Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Angel Heart

Amitriptilin (AMYZOL)

Recommended Posts

kod amyzola (u vrijeme dok sam ga pila) me je najviše nervirala ta neka... tupost....

ne znam kako bih to opisala ali mi je taj lijek zbilja gadno ubijao sve emocije.

nisam bila ošamu?ena od njega nego baš tupa i prazna.

za razliku od xanaxa naprimjer od kojeg bih se osje?ala opušteno, ali istodobno jako lijepo i pomalo superiorno.

od amyzola jesam bila opuštena nekako ali sam se osje?ala baš bezvezno.

ko neka apatija.

Ja ga pijem za spavanje i pokazao se dobro. Spavam sasvim normalno.

kod amyzola (u vrijeme dok sam ga pila) me je najviše nervirala ta neka... tupost....

ne znam kako bih to opisala ali mi je taj lijek zbilja gadno ubijao sve emocije.

nisam bila ošamu?ena od njega nego baš tupa i prazna.

za razliku od xanaxa naprimjer od kojeg bih se osje?ala opušteno, ali istodobno jako lijepo i pomalo superiorno.

od amyzola jesam bila opuštena nekako ali sam se osje?ala baš bezvezno.

ko neka apatija.

Isto i kod meme je bilo prepisan amyzol dosta puta , na pocetku osecao sam njegovo djelovanje ,ali nisam bio zadovoljan , moje iskustvo na amyzol nije za neku pohvalu ! na pocetak kada sam bio na njemu isto sam se osecao nekako bezveze (neku prazninu i veshe sam postao depresivan ) ... vishe ne koristim taj AD ... zavisi od organizma kako djeluje , nismo svi isti ... josh neshto shto sam primetio kod amyzola , veoma brzo kao da se stvori tolerancija , bar kod mene je bilo tako , po neki put ga nisam ni osecao , jedinu tu prazninu koja bi me vukao ka depresivne osecaje , btw moje iskusatvo na njemu ...

:srculenca:

Isto i kod meme je bilo prepisan amyzol dosta puta , na pocetku osecao sam njegovo djelovanje ,ali nisam bio zadovoljan , moje iskustvo na amyzol nije za neku pohvalu ! na pocetak kada sam bio na njemu isto sam se osecao nekako bezveze (neku prazninu i veshe sam postao depresivan ) ... vishe ne koristim taj AD ... zavisi od organizma kako djeluje , nismo svi isti ... josh neshto shto sam primetio kod amyzola , veoma brzo kao da se stvori tolerancija , bar kod mene je bilo tako , po neki put ga nisam ni osecao , jedinu tu prazninu koja bi me vukao ka depresivne osecaje , btw moje iskusatvo na njemu ...

:srculenca:

Pijem ga vec 4g.Sad mi je povecana doza.Totalno me otupeo osecam se kao drvo,totalno me je bas briga za sve,po sistemu mogu preko mrtvih da prelazim ne bih to primetila.Zato sam sama smanjila dozu na predhodnu.Osecam se sada boje,nije mi jasno zasto su mi povecavali?!Izmedju ostalog on spada i u grupu stabilizatora!Kada ga slucajno pregrizem jezuk mi utrne,kako li tek mozak utrni od njega?!

Ja ga pijem za spavanje i pokazao se dobro. Spavam sasvim normalno.

istina. amyzol je spavanje odli?an.

zato ga je najbolje biti upravo za spavanje. nipošto za smirenje ili kao dugotrajnu terapiju.

Pijem ga vec 4g.Sad mi je povecana doza.Totalno me otupeo osecam se kao drvo,totalno me je bas briga za sve,po sistemu mogu preko mrtvih da prelazim ne bih to primetila.Zato sam sama smanjila dozu na predhodnu.Osecam se sada boje,nije mi jasno zasto su mi povecavali?!Izmedju ostalog on spada i u grupu stabilizatora!Kada ga slucajno pregrizem jezuk mi utrne,kako li tek mozak utrni od njega?!

He, he, dobro si to rekla da ti utrne jezik, meni je isto utrnio kada sam pio pola tablete pa sam ga morao zagristi. :rolleyes:

He, he, dobro si to rekla da ti utrne jezik, meni je isto utrnio kada sam pio pola tablete pa sam ga morao zagristi. :rolleyes:

meni okus u ustima postane ?udan od amyzola.

Amyzol pripada u grupi starijh antidepresiva , ima slicnu strukturu antipsihotika! , i ako se smatra kao AD !

@ljiljan " Kada ga slucajno pregrizem jezuk mi utrne,kako li tek mozak utrni od njega?! " ???

isti osecaj i kod mene kao da je XTC ! taj ukus ...

shto se tice nuspojava i stranih efekat ovog nije neshto opasan , a ima i opasniji neki ovi novi antidepresivi , tako da ne verujem da mozak moze da uturni od njega ...

ps: naravno mozak moze da uturni od svi AD-ja i anksioltika i slicne od svih ovi psikoaktivni supstanci ! ako ih zlouptrebimo ! i ako ih ne pijemo kao ljekovi , i diciplirani onda je sve je OK ...

mene u opshte ne prija amyzol neznam zashto ali katastrofa sam se osecao od njega , valjda shto ima i antipsihoticko dejstvo , ne treba da znaci da svima odgovara isto ..

:friends:

Prelazim na Amizol...i citajuci i ne svidja mi se bas.

Skidam se sa helexa i prolazim niz apstinencijsku krizu. Dnevno sam na 0.25 od mogucih 4gm koje sam pila i na velafax 37.5 isto najmanja..i taman sam pri kraju da se skinem od svega i ako crkavam(blago receno) sad moram da pijem ovo umesto velafaxa, nesto mi sve govori da necu.

Taman mi se vratilo libido, taman sam smrsala posle seroxata(doduse ugojio me je 6 kila sto je mnogo za nekog ko je nizak kao ja) i necu da pijem ovo....

Popodne idem samo na jednu tabletu da vidim da li ce da me osamuti tako kao vas i zovem moju psihijatricu da joj kazem da od ovog nema nista da pijem ja to.

Loptice, probaj pa ces vidjeti. Nece te ubiti. Barem ne odmah :)

I nemoj imati nekakve lose misli vezane uz taj lijek, na taj nacin ces sigurno pojacati nuspojave.

Prelazim na Amizol...i citajuci i ne svidja mi se bas.

Skidam se sa helexa i prolazim niz apstinencijsku krizu. Dnevno sam na 0.25 od mogucih 4gm koje sam pila i na velafax 37.5 isto najmanja..i taman sam pri kraju da se skinem od svega i ako crkavam(blago receno) sad moram da pijem ovo umesto velafaxa, nesto mi sve govori da necu.

Taman mi se vratilo libido, taman sam smrsala posle seroxata(doduse ugojio me je 6 kila sto je mnogo za nekog ko je nizak kao ja) i necu da pijem ovo....

Popodne idem samo na jednu tabletu da vidim da li ce da me osamuti tako kao vas i zovem moju psihijatricu da joj kazem da od ovog nema nista da pijem ja to.

Amyzol i te kako osamucuje.Poznato je da je on dobar za spavanje.U tu svrhu mi je i prepisan.

Amyzol i te kako osamucuje.Poznato je da je on dobar za spavanje.U tu svrhu mi je i prepisan.

To sam je i pitala, ali mi je rekla da je doza koju pijem minimalna (10 mg) i da nece tako delovati.

Provacu, pa cu videti, ali ne verujem da cu ga piti, a ona mi daje slobodu izbora i ne namce mi. Samo tvrdi da ce mi ublaziti simptome apstitencijske krize, jer velafax to ne moze.

Tu dozu uzimam i ja!Jeste bebi,pa sad probaj,ne mislim da ces je tako jako osecati posle svih lekova.Do duse ja je pijem sa rivotrilom sto pojacava efekat!

Ja sam na dozi od 10 mg i ne osje?am tu ošamu?enost kad ga popijem ,samo sam osje?ala ubrzan rad srca na po?etku.Pijem ga ve? godinu i po ,sad mi je još dodan rivotril.Na toj dozi ne bi trebala imati problema.

Amyzol me spasava od glavobolja,i necega jos goreg,tabletomanije analgeticima.

Ona je trajala,i jos traje ali jedva,vec 10 godina unazad.Caffetin i Caffeboll.

Njima sam totalno upropastio stomak.Znao sam da uzimam i po 10 dnevno!

Sada ne smem da jedem supu,jaja,mlecne proizvode itd.itd. nigde kraja.

Hvala bogu,odem u IMZ u palmoticevoj,i dijagnostikuju mi tenzionu glavobolju.

Prepisu mi Amyzol,2x25mg uvece.Glavobolja je nestala skoro odmah!

U startu je malo jace delovao sedativno,ponekad me probadalo u grudima.

Rekao bih svakom ko ima problem sa glavoboljom i dat mu je Amyzol kao terapija,

da bude uporan i da ne prestaje sa terapijom,nuzpojava ima samo u startu,kod vecih doza.

Mozda treba da ga izbegavaju ljudi sa niskim pritiskom.Lek je skroz Ok.

Eh sad ostaje da mi pronadju i pravi lek za paranoidni poremecaj i ima da skacem od srece.

Posle nekog vremena uzimanja,rekao bih jos i ovo.Tacno je da u losem smislu utice na koncentraciju.

Ne bi trebao da bude lek izbora za studente,ili za ljude koji rade vrlo odgovorne poslove,

a rekao bih ni za zanatlije,koji koriste ostre alatke i masineriju.

A ostajem pri svom stavu da je odlican za tenzionu glavobolju....

Ja sam Amyzol koristio pre 15 godina. To je tad bio izuzetan AD. Koristio sam ga nekoliko meseci i mislim da mi je pomogao. Mada nikad nisam uzimao prepisanu dozu, nego manju.

Secam se da sam dugo vukao prehlade, lekari su me "hranili antibioticima" i nikako da ozdravim. Onda sam nakon tolikih antibiotika dobio kandidu i kao posledica dugotrajnog bolovanja pao sam u depresiju. Amyzol sam ostavio na svoju ruku posle nekoliko meseci i nekako sam se doveo u normalu. Posle sam lecio kandidu sa nistatinom i antikandida dijetom. Kasnije vise nisam koristio AD mada je bilo stresnih i depresivnih stanja, ali nekako sam naucio da to prevazilazim.

Koristila sam Amyzol prije par godina i moram reći da je to najodvratnija tableta koju sam ikad utrpala u sebe (osim Prospere).

Ne bih mu blizu više nikad.

Iako moram priznati da mi je djelovao Äak protiv muÄnine prilikom 8-satne vožnje u busu (a inaÄe imam grozne muÄnine prilikom vožnje).

PreviÅ¡e sam spavala od njega, u meni je stvarao osjećaj tuposti i Äudne praznine te nekakve neutažive gladi...bila sam gladna ko' vuk na tim tabletama.

(a znam da nije problem u meni bio jer sam isprobala kojekakve tablete... velafaks, normabel, xanax, prosperu...trenutno prozac...i niti jedan od tih lijekova me nije Äinio gladnom koliko me je Äinio Amyzol).

Meni osobno nije dobro sjeo.

Moram da pitam, nevezano je za mene-da li taj Amizol lekari daju i ljudima koji su imali povrede mozga, npr, a nisu depresivni a ni psihotiÄni, niti imaju epilepsiju ..hvala na info...

Ovaj lek se daje uglavnom ljudima koji imaju endogenu vrstu depresije, depresiju izazvanu usled zloupotrebe opijata kao i onima kod kojih je potrebno izrazeno sedativno dejstvo. Povree glave ne igraju preveliku ulogu u davaju ovog leka.

AAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kriticno!Da li sme bilo sta ako je povreda glave_!

Moram da pitam, nevezano je za mene-da li taj Amizol lekari daju i ljudima koji su imali povrede mozga, npr, a nisu depresivni a ni psihotiÄni, niti imaju epilepsiju ..hvala na info...

Draga Džudi, ne znam konkretno za Amyzol, ali mojoj mami je njen neurolog prepisao Seroxat od 20mg.

Moja mama ima ranu demenciju, atrofiranje mozga, i nije niti depresivna niti psihotiÄna.

Kad joj je prepisala Seroxat, Å¡to je bilo pre 2 godine, rekla je da joj to daje da je "ojaÄa", Å¡ta god pod tim mislila...

Tako da izgleda da daju antidepresive kod povreda mozga.

Znam jednog momka koji je u saobraćajnoj nesreći doživeo povrede mozga, i njemu su prepisali Tegretol da pije, da ne bi došlo do epi napada, a takođe mu je prepisan svo vreme bio i Zoloft i niska doza Eglonyla.

Njemu je objaÅ¡njeno da pije te lekove profilaktiÄki, da bi se spreÄila pojava depresije, anksioznosti i psihotiÄnosti, do Äega Äesto dolazi prilikom povreda mozga...

Te psihoze, depresija/anksioznost se klasifikuju kao organske, jer nastaju usled fiziÄkih trauma moždanog tkiva.

Hvala svima na brzim odgovorima. Pitam, jer pokušavam nešto da shvatim, mada i dalje mi nije jasno, zašto AD kod potresa mozga, ali nije važno..

...zašto AD kod potresa mozga ...

Kazu da je dobar i za razne neuroloski izazvane bolove a koji su izvan polja psihijatrije...

(kao sto ti rece,kada neko nema ni depresiju,ni psihozu i nista slicno)

Mozda je eventualno dobar i za oporavak posle neke povrede ili traume...

Ja sam ga dobijao kao lek protiv migrena i glavobolja npr.i to sa solidnim ucinkom...

Je l ko pio/pije ove tablete a da ima srcanu manu?U uputstvu pise da se ne smije piti ukoliko imas bolesno srce.Naravno da me doktor nije nista pitao. Ionako po njemu meni nista ne fali :rolleyes: .

Hi sherry,

Dobro da ÄitaÅ¡ uputstva :)

Ako se radi o nekom manjem srÄanom problemu, neće biti niÅ¡ta, Äak piÅ¡e da je opasnost po srÄane bolesnike prenapuhana.

Amyzol (Amitriptyline) - postoji interakcija s nekim srÄanim bolestima.

U jednom radu kažu da je bolji AD za srÄane bolesnike SSRI, a tvoj tricikliÄki nije preporuÄljiv.

.. the use of other antidepressant medications including tricyclic antidepressants (TCAs) and monoamine-oxidase inhibitors (MAOIs) have been discouraged because of their cardiotoxic side effects making them less appropriate for cardiac populations82, 83

Obrati se ljekarniku ili svom lijeÄniku ili psihijatru s pitanjem "ne bi li bilo bolje" ili "nisam vam rekla" ;) Äim prije,.pa provjeri.