Jump to content
Depresija Forum
lolla

Fluoxetin (PROZAC, PORTAL, FLUVAL, FLUNIRIN, FLUNISAN)

Recommended Posts

Da sada se dobro osecam...tacno tri nedelje mi je trebalo.Izgleda da sam bila nestrpljiva...

Da sada se dobro osecam...tacno tri nedelje mi je trebalo.Izgleda da sam bila nestrpljiva...

Balon tek sada sam vidjela da ti si pitanje postavila na 1.02.2008. Pa molim te reci mi kako se osecas. Jer ja cu da pocnem da ih pijem od sutra, a ovo su mi prvi antidepresivi u zivotu. I jer je istina da ne smem voziti dok ih pijem? Pozdrav!

Ljudi, da li se prozak moze naci u originalnoj verziji? Znaci, prozac direkt, ne lokalni proizvodjaci.

Na kontroli prosle nedelje, doktor mi je povecao dozu Fluxilana sa 20 na 40 mg ujutro, zbog pogorsanja simptoma depresije. Sacekala sam nedelju dana, po njegovom savetu i kako se stanje nije popravilo danas sam prvi put uzela 40 mg. Uz to pijem 2x1 mg Rivotrila i cetvrtinu Tolvona pred spavanje.

Malo sam uplasena, da li je neko pio 40 mg Fluxilana?

p.s. Cini mi se da mi pp ne radi zbog necega, pa ako neko ima odgovor, molim da mi ga napise ovde. Hvala unapred!

Promeni lek, Ameri su priznali da su sve vreme zaluđivali mase...

Običan placebo..

Ti želiš da ti bude dobro od šarenih bombonica...jače bi ti delovala bajadera, batali to...

Ja pijem "asentra" lek i super mi je...jeste da deluje tek nakon 3 nedelje i da imaš u početku mučnine, ali je strava dobar kada taj period prođe.

Ljudi, da li se prozak moze naci u originalnoj verziji? Znaci, prozac direkt, ne lokalni proizvodjaci.

U Srbiji ga ima, ali već sam rekla- šta će vam placebo...

danas sam poceo ponovo sa fluoxetinom (zadnji put kada sam pio fluoxetin je bio proshle zime ) inace fluoxetin mi je mnogo pomagao ali zadnje vreme nije u opshte reagovao , radi se zbog dugog korishcenja ali poshto je prosho jedan dobar period vidim sebe da ponovo radi kao na pocetku , inace dr mi prepisao seroxate pa sam pre par dana kupio pakovanje od 20 mg ali sam bio uplashen nekako , radi se zbog nus pojava (a poceo sam da radim i nisam jednostavno smeo da ih u opshte pijem ) pa sam se vratio na fluoxetine ponovo , dokle danas sam pio tablete dve (Bosnaljek proizvod ****** tablete koje su koshtale 8 evra , dok sam ranije pio kapsule Makedonski proizvod alkaloida koje koshtaju 2.5 eura , ona iz apoteke mi preporucila ove od Bosnaljeka kaoko su bolje, pod imenom Oksetin! )

inace nisam smeo poceti sa seroxatom , tako da reshio ponovo fluoxetine poshto sam imao iskustva sa njima josh od ranije nikakve nus pojave ...

ujturu sam popio 40 mg fluoxetina + 1mg ksalola + 3 mg lexiliuma , malo velika doza fluoxetina ali juce sam bash imao veliku frku , tako da danas sam sve drugacije na pozitivnom smislu ....

pa dakle eli lilly, prozac..

Na kontroli prosle nedelje, doktor mi je povecao dozu Fluxilana sa 20 na 40 mg ujutro, zbog pogorsanja simptoma depresije. Sacekala sam nedelju dana, po njegovom savetu i kako se stanje nije popravilo danas sam prvi put uzela 40 mg. Uz to pijem 2x1 mg Rivotrila i cetvrtinu Tolvona pred spavanje.

Malo sam uplasena, da li je neko pio 40 mg Fluxilana?

p.s. Cini mi se da mi pp ne radi zbog necega, pa ako neko ima odgovor, molim da mi ga napise ovde. Hvala unapred!

Pio je moj bivsi muz.

Ministry molim te ne siris dezinformacije, bila je nedavno vijest na tv-u o tome sto pises ali nije bila znanstveno dokazana. Prozac mnogim ljudima pomaze i nije placebo (pa pogledaj pomogu koji su mu sastojci, ne nije cisti secer u pitanju).

U Srbiji ga ima, ali već sam rekla- šta će vam placebo...

placebo i nocebo mislim da su poznati efekti kod svih vrste AD mislim da nije nisha strashno !

Evo ja sam prije nekoliko dana počeo piti Prozac 60mg (3x20mg).Prije toga sam pio Seroxat.

Pijem ga u kombinaciji sa Calixtom 45mg navečer.

Psihijatrica mi je rekla da trebam uzeti originalni Prozac od Elly Lilly-ja pa sam trebao obići 6 ljekarni da bi

došao do one koja ima original.Rekla je da su generici unatoč istom sastavu fluoxetinu razlikuju od originala i

pokazuju manju učinkovitost jer svaki proizvođač ima pravo 5-10% varirati u sastavu.Rekla je da je to potvrdila američka studija vođena od NIMH-a iako je na netu nisam uspio pronaći pa joj vjerujem na riječ iako se svaki tjedan trebam 2 sata putovati do splita jer ga u ljekarni gdje živim nema originalnog nego generičkog (Portal).

Nije mi to bitno,glavno je da djeluje.

Poz!

pozdrav svima!

prije 3 dana dobio sam novu terapiju. prozac i xanax...

xanax sam prije pio u kombinaciji sa coaxilom, no coaxil mi nije pomagao baš.

to je sve ok, kad sam podizao prozac, nije ga bilo u apoteci pa mi je apotekarka rekla da je portal ista stvar samo drugi proizvođač.

meni je i dalje sve isto.. bez učinka... dali je to do proizvođača ili je ista stvar samo drugo ime a ja trebam čekat da počne djelovat...?

ne znam ni sam

pozdrav,

Kakav je prosac po pitanju snova i sna uopshte IZ VASHEG iSKUSTVA?ja sanjam gluposti koje deluju realno i onda mi treba lapo sata da se osvestim gde sam ujutru kad se probudim...

anks. dep.(tj. njeni mnogobrojni propratni simptomi) me je napustila dobrim delom posle 8 meseci ali su snovi i bash depresija tj. bezvolja,praznina,uglavnom uvece,ostali.

Koristio sam ga pre 2 meseca samo12 dana ali sam ga ostavio zbog sedacije,koja se ,kako sam saznao u medjuvremenu,regulishe menjanjem doze umesto ujutru na uvece.Pa bi opet poceo,jedino sto se plashim da iako mi pomogne da se posle dve godine opet javi jos gora depra i da mi NE pomogne,tj. prestane da deluje,to. bi bio fail! :misc-rain:

ma to ce proci! dobro je da lepo spavas. posle ce ti biti sasvim super i bices srecan sto se budis.

bar iz mog ugla za ovaj lek. :P

Ja se ponavljam, ali kad sam pila portal(prozac) bila sam hiperaktivna, baš mi je odgovarao. Zašto sam ga ono prestala piti :hm: ? A, da, zbog mršavljenja, vjerojatno. Što se tiče snova, stvarno se ne sječam kako sam spavala u to vrijeme. Mislim da dobro.

A nije bas da deluje za 2-3 nedelje,ja jos malo pa dva meseca,stanje se popravlja linearno,simptomi se smanjuju,neki dolaze vise do izrazaja,u svakom slucaju idem dalje pa cemo videti,cinjenica da na nekim poljima sigurno "radi"

Pijem fluoksetin vec 2 i po meseca, cini mi se da mi je malo bolje, ali nije u pitanju neko veliko poboljsanje, moram da priznam da sam ocekivala mnogo vise.

Trenutno sam na 20 mg, pa me interesuje ima li nekog ko isti lek pije u malo vecim dozama, i da li je doslo do nekog znacajnijeg poboljsanja nakon povecanja doze.

Kod nekih a jos vise ako su zenskog spola jest. Inace i moj muz je jedno vrijeme pio taj lijek, tako da i ja bas kao i ti pisem na osnovu tog iskustva. A znam i za slucaj da lik nije mogao iz drugih razloga ali je krivio lijek, a nikome nije rekao da ni prije lijeka nije bilo bajno.

moguce da sam tada bezrazlozno krivio ljek, al sigurno je i on pripomogao. pogotovo mi se cini simptomatcnim sto je ED prestala 4 mjeseca nakon prestanka uzimanja lijeka, sama od sebe i otad je sve bilo normalno.

upravo to me previse posjeca na PSSD (Post-SSRI sexual dysfunction) a to je pojava da sex.disf. potraju nekoliko tjedana pa do vječno od prestanka uzimanja SSRI-a.

o pssd-u se nimalo ne prica, da ne govorimo o tome da ga nema na popisu nuspojava. Svinje od Lily-a jos i dan danas nemaju cak ni natpis da smanjuje libido, a kamoli sta drugo.

Na zoloftu (na kojem sam tek manje od dva tjedna) pise da može odgoditi ejakulaciju (kako zgodan marketinški trik, čovjek bi ga poželio pit cijeli život) al ne piše i da može potpuno sjebat libido, da je erekcija otežana, a da se orgazam može produžiti indefinitely (čak i kad shevis bez kondoma). Kad konacno svrsis, nije nist posebno...

Sve ove nuspojave su se pojavile nakon samo tjedan dana. Zaboravite price o tom kako djeluje tek nakon "x nedjelja". To je do te mjere individualno da ja mogu posvjedočiti da se kod mene sve dobre i loše posljedice ispolje istog tjedna. Izuzetno dobro i rapidno reagiram na ljekove, (i na prozac kojeg sam pio od 2003. do 2007 sa rupom od 6 mjeseci, i sad na zoloft), nikad nemam padova u vrijeme terapije, psihoterapija mi uopće ne treba + mogu se nalit i napušit al doslovno ko svinja bez ikakvih posljedica, te nemam nikakvih spomena vrijednih nuspojava čak ni prvih dana uzimanja (osim ovih nuspojava koje očito ni ne postoje, jel se o njima ne piše :roll:)

U svakom slucaju, iduci tjedan razgovaram s doktorom, ili o nekom ne-SSRI-u, il nek mi smanji na pola tablete od 50mg+skracenje terapije (koja je trenutno propisana na 6 mjeseci).

a to je pojava da sex.disf. potraju nekoliko tjedana pa do vječno od prestanka uzimanja SSRI-a

Meni jeste sada oslabljen libido ali je jos uvek u zadovoljavajucoj funkciji cak i odlaze ejakulaciju malko sto je u mom slucaju dobro...ali sta...znaci da moze biti dobro dok ga pijem al cu imati disfunkciju kad ga prestanem piti? :azdaja:

Ne znam... meni je logično da ti disfunkcije ostanu nakon pijenja samo ako si ih imao tokom pijenja...

tako je meni bilo s prozacom. i nakon što sam ga prestao piti činilo mi se da imam problem. ali je trajao kratko, iako se meni činilo kao vječnost.

Pijem fluoksetin vec 2 i po meseca, cini mi se da mi je malo bolje, ali nije u pitanju neko veliko poboljsanje, moram da priznam da sam ocekivala mnogo vise.

Isto tako, dok sam ga pio nisam osecao neku narocitu promenu, on je valjda trebao da bude pomoc uz psihoterapiju...

pijem prozak (fluoxetine) od oktobra, dakle oko 4-5 meseci, i pijem ga u dozi od 60mg ujutru, i cini mi se da se nesto malo menja...

lakse krecem u akciju, kad se pokrenem uspevam daobavim vise stvari nego ranije. volje neke narocite nemam ali znam sta mora, pa to radim. ali lakse nego ranije.

informacije koje su bolneprimam nekako mirnije.

OK,boli, ali sta da se radi...

mislim da je to put iz depresije, i da prozak nece moci nista narocito sam da uradi, ako ja ne mrdnem dupe debelo da nesto sama krenem da cistim, praznim, sredjujem...a tesko ide bez terapije tj psihoterapije.

nisam u situaciji da idem na terapiju na maternjem jeziku, pa nemam bas izbora, i morala sam da pristanem na neku klinku, psihologa... kuku majko... meni treba psihijatar, neki onako, siv, ispran, ladan kao lesh, sparusen, neprepoznatljiv, bez ikakvog afekta...

a ova mala je ziva slatka vrckava psihologistkinja, i bas je briga za moje dubokoumne teorije, ona bi da zalepi sta se moze na brzinu...

tj porukamoja je: nista bez psihoterapije.

jeste da deluje prozak al nije to sve. moramo i mi da delujemo...ja ocekujem da na ovoj terapiji ostanem barem dve godine, mislim da bi krace vreme bilo besmisleno... a za duze neznam dal je neurohemijski opravdano...

@ruzzo, ja sam kada sam pila prozac očekivala da ću se osušit, tj. da ću mršaviti i gubiti apetit, ali ništa. Jedino sam to od njega očekivala. Sada sam na sličnom sr.nju Fevarinu (fluvoxamin) i točno što kažeš, od same tablete ne možeš očekivati ništa. Ja osjećam poboljšanja, ali idem i na intenzivnu psihoterapiju, pa niti sama ne znam čemu da pripišem poboljšanja...

Od danas se i ja priključujem...klubu konzumenata Fluoksetina...KKF...

Ovo diže odmah...ili je nešto drugo...hmmm :hm:

Baš danas moram pozvati svoga hemičara i popričati sa njim... :)