Jump to content
Depresija forum
lolla

Fluoxetin (PROZAC, PORTAL, FLUVAL, FLUNIRIN, FLUNISAN)

Recommended Posts

21 hours ago, Faultier said:

Dr mi napisala u izveštaju kontrola za godinu dana?!

Wtf?

Od kako je krenula ova korona tako piše... i ono.. napomene ako ti bude bilo loše ti dođi i ranije, ali uglavnom je to... za godinu dana... mislim da je i zbog prepisivanja lekova od strane lekara opšte prakse koji "traže novi izveštaj", ali opet... ipak je ovo "novi-stari"lek... no dobro... znam ja kako to ide sa antidepresivima... samo više nemam živaca... hteo bih da krene da deluje ranije a prozak bez 4 nedelje nema šanse... 

Prodelovaće. Strpljen- spasen. 

Još nema 4 nedelje kako pijem Flunirin ali nije mi dobro.... Letargija me obuzima, ne mogu ni da ustanem iz kreveta, jedva odradim trening koji sam bez AD sa lakoćom odradio. Kad se prisetim i nekih drugih AD-a, sećam se tog umora... možda je depra.... koja je bila zamaskirana... nemam pojma više... biću strpljiv... ono što bi AD trebalo barem da odradi.. to je da da energije... baš sam bzvz... :(

Dešava se i kad si na AD da nemaš energije. Meni se to desi kad sam pod velikim stresom. Nije da je prestao da deluje; posle nekog vremena budem opet živahnija. Polako. 

Danas sam pocela sa Flunirinom jedna ujutru par dana pa posle dve. Zbog pojacane anx i np. Zamenili seroxat posto sam pocela da se bas gojim od njega. 

Flunirin mi je prvi ad, pila sam ga pre 10god, bilo mi je top i nikakve nus pojave. 

Ex kad se samo setim, kad je bio taj flunirin. Nista nije valjao

MIslim da ču odustati od Flunirina... :(  Dovoljno sam mu vremena dao... Da povisim dozu nešto ne verujem da bi prodelovao... Čini mi se da polako gubim veru u AD generalno.... Kad se sad prisetim... ta letargija (verovatno od same depresije) je samo bila pojačavana antidepresivima. 

@Faultier Nemoj da prekidaš na svoju ruku. Ukoliko se osećaš loše idi kod psihijatra. Ili će povećati dozu ili će ti dati novi AD.

Inače, Flunirin-Flunisan je dobar AD. Mislim da je on zaslužan što sam dugo, dugo bila u remisiji depresije. 

Teško da ću uspeti da dođem do psihijatra ... u ovo nenormalno vreme korone... Posle godina i godina ... shvatam da sam od onih na koje antidepresivi ne deluju... Na ne tako malo mesta piše i dokazano je da AD deluju samo na 50% ljudi... I ako mi je ikada bilo bolje... ili sam mislio da mi je bolje to je ipak bio placebo... Nisam vodio dnevnik ali imam dobra sećanja na vreme kad sam šta pio ... ta neka "letargija" ili barem to nešto što ja tako zovem uvek je bilo prisutno kad bih pio neki AD, da ne spominjem druge sporedne efekte (trenutno od Prozaka - opstipacija gotovo nerešiva, znojenje koje kad krene teško da mogu da zaustavim, doduše ne kao do Remerona - jedna psihijatrica jako dobra, prof. dr štaviše reče mi nije od Remerona nikako, od Zolofta je... da bih ja ovde kroz privatnu prepisku sa jednim članom saznao da ga je Remeron isto tako znojio - naravno prekidao sam, pa se vraćao na isti da bih se uverio - jeste bilo od njega... Od Prozaka znojenje bude od fizičke aktivnosti - od vežbanja recimo - toliko da moram i sad kad je prohladno da uključim klimu ne bih li se ohladio i onda to ne prestaje... presvlačim se... pola sata treba organizmu da se smiri... Ne bi to bio toliki problem da ja generalno nisam hiperhidrozičan - utvrđeno pouzdano i u bolničkim uslovima... (neki se ljudi jednostavno preterano znoje - takav im je metabolizam... šta već). Ne znam što sam se sad ovako raspisao i hoće li nekome značiti - ono svi smo mi različiti i ovo je samo moje iskustvo sa ovim lekom - eto nekima je bio spas. i ja sam se toliko nadao da će mi mnogo pomoći.... odlagao sam da krenem da ga pijem jer kao još nije vreme da krenem da rapidno menjam svoj život... jer sam prvo iskustvo sa AD imao baš sa Prozakom - istina bio je to originalni (neka donacija tada.. posle bombardovanja, ali ko će sad tražiti pravi Prozak a ne ovaj Galenikin - ima ih koji tvrde da nijedan Galenikin lek ništa ne valja; pomenuta prof dr. mi je uvek recimo savetovala da tražim Fajzerof Zoloft pre nego neke druge varijanta ili Alkaloidov Leksolijum pre nego Hemofarmov Bromazepam...  U nekom prethodnom postu pročitah da je Prozak odradio svoje i više nije imao dejstva... možda i kod mene... davno nekad.. to su sve moja neka nagađanja. Jedino ovo sad "skidanje"... ako sam uzimao mesec i po po 20 mg... valjda svaki drugi dan... ipak su to kapsule koje ne mogu da otvaram i delim... Tako sam nesrećan što mi nema leka... :(

6 hours ago, Faultier said:

Teško da ću uspeti da dođem do psihijatra ... u ovo nenormalno vreme korone..

Sigurno imas broj tvog psih ako ides privatno, ili broj klinike ako ides u drzavnu ustanovu. Zamoli ga da ti posveti malo vremena i reci mu sta mislis-da si od onih 50 posto ljudi koje ne reaguje na AD.

Nemoj sam da prekidas, to prekidanje lekova na svoju ruku je najgora opcija. 

Dnevno pijem 20mg. Smanjio je anx, imam nekad nalet pozitivne energije ali mucnina mi je tu. Bukvalno kao da mi zeludac brze vari hranu i cim je prazan meni muka. 

On 8/7/2021 at 9:40 PM, Faultier said:

Tek para dana pijem, trebalo bi da povećavam postenepo na 40mg.... ali ja mislim da bi trebalo mnogo veću dozu da pijem zbog ocd-a. Dugo nisam pio ovaj AD... mnogo sam propatio sa venlaflaksinom... :(   Čitajući ovaj forum sam zaključio da je sve individualno  u smislu dejstva, sporednih efekata... Ne znam ni što pišem... možda iz nekog sebičnog razloga da se prisetim kako je nekad delovao ... mada ni to nisam radio... strašno mi je da se vraćam u prošlost pa makar i ovako virtuelno. Dr mi napisala u izveštaju kontrola za godinu dana?!

Hey,tebra,

Sta si ti inace sve pio od AD lekova do sad?

(ako ovo pitanje iz nekog razloga nije isuvise indiskretno)

P.S. Jeste u velikoj meri individualno,ali opet - sve zavisi ne samo od vrste antidepresiva,vec i od jos nekih faktora (a sto ljudi inace cesto zaboravljaju):

a) Doze propisanog leka (naime,manje doze odredjenog leka cesto mogu da imaju drasticno drugaciji efekat nego vece doze tog istog leka)!

b) Tipa depresije od kojeg covek boluje (primera radi-nije isto laka i umerena depresija,kao sto nije isto ni to da li covek boluje od tipicne/atipicne depresije) itditd.

c) Rasporeda uzimanja antidepresiva u toku dana (za mene je jedno od vecih iznenadjenja bilo kada mi je dr otkrio da - uzmimo za primer - 30 mg Seroxata potpuno razlicito deluje na coveka ako uzme 20 mg + 10 mg (ujutro i uvece) u odnosu na to ako u sebe "strpa" svih 30 mg odjednom (sto obicno bude ujutro).

Prema tome,daleko od toga da efekat zavisi samo od vrste antidepresiva,vec-kao sto i sam vidis-bezbroj faktora igra ulogu u citavom tom kompleksnom procesu lecenja depresivnih poremecaja psihofarmacima.

Edited by blackadder

11 hours ago, mala plava said:

Dnevno pijem 20mg. Smanjio je anx, imam nekad nalet pozitivne energije ali mucnina mi je tu. Bukvalno kao da mi zeludac brze vari hranu i cim je prazan meni muka. 

JOgurt

Meni je fizicki uzasno na ovom leku. Mucnina svaaaki dan, evo vec treca nedelja. Danas meka slabost i vrtoglavica. Idem sl nedelje kod psihijatra. Trazicu da me vrati na seroxat. 

39 minutes ago, mala plava said:

Meni je fizicki uzasno na ovom leku. Mucnina svaaaki dan, evo vec treca nedelja. Danas meka slabost i vrtoglavica. Idem sl nedelje kod psihijatra. Trazicu da me vrati na seroxat. 

E sta sam ja sve preziveo dok nije proradio taj ad ...posle sam jurio kojekude

Ima nuspojave ali je jedini od ad ali je jedini koji zapravo menja mozak, kako bi se plasticno reklo, povecavujuci broj sinapsi... A takvo stanje cesto ostaje i nakon prekida terapije. To se sa drugim ad ne desava, koliko ja znam.

Edited by Brana

3 nedelje ga pijem i uopste nisam bolje. Svaki dan povratim. Pila sam ga pre 10 god i nisam uopste imala nus pojave. Sad uzas. Cula sam se sa psihijatrom posto mi je kontrola tek u sredu. Sutra pauza i prekosutra pola seroxata. Od mene dosta sto se ovog ad tice.

Pio sam ga više puta, ali mi je sad napravio haos. Vrtoglavice, zanošenje, nestabilan hod, tahiaritmije, dijareje, nesanice, ma haos...

Na Alventi sam u dozi višoj od preporučene i super je.

Od 30. septembra mi je prepisan. Uhvatila me je serija insomnija, za koje sam mislio da su od Flunisana, pa se par dana vratio na Alventu, insomnije su prisutne i dalje. Vraćen sam na Flunisan 20 mg - 2 + 2 + 0. Doza je supraterapeutska jer hoće doktor nešto da bude.