Jump to content
Depresija Forum
lolla

Fluoxetin (PROZAC, PORTAL, FLUVAL, FLUNIRIN, FLUNISAN)

Recommended Posts

a po mogucnosti da je u zg?:D meni nestalo, a doktor mi tek u uto radi....pa da ne bi :ludilo:

zezam se, ako nema, nista strasno, al ne volim ne piti lijekove redovito kad ih vec pijem...

Prozac se za razliku od ostalih ad, nesto duze zadrzava u ogranizmu. Prema tome, mislim da ces biti ok do utorka i da verovatno neces ni osetiti da ga nisi uzimala, ili barem ne u nekoj vecoj meri.

Sutra pocinjem ponovo sa Fluoxetinom. Nisam ga dugo pio, hteo sad da malo sam radim na sebi bez bilo kakve pomoci ali ponovo pocinjem da tonem. Danas mi je bilo jako tesko. Jedva sam se dovukao s posla.

Drago mi je da ste tu :blink: Sasvim slucajno sam naleteo na ovaj forum. Imam osecaj da ce mi puno znaciti.

Nadam se da cu veceras moci da spavam. Tako bih voleo da bar jednom zaspim kao beba i probudim se svez i poletan...

Budite mi dobro.

Pozdrav iz Beograda

Meni je prozac dosta pomogao mada, istina, trebalo mu je malo vise vremena da pocne da deluje za razliku od zolofta koji je po meni mnogo bolje uradio posao.

Ali ni prozak nije los, od njega nisam imala nus- efekte.

Dobrodosao Luka,

Izvucices se ti iz tog shita.Vec si jednom tako da znas kako se treba ponasati.

citala sam tebe Una i tebe Astrolab na ovoj temi i sjetim se kako je sve to isto, kako smo svi u tim pocecima puni pitanja....evo Una ti si sada ok, a u pocetku si bila jednako puna pitanja kao i ja danas...drago mi je da cu i ja jaednoga dana nekome moci pomoci!

Astrolab, jesi li jos uvijek bez ad-a? :o

Bez antidepresiva sam i osecam se super.

Jedna stvar je vazna, ako ne mozes da normalno funkcionises moras da pocnes sa terapijom ad-om , jer u takvom stanju nikakva psihoterapija ne pomaze.

Kada polako pocnes da se oslobadjas u smislu da mozes da zivis normalno, onda moras da radis na sebi.Neki ce reci da postoje i drugi nacini, ali ja mogu da tvrdim da ovaj funkcionise.

Pozdrav!

Tu se u potpunosti s tobom slazem, jer i ja sam se nakon 5 god. patnje odlucila za taj nacin.Jer do sada sve sto sam i htjlea promjeniti nisam mogla.Sada uz ad se nadam da cu moci puno stvari promjeniti kako bih jednog dana bila i bez njih ok.Ja sam svjesna da se slabo, skoro nista ne krecem i da bih trebala vjezbati ali to nista nisam bila u stanju bez ad-a!

sada kada oni prorade kako treba krecem u nove pobjede!

danas sam dobro i bas se tome veselim!!! :cloud9:

Hvala BOgu bacila sam onaj stari recept i dozvala se pameti, necu da se kljukam nikakvim ?lekovima van moje prpisane trapije...

evo.. sve vam piše u pollu.. to me zanima jer bi trebala pocet bit prozac a ta mi nuspojava sad ne treba nikako :o:D

u biti više me zanima ŽENSKO mišljenje..al ajde:)

Evo me ponovo.

Ne znam gde sve da pisem jer ima puno topics a hteo bih sa svima da budem u kontaktu.

Treci je dan kako konzumiram Fluxilan, poceo sam ponovo i verujem da ce mi pomoci i vratiti snagu i energiju koja mi toliko treba. Toliko puno stvari hocu da uradim u zivotu samo mi treba da se otrgnem iz ovog sivila.

Astrolab, hvala na dobrodoslici :o Da li je moguce da je Fluxilan vec poceo da deluje posle samo par tableta? Mozda ja samo tripujem i previse ocekujem. U svakom slucaju malo sam bolje, i kako neko rece bes me briga zbog cega :D

Pozdrav

Nemoguce je da je poceo Prozac(Fluxilan) da ti deluje psole dva dana, ali ako ti je super koga briga :o

Može savjet?

Ja sam genetski sklona mršavljenju, stalno vodim bitku sa kilama, a od Portala mršavim :o .... Ina?e, sa tim sam ljekom super zadovoljna, ali sam ga u nekoliko navrata prestala piti, jer /barem kod mene/ utje?e na gubitak apetita, ponekad mi je i mu?no od njega -_-

Ima li još netko takvih problema, i postoji li koji AD koji ne zaustavlja apetit???

HO?U BITI DEBELA I VESELA!!! :D

Može savjet?

Ja sam genetski sklona mršavljenju, stalno vodim bitku sa kilama, a od Portala mršavim :o .... Ina?e, sa tim sam ljekom super zadovoljna, ali sam ga u nekoliko navrata prestala piti, jer /barem kod mene/ utje?e na gubitak apetita, ponekad mi je i mu?no od njega -_-

Ima li još netko takvih problema, i postoji li koji AD koji ne zaustavlja apetit???

HO?U BITI DEBELA I VESELA!!! :D

Cao Beba,

Ja nisam cuo za Portal, ali ako ti je od njega bolje briga te sto ces malo smrsati, vratices se vec na pravu kilazu kad sve prodje. Reci mi sta je Portal, jel ima neke veze sa Prozakom? Ja sa Prozakom ranije nisam imao problema sa apetitom ali sa drugima jesam, vise se ne secam sta sam sve probao, ni kako su se zvali. Sa nekim triciklicnim AD sam stvarno imao pad apetita ali i druge nuspojave.

Ej, druge bi cure sve dale da smrsaju :clapping:

Cao Beba,

Ja nisam cuo za Portal, ali ako ti je od njega bolje briga te sto ces malo smrsati, vratices se vec na pravu kilazu kad sve prodje. Reci mi sta je Portal, jel ima neke veze sa Prozakom? Ja sa Prozakom ranije nisam imao problema sa apetitom ali sa drugima jesam, vise se ne secam sta sam sve probao, ni kako su se zvali. Sa nekim triciklicnim AD sam stvarno imao pad apetita ali i druge nuspojave.

Ej, druge bi cure sve dale da smrsaju :o

Bebo,

Koliko ja znam iz vlastitog, ali iz iskustava drugih, ve?ina AD-a u po?etku smanjuje apetit....ali nakon nekih mjesec dana ne bi smjelo biti frke, ja sam ?ak morala na dijetu....

Portal=Prozac, samo je drugi proizvo?a?, tako barem tvrdi moja psihi?ka.

Pri?ale smo nas dvije o tom problemu, i dala mi je da pokušam sa Seroxatom, i Zoloftom, imam te ljekove još uvijek doma, ali nisu mi se baš nešto pokazali, možda zato što ih nisam dovoljno dugo pila ili...možda sam baš "zavarila" za Portal, jer mi je stvarno bio ok -_-

Uglavnom, evo prekju?er sam opet po?ela uzimati Portal i osje?am laganu mu?ninu u želucu :D

Neznam kaj da radim, skidam se sa Xanaxa(p.s.-ovisna o njima :o ) i zato sam odlu?ila po?eti ponovo sa AD, da lakše prebrodim- jer ovo ?e biti dugo i mukotrpno addadadaa

Portal, Fluxilan, Prozac...ista molekula samo drugi komercijalni naziv.

Moguce je da napravi odmah efekt...meni osobno je poceo fercerati vec nakon dva dana ali to nije onaj zeljeni efekt. Ceka se stabilizacijaa ne nabrijanost i nerealni trip srece i olaksanja.

I da, on ima sklonosti da zaustavi apetit...ali to je prolazno. Apetit se vraca sa stabilizacijom stanja.

Moj savjet, po ne znam kojiput...pijet AD ako su vam prepisani i ako vam je loseali koristite ih kao male stake i ne ocekujte dace vam oni ista rjesiti. Oni vamdaju sansu da se uhvatite u kostac sa pravim problemima i kako njih rjesiti.

Puno :kiss:

mene je prozac ?inio hiperaktivnim a ustvari sam i dalje bio depresivan....i tako više od godine dana.

ali zato cipralex :cloud9:

mene je prozac ?inio hiperaktivnim a ustvari sam i dalje bio depresivan....i tako više od godine dana.

ali zato cipralex :cloud9:

Cipralex? To je AD? Dobar kažeš? Ima li tu nešto više o njemu? Zbog ?ega je :cloud9: naspram prozaca???

Danas sam dobila Flunirin od 20 mg, pije se inace 3x dnevno, meni je rekao doktor da pijem samo ujutru!

Uplasila sam se kontraidikacija!

Ima ih jako mnogo, iako pise da je mnogo bolji od nekih drugih...a ja se zaista ne razumem ni u jedne ni u druge!

Doktor mi je odmah rekao da cu od njega smrsati, ali da se ne plasim... :D

Da li je neko cuo za ovaj lek ili mozda i probao!???

Dobro bi mi dosla bilo kakva info!

Hvala!!!!

:wacko:

Danas sam dobila Flunirin od 20 mg, pije se inace 3x dnevno, meni je rekao doktor da pijem samo ujutru!

Uplasila sam se kontraidikacija!

Ima ih jako mnogo, iako pise da je mnogo bolji od nekih drugih...a ja se zaista ne razumem ni u jedne ni u druge!

Doktor mi je odmah rekao da cu od njega smrsati, ali da se ne plasim... :D

Da li je neko cuo za ovaj lek ili mozda i probao!???

Dobro bi mi dosla bilo kakva info!

Hvala!!!!

:wacko:

Ja sam ga koristio god. dana. Sve je bilo OK. Isto mi je prepisan kao tebi, znaci jedna kapsula dnevno, uzima se ujutru. Nisam smrsao, niti osetio bilo kakve nus pojave, naprotiv dize raspolozenje i dobro se osecas od njega. Bitno je samo da ne tripujes da je on ima za posledicu javljanje nekih tvojih problema, ili da ne mozes bez njega i slicno.

Pozdrav!

Najpoznatiji antidepresiv u sirokim narodnim masama poznat kao Prozac, kao sto je Lidija rekla.

Ince standardna doza je 20 mg ili jedna kapsula.Daje se 3 x puta jedna samo kod opsesivnih misli i to retko kada jedna dnevna ne deluje bas i inace za depresiju jedna tabela dnevno kao kod tebe.

Ahaaa ahahaaaa joj dobro...

Jer meni na kutiji pise 1+0+0 sto znaci da ja uzimam samo jednom ujutru, ali da se uzima nekad i 3 puta...sva srecom ja cu jednom :wacko:

Haze, naravno da necu misliti da je on taj zbog kojih mi se javljaju problemi, daleko od toga!

Jako se radujem njegovoj pomoci, ali znam da je to samo pomoc ali ne i resenje....a dacu sve od sebe da dodjem i do resenja!

Hvala svima za pomoc!

lav ja!

ps. procitala sam ja upustvo cim sam izasla iz apoteke, jasno pise da je ad i opisano je kako deluje, i sve...ali ja sam htela da cujem ipak nesto od ljudi koji su ga koristili....ne samo da citam sa papira, nego da cujem i realne komentare...

:strah:

Ahaaa ahahaaaa joj dobro...

Jer meni na kutiji pise 1+0+0 sto znaci da ja uzimam samo jednom ujutru, ali da se uzima nekad i 3 puta...sva srecom ja cu jednom :wacko:

Haze, naravno da necu misliti da je on taj zbog kojih mi se javljaju problemi, daleko od toga!

Jako se radujem njegovoj pomoci, ali znam da je to samo pomoc ali ne i resenje....a dacu sve od sebe da dodjem i do resenja!

Hvala svima za pomoc!

lav ja!

ps. procitala sam ja upustvo cim sam izasla iz apoteke, jasno pise da je ad i opisano je kako deluje, i sve...ali ja sam htela da cujem ipak nesto od ljudi koji su ga koristili....ne samo da citam sa papira, nego da cujem i realne komentare...

:strah:

Jos 2000. godine sam kao prvi lek dobila flunirin i meni je od njega bilo jako lose... cemu se ni lekar nije zacudio te mi je promenio lek. Jedan moj poznanik ga je takodje uzimao i njemu je fantasticno prijato, pa sam mu sa zadovoljstvom poklonila moju kutiju. Dakle, svi mi individualno reagujemo na odredjeni lek. :D

cao svima!ja se lecim od heroinske zavisnosti,cist sam tek desetak dana i doktorka mi je prepisala flunirin jer sam izgubio sve emocije,osecaj za realnost,strah,cak sam i pokusao da se ubijem.Mnogo sam se drogirao svacime pa i lekovima ali ovo prvi put pijem.Da li ce da pomogne i da li je moguce da se oseti dejstvo posle prvog uzimanja,posto se osecam totalno cudno i da li je dozvoljeno uzimanje vise puta na dan?molim vas za odgovor sto pre,unapred hvala! :zz_banghead: