Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Angel Heart

Amitriptilin (AMYZOL)

Recommended Posts

Pozdrav,

interesuje me da li neko zna da li jos uvek ima ovog leka u prodaji u Srbiji i pod kojim imenom je sada?

Trebalo bi da ima Amitriptyline od 10 mg i od 25 mg.

Posto znam da je jedno vreme bio izbacen iz upotrebe ili sta vec

Ja kupujem Amitriptyline-ima ga u Beny apotekama u Beogradu.

OdliÄan je lek, imala sam nesnosne glavobolje i od kada ga pijem, ponekad imam glavobolju ali blagu.

Meni je prepisan kao glavni lek za glavobolju.

Imam jedno prakticno pitanje, a ne znam gde bih ga tacno svrstala, a to je gde cuvate lekove preko leta? Posto pise da bi trebalo da se cuvaju na temperaturi do 25 stepeni da se ne promeni sastav...

Imam kutiju za tabletice u najdonjoj ladici najhladnije prosrorije u kući (WC, veš mašina, hidrofor, vodovod).

Tu valjda zbog friške vode u cijevima nikad nije preko 20C.

Samo da znas, prisustvo vode i vlage koja cesto postoji u tim prostorijama, nije bas najbolja... To sam na netu iskopala. Kao na suvom mestu, zasticeno od svetlosti na temperaturi do 25 stepeni. Medjuzim, ko kod nas da obezbedi preko leta 25, kada su temperature preko 35 najcesce...

Nema vlage, u kutiji su one granule što upijaju (dobio ih u flašicama Misara SR).

Sad što imam od tableta sve su pakovane u foliji, svaka za sebe. Možeš ih i u vodi držati, nema veze ali toplina bi im vjerojatno škodila.

Au, kod nas u stanu bude i do 27 i to zimi. Sad, još uvek imamo starinske duple prozore, mogu tamo da stavim.

Kod mene u stanu, posto je visoko, bude i 35, a kada su letnje noci i dani, kada zaredjaju u julu i avgustu bude i vise...

ÄÄ, ovaj AD je odliÄan. Zaista mi je pomogao kod užasnih glavobolja, ali mislim da će mi neki novi psih povećati dozu na 20mg..jer se sada već teže uspavam uz 10, a i glavobolja, smanjenog intenziteta je ponovo tu.

Verovatno je pomogao i za depresiju, uz kombinaciju Flunisana. I nema neželjenih nuspojava, bar ih ja nemam.

ja sam ovaj lek htela da predlozim dr jer i ja imam tenzione glavobolje al za sad mi lirica uz taitu pomaze

Pisces84, pre nego što razgovaraš sa svojom dr, ne bi bilo loše da prvo ideš kod neurologa. Moj psihijatar mi je rekao da ovaj Amyzol mogu da prepisuju i neurolozi.

On mi je dao taj AD na osnovu snimka i izveÅ¡taja magnetne rezonance mozga i na osnovu izveÅ¡taja neurologa i bio je skoro ljut Å¡to neurolog nije ukljuÄila Amyzol ( bila je zamena mog neurologa ).

cicina ja o tome nisam ni razmisljala a inace od posla imam problem i sa vratom..trebala bih obaviti sve preglede pa da konacno vidim sta je

problem.. hvala ti na savetu srce si

Proveri sve kod neurologa, može da bude i diskus hernija vrata i da te zato boli glava. Javi šta ti je neurolog rekao..i srećno :)