na nešto drugo. Možda problem nije u amyzolu, možda je rija? o ne?em drugom.

LOL Doduše, meni je glavobolja nepoznata stvar pa se meni lako zezati.

ti si jako sretan ?ovjek vjeruj mi ....

Tja, obolio sam od esencijalne depresije s 16,5 godina. Vrlo sretan ?ovjek :whistling: No dobro, nau?io sam živjeti s time.

...SVATKO ŽIVI U SVOJIM GOVNI MA .....

Mene ju?er jako glava bolila pogotovo kada sam išao spavati, nisam mogao zaspati od bolova, ali zato kada sam zaspao spavao sam ko top, ali nisam dugo i ako mi je san bio jak, spavao sam svega možda 4 sata ali ?vrstog sna.

tek sam ih danas dobila izme?u ostalog.

ne dira me toliko mogu?nost opadanja libida jer mi je ve? i tako i tako na vrlo niskoj razini.

a osim toga...rekao je doktor..po potrebi. ukoliko od ovih antidepresiva bude nekih nuspojava.

Amyzol...

samo kad se ne bi od njega gojilo.

Ja dobijam na tezini, a to mi smeta.

Postoji li neki drugi AD kome povecanje tjelesne tezine nije nus pojava?

Amyzol...

samo kad se ne bi od njega gojilo.

Ja dobijam na tezini, a to mi smeta.

Postoji li neki drugi AD kome povecanje tjelesne tezine nije nus pojava?

ja sam tražila psihijatra da mi da neki od kojeg se ne deblja i dao mi je velafax.

preporu?am ga onda i tebi.

ja ga pijem oko mjesec dana, apetit mi je reguliran, ?ak i manje jedem nego prije tableta jer sam prije obi?no jela kad bi bila sjebana.

Mom decku nista nije bilo od nus pojava, niti se gojio, libido super, nikakve promene. Za glavobolju mu je mozda napravio neku razliku posle pola godine. Jer su manje ceste i manjeg inteziteta. Ali ko zna da li je to zbog leka, posto su glavobolje tako neuhvatljiva pojava. Inace dozirali su mu postepenim povecanjem, a sada prestaje isto postepeno.

Mesec dana je jako malo za neke efekte i procenu, posebno sto verovatno jos nisi na punoj dozi.

amyzol koristio sam ga od davno u opshte mi njie odgovarao katastrofa ... po meni Fluoxetin je naj bolji od svih antidepresiva .

pozzz :glasses:

ja sam probao jednom amyzol i jako mi se spavalo od njega da nisam bio u stanju da funkcionisem. Tako da sam batalio preko dana da ga koristim, uvece sam normalno spavao tako da mi nije trebao, a uzimao sam ga...ne znam, kao da mi bude bolje. :S Mada se ja tako bezveze natripujem, mada ima perioda kada mi je neki AD potreban...

Posle sam bacio kutiju.

btw zasto se vi gojite od tih proizvoda? Niste vise depresivni pa pocenete vise da jedete?

Nedavno sam dobila ovaj lijek Amyzol 10 mg (uz moju postoje?u terapiju)i pijem ga jednom dnevno(ujutro).Nemam neke izražene tjelasne simptome,samo mi je par puta srce presko?ilo odkad ga pijem.Možda sam umislila da je od njega ,al nebih nazad na sr?ane probleme to me ukopavalo par godina.Da li neko ima sli?no iskustvo?

Nedavno sam dobila ovaj lijek Amyzol 10 mg (uz moju postoje?u terapiju)i pijem ga jednom dnevno(ujutro).Nemam neke izražene tjelasne simptome,samo mi je par puta srce presko?ilo odkad ga pijem.Možda sam umislila da je od njega ,al nebih nazad na sr?ane probleme to me ukopavalo par godina.Da li neko ima sli?no iskustvo?

Zorice,amyzol je bio prvi ad koji mi je bio prepisan,10mg ujutro i 10mg navecer.Moje iskustvo (iako kratko,samo tri dana) nije bas lijepo.

Mene je obarao sa nogu,samo mi se spavalo.Drugi dan sam se bila prepala da se necu nikako ni probuditi od njega,pa mi je taj strah izazvao aritmiju i preskakanje srca,glava mi je bila teska kilama,mozak nije nikako radio,nista nisam mogla razmisljati.I tako ga ja batalim nakon treceg dana...

Sada mi je prepisan INSIDON 50mg (Opipramol ) i godi mi...Eh,koliko sada tu ima sugestije ne bih ti znala reci.

Nemam takve simptome ,prvih dana sam bila kao nadrogirana al je to prošlo.Ne osje?am neke posebne tjelesne simptome.Me?utim u uputstvu piše MOGU? POREME?AJ RITMA SRCA,a osjetila sam par puta da mi je presko?ilo i sad mislim da je od njega a možda i nije .Trebala sam kao Care odmah baciti uputstvo i ne ?itati.Ina?e moji "sr?ani"problemi su najodvratniji simptomi ovog mog stanja kroz koje sam prošla.Potpuno ja razumijem i Lauru i Zoricu ,šta god mi njima rekli ništa ?ovjeka nemože umiriti.Jednom sam imala neprekidne aritmije 7 mjeseci i dr mi je propisao i antiritmike(i to po dva odjednom)al ništa nije pomoglo dok se nisu neke stvari smirile(znate na šta mislim)

Amyzol se u mom slu?aju pokazao odli?an.Ne debljam se,stalno sam u teretani,tako da pazim na ishranu i ?im promjenim lijek osjetim promjenu.Mene on diže,kada ga popijem prije spavanja mogao bih na tr?anje,a ina?e zaspim kao... To je stari lijek,koliko sam upoznat.

Dosta toga je subjektivno,a najviše je u glavi...

Eto za informaciju, ja navecer pijem Amyzol(2x10mg) uz ad Velafax i rivotril.

Uglavnom doktor mi je pripisao Amyzol za spavanje, pijem ga oko 9, 10 sati uvecer a uspava za 2,3 sata.

Kaze moj dr da je to podosta stari ad, a jedna od nuspojava i to jaka je pospanost...pa eto

Puno pozdrava

:srculenca: :srculenca:

Istina da se malo teže budim,ali duže vrijeme nisam konzumirao nikakve lijekove prije sna.

Jedini lijek koji me je automatski uspavao bio je Miansan.

Puno pozdrava i tebi!

Meni je doktor podigao Amyzol na 4x10mg,2-1-1...da li ga još neko pije u tim dozama...?