Jump to content
Depresija Forum
lolla

Fluoxetin (PROZAC, PORTAL, FLUVAL, FLUNIRIN, FLUNISAN)

Recommended Posts

Pitam jer doalze 18 ti rodjendani,nova godina,srpska nova pa sam razmisljao da prestanem da ga uzimam jedno mesec dana pa da nastavim.... Sta vi mislite o tome ? Znam da to nije dobro,ali da li je to fatalno lose ?

To sam mislio jer cu konzumirati mnooogo alkohola u narednom periodu...

Pitam jer doalze 18 ti rodjendani,nova godina,srpska nova pa sam razmisljao da prestanem da ga uzimam jedno mesec dana pa da nastavim.... Sta vi mislite o tome ? Znam da to nije dobro,ali da li je to fatalno lose ?

To sam mislio jer cu konzumirati mnooogo alkohola u narednom periodu...

Sa AD nema zezanja.

Ja sam ih pila na kilograme.Poslednji je baš bio Flunirin(Flunisan).Pila sam ga dosta dugo,više se ni ne sećam koliko..Postepeno sam ga ukidala,drugačije ne valja.

Prestajanje sa AD,radi alkohola?Ne znam šta da ti na tu temu napišem...Ja lično ne bih smela..Ne znam...Bolje razmisli,vredi li?

Skapiraj da mi je 18ti rodjendan i da ce biti totalna havarija,ajdne Nova Godina nekako,drugarice najbolje 18ti nekako ,ali za moj cu morati da popijem...

Skapiraj da mi je 18ti rodjendan i da ce biti totalna havarija,ajdne Nova Godina nekako,drugarice najbolje 18ti nekako ,ali za moj cu morati da popijem...

Srećo-ukapirala sam ja tebe.

Evo nečeg..Kada sam ja htela jednom prilikom da izdrmam malo alkohola,moja mi je psihijatrica rekla da smem,ali da se ne napijem,kao i to da ne uzimam istovremeno AD,ili bilo šta za nerve i alkohol...

Eto...

pokušala sam da te malo odgovorim,vidim da nisam uspela,uostalom,činjenica je da npr.u pivu ima čistijeg i većeg kompeksa vitamina B(koji je odličan za živce),nego li u bilo kojoj drugoj tableti koje mi gutamo...

Dakle,ako želiš piti-prestani sa lekovima na vreme,ali bolje konsultuj lekara...

Kako god bilo,živeo ti meni i strećan ti rodjendan...a,ako popiješ koju,popij i za mene... ;)

Hvala ljubavi ;)

Samo ne kapiram to istovremeno ? Sta to znaci ,u jednoj ruci AD a u drugoj flasa piva ???

tako nekako...

to znači ili jedno ili drugo...

u tvom slučaju

Hvala ljubavi ;)

Samo ne kapiram to istovremeno ? Sta to znaci ,u jednoj ruci AD a u drugoj flasa piva ???

Hey prijatelju ... :friends: ...

Pricaj DR-u da ''trebash'' to vece alkohol , ako je toliko bitno za tebe to vece... da svakako treba alkohol ! ili ne moj u opshte da pijesh antidepresive to vece , da ne budu istovremeno AD i pivo ... pivo je OK , ako je u manjim kolicinama (ali ne uvek! tablete i alkohol ne ide ....) :sadangel:

Pitaj dr-a , treba da ima neki izlaz ...

pozdrav ...

Hvala druze ,lekar mi nije dao neki konkretan odgovor,mada je koliko sam ja to mogao da protumacim rekao da biram izmedju flunisan-a i alkohola jer jedno i drugo nikako ne idu zajedno,tako da cu ja kolko vec danas poceti da pijem polovinu onoga sto sam do sada pio ,da ne bi naglo prekinuo uzimanje,a za nekih 10ak dana cu potpuno prestati da ga uzimam,a kada se zavrse sva ta novogodisnja ludila i rodjendani za nekih 20ak dana ,ponovo cu konzumirati kao sto sam i pre lekove...

Hvala druze ,lekar mi nije dao neki konkretan odgovor,mada je koliko sam ja to mogao da protumacim rekao da biram izmedju flunisan-a i alkohola jer jedno i drugo nikako ne idu zajedno,tako da cu ja kolko vec danas poceti da pijem polovinu onoga sto sam do sada pio ,da ne bi naglo prekinuo uzimanje,a za nekih 10ak dana cu potpuno prestati da ga uzimam,a kada se zavrse sva ta novogodisnja ludila i rodjendani za nekih 20ak dana ,ponovo cu konzumirati kao sto sam i pre lekove...

eto načina-pa,živeli!!! :whistling:

Dobra teorija za skidanje sa AD-a, ali samo u stanju potpunog poboljšanja. Ne znam jesi li ušao možda malo dublje u samu srž problema - a to je kako ćeš funkcionirati bez AD-a? Hoćeš li uopće biti raspoložen za izlaske i druženja? Slaviti se može i bez alkohola. Istina je, alkohol pruža određenu dozu samopouzdanja, ushita, ali kratkoročno. Odspavaš i evo te opet tu u realitetu. Moj savjet je da ostaneš na lijeku, smiješ popiti jedno piće, ali bit je opustiti se i znati se veseliti i uživati bez alkohola.

@Care istina je da moze i bez alkohola realnost !!!

Pitam sebe, kako cu ja sada ? dolazu novogodisnje praznice , zurkeee ... a bez alkohola nikako sve to ne ide .. jednostavno ne mogu ni ja ... treba da pocinjem da razmisljam o tome... :mellow: :surrender:

e moji prijatelji...

ima nas koji nemozemo da pijemo... dal verujete toj Zloj sudbini???????

no da ti odgovorim ja na temu:

alkohol u kombinaciji sa AD deluje stetno i moze da npr inhibira centar za disanje i moze svasta lose...

ali misli se naravno na alkohol u velikim kolicinama.

Tebi niko ne brani da popijes dve casice zestokog pica ili 2 piva ili 2 case vina...

sa sve AD i anskioliticima i cime oces..

ali ako uzmes puno alkohola, a ti znas sta je za tebe "puno", svako ima neku granicu za to...

e onda nece biti dobro...

sta god da radis NE PREKIDAJ SA AD.

Nikako!

Uzmi brate gandzu pa se naduvaj, bolje to nego alkohol, majke mi ti kazem...

znam da nije pedagoski i lepo od jedne staramajke ovde na forumu da podstice decu na narkomaniju, ali ako moras nesto da srucis u sebe, nemoj alkohol i nemoj teske droge, molim te...

mislim, probaj bez icega. muzika, drustvo... zar to nije dovoljno?

ruzzo, legendo! :mellow:

Znam da je teško objasniti, pogotovo mlađoj generaciji, ali može se dobro, ma genijalno zabaviti bez alkohola! Ma može i bez hrane, tko kaže da se za blagdane moramo prežderavati?! Samo treba naučiti uživati.

Jel bi smeo da se uzima kokain dok se konzumira flunisan ?

Kratko i jasno: ne.

Nikako! Mozes samo dok nisi na terapiji flunisanom. U suprotnom nikako.

Ma daj, kakva su ovo blesava pitanja?? Jesu ti sve na broju druze?!

kad smo vec kod droga, zasto mi danas u apoteci nisu htili dat zoloft da ga kupim pa sutra donesem recept..da on nije na prodaju, pa zasto se onda kupuje...aaaaaaaaaaaaa.. zbog tog sam jedan dan bez svoje doze zolofta... đubrad...

he he he :jipi:

ali: :necu!: :nono:

naravno da ne bi smeo

znas kako:

kokain je isto SSRI na neki nacin, on inhibra preuzimanje dopamina, noradrenalina i serotonina nazad u neurone, dakle zadrzava ih u sinapsama i "povecava" njihov nivo i produzava im dejstvo.

To ti slicno tadi i Prozak tj on je serotoninski reuptake inhibitor, to isto, inhibira ponovno preuzimanje tzransmitera u neuron.

a amfetamin npr ima dejstvo da povecava nivo dopamina tako sto se vise sintetise i oslobadja dopanina a i noradrenalina (neki kazu da vazi i za serotonin ali nije to sigurno)

dakle sta god, sve nti je to hemijski u suprotnosti sa terapijom.

sto bi uzimao kokain dok si na AD tarpiji?

kokain jeste antidepresiv i dize te ali postoje veoma jaki nezeljeni efekti:

izaziva JAKU zavisnost

UBIJA neurone, nepovratno

i sad da ti ne tupim tu...

dakle nemoj.

inace, ako neko uzme, teorijski, kokain u vreme AD terapije, nece da crkne odmah ili da ga spali grom i munje, nece...

ali nije dobro. iz puuuuuuuuuuuuuuuno razloga NIJE DOBRO.....................

ajde sa srecom!

he he he :jipi:

ali: :necu!: :nono:

naravno da ne bi smeo

znas kako:

kokain je isto SSRI na neki nacin, on inhibra preuzimanje dopamina, noradrenalina i serotonina nazad u neurone, dakle zadrzava ih u sinapsama i "povecava" njihov nivo i produzava im dejstvo.

To ti slicno tadi i Prozak tj on je serotoninski reuptake inhibitor, to isto, inhibira ponovno preuzimanje tzransmitera u neuron.

a amfetamin npr ima dejstvo da povecava nivo dopamina tako sto se vise sintetise i oslobadja dopanina a i noradrenalina (neki kazu da vazi i za serotonin ali nije to sigurno)

dakle sta god, sve nti je to hemijski u suprotnosti sa terapijom.

sto bi uzimao kokain dok si na AD tarpiji?

kokain jeste antidepresiv i dize te ali postoje veoma jaki nezeljeni efekti:

izaziva JAKU zavisnost

UBIJA neurone, nepovratno

i sad da ti ne tupim tu...

dakle nemoj.

inace, ako neko uzme, teorijski, kokain u vreme AD terapije, nece da crkne odmah ili da ga spali grom i munje, nece...

ali nije dobro. iz puuuuuuuuuuuuuuuno razloga NIJE DOBRO.....................

ajde sa srecom!

Hvala na odgovoru,ali me interesuju konkretni razlozi zbog cega NE ???

Hvala na odgovoru,ali me interesuju konkretni razlozi zbog cega NE ???

Pa zena ti je skoro pa nacrtala. Ne kuzim sta zelis cuti zapravo. Da je to jako zdravo, pametno i da se preporuca svakome?!

POstavio sam vrlo konkretno pitanje i isto tako ocekujem konkretan odgovor,ne planiram da uzmem nesto mnogo otprilike o,2 g... Pa me interesuje kakve mogu biti nezeljene posledice ?

POstavio sam vrlo konkretno pitanje i isto tako ocekujem konkretan odgovor,ne planiram da uzmem nesto mnogo otprilike o,2 g... Pa me interesuje kakve mogu biti nezeljene posledice ?

To sto ga pijes u kombinaciji s ADom je gotovo nebitno. Pa govorimo o drogi, jel ti to dolazi do glave?

Ma i ja budala sto odgovaram..nemoj kako se to kaze "trolati" i postavljati glupa pitanja.

Erm, nemoj ga uzimati zato jer ti je ocito vec odumrlo previse mozdanih stanica! Djizs! :zz_banghead:

Ili trolaj negdje druge. Neki ljudi tu zapravo imaju problema. :whistling:

Ja ne kužim u čemu je problem ovaj put, ali ja nakon 20 -ak dana osjećam samo strašan nemir i razdraženost od prozaca, ali je to je možda i dobar znak, valjda znači da počinje djelovat.