Jump to content
Depresija Forum
Angel Heart

Sertralin (ZOLOFT, HALEA, LUXETA, SETALOFT, ASENTRA)

Recommended Posts

Zoloft!!!! Jooj sve mu cvi?e cvalo,spasi me je.Prije Zolofta sam pila Seroxat par mjeseci i nisan ga mogla podnit,a sa Zoloftom sam u po?etku imala male uobi?ajene nuspojave ali kasnije mi je bilo sve bolje i bolje.

Što se mene ti?e ?ista petica za Zoloft :srcka:

Zoloft!!!! Jooj sve mu cvi?e cvalo,spasi me je.Prije Zolofta sam pila Seroxat par mjeseci i nisan ga mogla podnit,a sa Zoloftom sam u po?etku imala male uobi?ajene nuspojave ali kasnije mi je bilo sve bolje i bolje.

Što se mene ti?e ?ista petica za Zoloft :srcka:

Bravo Mimica...gustaj...kazu da je Zoloft zenski AD :angry:

Mato,

Zoloft je na mene super delovao.Jedina nuspojava je bila prvih mesec dana potpuni nedostatak seksualne zelje, a posle tih mesec dana nikakvih problema i nuspojava sa Zoloftom nije bilo.

Moja iskustva sa Zoloftom su bas bas pozitivna.

Mato,

Zoloft je na mene super delovao.Jedina nuspojava je bila prvih mesec dana potpuni nedostatak seksualne zelje, a posle tih mesec dana nikakvih problema i nuspojava sa Zoloftom nije bilo.

Moja iskustva sa Zoloftom su bas bas pozitivna.

Puno hvala na odgovoru, razgovarao sam bio s doktoricom o prelasku na drugi AD - ja sam predlozio Zoloft s cime se i ona slozila. Jedino me jos samo brine kako preci s Seroxata na Zoloft - jednostavno jedan dan ne uzmem Seroxat i navecer popijem Zoloft ili ?? Ili se prvo moram par tjedana skidati sa Seroxata pa onda uzeti Zoloft ?

Konkretno, za taj primjer ne znam, morati ces pitati dr. Ja sam pila Cipralex, pa Prozac, pa Calixtu pa opet Cipralex...i svaki put sam jednostavno umjesto jedne tbl. uzela drugu...ali sam uvijek bas pitala dr.-a o tome. Stvar je bila samo u tome da se uvijek pocinjalo sa pola tablete kako bi se umanjile eventualne interferencije al nakon par dana, sve po starom.

Sretno...!

Ja sam presao sa Prozac na Zoloft, tako sto sam jedan dan uzeo poslednju tabletu Prozaca , a vec sledeceg dana poceo sa celokupnom dozom Zolofta.

Znaci kod mene nije bilo nikakvih prekida, pocinjanja od pola tablete i slicno, a i logicno mi je da ni ne treba da bude pauze, jer svi ti antidepresivi rade na istom principu.

E sad trebalo bi da pitas doktoricu, sta ona misli da li treba da predjes sa Seroxata na Zoloft,postepeno ili odmah.Ipak ona ima iskustva sa tim lekovima i prelaskom sa jednog na drugi.

Konkretno, za taj primjer ne znam, morati ces pitati dr. Ja sam pila Cipralex, pa Prozac, pa Calixtu pa opet Cipralex...i svaki put sam jednostavno umjesto jedne tbl. uzela drugu...ali sam uvijek bas pitala dr.-a o tome. Stvar je bila samo u tome da se uvijek pocinjalo sa pola tablete kako bi se umanjile eventualne interferencije al nakon par dana, sve po starom.

Sretno...!

Sretno...!

Hvala na odgovoru, pozeli mi srecu i da mi djeluje ok :(

Hvala na odgovoru, pozeli mi srecu i da mi djeluje ok :(

...pa pozelila sam ti je Matic...i sigurna sam da ce sve biti super!!! Ako zabrijes da ce biti super (pogotovo jer sam ti to JA rekla) onda nema sanse da ne bude... :angry:

Naravno da neces imati nikakvih problema pri prelasku sa jednog ad-a na drugi.

O nacinu prelaska naravno pitaj psihijatra.Ja sam imao iskustva pri prelasku sa Prozaca na Zoloft.Kao sto Angel kaze da nije isti prelazak sa nekih drugih ad-a, tako da bi trebao da ti kaze psihijatar kako da uzimas Zoloft nakon Seroxata.

A sto se tice srece, ona ti ni ne treba jer nikakvih problema ni ne mozes da imas.

Pozdrav

Sve dotle dok je iz iste grupe (SSRIs) a Zoloft i Seroxat su iz iste grupe - ne bi trebao da imas problema. Mada definitivno o svemu jos popricaj s doktorom.

Da li mozda netko ima iskustva s ovim antidepresivom? Ja tek pijem 4 tjedna ,primjetila sam

neke male promjene ali ne bas dovoljno... Nekak mislim da je to dost blag antidepresiv jer je namjenjen

osobama od 18.............ili..............ma nemam pojma!

I skuzila sam jednu nuspojavu koja me jako frustrira,izostanak orgazma! To mi se pojavilo tek 2-3

dana nakon sto sam pocela piti. Da li ce to proci ili ne dok ih god pijem?

Cula sam nesto da kao kad se povisi razina serotonina u mozgu da se izgubi,smanji seksualna zelja?

Sta to znaci ak si depresivan imas vecu zelju za seksom,kad si happy NE?

Hm. :(

ja uzimam zoloft(luxeta) oko 3 mjeseca.u pocetku sam imala totalni pad libida,stvarno sam bila za nista.to je trajalo 2-2 i pol mjeseca,a pred malo sam se opet pocela vracat u normalu.hvala bogu,imam jako strpljivog decka pa me nije previse davio tih dana,a i mogu reci da nam je to malo apstinencije koristilo jer se on sad vise trudi,tako da sam od tog aseksualnog razdoblja i profitirala ^_^

ja sam pila zoloft 4 mjeseca i imala sam i dalje depresivne, suicidne i kojekakve misli..a zoloft glasi kao jedan od najboljih antidepresiva, na kraju krajeva kada sam imala osje?aj da mi ništa ne pomaže prestala sam ga piti i obavjestila sam svoju doktoricu ali telefonski rekla je dobro,e pa mene zanima dal postoji koji jos bolji antidepresiv koji bi meni mozda bolje legao? kakva su vasa iskustva??

Guest Pospani

ja sam pila zoloft 4 mjeseca i imala sam i dalje depresivne, suicidne i kojekakve misli..a zoloft glasi kao jedan od najboljih antipihotika, na kraju krajeva kada sam imala osje?aj da mi ništa ne pomaže prestala sam ga piti i obavjestila sam svoju doktoricu ali telefonski rekla je dobro,e pa mene zanima dal postoji koji jos bolji antidepresiv koji bi meni mozda bolje legao? kakva su vasa iskustva??

Ajme Kia...Zoloft ti uopce nije Antipsihotik...

On ti je cisti AD...

Jedino sto se koristi kod djece za lijecenje OCD-a(OKP-a)...

Nije niti cudo sto ne djeluje protiv psihoza...

Ja sam na Zoloftu takodjer 4 mjeseca...i podosta je ublazio depresivne epizode...odnosno stalna depresija se i pretvorila samo u depresivne epizode...

Za psihoze sam dobio drugi lijek...Sulpirid(eglonyl)...antipsihotik koji u manjim dozama djeluje i kao AD...

U svakom slucaju,Eglonyl mi je dosta popravio percepciju sredine,a ujedno me i lijepo smiruje...

Ipak, nisam cuo da Zoloft ima svojstvo antipsihotika...tim vise sto mu je zadatak prilicno suprotan od ucinka klasicnog antipsihotika...

Zoloft bi te trebao dizati u trenucima kad te antipsihotik previse skulira(izdeprimira)

joj sorry pospani zabunila sam se umjesto antidepresiva napisala sam antipsihotik..mislila sam ustvari na antidepresiv sad sam to ispravila...

rispolept,xanax,praxisten,zoloft i prazine ali na njih sam strasno loše reagirala nisam mogla disati itd..pa mi ih je ukinula odmah nakon dva dana terepije

Guest Pospani

Uf,dobro su te kljukali...i antipsihotici,i antidepresivi i anksiolitici...

I za psihoze i za neuroze...i za depru.

Mislim da ti uistinu treba lijecnik koji ce se odluciti sto ti je...

Imas jednu zanimljivu stvar na BPD...kaze da se on i zove granicni poremecaj zato sto su oboljele osobe stalno na granici Neuroze i Psihoze...(uz iskljucenje cistih psihoticnih stanja-a kazes da ih ni ti nisi imala)...

Probaj malo prosvrljati po tom podforumu...mozda i nadjes nesto...

(s obzirom na kombinacije kojima te kljuka...)

ma kazem ti da sam se prije svih tih lijekova osjecala bolje kaj je najgore u svemu..a ?ime me svime i kljukala nije ni cudno da sam pukla! -_-

Pitanje...znam osobu kojoj je dato da pie 50 mg Zolofta.

Nisam strucnjak za lijekove i doze, ali da li to znaci da je problem bas tezak?