Jump to content
Depresija Forum
lolla

Fluoxetin (PROZAC, PORTAL, FLUVAL, FLUNIRIN, FLUNISAN)

Recommended Posts

Da li je neko pio Flunirin (fluoxetin) i kakva su vasa iskustva sa tim lekom? Meni je super kad ga uzimam, cini mi se mozda malo previse super ^_^ , tako letim na sve strane, imam energije ali sam prilicno rasejana...

Dobro nam dosla Lolla

Iskreno da ti kazem nisam nikad pila a, ni cula .. :mellow: :rolleyes:/>

Nisam zapazila da je neko spominjao na forumu Flunirin (fluoxetin)ali nadam se da ce neko vec se javiti i reci malo vise o tome ... :rolleyes:/>

Ja sam pila Flunirin (Prozac), kao i mnogi drugi na ovom forumu. Terapija je trajala oko 6 meseci i zaista mi je lek pomogao (patim od depresije i anksioznosti). I ja sam povremeno bila euforicna, ali nije bilo strasno... bas sam uveseljavala drustvo... ^_^ Sto se rasejanosti tice, to je veoma cesta pojava jer kad naglo izadjes iz stanja pasivnosti, treba da prodje neko vreme da naucis da raspolazes energijom, tj da je usmeravas po volji, ali doci ce i to na svoje mesto ubrzo. :rolleyes:/>

Ako imas utisak da si preterano euforicna i to te ometa u svakodnevnim aktivnostima, najbolje je da popricas sa psihijatrom za svaki slucaj. Mozda ce modifikovati dozu...

Hvala svima na odgovorima. Do skoro nisam znala da je fluoxetin isto sto i prozac o kojem se tako mnogo prica. Ne bih da menjam lek, ustvari ok mi je kad ga pijem svaki drugi dan pa cu tako i nastaviti :rolleyes:/>

Hocu Lory, bas me interesuje. Nije mi bilo jasno, jednom kad sam bas bila lose doktor mi je dao neki drugi lek, valjda su sa ovim oprezni. Uglavnom taj drugi nisam pila (mislim da je miansan ili tako nesto) a ovaj mi je prepisao kad sam bila mnogo bolje, koliko sam shvatila za bolje raspolozenje, da malo zivnem i stvarno deluje. Imam mnogo vise energije a rasejana sam i s njim i bez njega :wacko:/>

Lollo Miansan ti je lek za spavanje i veoma je jak.

I meni su ga davali kada sam bio u depresiji i nisam mogao da spavam(tj. budio sam se nocu nekoliko puta i nisam mogao nikako da se sastavim sa spavanjem).

To da je veoma jak mogu da ti potvrdim iz licnog iskustva.Ujutru kada bi ustao posle konzumiranja Miansana bi mi se vrtelo u glavi srce bi mi lupalo ko ludo.(obara mnogo pritisak i omamljuje).

Samo sam ga pio dve noci i to po pola i vise nisam(te dve noci sam iskoristio da se dobro naspavam :wacko:/> ).

Inace Miansan spada u lekove za smirenje(tj. neku vrstu omamljivanja) i nije u skupini antidepresiva.Verovatno si miansan dobila zato sto si lose spavala.

POZDRAV!!!

ja sam pio funirin i osetio sam nakon pet sest dana jako pecenje u zeludcu tipa gorusice pa mi je doktor ukinuo lek jer se on navodno posto je u cauri rastvara u tankom crevu a kod mene valjda zbog lenjosti zeludca rastvaralo u zeludcu probajte da otvorite cauru i liznite malo leka videcete kako pece verovatno je dobar lek ali ja dok ne resim lenjost zeludca ne mogu ga piti pozdrav

Dobro da nisam pila taj miansan, u takvim situacijama ksalol mi je sasvim dovoljan. Kad dobijem neki lek, uzmem uputsvo, proucim ga :wacko:/> i onda odlucim da li cu da ga pijem, taj mi je bio bas sumnjiv i rekoh, e bas necu :wub:/>

A za tebe progoran bas steta sto ne mozes da pijes flunirin, mada i meni je lekar rekao da bi mi mogao uticati na apetit. Posto sam ja zensko i volim da budem mrsava, to mi ne smeta.

Guest Guest

Prozak je mene u crno zavio,pila sam ga pun mjesec dana tad i vise nikad.Ali mi je veoma drago da nekom tako dobro djeluje,zasto ja ne bih takve srece.

Do ponovnog pisanja i citanja

Sto te je Prozac u crno zavio?Napisi svoje iskustvo.

I meni mesec dana nije bilo poboljsanja nekih velikih,cak sam ponekad mislio da mi je gore,ali sad posle tri meseca mi je stvarno bolje.

POZDRAV!!!

Guest Radiohead

...ja podjem u kupatilo po pincetu malo cas i pola sata razmisljam zasto sam dosla i sta trazim ...

Ovo me nasmija do bola ;)/> ,poznato jako poznato...Ultra Lory nemoj da se ljutis...ja pijem sasvim drugu vrstu antidepresiva , Efexor (s tim da ja uzimam i druge lijekove , antipsihotike) ali imam slicne simptome...Ja neznam kada sam zadnji put izasao van a da nisam nesto zaboravio ...kljuceve , cigarete , upaljac ,telefon,novcanik ili slicno i morao posle 5 minuta da se vratim...Moji su tako navikli na to tako da kada se pozdravljam sa njima kazu ...hajde sad ces se ti vratiti...Nekada me to nasmijava ali u slucajevima da moram negdje da se pojavim na vrijeme nije bas saljivo...

Citajuci vase postove o tom flunirinu dobih zelju da ga probam :D/>

Guest -Gost-prolaznik

Prozac kao uostalom i svi antidepresivi se moraju uzimati najmanje tri nedelje da bi se njihov efekat uopste i osetio. Toliko mu je portebno da popuni ispaznjeni Serotonin u mozgu ( usled cega i dolazi do depresije). Lepo je sto ljudi vec posle dva dana uzimanja Prozac-a ubede sebe kako im je mnogo bolje - moc autosugestije je neslucena. :)/>

Da,moc autosugestije i umisljanja je stvarno velika. :D/> Ja sam isti dan poslije samo jedne tablete antidepresiva osjetio veeeeeeliko poboljsanje!

A ja sam osetio poboljsanje tek posle mesec dana.

Valjda zbog toga sto sam znao posle kolikog vremena realno deluje.

Da nisam znao, mozda bi mi prvi dan bilo mnogo bolje :D/>

Guest SINISA

ODLICAN JE. PIJE SE SKORO POLA GODINE I ONDA SE UKIDA.

Guest serena

Ja sam ga dobila,drzim prvu tabletu u dzepu i bojim se da probam.

Ne znam,bojim se da mi ne promeni karakter.Bojim se svih psihoaktivnih supstanci.

Moze li mi neko reci nesto dobro o tom leku?

Kako da skupim hrabrost da ga progutam?

I taj strah od lekova je deo ovoga poremecaja.

Mi jednostavno imamo visak straha, a i preterano smo brizni.

Mene ubi strah od tableta zato nista i ne pijem,osim bromazepam i to ponekad.Sto se tice zaboravnosti ja to imam bez antidepresiva zaletim se za nesto a kad tamo pojma nemam sta trazim .Isto razmisljam o necem vaznom i tu se izgubim pojma nemam sta ono mislih ni odkuda sad ove nove misli.Moram da vam priznam da jos nisam ni isla kod psihijatra i ako vrlo cesto uvece odlucim da idem cim svane.Ali danju mi bude malo lakse a i dodjem na forum malo prozijim i kao bolje mi jei tako u krug.Nekad se mnogo uplasim tog mog naglog mijenjanja raspolozenja i bude mi pretijesno u svojoj kozi.

Serena, i ja sam se isto tako osecala. Plasila sam se da ce ne znam kako uticati na mene ali nista strasno se nije dogodilo. Kad sam ga prvi put uzela jedino sam posle par sati imala osecaj da mi je jako toplo. Popij ga slobodno, ako ti ne bude odgovarao neces ga vise piti.

Kada mi je Zoloft napokon počeo djelovati, a to je nakon 2 mjeseca, osjećala sam se odlično, ali sam i ja primjetila da sam rasijana. Npr. izađem na ulicu i krenem u jednom pravcu i pomislim, bo?e mo?da ne trebam u ovom pravcu, mo?da bih u drugom ili ono ulazim u neku trgovin i mislim, da li je ovo ona u koju sam trebala i tako slično.

Moram isto kao i svi napomenuti, da sam se osjetila bolje odmah nakon par danja uzimanja tablete, ali to je bilo sugestivno, razliku sam primjetila tek nakon dva mjeseca.

Radiohed, sve ne?to imam osjećaj da ti ?ivi? u Americi ili mo?da u Kanadi, ali bez obzira, napi?i molim te, kako se na zapadu gleda na Zoloft. To je kao najnoviji lijek, jedan od boljih, ovo i ono, a onda ipak čujem, kako je npr. u ?vicarskoj osvanuo natpis u novinama da Zoloft lo?e utiče na psihu.

A vidim i da oni koji su vani rijeđe piju Zoloft, to se izgleda najvi?e tro?i ovdje na Balkanu.

Pa napi?i i ti, a i ostali ako ne?to znaju vi?e o ovom lijeku.

Na Galenikinom sajtu pise da se prvi efekat lecenja Flunirinom vidi vec posle 1-3 nedelja, a optimalni efekat za oko mesec dana.

Bas me zanima sta bi sa Serenom, da li je pocela da ga pije?

Guest serena

Evo bas sada sam ga popila.

Na poslu sam,pa sta bude.

Imam jedno pitanje.

Zelela bih da zatrudnim a ne znam kako bih mogla pored lekova?

Muke moje.