Jump to content
Depresija Forum
lolla

Fluoxetin (PROZAC, PORTAL, FLUVAL, FLUNIRIN, FLUNISAN)

Recommended Posts

Moze li pomoc jutros sam isao da podignem lekove medjutim umesto flunisana dali su mi flunirin i rekli da je to zamena ionako pijem od 20mg pa mi ne predstavlja problem ali nisam nikad pio galenikin Flunirin. Koji je po vama bolji flunisan tablete ili flunirin kapsule ili nema razlike?

Mark1, nadam se da će ti se još neko javiti. Ja pijem Flunisan i uvek ga ima u apoteci u kojoj kupujem lekove..tako da ne znam razliku između Flunisana i Flunirina, ali ako su ti to rekli farmaceuti, nema razloga da brineš.

Evo npr možda glupog primera- mojoj mami su za probleme sa Äirom davali Controloc ali joj je naÅ¡a apotekarka rekla da je Nolpaza isti lek, sa istim delovanjem, samo jeftiniji..i ona bez problema sada pije, po potrebi Nolpazu..

Uvek ga ima i ovde juce je nestao a sutra stize a meni je trebalo jutros pa nisam mogao da cekam.. Isti je sastav Fluoxetin pa ne verujem da je neka velika razlika

Isto se osecam. Znam da farmaceuti ne bi ponudili nista sto nije isti sastav. Ali npr mnogima je lexillium koji prozvodi alkaloid skopje jaci nego bromazepam od hemofarma isto vazi i za nas ksalol i xanax koji sam sam primetio da je xanax bolji

Negde sam proÄitala da je originalni Prozak efikasniji od generiÄkih, pravili neko istraživanje.

Jeste isti sastav glavne supstance, ali ne i pomoćnih, a te su takođe bitne.

Ovde su se isto ljudi žalili da je Effexor bolji od generiÄkih, kao i Cipralex.

Pa meni vise odgovara velahibin nego sad njegova zamena pod nazivom velafax...znojenje kad se koristi ovaj lek je normalno u pocetku a i pri vecim dozama...ja ga pijem oko 8 meseci jednu tabletu a znojim se nenormalno i tacno od njega...i ako ga ne popijem tacno na vreme glavobolje su uzasne...tako da velahibin iako kazu da je isti sastav po meni mnogo bolji i vise mi odgovara al je deficitaran

Hvala svima na odgovorima..Dobro reagujem i na flunirin ne primecujem razliku izmedju flunisana i njega.. Sto se tice oriiginalnog Prozac-a ne znam nema ga kod nas pa nisam bio u prilici da ga nabavim.

Neka hvala meni i ovaj flunirin pomaze mozda cak bolje od flunisana.. Osecam da mi se dosta razbistrilo u glavi i mnogo je manje crnih misli sto je i bio cilj bar meni@..Nisam imao velika ocekivanja od fluoxetina ali me je razuverio

Flunirin sam uzimala prvi put kad sam dobila antidepresiv, osećala sam neko migoljenje u stomaku, ali je delovao u rekordnom roku. Flunisan nema tu nuspojavu, ali je mnogo sporiji.

Isto se osecam. Znam da farmaceuti ne bi ponudili nista sto nije isti sastav. Ali npr mnogima je lexillium koji prozvodi alkaloid skopje jaci nego bromazepam od hemofarma

O, da. Ja sam ga uzela jednom, opustila mi se vilica od polovine.

Flunirin sam uzimala prvi put kad sam dobila antidepresiv, osećala sam neko migoljenje u stomaku, ali je delovao u rekordnom roku. Flunisan nema tu nuspojavu, ali je mnogo sporiji.

O, da. Ja sam ga uzela jednom, opustila mi se vilica od polovine.

Da jaci je mnogo od naseg hemofarmovog.

Inace sto se tice flunirina i flunisana za sad ne osecam nikakve promene da je(flunirin) slabiji ili jaci.

Jutros mi je psihijatar pojacala dozu fluoksetina sa 40 na 60mg dnevno 1,1,1

I uz to dodala ksalol od 0.5 koji mi ni u ludilu ne pada da pijem i sanval od 10mg ako bas ne mogu da zaspim u prvo vreme.

Pijem je vec jedan dan u dozi od 60mg i ne uspavljuje me.. cudno. Rekla mi je cak da ce da mi se vise spava ali ne osecam potrebu za spavanje bar ne jos.

Istina jeste da mnogo sporo deluje ali vredi cekati.Cak mi je i dao samopouzdanje jer sam jako puno smrsao a imao sam kompleks od debljin3.. Sad fluoksetin radi svoje. Ne ponovilo se onaj kosmar sa seroxatom

Moram da se ubacim oko leka flunisan. Prijao mi je kao ni jedan ad iz mrtvih skoro digao ali posle 3 4 god izgubio je dejstvo tj tolerancija. Da sam znao koristio bih ga 2 3 meseca pa prestao 10 dana jer ima jako dug poluzivot i nikakvo povlacenje se ne oseca. Jednom sam ga naglo ostavio i tek posle 4ned krecu simptomi povlacenja dok kod seroxata 2 dana ostavis i zakucan si za krevet.

Meni opet htela na kvarno doktorka da uvali seroxat kad sam joj ispricao koliko mi je flunisan pomogao da bolje vidim sve oko sebe da se bolje osecam da nemam vise crnih misli niti napade panike samo je povecala sa 40mg na 60mg.. Bolji lek od fluoksetina nema a svakakve su mi novije davali koji mi zadavali od glavobolja povracanja etc. do toga da sam imao 130kg sad sa fluoksetinom jedva i da jedem. Jos jedan pozitivan efekat jer sam se prejedao pre

Ja ga opet pijem i to imam instrukcije da se "penjem" na 60 mg / dan.

Ranije mi je uvek bio odličan, besprekoran!

Ne znam kako će se sad ukombinovati sa Wellbutrinom...

Uglavnom, mršavio sam od njega, i dobro spavao, iako Fluoxetinum važi za najaktivirajuće antidepresive SSRI klase.