Jump to content
Depresija Forum
lolla

Fluoxetin (PROZAC, PORTAL, FLUVAL, FLUNIRIN, FLUNISAN)

Recommended Posts

cao svima!ja se lecim od heroinske zavisnosti,cist sam tek desetak dana i doktorka mi je prepisala flunirin jer sam izgubio sve emocije,osecaj za realnost,strah,cak sam i pokusao da se ubijem.Mnogo sam se drogirao svacime pa i lekovima ali ovo prvi put pijem.Da li ce da pomogne i da li je moguce da se oseti dejstvo posle prvog uzimanja,posto se osecam totalno cudno i da li je dozvoljeno uzimanje vise puta na dan?molim vas za odgovor sto pre,unapred hvala! :zz_banghead:

Flunirin je antidepresiv (isto sto i Prozak) a kao i svim ad treba neko vreme dok pocnu funkcionisati - u proseku par nedelja. Neces osetiti poboljsanje vec nakon prve tablete a isto tako ne bi trebao da uzimas vise od doze koju ti je prepisao doktor. Sto se heroinske ovisnosti tice, nisi spomenuo ali ja se nadam da uzimas i neke blokatore (kao npr. Subutex, Tramadol, Metadon..) i tome slicno jer to je ono sto ce ti vise pomoci da se ne vratis na heroin, naravno pod uslovom da imas jaku volju, cega si verovatno i sam svestan tj. nadam se da znas celu pricu :D . U svakom slucaju, ako zelis na bilo koji nacin da promenis prepisanu dozu Flunirina, obavezno prvo razgovaraj s doktorom i nikako nista sam i na svoju ruku. Malo strpljenja i vec za par nedelja trebao bi osetiti prve efekte antidepresiva.

Cao.

Otisao sam kod psihijatra rekao mu sta imam da kazem,i ustanovio mi je anksiozno-depresivni poremecaj.

Kod mene su simptomi bili,gubitak ispoljavanja svakodnevnih aktivnosti,povisen krvni pritisak,nesanica,agresivnost,jaki naleti uzbudjenja odnosno osecaj treperenja u telu,nesvestica,ubrzano lupanje srca,gusenje i nocne more pri spavanju ...

U svakom slucaju prepisao mi je Flunirin kapsule(Galenika)1x ujutru,Rivotril 3x 0,5 mg,i Presolol 2x 25 mg(zbog povisenog krvnog pritiska)

Sta mozes ocekivati od terapije?

Svako reaguje drugacije ali rezultati su vecinom dobri.Nemoj ocekivati da cim prvi put popijes Flunirin ili koji drugi antidepresiv da ces odmah biti srecnija.Njima treba vremena (oko 4 nedelje i vise)da bi ujednacili svoju koncetraciju u krvi i imali efekat.Ja sam se posle jedno 6 nedelja osecao kao preporodjen.Ponovo sam imao neku volju u sebi,nesto me je teralo da se krecem,komuniciram,devojke su mi ponovo bile lepe,naucio sam da oprastam,da razumem,da se otvorim,da budem uporan.

Posle 3 godina povlacenja u sebe konacno sam poceo izlaziti iz svoje caure.

Jos nesto.Antidepresivi umeju da bude dvolicni.Ja sam se prve 2 nedelje pod terapijom Flnirinom osecao jako napeto,kao da je nesto htelo izaci iz mene.Cak sam se pobio sa najboljim drugom,svadjao iz cista mira i TRAS.

Jedno vece suze su krenule same od sebe i kunem se da sam isplakao u tih sat vremena svu onu depresiju koja mi se nakupila u prethodne 3 godine.Nisam mogao da prestanem,plakao,plakao,plakao,ali bilo mi je to prosto potrebno.Posle sam se osecao neuporedivo bolje.Onda su sledili najlepsih 8 nedelja.Sve kao podmazano,ponovo rodjen.

Ali to me je malo zavaralo,jer takav osecaj ne traje zauvek,tako da sam kada mi je lekar poceo ukidati Flunirin na svaki 2 dan,doziveo depresivni slom.Ponovo sam izgubio elan,postao depresivan,plakao zbog svega imalo tuznog,cinilo mi se da je svet jedna velika prevara.Vidim staricu u autobusu i pocnem da placem,procitam tuznu recenicu iz knjige,eto ti suza,a da ne pominjem stanje uz"emotivnu" muziku.U svakom slucaju lekar mi ukine Flunirin jer sam po njemu razvio toleranciju,i prepisao Zoloft,koji me je vratio u normalu,ali nisam bio toliko srecan kao onih prethodnih nedelja,prosto jedna ravna linija bez uspona i padova.Zatim mi je ukinuo Zoloft i prepisao Flunisan(isto sto i Flunirin,samo drugi proizvodjac i nije u kapsuli nego tableta),i to sad pijem svako jutro.I dobro mi je.

Ali kad se svi utisci skupe,drago mi je da sam "odradio" ovu terapiju,jer ipak se osecam neuporedivo bolje nego ranije.Naravno terapija se ne sme ukidati naglo,vec postepeno.I ono najvaznije. NEMOJ OCEKIVATI SVE OD LEKOVA,VECI DEO JE NA TEBI,TI TREBA DA RADIS NA TOME,DA BUDES SRECNIJA,JACA,ORGANIZOVANIJA,MANJE NAPETA.TI TREBAS CINITI TE KORAKE KOJE CE TE VODITI KA IZECENJU,LEKOVI SU SAMO TU KAO PODRSKA,MALO DA TE POGURAJU.MORAS SAMA NAUCITI DA STVARAS I KONTROLISES SVOJE EMOCIJE

P.S.Imas Flunirin kapsule(Galenika) i Flunisan tablete(Hemofarm)-oba leka sadrze fluoksetin.

http://www.galenika.co.yu/restricted.asp?sifra=FGL0375

http://www.zoloft.com/zoloft/zoloft.portal...ow_zoloft_works

Evo ti i dva linka.

Pozdrav to mi je frend poslao ak ti pomogne :batine:

meni je moja doktorica prepisala zoloft ali nije ništa djelovao a pila sam ga 5 mjeseci te sam si sama preko prijatelja nabavila fluxetin jel to isto kao Flunirin samo drugi naziv?nisam ga jos pocela piti ali razmisljam o tome..jer sam strasno depresivna a doktorica nece da mi pomogne..naime iz tvog posta tea sam skužila da se taj de?ko pomalo navukao na taj Flunirin te mu je tek onda doktor prepisao zoloft..mozda je i meni prepisala moja doktorica odmah zoloft jer zna da sam sklona k ovisnosti..

draga Kia,

malo ?u te po :batine: preko koljena!

Ne možeš piti nijedan lijek na svoju ruku,bez preporuke lije?nika.

To je glupo i neodgovorno!!!!!

Od kuda ti znaš da ti baš taj AD odgovara?

Ja sam ih probala otprilike 4 i tek sada su mi našli ono što mi odgovara.

I zato,uozbilji se,kako god znaš oti?i psihijatru i zatraži lijek od njega,ne od prijatelja.

Isto tako smo ti i mi mogli preporu?iti neki AD,ali to bi bilo jako neodgovorno od nas.

ma nemoj se tonka ljutiti prijatelj mi je dao ali ja ih ne pijem ne usudim se bez odobrenja doktora a s obzirom da je po meni moja doktorica zakazala i razo?arala me ne želim više i?i k njoj ve? moram na?i drugog doktora znam da nije pametno nista na svoju ruku piti pa ja i ne pijem bez brige

Zanima me zašto se u apotekama ne može više na?i prozac jedno vrijeme su mi ga naru?ivali ali sad ga više ne mogu ni naru?iti barem u apotekama u mom gradu :eusa_naughty:

Ali svejedno ga nema u apotekama?

od kud si ti?

ima ga ali više nema kapsula niti teku?ine nego je sada u obliku disperzibilnih tableta i zato je turboskup.

Kakve su to disperzibilne tablete? One sto se rastvore u vodi?

Ne plasite me aman, jedan lek (trixifen) koji koristim povucen je iz upotrebe, zbog izazivanja srcanih smetnji, jos mi hvali da ovaj drugi nestane!

I mene intaresuje sta su to disperzibilne tablete?

kad sam ovo pro?itala uplašila sam se da ga ne?u na?i, ali ima ga. e sad ima puno njegovih varijanti...nisam ni znala pod kojim se sve nazivima tableta krije prozac.

prozac u disperzibilnim tabl sam ja pila. tabl ko i svake druge s tim da su meni osobno bile groznog okusa i sad se pribojavam da cu ga opet morat gutati :rolleyes:

mislim da disperzibilno znaci da se mogu otapati, ali nemojte me uzet za rijec :o

p.s. meni su i kapsule i sirup bolji, sam mislim da cu opet piti portal jer je to zamjenski lijek za prozac (od leka), i ima ga u kapsulama. samo ne znam sta cu sa jutarnjom dozom, kako kapsulu podijelit napola hahahahhaha, ma smislit cu neku kombinaciju :P

Jes Bel, ne varaš se...Portal = Prozac, 100 posto!

ajd recimo.....neznam,ne volim te generi?ke lijekove nikak

hvala belfi i beba....a sada odo pogledat sto je prozac za lijek :haha:

imam doma jednu kutiju disperzibilnog prozaca pa ti mogu dati ak ho?eš sad kad budeš u zg.

Portal nije zamjenski lijek za prozac nego isti lijek samo od drugog proizvo?a?a (farmaceutske ku?e). Generi?ko ime lijeka je fluoksetin, a proizvo?a?i mu daju tvorni?ko ime pa tako u Hrvatskoj su odbreni

Prozac (ELI LILLY), Portal (LEK), Fluval (KRKA) i svi su po sastavu isto. Tako da izjava ne volim generi?ke lijekove ne stoji. Svi lijekovi imaju generi?ko (sastav) i tvorni?ko ime.