Jump to content
Depresija Forum
Angel Heart

Sertralin (ZOLOFT, HALEA, LUXETA, SETALOFT, ASENTRA)

Recommended Posts

Nekome je bolje posle 3 nedelje, nekome posle 3 meseca.

Zoloft moze da ide do 200mg dnevno. Na kontroli se pozali ako i dalje ne bude ti bilo bolje, i povecace ti dozu.

Na wikipediji ne piÅ¡e kao ni u uputama od lijeka da lijeÄi anksiozna stanja.

Je li to istina da se ne propisuje za generalni anksiozni poremećaj?

Ja ga pijem nekih 10-ak dana,ali ništa depresija i anksioznost je i dalje tu.

Pijem cijelu tbl.

Molim te Merion nemoj prekidati na svoju ruku, jednom si to već uradila pa nije dobro ispalo, doduše taj zoloft nije ni meni prijao, izgleda ima dosta sporo delovanje, ja sam pokušavala s njim oko dva i po meseca i bilo mi je sve lošije, na kraju vratila sam se na seroxat.

Jel ti na kraju nisi ni došla do tvoje doktorke, kako beše?

Ja ga pijem dugo s prekidom dok sam bila u bolnici kad sam pila taitu,pa posle ponovo zoloft.I evo pijem ga 3meseca,i nista,ja sam uglavnom drvo.Nisam,nije bila tu,a necu ni ici da je trazim bar u skorije vreme.Svega mi je dosta.

Uvek ti kažem isto - ne prekidaj. I kad ona nije tu, traži da te neko drugi primi.

Isto je Red,pij bez brige...

Merion,ako ti je problem umor veliki,ja sam isti problem imao sa eliceom,pa sam poceo da pijem taitu koja je razlicit dosta lek od elicee i zolofta,ima i tu dosta aktivirajucu i energicnu komponentu,pa mozes razmisliti opet da probas i zamenis zoloft taitom,naravno ako ti je i ranije prijala?naravno,sve u dogovoru sa doktorom...koje ga bi inace trebalo redovno da posecujes,ja bi ga licno jurio da me "pregleda" ako mi je tesko u tom trenutku,naravno ovo je samo moj savet i ukoliko se osecas drugacije to je ok

Ljudi moze mala pomoc?! Pijem Zoloft vec 3 meseca(100mg).Sada mi se javila ucestala stolica,koja sve vise lici na dijareju,a pocinje i mucnina.Jeste osecali ovo i koliko dugo traje?

Janice, ja sam davno, davno pila Zoloft, to mi je bio prvi antidepresiv. Imala sam iste probleme koje ti imaÅ¡ i trajalo je neko vreme..ne sećam se taÄno koliko, ali skoro 15 dana..i onda sam iÅ¡la kod psih pre zakazane kontrole ( zbog tih tegoba ) i ukinula je Zoloft.

Posle toga mi niko više nije prepisivao taj lek.

Danas imam kontrolu kod psihijatra... Mislim da je i previÅ¡e dugo trajao ovaj pokuÅ¡aj leÄenja Sertalinom. I pored nekih "pozitivnih" strana... ipak oÄigledno nema poboljÅ¡anja OCD-a... :( Treba mi pomoć oko jednog struÄnog termina... negde sam proÄitao... mislim da je neko napisao ne znam gde.... u okviru negativnih simptoma Å¡izofrenije... mislim da izraz poÄinje na a :D... nemogućnost da se bilo Å¡ta preduzme... satima mogu tako da zurim u tv a da ne gledam u njega... teÅ¡ko mi je da se pokrenem... uh ne umem ni da objasnim... a joÅ¡ manje da naÄ‘em kroz pretragu .... ako neko ima ideju.. ako ne... ok :(

Pijem već mesec dana i Remirtu sa Zoloftom, ali noćno znojenje je neizdrživo. Mislim da je poÄelo i pre nego Å¡to mi je dodat drugi AD. Najgore Å¡to je ova kombinacija prodelovala u smislu smanjenja opsesija, depresivnosti... mislio sam da nekako mogu da se nosim sa ovim side effectom.... ali nakon mesec dana muÄenja odustajem.... :(