Jump to content
Depresija Forum
lolla

Fluoxetin (PROZAC, PORTAL, FLUVAL, FLUNIRIN, FLUNISAN)

Recommended Posts

Mene zanima kada se pije flunirin?UJUTRO ILI UVECE? Ranije sam pila dumyrox AD ,on se pije uvece .A ovaj lek posto sam uzela na svoju ruku ne znam,Isto tako htela sam da mi neko odgovori koliko dugo se pije,jer u upustvu pise da posle uzimanja duzeg od 24 nedelje prestaje da ima efekta...

Pije se razlicito, ovisno kakvo je kod tebe stanje. Ja pijem ujutro da me digne, a ipak ljudi koji mogu popiti i navecer i opet dobro spavati.

Uputstvo u kojem pise da efekt prestaje nakon 24 tjedna nije tocno niti sam ikad nesto slicno u uputstvima procitala, dapace ni jedna firma ne bi to pisala za svoj proizvod ;-).

Kemijski gledano, potpuno je netocna izjava. Ja eto taj lijek s pauzama prijem nekoliko godina. Druga je stvar sto sam lijek daje poticaj ali ne rijesava probleme pa se mozes neovisno o uzimanju lijeka ponovo naci u krizi ako neke stvari ne rijesis sama. Ali to sa lijekom nema veze.

Druga je stvar sto sam lijek daje poticaj ali ne rijesava probleme pa se mozes neovisno o uzimanju lijeka ponovo naci u krizi ako neke stvari ne rijesis sama. Ali to sa lijekom nema veze.

pa se pitam, chemu lekovi?

oni prizvode hemijski protzes u mozgu, pojachavaju proizvodnju serotonina, hormona sretje....ali vidim, niko bash nije sretjan....shta je ovo ljudi, pobogu?

A bioenergija?

Lijekovi ti daju snage za napraviti prve korake, izvuku te na povrsinu, plivati moras eto sam.

Dapace ne bih rekla da je itko samo od lijekova postao sretan ali je postao uz promjene u svom zivotu koje je napravio kao posljedicu uzimanja lijeka.

Nemam iskustva sa bioenergijom.

ja pijem Prozac malo dulje od tjedan dana i ne primje?ujem baš neku razliku...ali piše da se može uzimati i do 10 tjedana bez ikakvih pomaka...ipak ad-i imaju kumulativno djelovanje...ja držim fige da ?e ovaj djelovati jer sam ve? svašta pila...

lijekovi koje sam pila redoslijedom, ne sve u isto vrijeme :wicked:, ako vam se da ?itat:

Zoloft 50mg, 100mg - sertralin

Eglony forte 200mg - sulpirid

Moditen 1mg, 2mg - flufenazin

Lamictal 100mg - lamotrigin

Rispolept liquid, Rispolept 2mg, 4mg

Anafranil 25mg - klomipramin

Portal caps. 20mg - fluoksetin (znam da je isto ko Prozac, ali sam ga tada 4 dana pila...)

Helex (Xanax) 0.25mg pp - alprazolam

Cipralex 10mg, 15mg - escitalopram (on je jedini imao u?inak, ali nakon 2 godine uzimanja prestao djelovat)

Sanval 5mg - zolpidem

Prazine 25mg pp - promazin (trenutno pijem)

Zyprexa 5mg - olanzapin

Mirzaten (Calixta) 30mg - mirtazapinum

Seroquel 200mg, 500mg - kvetiapin

Normabel 5mg pp - diazepam (trenutno pijem)

Fluzepam 30mg pp - flurazepam ( trenutno pijem)

Prozac disp.tbl. 20mg - fluoksetin (trenutno pijem)

Lexaurin 1,5mg pp - bromazepam (trenutno pijem)

...i znam da to sve nisu antidepresivi, nego i antipsihotici, anksiolitici, sedativi, hipnotici...mama kaže da sam ja pokusni kuni?... :zz_banghead: :):D;)

Interesuje me da li je neki muski clan ovog foruma osetio nus-pojavu kod fluxilana da mu je smanjena potencija? Posto je meni jedan privatni seksolog u Beogradu za lecenje impotencije koja je na psihickoj bazi prepisao jednu tabletu fluxilana uvece pred spavanje i neku Man Pro formulu od 120 kapsula na bazi johimbina, jednu ujutru i dve uvece sa fluxilanom...

Da ne otvaram novu temu pitat cu ovdje sve one koji piju duze vremena Prozac.Ja pijem Oxetin(Prozac) od Bosnalijeka.

Na uputstvu pise da je primjenom Oxetina moguca redukcija tjelesne tezine,sto bi meni bilo pozeljno.Kakva su vasa iskustva u vezi ovoga lijeka. :kiss: :kiss:

lijekovi koje sam pila redoslijedom, ne sve u isto vrijeme :unsure:, ako vam se da ?itat:

...

...i znam da to sve nisu antidepresivi, nego i antipsihotici, anksiolitici, sedativi, hipnotici...mama kaže da sam ja pokusni kuni?... :zz_banghead: ;);):)

:njam: -_- QQ... :smrk:

I opet, koliko vidim po tvojim proslim postovima, ocigledno ti jos uvek nije dobro. :bup:

Da ne otvaram novu temu pitat cu ovdje sve one koji piju duze vremena Prozac.Ja pijem Oxetin(Prozac) od Bosnalijeka.

Na uputstvu pise da je primjenom Oxetina moguca redukcija tjelesne tezine,sto bi meni bilo pozeljno.Kakva su vasa iskustva u vezi ovoga lijeka. :kiss: :kiss:

Smanji ti se apetit, ne svima ali nekima da. Smrsavila bas i nisam ali barem se nisam udebljala.

Interesuje me da li je neki muski clan ovog foruma osetio nus-pojavu kod fluxilana da mu je smanjena potencija? Posto je meni jedan privatni seksolog u Beogradu za lecenje impotencije koja je na psihickoj bazi prepisao jednu tabletu fluxilana uvece pred spavanje i neku Man Pro formulu od 120 kapsula na bazi johimbina, jednu ujutru i dve uvece sa fluxilanom...

Smanji ti se apetit, ne svima ali nekima da. Smrsavila bas i nisam ali barem se nisam udebljala.

meni je vazno da ne deblja kao seroxat.dovoljno je da samo nedjeluje na kilazu i bit ce dobro :unsure:

nteresuje me da li je neki muski clan ovog foruma osetio nus-pojavu kod fluxilana da mu je smanjena potencija? Posto je meni jedan privatni seksolog u Beogradu za lecenje impotencije koja je na psihickoj bazi prepisao jednu tabletu fluxilana uvece pred spavanje i neku Man Pro formulu od 120 kapsula na bazi johimbina, jednu ujutru i dve uvece sa fluxilanom...

Sto ne popricas sa jos nekim psihijatrom o toj nus pojavi?Koliko ja znam u Beogradanci je postojalo besplatno savetovaliste sa sjajnim lekarima.Cini mi se da je bilo na 12-tom spratu.

Da, PPSC. Dobri su doktori, samo ne mogu da ti priuste mnogo vise od pola sata razgovora. Lepo je sto rade besplatno i dobrovoljno. Tamo su svi fini i korektni. Preporucujem svima koji imaju volje da skoknu tamo i provere da li mogu da se "uclane". :flower:

Na 12 je, da. e, oni liftovi su cudo, smrznem se vsaki put, pice i tresu se k'o ludi. ma bezi bre! :plakanje:

Ja nisam mogla piti "Prozac", povra?ala sam od njega (u doba dok mi još nisu dijagnosticirali bipolarni :ludilo: )

Ja sam sa njegovom upotrebom smrsala 3 kg u kracem roku.

Neku vecer kod nas bila emisija o Prozacu, nazvan je nesto kao cudotvorni lijek.

Uglavnom, emisija je bila o depresiji, gostovalo je par psihijatara i ostali, medju njima i jedan psiholog. Kaze on da vec puno godina boluje od depresije i anksioznosti, a kada je poceo sa Prozacom, nije mogao vjerovati koliko mu je pomogao, i to jako brzo.

Uglavnom, dosli su do zakljucka kako ovi novi tipovi antidepresiva (SSRI mislim) stvarno znaju dosta pomoci i olaksati ljudima svakodnevnicu.

Steta sto nisam zapamtila vise, bas je bilo zanimljivo.

Divnooo!

kad bi moja mama pila Prozac! :)

Ali to se ne daje bipolarcima???

To ne znam, ali ova emisija koju sam gledala je uvijek do sad bila prilicno ozbiljna, nikada ne dovode neke su-bu ljude, tako da mi je bas bilo drago cuti kompetentne ljude da govore nesto u prilog antidepresivu, jer ima nas puno koji bolujemo od takvih poremecaja, koje je zena-psihijatar u emisiji zapravo nazvala bolestima. Sigurna sam da ce u buducnosti biti puno vise price o tome, cak i u HR, gdje je situacija cini mi se jos i gora (zbog rata i lose socijalne svakodnevnice), dobro je da se prica o tome, da se odbace tabui vezani uz psiholoske poremecaje...

o daaaaaaaa

napisat ?u poduži odgovor kad mi se bude dalo...a ni neželim se živcirati bijesnim majlovima...jer jako sam bijesan...

zasada ?u ti samo re?i da se kloniš tog jebenog sme?a (SSRI antidepresiva) ako ti je imalo stalo do jebanja.

prou?i linkove i reference koje se nude ispod svakog ?lanka, trebat ?e ti vremena al se isplati...

http://en.wikipedia.org/wiki/Post_SSRI_Sexual_Dysfunction

http://www.hsph.harvard.edu/Organizations/DDIL/SSRI.htm

i NIKADA nevjeruj bandi šta pišu, tj. NE pišu u nuspojavama... osobno sam se osvjedo?io kako ni psiholozi neznaju za njih.

Ja sam sad sranje od prozaka samoinicijativno prekinio uzimati ovaj mjesec nakon godinu i 9 mjeseci uzimanja, ?im sam shvatio šta mi se doga?a i šta mi može napraviti.

proklete pse bi trebalo pobit.

i uop?e nemogu shvatiti tvoj post.

za erektilnu disfunkciju na psihi?koj bazi (pretpostavljam depresija i bezvoljnost) ti je dao FLUOKSETIN, dakle SSRI antidepresiv, koji što se erektilne disfunkcije ti?e, ti može zadat neizmjerno gore probleme nego puka depresija.???

ne razumijem ništa pod milim bogom, a možda je onima koji to govno prodaju tako i u interesu... dabog krepali svi.

Nemaju svi SSRI-i za posljedicu smanjen libido i ostale seksualne disfunkcije, dapace!

No mozda je i taj efekt individualan. Neki su na Prozacu a nemaju te nuspojave.

Nemaju svi SSRI-i za posljedicu smanjen libido i ostale seksualne disfunkcije, dapace!

No mozda je i taj efekt individualan. Neki su na Prozacu a nemaju te nuspojave.

naravno da je individulan, i varira od nikakvih disfunkcija pa do ED koja može potrajati još *jako* dugo nakon prestanka uzimanja...

ali po onome što sam ja iskopao na netu, ogroman broj (preko 50 %) ima neke disfunkcije...

i nema razlike izme?u njih na statisti?kim uzorcima, jer svi djeluju na isti na?in...

a što se ti?e libida, nije problem u njemu, njega još i imam, možda ne ko prije, al stvar je u tome da ja mogu imat želju al je jednostavno nemogu ostvariti.. ne radi... nisu isto želja za seksom i fizi?ka mogu?nost da ga izvedeš...

danas sam ?itaju?i post Momka_87 i odgovaraju?i, po?eo razmišljat opet o tome, i tako se nevjerojatno naživciro...samo me preplavila tuga, bijes, i nasilne misli.. cijeli dan mi je sad sjeban iako je obe?avao...

idem zapalit dvje-tri i u krevet

Joj net ti je jak izvor informacija,tu se stvarno svašta nakupi. I tko zna koliko je istine u tome.

nisu isto želja za seksom i fizi?ka mogu?nost da ga izvedeš...

Kod nekih a jos vise ako su zenskog spola jest. Inace i moj muz je jedno vrijeme pio taj lijek, tako da i ja bas kao i ti pisem na osnovu tog iskustva. A znam i za slucaj da lik nije mogao iz drugih razloga ali je krivio lijek, a nikome nije rekao da ni prije lijeka nije bilo bajno.

Probao sam hrpu ad ( i antipsihotika,anxiolitika,stabilizatora raspoloženja,hipnotika i stimulansa) od svoje 14 godine te sam sad ponovno na prozacu i imam jedan mali problem.

Prije sam pio portal (isto što i prozac) a pošto je on u kapsuli nije ga teško popiti,a sada pijem prozac.

Na kutiji piše da su to dispersible tablets-lakoraspadljive tablete,ja sam mislio da ih se treba otopiti u ustima dok na listi?u piše da ih se treba cijele progutati sa ?ašom teku?ine.Uglavnom:te tablete imaju okus peperminta,mentola te anisa te svaki put kad ih stavim u usta i progutam,bude mi mu?no i nakon 10 minuta povra?am (ne povratim ništa) te mi je strašno loš okus u ustima satima poslije toga.Nije mi jasno zašto su stavljali sve te okuse ako se tablete trebaju progutati a ne rastopiti u ustima.

Popri?at ?u sa svojom doktoricom o tome tek u srijedu a zanima me iskustvo ostalih koji piju Prozac te imate li vi isti problem?