Jump to content
Depresija Forum
lolla

Fluoxetin (PROZAC, PORTAL, FLUVAL, FLUNIRIN, FLUNISAN)

Recommended Posts

On 9/26/2019 at 12:47 PM, Dreamcatcher said:

Koliko ga dugo pijes u kontinuitetu Api ?

Sorry, ja tek sad ovo pitanje vidim...
Danas me je doktor prebacio na Flunisan, startujem sa 20 mg, i svakih 5 dana povećavam po celu tbl odnosno 20 mg, i tako do doze od 60 mg / dan...
Biće ( ako Bog da ) 2 + 1 + 0, i prebacio me je na Flunisan jer pijem naj heavy gojilicu, Olanzapin 20 mg pred spavanje, pošto je to jedini lek uz koji mogu da zaspem, a Flunisan je poznat po tome da kod velikog udela ljudi izaziva pad telesne mase, zbog ubrzanja metabolizma, što ima i lošu stvaru ( potencijal za dijareju, agitaciju, insomnie itd ) , i ima kod baš velikog procenta, udela pacijenata, bez obzira na dijagnozu, anorektični učinak, odnosno, dovodi u visokim dozama do gađenja na hranu, i samim tim uzimanja daleko manjih porcija hrane, znači ne baš prava, već pseudo - anorexia...
Jako dobar i proveren lek...

Just now, Apoptosis said:

Sorry, ja tek sad ovo pitanje vidim...
Danas me je doktor prebacio na Flunisan, startujem sa 20 mg, i svakih 5 dana povećavam po celu tbl odnosno 20 mg, i tako do doze od 60 mg / dan...
Biće ( ako Bog da ) 2 + 1 + 0, i prebacio me je na Flunisan jer pijem naj heavy gojilicu, Olanzapin 20 mg pred spavanje, pošto je to jedini lek uz koji mogu da zaspem, a Flunisan je poznat po tome da kod velikog udela ljudi izaziva pad telesne mase, zbog ubrzanja metabolizma, što ima i lošu stvaru ( potencijal za dijareju, agitaciju, insomnie itd ) , i ima kod baš velikog procenta, udela pacijenata, bez obzira na dijagnozu, anorektični učinak, odnosno, dovodi u visokim dozama do gađenja na hranu, i samim tim uzimanja daleko manjih porcija hrane, znači ne baš prava, već pseudo - anorexia...
Jako dobar i proveren lek...

Napisao sam ti u seroxat temi moje iskustvo sa flunisanom. Sto se tice hrane, maltene ti nece ni trebati. A libido ce ti se ozbiljno pojacati. Moje ikustvo

Evo 4 dana pijem Flunisan 20 mg, odnosno 1 tbl / dan...
Još nema anorektičnog efekta, ali sasvim je OK kao antidepresiv! :)
Čitao sam o Symbiax - u, to je kapsula, mešavina fuloxetinuma + olanzapinuma, odnosno Flunisan + Onzapin.
A baš ta dva leka ja pijem...
Jako me zanima šta će mi dr na kraju dati od th, a i kako ću proći sa dijagnozama...
Svi odreda mi govore da se opustim što se dijagnoza tiče, jer je to samo da ne bude blanco papir...
ALI...
Mene baš zanima da li će mi dati, kao što je pisao i Skype - om rekao: F21, F31, F33.3, G40, S062...

Edited by Apoptosis

Flunisan je odličan, od danas sam na 40 mg / dan. Znači za sledećih 5 dana prelazim na 60 mg / dan!!! 2 + 1 + 0.

moje iskustvo s fluoxetinom je: 3 godine, 80mg dnevno. Onda je prestao da deluje. U toku te tri godine sam nekako funkcionisala iako mi nije bilo bas lako ali sam bila svesna svih problema. Posle su mi dali Venlafaxin 300mg. Neznam sta je bolje ili gore...

Flunisan je u deficitu, kažu. Dobila sam Flunirin, valjda jedini AD koji je prah u kapsuli. Očekivala sam da mom stomaku smeta, ali jok. Ne primećujem nikakve probleme. Sad, potrošila sam samo jednu tablu, videćemo.

Da li je netko imao problem ljutnje/agresije/svadljivosti kod skidanja s Portala?

Znam da su simptomi drugačiji i raznoliki,ali samo si tražim neko olakšanje

13 hours ago, little miss of sadness said:

Da li je netko imao problem ljutnje/agresije/svadljivosti kod skidanja s Portala?

Znam da su simptomi drugačiji i raznoliki,ali samo si tražim neko olakšanje

Evo ja, imala sam bas jaku neku ljutnju ili bes neki... trajalo je nekoliko dana a onda se malko smanjilo... Samo hrabro!

Evo me na ovom antidepresivi po Bog zna koji put!!! Trenutno 40 mg / dan, idemo na 60 mg / dan.

Prepisan je kao anti opsesiv više nego kao antidepresiv.

On 9/20/2020 at 10:58 AM, Apoptosis said:

Evo me na ovom antidepresivi po Bog zna koji put!!! Trenutno 40 mg / dan, idemo na 60 mg / dan.

Prepisan je kao anti opsesiv više nego kao antidepresiv.

Nisam mogao ništa podneti od ovog antidepresiva. Ja sam odustao. Zvao sam doktora, rekao je da se vratim na Seroxat.