Jump to content
Depresija Forum
lolla

Fluoxetin (PROZAC, PORTAL, FLUVAL, FLUNIRIN, FLUNISAN)

Recommended Posts

Mislim da nije dobro da zatrudnis dok pijes Flunirin ali neces ga piti zauvek...Javi nam obavezno kako tece tvoja terapija, bas me zanima, posto si bila dosta skepticna kao i ja na pocetku...

Galenikin Flunirin u apotekama kosta oko 1300 dinara(80 din=1 evro), medjutim postoje neke zamene koje su mnogo jeftinije, npr. neka kiparska verzija kosta samo 370 dinara. Nisam smela da uzmem neku od tih zamena, ne razumem zasto je tolika razlika u ceni. Jel ima neko ideju sta je u pitanju? Da li svi pijete ovaj Galenikin ili neko pije i neki drugi?

Guest serena

Ja sam ga dobila na recept.Uzimam ga tri dana i nista se specijalno ne dogadja.

Jedino sto mislim da nisam toliko umorna kao sto sam bila ili sam to umislila jer ne deluje tako brzo.

Znam da pise da se prvi efekti vide tek posle 1-3 nedelje ali ja sam odmah osetila poboljsanje, blago naravno, i mislim da nije u pitanju autosugestija.

Guest Miki_

Jel Ima ikakve razlike izmedju Flunirina i seroxata ,mislim za seroxat pise da deluje i na socijal anxiety disorder odnosno socijalnu fobiju a za flunirin to nigde ne pise .Jel su To Prozak seroxat flunirin cipralex zoloft sve jedno isto samo ih proizvodi druga kompanija ili ima i neke razlike u hemijskom sastavu (npr prozac je Fluoxetin Hidrohlorid a za ostale ne znam... Flunirin je mnogo jeftiniji od Glaxo Smith Kline Seroxata (2300 din na prema 1300 din) kako to ?

Pozdrav svima, prvi put sam ovde, zanimaju me vasa neposredna iskustva sa prozac-om (flunirin, fluxilan, fluoksetin itd.). Nedavno sam poceo da pijem taj lek zbog blage depresije, i sada cekam da prodje tih par nedelja pre nego sto se nesto desi. Nemam nekih nezeljenih efekata zasada,a ono sto me posebno zanima je kako ste se osecali kad je lek poceo da deluje. Ja sam nekako uvek bio blago depresivan, samo sto je to odnevno nesto izrazenije, bio bih vrlo iznenadjen da naprecac sve to nestane. Ja bas i nisam pristalica lekove, sem kad bas mora, ali moj terapeut je misljenja da mi je trenutno ipak potrebna i neka hemija, tako da cemo videti. Da li ste primetili neke bitne promene u dnevnom funkcionisanju otkad pijete ovaj lek ? Mislim na promene apetita, spavanja ( imam problema sa hipersomnijom u poslednje vreme, spavam u proseku i po 11-12 sati dnevno ), da li mozete normalno da radite, ucite (to mi je posebno bitno, negde sam citao da utice na zaboravnost). Bilo bi lepo da dobijem neke informacije iz prve ruke, ako imate nesto da kazete na ovu temu, samo napred !

Meni je Flunirin mnogo pomogao.Poceo je da deluje posle mesec i nesto dana i za to vreme mi se stanje konstantno popravljalo.

Onako dva koraka napred, jedan korak nazad ponekad i sada posle sest meseci mi je odlicno.Meni je inace Flunirin pomogao i da mislim ,ucim ,radim jer dok sam bio u depresiji nisdam mogao da se sastavim sa sobom.

Mnogo mi je pomogla kombinacija Flunirina sa ovim forumom.

Od nedavno ga vise ne pijem u dogovoru sa psihijatrom i super funkcionisem.

Pio sam inace oko sest,sest i po meseci.

Pozdrav!

Hej Astrolab i svi ostali koji vec duze piju/ili su pili, pa na srecu prestali uzimati AD...

Ja pijem Lexapro nepunih mjesec dana...14. ce biti mjesec dana...meni je vec malo bolje, jer sam bila u opasnoj panici prije nego sto sam ga pocela uzimati...kad mogu da ocekujem "kompletno" dejstvo, kad generalno AD dovedu do nekog najboljeg stanja kod pacijenta?

Pretpostavljam da je to individualno, ali dobro, recite mi vasa iskustva. Nakon koliko vam je AD poceo najbolje djelovati?

Hvala..................

Take care, UNA

Astrolab, zanima me koliko ti je flunirin pomogao, da li mozesh reci da si se skroz oporavio od depresije, i mozesh li reci da si konachno srecan ?

Bash mi je drago kad chujem da se neko izvukao iz depresije. _.::

Da srecan sam itekako.Nije mi AD pomogao samo oko depresije, ja sam imao pre depresije i panicne napade, anksioznost veoma izrazenu(stalne nesvestice,preskakanja srca, glava me je bolela po ceo dan, onda mucnine, stomak) pa je sve to dovelo do depresije.

Flunirin mi je pomogao oko svega toga, sada nemam glavobolje, nesvestice, od depresije ni traga, lepo spavam,zaspim na vreme ustanem na vreme a pre toga sam se budio nekolio puta usred noci, nisam mogao da spavam.

Delovao je tako sto sam imao dva koraka napred a jedan nazad.Stanje posle mesec dana uzimanja AD mi se popravljalo , ali sam ipak i tada ponekad bio lose ali ne onako lose kada sam pocinje i tako se to otprilike 4 meseca malo po malo popravljalo.I kada se stanje popravilo pio sam jos otprilike mesec dana AD po savetu psihijatra, valjda da se ne bi ponovilo i zadnjih 15 dana sam postepeno ukidao i sada ne pijem vise a osecam se super.

Znaci ukupno oko 6 i po meseci Flunirina.

Funkcionisem odlicno, sto i vama zelim.

Morate biti strpljivi i cekati.Ovo je proces koji mora da prodje.

50% uspeha dugujem Flunirinu, a 50% ovom forumu.

Niti ovo prvo moze bez drugog, niti ovo drugo moze bez prvog.Barem je to kod mene tako bilo.

Pozdrav!

Drukciji, i ja sam pila Prozac i nemam nikakva negativna iskustva. Terapija je trajala pola godine, a pobolj?anje sam osetila posle treće nedelje otprilike. Ne bih znala da ti opi?em kako sam se tačno osećala - postepeno mi se vraćala snaga, volja, nada, ?elja za ?ivotom, motivacija za učenje, dru?enje... Da, nisam naglasila, AD sam pila zbog te?ke depresije.

Nije bilo ne?eljenih efekata, bar ne značajnih, čim sad nijednog ne mogu da se setim. Bilo je manjih problema sa koncentracijom; nije mi polazilo za rukom da se usredsredim na bilo ?ta - bila sam puna energije, ali sam je rasipala na sve strane. I zaboravnost se uklapa u tu priču - zaboravlja se jer je čovek sav nekako pozitivno rastrzan, rasejan, i?ao bi na sto strana, započeo milion stvari... Tako je bar sa mnom bilo. Čak ne mislim da to ima direktne veze sa lekom nego pre sa prilično naglim oporavkom od depresije. Potrebno je vreme da se čovek navikne na novo psihičko stanje - kod mene je depresija dugo trajala, pa sam se bila odvikla od normalnog ?ivota. De?avalo se i da povremeno budem pomalo euforična, ali ni?ta stra?no. Sa spavanjem i apetitom nije bilo problema. Ja stvarno imam krajnje pozitivno iskustvo sa Prozacom, ali moram da istaknem da sam čvrsto verovala u uspeh terapije, a takođe sam bila ubeđena da se nikakve nuspojave neće pojaviti, pa je sigurno i autosugestija odigrala značajnu ulogu.

Muzicar, AD čoveka ne mogu učiniti "srećnim", mada nisam sigurna ?ta ti podrazumeva? pod tim pojmom? Ako je sreća psihička stabilnost, onda se mo?e reći da će te AD "usrećiti". -_-/>

Hvala ti Iris, cini mi se da je bas to sto si mi opisala ono sto mi je potrebno sada. U svakom slucaju, bolje zapocinjati milion stvari nego ne biti u stanju da zapocnes bilo sta.... U principu, nije meni ni sada mnogo lose, samo je nekako sve sivo, besmisleno, treba mi jako puno energije da bilo sta zapocnem, a ako mi to uopste podje za rukom, nemam snage da zavrsim....itd. Ja nazalost ne verujem cvrsto ni u sta, a kamoli u mogucnost da mi bude toliko bolje, valjda sam po prirodi skeptican, ali u svakom slucaju lepo je cuti da je nekom bolje... -_-/>

To i jesu simptomi depresiji besmisao, ne vera da ce mi ikad bitio bolje i slicne misli.

Mozda kod tebe to nije drasticno osecnje.

Pozdrav!

Nema na ?emu! -_-/>

Joj, kad bi znao koliko sam ja tek skepti?na, ali eto, valjda mi je bilo toliko lo?e da sam morala da se hvatam za slamku - mislila sam da mi samo jo? lekovi mogu pomo?i. Mene je stra?no poga?ao nedostatak energije! Se?am se da sam bila totalno iscrpljena; krenem u grad i jedva se dovu?em do autobuske stanice, u?enje me je strahovito umaralo u retkim trenucima kada bih uop?te poku?ala da se posvetim takvim aktivnostima, ujutro nisam imala snage da se izvu?em iz kreveta! A emocije - to je tek bio pravi pakao, bolje da se ne prise?am... Ne mogu re?i da sam sada druga osoba, da mi je sjajno, da sam prezadovoljna - daleko od toga! Ali, nisam klini?ki depresivna i to mi je dovoljno! Najbitnije je da funkcioni?em - nisam izolovana, ?irim krug prijatelja, u?im, i te kako umem da u?ivam u sitnicama... A promene raspolo?enja i sklonost melanholiji me i dalje prate, samo ?to sada to druga?ije prihvatam, na mnogo konstruktivniji na?in.

Eto, ja nastavila da pri?am i pri?am, ali namera mi je da te ubedim da ?e i tebi biti bolje! Sad si sigurno manje skepti?an, je l' da? -_-/> Uvek se seti da je depresivan ?ovek izrazito iracionalan i zato se ne prepu?taj skepticizmu - kroz njega bolest najlak?e govori!

Puno te pozdravljam! ?itamo se i dalje!

e samo jedno pitanje moze li se taj lijek uzeti bez recepta! Jer fakat nemam zivaca za psihijatre.Tek sad vidim zasto se ja nikad ne popravljam,fulio sam pravo terapiju ja jos mijesam one glupe tranexe sa alkoholom i ocekujem rezultat.

P.S Jednom sam dozivio blagu amneziju i to je najvise sto mi je pomoglo -_-/>

Ne znam da li moze bez recepta, ali iscupaj iz sebe malo zivaca za psihice to ti je najsigurnija varijanta.

No alkohol sa lekovima!

Pozdrav!

Ja pijem Lexapro ili Cipralex, AD, manje od mjesec dana. Bilo mi je ok, zivnula sam i pocela se oporavljati, a onda sam se odjednom - juce sjetila da sam negdje ranije procitala da ovaj AD uzrokuje suicidalne misli/ideje. Ja nemam takve, ali me strah da se ne promijenim. Znam da je Astrolab pominjao kako je imao neke misli o tome kako da povrijedi druge. Ja tek sad razmisljam o tome kako je tesko kad se ljudi pocnu susretati s takvim mislima, tacnije, nemam takve misli, ali svojim strahom da ce mi se to desiti plasim se da nesto sama ne isprovociram. Moze li se to desiti? je l' ko sta shvatio?! :lol:/>

Mislim da na vecini AD-a pise da mogu uzrokovati suicidne misli.Osobno sam se s tim susrela prije nego sam pocela piti AD,sada mi je bolje,imam vise snage se boriti za svoje bolje sutra.Ne trebas se zamarati takvim mislima,neces nista izazvati svojim strahom.Mirno spavaj.Pusa

Ne izazivaju AD suicidalne misli, nego obicno ljudi imaju suicidalne misli pre nego sto pocnu da se lece Ad-ovima.Pa kod neki AD ne daju rezultate ili se rezultati vide tek kasnije posle nekoliko meseci.Treba strpljenja.

Sto se tice mojih misli koje sam imao to mi je pocelo kad sam pao u najtezu depresiju i to su AD resili, tako da ja nisam imao te misli zbog Ad, nego sam ja njih resavao pomocu Ad i to uspesno.

Pozdrav!

Negde sam procitao da ljudi koji nemaju depresiju,odmah nakon uzimanja prozaka (flunirina) se osecaju euforichno - iz toga verovatno sledi zakljuchak da shto si depresivniji, to ti treba vishe vremena da lek pochne da deluje.