Jump to content
Depresija Forum
lolla

Fluoxetin (PROZAC, PORTAL, FLUVAL, FLUNIRIN, FLUNISAN)

Recommended Posts

taj portal nije ni los samo sta treba pogodit kombinaciju sa njim .. on nemoze ici sam ...najbolje je sa njime ono sto kod nas nema rittalin itd...

Moje iskustvo je druga?ije, naime pijem samo Portal i ok sam. I tako ve? skoro 3 godine. Imam i Lexaurin koji pijem po potrebi, što je vrlo rijetko, jednom do dva puta mjese?no jer ga izbjegavam osim kad je velika frka.

ja isto pijem portal i to uglavnom sam, jedino jos kombiniram tabl za spavanje po potrebi... i super mi je i osjecam promjene koje mi je on donio, sad ih samo treba iskoristiti:)

a onda nadam se da ce to biti jedini prijatelj koji mi je pomogao a da ga na kraju odbacim :)

Za one koji su na Prozacu, Fluoxetinu itd. Ja sam sad na 30 mg (prije bila na 20 mg pa na 10 mg pa nista i onda nakon par mjeseci kriza) i uzmem ujutro, da li ste osjetili da ne mozete spavati dobro nocu zbog povisenog serotinina?

I ako ste mijenjali s jednog lijeka na drugi, kako je bilo u tom prijelaznom razdoblju? Nuspojave oba ? Ili nista?

Moj doktor kaze da bi maksimum trebao da bude dva piva od 0,33. A ja znam da se raznesem od alkohola. U principu sutra je uzas lose. Imas sveo o alkoholu i tabletama negde po forumu, procesljaj malo.

Samo da kazem da sam se vrlo lepo provela... Da sam popila skoro dva piva i posle sokic i da mi nije bilo nista.

Bar ja tako mislim, bilo mi je vrucina (mozda jer sam imala tanji dux) i skakala sam (sto nisam skoro radila, mada mislim da to nema veze s lekom vec s dobrom muzikom), samo mi se cini da me je malo uhvatila brze ta mala kolicina koja me inace ne hvata.

Eto, bas je bilo super!

Pozdrav svima!

Da i mene primi brze. Ja nisam izbacila alkohol. Doduse pijem rijetko i umjereno, casu nakon fine vecere a volim fino vino, spremna sam dati nerazumne svote za bocu istog i ne zelim se odreci tog gusta. Ali nisam se nikad napila pod AD-om, iako me od jedne case ulovi kao prije od 2-3.

Hm... :hm:

Nego, je l' ne smeta acutil fosforo (koji koriste studenti za koncentraciju i mentalni zamor) da se koristi uz Prozac?

Kaze: SASTAV: L-asparagin, L-glutamin, DL-fosforliserin, Piridoksin-hidrohlorid, kukuruzni skrob, mikrokristalna celuloze, Povidon, Talk, Magnezijum-stearat;

Uklanja mentalnu iscrpljenost. Poboljsava koncentraciju, pamcenje i radnu sposobnost.

Nema kontraindikacije, osim event. individualne preosetljivosti na lek.

Kupuje se u bio-spajzu.

Mislim da ne bi trebalo da bude problema.

Sta vi mislite?

Mislila sam da spremim bar jedan ispit, a kazu da je ovo odlicno u te svrhe.

acutilfosforocprqy3.gif

prozacgy0.jpg

Pitacu sutra verovatno.

Mada mislim da to nema veze, posto je ovo prirodan preparat.

A ovaj sam tek pocela da pijem tako da me jos ne cini "cistom u glavi". Nesto sam i napeta i nervozna i vse me nervira i dekoncentrisana sam kad citam, samo vrtim kosu. -_-

Neki prirodni proizvodi jako jako lose utjecu na AD dapace ponistavaju mu djelovanje. Pazi se. Meni su rekli da izmedju ostalog i gospinu travu nikako jer da AD nece djelovati.

Pa nisam jos ni uzimala Acutil Fosforo niti cu dok ne proverim. Medjutim, vec neko vreme koristim Zen-Sen, mislim to je ok, valjda...

Au, bre! Ne da sam nervozna, uzasno lose sam spavala, zeludac boli, muka mi je, sva sam nesto napeta i uznemirena... auh...

sad mi je malo bolje otkad sam sela za komp, valjda mi nesto odvlaci paznju.

A ovako, cim me nesto nervira (tipa neki polozaj ili citanje i sl. sitnice) meni odmah muka!

Evo, sad kako sam ovo pomenula, odmah me boli zeludac.

E, zivci, zivci, ala me trenirate! :brlj: hahahahah

a inace sam ok raspolozena. :vrckanje: samo da nema ovih gluposti... :wtf:

Pitanje u vezi Prozaca tj. Fluoxetina itd.

Jel sam ja jedina kojoj se nakon kretanja sa tim tabletama POGORSAO vid i to jako. Bez naocala jedva da i vidim, vidim jako nejasno i mutno :curica: Kaze psihijatar da sumnja da je od AD-a ali bas takva slucajnost da bude!

Neki dan nisam pozdravila jako dragu osobu koja se doslovce ocesala o mene jer je nisam prepoznala :icon_blushing:

Da li se od Prozac-a mrsavi ili goji?

Moze i jedno i drugo, pa imas sve opisano u nuspojavama.

Ja ga ne mogu jer mi pravi napetost u stomaku koju ne mogu da izdrzim, pa me spopadne panicni....

Kazu da se od njega mrsavi zato ga i zovu manekenska droga....ja sam smrsavila mozda 1-2 kile a rado bih da sam vise.

Ja sam od februara do danas izgudio oko 15ak kila zbog anksiozno depresivnih stanja, gubitka apetita....

E sad ozbiljno pitanje

Dobio sam prozac od doktorice

da probam snjim nakon zolofta

Dobio sal likvid-sirup

pijem 5 ml ujutro

da li je nekom pomogao

Prije sam probao sa kapsulama i gadno su mi djelovale na želudac

Evo prvi dan i osje?am opet nervozu u želucu

da li ?e te nuspojave pro?i i da li je nekom ok bilo na prozacu

Pozdrav mom liku Eqviju

Ja sam ih pila u tabletama znaci nije tekuce a nisu ni kapsule i imala sam nuspojave ali ne ovu koju ti spominjes. I te nuspojave koje sam imala su prosle kroz neko vrijeme.

a da li ti je pomogao

Maki,

na svakoga AD djeluje individualno.

Daj mu šansu.

Ako meni ili nekom drugom nije pomogao,ne zna?i da tebi ne?e.

Drži se zadane terapije,i strpi se.

Daj si vremena....

pusa

Ja sam pio taj prokleti flunirin i uspeo sam samo da pokupim sva neželjena dejstva, koja nikako nisu prestajala. I što je najgore, taj lek mi je totalno blokirao mozak, nisam mogao da mislim, nisam mogao da radim, totalno sve suprotno nego što mi je moj hiljaditi psihijatar po redu preporu?io i to u fazonu "reši?eš anksioznost veoma brzo"....yeah right, doctor look at my eyes, no trace of insanity.

Kome verovati? Kome? Ne znam ni sam.